Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 41 to 60 of 101

Thread: E3 2019 | June 11 – 13

  1. #41
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default



    Sorry για το double post, απο EA play.


  2. #42
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Με δικιά σας ευθύνη! Έγινε πιθανότατα Leak το παιχνίδι της Ninja Theory για την E3 (εγώ το είδα στεγνά).

    Spoiler!
    Τραγωδία αν είναι αληθινό...περίμενω κάτι πολύ περισσότερο από την Ninja Theory.

  3. #43
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Όπως έχω πει στο παρελθόν πολλές φορές, ειλικρινά ζηλεύω το Xbox/PC για το Gears of War.
    Είχα τη χαρά να παίξω το GoW4 σε αρκετά δυνατό PC (4K/60) και πραγματικά ζήλεψα όσο δεν πάει.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί η Sony δεν έχει βγάλει κάτι αντίστοιχο. Μηδέν στοιχεία RPG (I loved that), απίστευτη δράση, ευρηματικά sequences (στο σημείο με τα μηχανάκια υποκλίθηκα), τρομερά γραφικά, αντρίλα και πώρωση.
    Κρίμα. Πολύ κρίμα που λείπει ένα ολόιδιο παιχνίδι 1st party από το PS brand.

    ΥΓ: Για το σούπερ-σκουπίδι του σπόιλερ, ότι και να πω είναι σπατάλη λέξεων.
    Βασικά έπαιξες το μακράν χειρότερο παιχνίδι της σειράς. Δεν ξέρω αν έχεις παίξει τα προηγούμενα 3 στο 360, αλλά το Gow4 στο single κομμάτι, στην campaign ήταν ντροπή για το όνομα και την ιστορία του franchise. Καμια σχέση με τα 3 επη στο 360.
    Προσωπικά τα 3 πρώτα GOW τα έχω και θα τα έχω για πάντα στη συλλογή μου. Το τέταρτο έφυγε για πούλημα την επόμενη μέρα αφού το τερμάτισα.
    Ξαναλέω για να μην παρεξηγουμαι, αναφέρομαι μόνο στην campaign, δεν ασχολήθηκα με το multi.

  4. #44
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Όντως η Sony άφησε το πεδίο στους 3rd Party να καλύψουν όλα τα κενά της και να επικεντρωθεί στο πεδίο του story telling ενώ η MS δεν είχε ούτε καν αυτό.

    Αυτό δεν σημαίνει ότι προσωπικά για μένα η Sony ήταν αυτή η εταιρεία που ήξερα ούτε ότι η MS δεν πάσχει κάθετα και καθολικά, αντίστοιχα, από έλλειψη σε όλα αυτά.

    Εγώ αναζητώ πλέον arcade εμπειρίες λόγω χρόνου (όχι ότι με χαλάνε heavy story games μια στο τόσο - κάθε άλλο) και περίεργα είδη τα οποία προσφέρει και η MS και η Sony αλλά η τελευταία τα κάνει gate στο PSVR.

    Από ότι βλέπω η MS το πάει στο general gaming ενώ η Sony δίνει πολύ μεγάλη έμφαση στο movie gaming, υποθέτω και λόγω τεχνογνωσίας, αλλά ρε γαμώτο δεν ήταν έτσι.
    Spiderman....Και Bloodborne, σε αυτη τη γενια βγηκε. Το "δακρυβρεχτες εμπειρίες" είναι σχετικο και υποκειμενικο, οπως το βλεπει κανεις.
    Πχ μια χαρά διασκεδάζω με το Days Gone αυτές τις μέρες και την arcade αισθητική του και δεν βλέπω κάτι το "δακρυβρεχτο". Υπάρχει σίγουρα μια post-apocalyptic ιστορία από πίσω αλλά η ουσία του παιχνιδιού, είναι αυτά που μπορείς να κάνεις στο χάρτη και το μακελειό που θα προκαλεσεις με τις ορδές των freakers, τους rippers κτλ.

  5. #45
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    kostasb13

    Εκπλήσσομαι ευχάριστα και δυσάρεστα με αυτό που λες!

    Ευχάριστα, διότι αν έπαιξα το χειρότερο single στο GofWar franchise δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερα ήταν τα 1-2-3, εύγε MS!

    Δυσάρεστα, γιατί αυτό σημαίνει ότι η Sony γράφει στα παλιά της τα παπούτσια των ευθύ ανταγωνισμό με το εν λόγω franchise από το 2005-6 έως σήμερα (13-14 χρόνια).

  6. #46
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    kostasb13

    Εκπλήσσομαι ευχάριστα και δυσάρεστα με αυτό που λες!

    Ευχάριστα, διότι αν έπαιξα το χειρότερο single στο GofWar franchise δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερα ήταν τα 1-2-3, εύγε MS!

    Δυσάρεστα, γιατί αυτό σημαίνει ότι η Sony γράφει στα παλιά της τα παπούτσια των ευθύ ανταγωνισμό με το εν λόγω franchise από το 2005-6 έως σήμερα (13-14 χρόνια).
    Υπάρχει συλλογή με τα τρία πρώτα συν το μετριοτατο Judgment για One και PC. Αν τα δοκιμάσεις θα καταλάβεις. Περί "αντριλας" και πορωσης που ανέφερες πιο πάνω, υπολόγισε αυτό που έπαιξες στο gow4 επί 3....
    Όσον αφορά τη Sony, οκ το GOW είναι αυτό που είναι, από το πρώτο παιχνιδι έφερε κάτι δικό του, ξεχωριστό και για αυτο έχει τόσους φάνς και είναι τόσο μεγάλο και σημαντικό σαν όνομα. Δεν θα ξεχάσω όταν άρχισα να το παίζω στο 360 πριν πολλά χρόνια όταν είχε πρωτοβγεί το σοκ και δέος που είχα πάθει....
    Από εκεί και πέρα, παιχνίδια με ατελειωτο ξυλικι δράση και μακελειό έχουν βγει μπόλικα, πχ τα 3 πρώτα God of war όσον αφορά τη Sony, λέω ένα παράδειγμα. Δεν είναι παρόμοια παιχνίδια σίγουρα αλλά και εκεί η πορωση και το ξύλο περισσεύουν. Και πολλά άλλα από third party εταιρίες.
    Το Gow έχει το δικό του ξεχωριστό χαρακτήρα, τουλάχιστον τα παιχνίδια της Epic και όχι τα κακέκτυπο της Coalition.
    Και αν και μεγάλος φαν της σειράς, επειδή ξέρω ότι και το Gow5 θα βγει από την ίδια ομάδα, κρατάω μεγάλο καλάθι.
    Last edited by kostasb13; 09-06-2019 at 14:35.

  7. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    MajereMP44 (09-06-2019)

  8. #47

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Υπάρχει συλλογή με τα τρία πρώτα συν το μετριοτατο Judgment για PC.
    Οχι δεν υπαρχει. Μονο το προσφατο Gears 4 και το πρωτο Gears ultimate edition υπαρχουν.

    Παντως και εγω το 4 το βρηκα σχετικα αδυναμο για gears παιχνιδι(αν και οπτικα ηταν πολυ καλο και με καλο Optimization,σε αυτο τους παραδεχομαι).
    Και στο αρχικο κομματι με τα ας το πουμε ρομποτ,αλλα και στο κατα καποιο τροπο ψιλο αποτομο τελος σε φαση cliffhanger.

    Στα νεα gears και Halo περισσοτερη βαση φαινεται εδωσαν στο multiplayer κομματι τους,παρα στο single player(ειδικα το halo 5 διχασε πολυ κοσμο).

    Αλλα να μου πεις πως αλλιως μετα θα σου πλασαρει(οπως στο Gears 4)την Ultimate edition των 100ευρω.

  9. #48
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Αν και δε γουστάρω να κάνω το δικηγόρο κανενός διότι κανεις σε αυτό το φόρουμ δεν τοχει ανάγκη να πω απλά ότι παρόλο που η σειρά gears έκανε κοιλιά (όχι στον οπτικό τομέα) ο Λευτέρης θέλει κάτι ακριβώς αντίστοιχο. Η σονυ δεν έχει τέτοια σειρά. Mindless, brutal, οπτικά καλή, pure American muscle orientated, run n gun (όχι το μπασκετακι για οποίους το θυμούνται). Εκτος αν κάτι μ διαφεύγει κ μένα.

    Απλως για να γίνω εγώ ξεκάθαρος στο τι πιστεύω θα πω ότι ναι μεν είναι καλά παιχνίδια αλλά δεν τα ζηλεύω εγώ ούτε στο ελάχιστο. Καλύπτομαι πλήρως με παρεμφερή είδη/παιχνίδια που έχει ήδη η Σονυ, ακόμα και από multiplatform παιχνίδια όπως το space marine που προανέφερα το οποίο για μένα είναι και καλύτερο σε σημεία απτό gears και pure bad ass. Δεν θα με χαλούσε ομωσ ένα gears τύπου (είπα και μια πρόταση παραπάνω με το ήδη φοβερο setting του The Order) σε καμία περίπτωση.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  10. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    Lefteris_X (09-06-2019)

  11. #49
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Οχι δεν υπαρχει. Μονο το προσφατο Gears 4 και το πρωτο Gears ultimate edition υπαρχουν.
    Ναι εχεις δικιο. Ειχε δωθει η δυνατοτητα να κατεβασουν οι χρήστες δωρεαν τα τέσσερα πρώτα και με την Ultimate και με το Gears4 αλλά αυτό ήταν για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.
    Το πρώτο μόνο έγινε remaster τα υπόλοιπα ήταν τα 360 παιχνίδια με backwards compatibility.

  12. #50

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Ναι εχεις δικιο. Ειχε δωθει η δυνατοτητα να κατεβασουν οι χρήστες δωρεαν τα τέσσερα πρώτα και με την Ultimate και με το Gears4 αλλά αυτό ήταν για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.
    Το πρώτο μόνο έγινε remaster τα υπόλοιπα ήταν τα 360 παιχνίδια με backwards compatibility.
    Δεν υπαρχουν ως τωρα τουλαχιστον.Τωρα αν τα προσθεσουν αργοτερα οπως με την προσφατη ανακοινωση του Halo MCC,αυτο δεν το γνωριζω.

  13. #51
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Νομίζω ότι ο Λευτέρης εκθειάζει τον τεχνικό τομέα του gears 4 και όχι το story telling και το γενικότερο feeling που αφήνει το παιχνίδι.

    Το gears 1 που είναι και το καλύτερο third person shooter multiplayer παιχνίδι που έχει βγει ποτέ, προσπάθησε τότε η sony να το κοντράρει με το uncharted. Μιλάω καθαρά για το multiplayer κομμάτι. Δεν της βγήκε ποτέ...

    Ήταν τότε και οι αρχές του online gaming στις κονσόλες σε ευρύ κοινό, που το gears 1 είχε δημιουργήσει online παρέες. Κάτι που δεν γίνεται σήμερα.

    Πάντως πρέπει να δείτε την πρώτη φορά που έδειξαν το παιχνίδι και πως τελικά παρουσιάστηκε στις κονσόλες. Σοκ από κάθε άποψη.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Lefteris_X (09-06-2019)

  15. #52
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μετέτρεψα την συνδρομή GOLD/PASS στην νέα Ultimate (επιτέλους τα ενοποίησαν) και μετά στο Store από PC βλέπω το εξής:


    Προφανώς δεν γράφτηκα για το Game Pass για PC αλλά αυτό περιλαμβάνεται στο Ultimate για xbox.

    Αναμένω την επίσημη ανακοίνωση το βράδυ

    Spoiler!

  16. #53
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Βάζω λινκς για την έκθεση της Microsoft αν κάποιος θέλει.





    https://www.twitch.tv/xbox

  17. The Following User Says Thank You to Ezio For This Useful Post:

    mihalis13 (09-06-2019)

  18. #54
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Περισσοτερο απ' ολα περιμενω να δω το Ori and the will of the wisps με επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας και αν θα υπαρξει κάτι δυνατό, καποια εκπληξη με νέο ip. Το προηγουμενο Ori το είχα λατρέψει. Δυστυχώς η Ninja theory από την οποία περίμενα πολλά με απογοήτευσε, αν τελικά είναι αυτό ή μόνο αυτό που θα δείξει.

  19. #55
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    εγω ειχα gold μεχρι τον 9/2021 και gamepass μεχρι τον 6/2020 και με το που εβαλα το ultimate gamepass για ενα μηνα μηνα με 1 ευρω με πηγε στον 6/2022 με 1 ευρω κερδισα 9 μηνες gold και 2 χρονια gamepass το επιβεβαιωσα και με το support της ms

  20. #56
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    εγω ειχα gold μεχρι τον 9/2021 και gamepass μεχρι τον 6/2020 και με το που εβαλα το ultimate gamepass για ενα μηνα μηνα με 1 ευρω με πηγε στον 6/2022 με 1 ευρω κερδισα 9 μηνες gold και 2 χρονια gamepass το επιβεβαιωσα και με το support της ms
    Και εμένα έτσι - με πήγε στο μάξιμουμ των 36 μηνών - και μην ξεχνάς αν έχεις και PC ξεκίνα το κατέβασμα, γιατί στην συνδρομή του ultimate περιλαμβάνεται και το PC Game Pass. Το καρατσέκαρα με αρκετούς τίτλους.

    Επίσης φημολογείται ότι αρκετά παιχνίδια θα έχουν την Ultimate super full έκδοση μέσα με όλα τα DLC, όπως το Gears 5, αντίθετα με το απλό pass όπου σου δίνει την standard edition, χωρίς DLC κλπ.. Αυτό και αν θα είναι νέο!

    Τέλος όποιος έχει mixer xbox account ας προτιμήσει να το δει εκεί μιας και θα έχει mixpot (δωράκια δηλαδή) αν και είναι απαράδεκτα laggy εφαρμογή γενικά. Ας το βάλει να παίζει από κινητό και ας το δει από youtube στην τηλεόραση τουλάχιστον
    Last edited by Sir_Teraflop; 09-06-2019 at 21:48.

  21. #57
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Και εμένα έτσι - με πήγε στο μάξιμουμ των 36 μηνών - και μην ξεχνάς αν έχεις και PC ξεκίνα το κατέβασμα, γιατί στην συνδρομή του ultimate περιλαμβάνεται και το PC Game Pass. Το καρατσέκαρα με αρκετούς τίτλους.

    Επίσης φημολογείται ότι αρκετά παιχνίδια θα έχουν την Ultimate super full έκδοση μέσα με όλα τα DLC, όπως το Gears 5, αντίθετα με το απλό pass όπου σου δίνει την standard edition, χωρίς DLC κλπ.. Αυτό και αν θα είναι νέο!

    Τέλος όποιος έχει mixer xbox account ας προτιμήσει να το δει εκεί μιας και θα έχει mixpot (δωράκια δηλαδή) αν και είναι απαράδεκτα laggy εφαρμογή γενικά. Ας το βάλει να παίζει από κινητό και ας το δει από youtube στην τηλεόραση τουλάχιστον
    το pc μου ειναι αρχαιο θα το δω απο mixer εννοειται περυσι ειχα τσιμπησει το outer wilds νομιζω

  22. #58
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Για να δούμε τι θα δούμε... Ελπίζω το TV,TV,TV να μην μεταφραστεί φέτος σε PC,PC,PC....

    Τελευταία τους.

  23. #59

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Για να δούμε τι θα δούμε... Ελπίζω το TV,TV,TV να μην μεταφραστεί φέτος σε PC,PC,PC....

    Τελευταία τους.
    1/4 αξίζουν μέχρι στιγμής αν και για το Ori δεν κόβω φλέβες


  24. #60
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Elden Ring, δεν ξέρω αλλά το τρέιλερ μου φάνηκε πολύ Dark Souls σκηνικό, ελπίζω να είναι έτσι.
    Cyberpunk απογοήτευση, ναι ωραίο cinematic τρέιλερ, καλή η φάση με τον Reeves αλλά δείξτε και λίγο gameplay ρε...
    Halo τίποτα, οκ δικαιολογούνται με το παιχνίδι να βγαίνει τέλη του 2020, το Ori όπως το περίμενα, πανέμορφο, μαγικό! Αλλά αργεί γαμωτο, το περίμενα για φετος.

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •