Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 40 of 101

Thread: E3 2019 | June 11 – 13

  1. #21
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μουαααχαχαχαχαχα!

    Θα σκάσει την Κυριακή (Δευτέρα) κατά τις 01.00 (nah -12.15) ο Spencer, αφού έχει καλύψει τα υπόλοιπα πεδία της ομιλίας του και θα πει:

    XCLOUD:3500 Games.

    ...Available November 2019 με το Game Pass Ultimate.



    Ο Jim Ryan πίσω από το monitor του θα βαράει παλαμάκια.

    Κλαίω λέμε.

    - - - Updated - - -

    Ο Phil ... ο Harisson θα πάει εκεί που έπρεπε να είναι: Σπίτι του.

    Που πας έτσι ξεβράκωτη μωρή Google στα αγγούρια για μπάνιο?
    Last edited by Sir_Teraflop; 07-06-2019 at 01:26.

  2. #22
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Αισχροκέρδεια για......"αεράτο" προϊόν.

    Αφής στιγμής δεν μου ανήκει....ΚΑΝΟΝΙΚΑ να μου ανήκει = tangible, χειροπιαστό προϊόν.........παίρνει τα @@ μου.

    Απαπαππαπαπαπα, στον βωμό της ευκολίας δεν θυσιάζω τις βασικές αρχές μου ως άτομο, ως καταναλωτής, ως αξιοπρέπεια, ως λογική, ως πορτοφόλι. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

    You can kiss my ringpiece Google.
    Στο είπα και στο ξαναλέω: Οι τύποι είναι εκτός πραγματικότητας.

    Αντί να δώσουν μια υπηρεσία στυλ netflix/gamepass/ps now στην χειρότερη - σου πουλάνε χειριστήριο και chromecast, σαν "κονσόλα" τελικά έτσι ? και ας λένε πίπες ότι δεν σου δίνουμε κονσόλα ΚΑΙ έχουν την απαίτηση από πάνω να αγοράζεις full price τα games στην ... "πλατφόρμα" τους και ΑΝ είσαι κυμπάρης και πήρες το premium (για 4k/60) θα σου δώσουν και το destiny free.

    Μιλάμε ότι όποιος το σκέφτηκε αυτό το μοντέλο, όχι από το ψυχιατρείο βγήκε αλλά αντίθετα θα έπρεπε να εισαχθεί για θεραπεία γιατί ακόμα και κάποιος "να το έσκαγε" καλύτερο μοντέλο θα σκεφτόταν.

    Τragic καταστάσεις και πραγματικά απορώ πως κάποιοι άνθρωποι πληρώνονται αδρά για να σκέφτονται αυτές τις μαλακίες.

    - - - Updated - - -

    Τι να σχολιάσω άλλο πλέον - με ξεπερνάει η ηλιθιότητα που βλέπω.
    Last edited by Sir_Teraflop; 07-06-2019 at 01:43.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (07-06-2019),Slay (07-06-2019)

  4. #23
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Υπηρεσίες gaming που σου πουλάνε αέρα ως προϊόν.......τις καταδικάζω ολοκληρωτικά.

    Το προϊόν είναι ένα και μόνο ένα: χειροπιαστό.

    Αν θέλετε να είστε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΜΑΓΚΕΣ εσείς της βιομηχανίας, κάντε το εξής:

    Πουλήστε τα αεράτα προϊόντα σας προς κάποια τιμή/ες.
    Και όταν ο πελάτης σταματήσει να παίζει........του επιστρέφετε όλα τα χρήματα. ¶ντε πες κρατήστε ένα 20% για πάρτη σας και επιστρέψτε το 80% (έτσι για τον κόπο σας / δηλαδή των σέρβερ).

    Αφής στιγμής ο πελάτης/καταναλωτής ΠΟΤΕ δεν του ανήκει ένα game ως χειροπιαστό προϊόν, όταν αποδεδειγμένα παρατήσει την υπηρεσία, τότε πρέπει να επιστρέφονται τα χρήματα.

    Έχω/χρησιμοποιώ αεράτο προιόν= πληρώνω.
    Σταματάω να έχω = τα χρήματά μου πίσω.

    Ειδάλλως έχετε διαφορετική ονομασία: ΚΛΕΦΤΕΣ.


    Αναφέρομαι στις κονσόλες και μόνο, μην παπαριάσουμε την κουβέντα με τα κινητά τηλέφωνα/ταμπλέτες.

    ΥΓ: Σε όσους φίλους, γνωστούς και αγνώστους έχω μιλήσει-περιγράψει περί cloud gaming όλοι έχουν αντιδράσει α) με γέλια, β) με απορία (σε στυλ " ποιος μαλάκας θα το δεχτεί αυτό; " ), γ) άπατο θα πάει, δ) σε καμία περίπτωση δεν το δέχομαι, ε) για ηλίθιους μας έχουν;......και όσοι (επίτηδες) τους λέω "ίσως σε μερικά χρόνια μόνο έτσι θα είναι το gaming" η απάντηση είναι: α, τότε κανένα πρόβλημα θα γράψω στα @@ μου το gaming, τόσο απλό.

    ΥΓ2: Ένας γνωστός μου μόνο δέχεται με χαρά το cloud gaming, αλλά νταξ, ο άνθρωπος είναι μαλάκας σε γενετικό επίπεδο. Δεν φταίει, έτσι γεννήθηκε.
    Last edited by Lefteris_X; 07-06-2019 at 02:11.

  5. #24
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν μπορω να πω οτι στεναχωριεμαι για το stadia με αυτα που βλεπω και διαβαζω. Δεν συμφωνω καθολου με την προσεγγιση αυτη και οσο το τρεναρουμε τοσο το καλυτερο.

  6. #25
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εμένα το μόνο που μου αρέσει σε αυτή την φάση είναι ότι αρχίζει να μπαίνει το cross save τώρα με destiny 2, πιστεύω αργότερα κ σε άλλα παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #26
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Με δικιά σας ευθύνη! Έγινε πιθανότατα Leak το παιχνίδι της Ninja Theory για την E3 (εγώ το είδα στεγνά).

    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    MajereMP44 (07-06-2019)

  9. #27
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Είναι αληθινό το trailer?
    Αν ναι τότε...

    Spoiler!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  10. #28

    Default

    ναι το ειδα λιγο πριν και
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    gRim (08-06-2019)

  12. #29
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όπως έχω πει στο παρελθόν πολλές φορές, ειλικρινά ζηλεύω το Xbox/PC για το Gears of War.
    Είχα τη χαρά να παίξω το GoW4 σε αρκετά δυνατό PC (4K/60) και πραγματικά ζήλεψα όσο δεν πάει.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί η Sony δεν έχει βγάλει κάτι αντίστοιχο. Μηδέν στοιχεία RPG (I loved that), απίστευτη δράση, ευρηματικά sequences (στο σημείο με τα μηχανάκια υποκλίθηκα), τρομερά γραφικά, αντρίλα και πώρωση.
    Κρίμα. Πολύ κρίμα που λείπει ένα ολόιδιο παιχνίδι 1st party από το PS brand.

    ΥΓ: Για το σούπερ-σκουπίδι του σπόιλερ, ότι και να πω είναι σπατάλη λέξεων.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    MajereMP44 (07-06-2019),mihalis13 (07-06-2019)

  14. #30
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Λευτερη

    Θα συμφωνήσω ότι το gears είναι πολύ ωραιο. Έχω παίξει και το 1 στο pc τότε που ταυτόχρονα ήμουν και pc gamer όπως και το halo το πρώτο. Δεν με τράβηξε το universe τους και ευτυχώς δεν μου έλειψε αυτή η ωμή δράση διότι στην προηγούμενη γενιά είχε βγει το Warhammer space marine ακριβώς μα ακριβώς ίδιο στυλ και με σαφώς τρομερό βάθος σαν universe. Φυσικά δεν θα με πείραζε καθόλου να έβγαινε στο play κάτι σε exclusive αντίστοιχο! Έχει λίγο περάσει η σονυ στην αντίπερα όχθη με έμφαση στο σενάριο και βαρύ και ασήκωτο κονσεπτ σε ότι και να βγάλει. Σαφώς του γούστου μου αλλα και ένα χυμαδιο τύπου gears είχε θέση σίγουρα.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  15. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (07-06-2019)

  16. #31
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Καταρχάς να ξεκαθαρίσουμε κάτι. H Ninja T. το φτιάχνει αυτό το παιχνίδι εδώ και χρόνια, από το 2014 ήδη από ότι διάβασα και δεύτερον, είναι (ήταν) ένα studio 100 ατόμων περίπου, το οποίο ακόμα και πριν το acquisiotion της από την MS, είχε ήδη χωριστεί σε 4 ομάδες, εκ των οποίων η μια (20 άτομα) μας έδωσε το HellBlade.

    Αυτήν την στιγμή βλέπουμε-είδαμε ένα σχεδόν έτοιμο game, το οποίο σαφώς έγινε Greenlight από την νέα διοίκηση (MS) για κυκλοφορία για "λόγους" (Game Pass - Online MP - GaaS ότι σκατά θέλετε προσθέστε).

    Δεν μπορώ όμως να δεχτώ σχόλια που διαβάζω από εδώ και από εκεί του στυλ:

    - Πήρε η MS την Ninja και την έκανε MP/always online/θα πέσει μετεωρίτης στην Γη, επειδή μια ομάδα της όπως εξήγησα παραπάνω, είναι αυτό .... μόνο μια ομάδα της.

    - Το παιχνίδι είναι σκουπίδι, MP σατανάς, lootbox διάολος και άλλα, γιατί παρόλο που και εμένα δεν μου άρεσε το art direction, αν μη τι άλλο μου θύμισε παιχνίδια melee/tag team fighter των παλιών καλών χρόνων, με καλύτερο combat και άλλα πολλά ... τα οποία απλά τότε λόγω τεχνολογίας δεν ήταν ... Online. Ήταν όμως local co-op. Ε τον 20o αιώνα το local co-op/pvp λέγεται online. Πως θα γίνει δηλαδή.

    Με την ίδια λογική και το smash bros τι είναι? Και αυτό Online PVP team brawler είναι αλλά 2d.

    Μην αφορίζουμε παρακαλώ games απλά και μόνο επειδή έχουν το MP στον χαρακτηρισμό τους στο store τους...

    - - - Updated - - -

    Και όπως σωστά εντοπίζει ο φίλος Majere από πάνω - ε δεν είναι δυνατόν όλα παιχνίδια να είναι δακρύβρεχτα narrative driven...SP εμπειρίες...

    Χρειάζεται μια διαφοροποίηση (diversity) πόσο μάλλον από την Sony που κακά τα ψέματα ήτανμπροστάρης σε αυτό.
    Last edited by Sir_Teraflop; 08-06-2019 at 00:27.

  17. #32
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Η σονυ κατάφερε βέβαια να παίξει μπάλα και με ένα παιχνίδι όσο ανάλαφρο πρέπει και όσο σοβαρό πρέπει και να απευθυνθεί έξυπνα σε ευρύ κοινό και δεν είναι άλλο απτό Spider-Man. Γενικά το κοινό της πλέον είναι (και είμαι κ εγώ) στο βαρύ σενάριο. Υπάρχουν πάντως blockbusters τίτλοι που άρχισαν να σοβαρεύουν όπως το Uncharted σε αυτή τη γενιά.
    Και μιας κ λέμε για παιχνίδια χυμα και δράση κλπ θα μπορούσαν να προχωρήσουν το The order το οποίο και καλό σενάριο έχει και μπορεί να γίνει 3person μακελειό και πιο γρήγορο. Δεν θα με χαλούσε να το έβλεπα να εξελιχθεί έτσι.
    Για να κλείσω απτην πλευρά μου το off topic την ποικιλία η Σονυ την αντλεί απτά multi platform παιχνίδια - και στα exclusives δίνει το στίγμα της. Απτην άλλη η MS μου δίνει την εντύπωση ότι θα βγάλει ένα σκασμό παιχνίδια που θάναι στο ύφος των ήδη υπαρχόντων multi platform. Να πω την αλήθεια ότι και να βγάλει καλως να το κάνει να εχουμρ να συζητάμε για παιχνίδια που μας αρέσουν τόσο, εγώ περιμένω την παρουσίαση της σονυ για το ps5. Για την τελευταία γενιά ίσως παραδοσιακών κονσολών έχω προαποφασίσει ότι θα πάρω ps5 εκτός κ αν κάνει κάτι πολύ χοντρό η σονυ και με ξενερωσει τόσο.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  18. #33
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Η σονυ κατάφερε βέβαια να παίξει μπάλα και με ένα παιχνίδι όσο ανάλαφρο πρέπει και όσο σοβαρό πρέπει και να απευθυνθεί έξυπνα σε ευρύ κοινό και δεν είναι άλλο απτό Spider-Man. Γενικά το κοινό της πλέον είναι (και είμαι κ εγώ) στο βαρύ σενάριο. Υπάρχουν πάντως blockbusters τίτλοι που άρχισαν να σοβαρεύουν όπως το Uncharted σε αυτή τη γενιά.
    Και μιας κ λέμε για παιχνίδια χυμα και δράση κλπ θα μπορούσαν να προχωρήσουν το The order το οποίο και καλό σενάριο έχει και μπορεί να γίνει 3person μακελειό και πιο γρήγορο. Δεν θα με χαλούσε να το έβλεπα να εξελιχθεί έτσι.
    Για να κλείσω απτην πλευρά μου το off topic την ποικιλία η Σονυ την αντλεί απτά multi platform παιχνίδια - και στα exclusives δίνει το στίγμα της. Απτην άλλη η MS μου δίνει την εντύπωση ότι θα βγάλει ένα σκασμό παιχνίδια που θάναι στο ύφος των ήδη υπαρχόντων multi platform. Να πω την αλήθεια ότι και να βγάλει καλως να το κάνει να εχουμρ να συζητάμε για παιχνίδια που μας αρέσουν τόσο, εγώ περιμένω την παρουσίαση της σονυ για το ps5. Για την τελευταία γενιά ίσως παραδοσιακών κονσολών έχω προαποφασίσει ότι θα πάρω ps5 εκτός κ αν κάνει κάτι πολύ χοντρό η σονυ και με ξενερωσει τόσο.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Όντως η Sony άφησε το πεδίο στους 3rd Party να καλύψουν όλα τα κενά της και να επικεντρωθεί στο πεδίο του story telling ενώ η MS δεν είχε ούτε καν αυτό.

    Αυτό δεν σημαίνει ότι προσωπικά για μένα η Sony ήταν αυτή η εταιρεία που ήξερα ούτε ότι η MS δεν πάσχει κάθετα και καθολικά, αντίστοιχα, από έλλειψη σε όλα αυτά.

    Εγώ αναζητώ πλέον arcade εμπειρίες λόγω χρόνου (όχι ότι με χαλάνε heavy story games μια στο τόσο - κάθε άλλο) και περίεργα είδη τα οποία προσφέρει και η MS και η Sony αλλά η τελευταία τα κάνει gate στο PSVR.

    Από ότι βλέπω η MS το πάει στο general gaming ενώ η Sony δίνει πολύ μεγάλη έμφαση στο movie gaming, υποθέτω και λόγω τεχνογνωσίας, αλλά ρε γαμώτο δεν ήταν έτσι.
    Last edited by Sir_Teraflop; 08-06-2019 at 01:20.

  19. #34
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    - - - Updated - - -

    Και όπως σωστά εντοπίζει ο φίλος Majere από πάνω - ε δεν είναι δυνατόν όλα παιχνίδια να είναι δακρύβρεχτα narrative driven...SP εμπειρίες...

    Χρειάζεται μια διαφοροποίηση (diversity) πόσο μάλλον από την Sony που κακά τα ψέματα ήτανμπροστάρης σε αυτό.
    Mα ακριβως αυτο προσφερει η Sony με τα story driven single player games, diversity.
    Δεν ξερω πως το βλεπει ο πολυς κοσμος, για μενα αλιμονο αν και τα exclusives ηταν πιου πιου co-op κτλ.
    Δεν μας φτανουν οι ΕΑ, Activision,Ubisoft, Epic τα μυριαδες free to play που προσφερουν τετοιες εμπειριες με τον σωρο και εχουν κανει τα videogames ορισμο του κορεσμου, θα ειχαμε μια απο τα ιδια και απο την sony...
    Δεν θεωρω σε καμια περιπτωση οτι προσφερει μονο δακρυβρεχτες εμπειριες, Alienation, Astro bot, Resogun, Driveclub, Crash, Spyro, Rachet, Matterfall, Rigs, Shadow of the Beast και αλλα τοσα που ξεχναω ειναι ο ορισμος του arcade.


  20. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    kostasb13 (09-06-2019),MajereMP44 (08-06-2019)

  21. #35
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τα "movie-high quality games" μακάρι η Σονυ να μην σταματήσει ΠΟΤΕ να τα βγάζει.

    Έχω πεθυμήσει όμως την ΑΑΑ ποιότητα που προσφέρει η Σονυ (εννοώ τα 1στ πάρτυ στούντιο) να την έβλεπα (όπως πιο παλιά) και σε πιο ανάλαφρα παιχνίδια, βλέπε Jak 'n' Daxter ή ένα δικό της Gears of War (που δεν έχει βγάλει ever).

    Προσοχή! Δεν υπονοώ να μειώσει τα movie-high quality, αλλά να προσθέσει αραιά και που ένα pure διαμάντι δράσης (τεσπα, ανάλαφρο) με όλα τα ΑΑΑ resources ενός μεγάλου στούντιο δικού της.

    Επιμένω: ένα game ala Gears (και μόνο ένα franchise, δεν λέω πλειάδα) από 1st party που να είναι ΕΚΘΕΜΑ στα τεχνικά μέρη (να πέφτουν σαγόνια από γραφικά, εφφέ, ανάλυση, 60 fps), πιστεύω ότι λείπει από την βιβλιοθήκη μας. (τονίζω: ala Gears. Όχι Killzone, Horizon διότι καμία σχέση. Είμαι πολύ συγκεκριμένος. Τούμπανο τεχνικό μέρος σε 3rd person action-shooter, σε επίπεδα χολυγουντιανής παραγωγής / φαντασμαγορικό. Όπως δηλαδή το Gear 4 που βίωσα.)

    Τεσπα, δεν χάλασε και ο κόσμος κιόλας.

  22. #36

    Default

    Ni No Kuni: Wrath of the White Witch Remastered has leaked.
    https://twitter.com/DirectFeedGames/status/1137136971602636801

  23. #37
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τόσο καιρό δεν ακουγόταν τίποτα και τις τελευταίες μέρες έπεσαν τα leak μαζεμένα. Τέλος πάντων, ελπίζω πάντως να δείξει κάτι παραπάνω η Microsoft ως προς την νέα της κονσόλα σε σχέση με την συνέντευξη του Cerny. Θα πουν για ray-tracing, 8K, SSD, Zen 2 και Navi, αλλά ελπίζω να πουν κάτι παραπάνω, π.χ. αριθμό tflops (που δεν νομίζω να πουν το συγκεκριμένο), τύπο ή ποσότητα ram ή πόσο μεγάλος θα είναι ο SSD δίσκος. Τουλάχιστον ας δείξουν ένα μικρό tech demo αν δεν πουν κάτι παραπάνω.

  24. #38
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Βγηκαν κι αλλα. Μαθαμε πως λέγεται και το παιχνιδι της from σε συνεργασία με τον George R.R. Martin


    Bandai Namco E3 2019 announcements leaked: Tales of Arise, From SoftwareΆs Elden Ring, and Ni no Kuni Remastered

  25. #39
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Και άλλο ένα leak:


  26. #40
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Μαλιστα, αναμενουμε το επισημο trailer στην conference της MS λοιπον, αν και απ οτι φαινεται ειναι cg teaser, δεν θα εχει πολλα πραγματα. Ουτως η αλλως ο,τιδηποτε by Miyazaki ειναι instant buy, με Martin γινεται ακομα πιο ενδιαφερον.
    Η Rocksteady ανακοινωσε οτι δεν θα ειναι στην e3 παλι φετος. Κατι παιζει με το project της Rocksteady παντως, εχουν περασει 4 χρονια απο το Arkham Knight. Προφανως ειναι κατι που δεν εχουν ξανακανει για να τους παιρνει τοσο καιρο, δυστυχως βλεπω να επιβεβαιωνονται οι φημες για mmoειδες στυλ Destiny. Και λογικα αφου χανει την E3 δεν ειναι για φετος, μαλλον προοριζεται για cross gen η next gen.


  27. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (08-06-2019)

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •