Page 32 of 46 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 621 to 640 of 901

Thread: PlayStation VR2 - Virtual Reality Headset

  1. #621
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Κάποιοι λένε οτι αν μειώσεις λιγο την φωτεινότητα γίνεται πιο καθαρή η εικόνα. Τσεκαρε το αν θες. Το βράδυ θα δοκιμασω να βαλω μια ταινία και θα τεσταρω αυτο που λες για το cinema mode.
    Βασικά φαίνεται και στο μενού. Ταινία δεν έχω δει αλλά σε παιχνίδια πχ στο Modern Warfare 2 που παίζω οι άκρες είναι κάπως. Εαν όμως γυρίσεις το κεφάλι καθαρίζει. Μόνο στις πλάγιες ματιές. Σε άλλα site που ρώτησα το λένε φυσιολογικό και δεν μπορείς να το αποφύγεις στο 100% Απλά να το μειώσεις. Έχει να κάνει με τους φακούς που έχει διαλέξει η Sony. Εσύ έχεις μείωση καθόλου την φωτεινότητα? Διότι και πάλι λόγω Oled θα ήταν αντίθετο προς την ποιότητα που μπορεί να σου προσφέρει.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #622
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Εμενα μου φαίνεται υπερβολική η φωτεινότητα στο τέρμα.Βλέπω ότι είναι στα όρια να κάψει τα λευκά κάποιες φορές.
    Την έχω 2 κλικ πάνω από το τέρμα χαμηλό.Επισης λένε πως με πιο χαμηλή φωτεινότητα έχεις λιγότερο motion sickness και όντως μου φαίνεται πιο ξεκούραστη η οθόνη στο μάτι.

  3. #623
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Alex View Post
    Εμενα μου φαίνεται υπερβολική η φωτεινότητα στο τέρμα.Βλέπω ότι είναι στα όρια να κάψει τα λευκά κάποιες φορές.
    Την έχω 2 κλικ πάνω από το τέρμα χαμηλό.Επισης λένε πως με πιο χαμηλή φωτεινότητα έχεις λιγότερο motion sickness και όντως μου φαίνεται πιο ξεκούραστη η οθόνη στο μάτι.
    Τι εννοείς να κάψει τα λευκά. Βασικά τα oled πάνελ από αυτά που συζητιούνται χρειάζονται full φωτεινότητα. Επίσης και με το HDR την θέλεις. Από την στιγμή που και οι default ρυθμίσεις είναι έτσι τι πρόβλημα να υπάρξει?
    Όχι τίποτε άλλο αλλά αν όντως είναι επικίνδυνο να παίξουμε λίγο πιο χαμηλά εκ του ασφαλούς.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #624
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Εννοώ ότι είναι υπέρφωτισμένα τα λευκά σημεία και η πληροφορία που υπάρχει σε αυτά πάει να εξαφανιστεί.


  5. #625
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Alex View Post
    Εννοώ ότι είναι υπέρφωτισμένα τα λευκά σημεία και η πληροφορία που υπάρχει σε αυτά πάει να εξαφανιστεί.
    Το κατάλαβα λάθος. Παρόλο ταύτα πάλι πιστεύω ότι η φωτεινότητα θα πρέπει να είναι max λόγο HDR

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #626
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Βασικά φαίνεται και στο μενού. Ταινία δεν έχω δει αλλά σε παιχνίδια πχ στο Modern Warfare 2 που παίζω οι άκρες είναι κάπως. Εαν όμως γυρίσεις το κεφάλι καθαρίζει. Μόνο στις πλάγιες ματιές.
    Εβαλα ταινια και μπορω να πω οτι με απορρόφησε και ειδα ενα μισαωρο
    Δεν ξερω αν βλεπουμε το ίδιο πράγμα, αλλα εγω δεν βλεπω κατι που να με ενοχλει. Προσπάθησα δηλαδη για να δω αυτο που λες. Με την πρώτη ματιά δεν φαίνεται. Αν φορας γυαλια και πας σινεμα και κοιτάξεις προς τα πλαγια με σταθερο κεφαλι προς το κεντρο της οθονης, δεν θα δεις το ιδιο καθαρα. Επειδη ομως ειναι μεγαλη η οθονη συνηθως γυρίζεις λιγο το κεφαλι και στο σινεμα. Αν το κανεις και με το psvr2 δεν θα καταλαβεις κατι. Αλλα ακομα και αν κουνησω μονο την κορη του ματιου μου παλι δεν βλεπω κατι που θα με χαλουσε προσωπικα. Μου άρεσε η ευκρίνεια της εικόνας. Ανετα θα εβλεπα ταινια. Τωρα που δίνουν τα uncharted στο plus θα δοκιμασω τα 1080p120fps να δω πως θα δειχνει.

    ΥΓ. Δεν έχω χαμηλώσει την φωτεινότητα.
    ΥΓ2. Τελευταία όταν μπαίνω στο passthrough δεν ''μαρκάρει'' τα sense controllers οπως έκανε στην αρχή. Οχι οτι δεν τα βρισκω στον χώρο. Ευκολα καταλαβαίνω που είναι. Εσας δειχνει κανονικα αυτη την ενδειξη για το που βρίσκονται;
    .

  7. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    cocous (27-02-2023)

  8. #627
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Προσωπικά εννοώ οτι δεν είναι το ίδιο καθαρά και μόλις γυρίσεις το κεφάλι καθαρίζει. Αν βάλεις κάποιο μενού ή παιχνίδι που να έχει σχετικά μικρά γράμματα με τις λοξές ματιές τα ξεχωρίζεις? Η πρέπει να γυρίσεις το κεφάλι για να τα δεις καθαρά?

    Απ'οτι έχω ψάξει αρκετά λενε οτι οφείλεται στους φακούς που χρησιμοποιεί η Sony.
    Μικρότερο sweet post και θαμπάδα περιμετρικά αλλά καλύτερους φωτισμούς. Επίσης και τέρμα να μικρύνεις την οθόνη πάλι θα το παρατηρήσεις όσο απομακρυνεσαι απο το κέντρο. Φαίνεται και στο αρχικό μενού του PS5.

    Αλλά έχω και την ανησυχία μου πχ για ελαττωματικό προϊόν αν και ακραίο φαίνεται. Και άντε να βγάλεις άκρη με τα καταστήματα στην Ελλάδα που που πουλάνε ειρωνεία.

    Κάποια γενικά σχόλια:

    (Due to the Fresnel lenses, sharpness decreases towards the edges, and blur increases. However, this is still within acceptable limits and hardly noticeable in VR games.)
    (Pancake lenses would solve that issue by being much more forgiving, but would have meant half the brightness and considerably less field of view, so I can see why Sony didn’t go that route. The tech is just not there yet)

    Και μια συζήτηση: https://www.reddit.com/r/PSVR/commen...inematic_mode/

    Τώρα για το άλλο που λες δεν το δοκίμασα. Θα το δω το απόγευμα και θα σου πω


    Άντε βρε παιδιά. Τόσοι το πήραμε. 3 άτομα μιλάμε. Πείτε και εσείς τις εντυπώσεις σας?
    Να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον στις απορίες μας.


    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 27-02-2023 at 10:00.

  9. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    PDS (27-02-2023)

  10. #628
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    To horizon έχει κανονικά υποτίθεται foveated rendering, το οποίο αν έχω καταλάβει σωστά, εκεί που κοιτάς με κέντρο του ματιού σου, εκεί κάνει render και φαίνεται πιο καθαρή η εικόνα.

    Η έχω καταλάβει λάθος, ή δεν το καταλαβαίνω να γίνεται.
    Για να δω κάτι καθαρά και με καλή ανάλυση, πρέπει να στρίψω το κεφάλι μου προς εκείνο το σημείο. Αν στρίψω το μάτι μου μόνο, εκείνο το σημείο δε φαίνεται καθαρό!

  11. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    cocous (27-02-2023)

  12. #629
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    To horizon έχει κανονικά υποτίθεται foveated rendering, το οποίο αν έχω καταλάβει σωστά, εκεί που κοιτάς με κέντρο του ματιού σου, εκεί κάνει render και φαίνεται πιο καθαρή η εικόνα.

    Η έχω καταλάβει λάθος, ή δεν το καταλαβαίνω να γίνεται.
    Για να δω κάτι καθαρά και με καλή ανάλυση, πρέπει να στρίψω το κεφάλι μου προς εκείνο το σημείο. Αν στρίψω το μάτι μου μόνο, εκείνο το σημείο δε φαίνεται καθαρό!
    Ισχύει και έτσι είναι. Απλά στα VR παιχνίδια δεν είναι τόσο έντονο και είναι πιο δύσκολο να το αντιληφθείς. Επίσης τρέχουν σε μεγαλύτερη ανάλυση.
    Το cinema mode είναι μόνο 1080 και παρόλο που έχεις βρει το λεγόμενο sweet spot ενώ φαίνεται τέλεια στο κέντρο, στις πλάγιες ματιές περιμετρικά φαίνονται πιο θολά και ειδικότερα στις γωνιές που αν έχει και μικρά γράμματα δεν τα διαβάζεις σχεδόν καθόλου. Μόλις όμως κανείς να γυρίσεις ελάχιστα το κεφάλι καθαρίζει και ειναι όλα κομπλέ.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 27-02-2023 at 11:07.

  13. #630
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Καλημέρα σε όλους !

    Σχετικά με τη θαμπάδα περιμετρικά καθώς κοιτάμε παιδιά.

    Εκτός VR κοιτάξτε μπροστά σας το οτιδήποτε και προσπαθήστε να έχετε και μια αίσθηση του χώρου τριγύρω σας.

    Όπου κοιτάζει το μάτι τα βλέπει καθαρά, ο περιμετρικός χώρος είναι θολός.

    Γιατί τόση κουβέντα πραγματικά ότι ενοχλεί αυτό μέσα στο VR?

    Εγώ το βρίσκω σχεδόν απόλυτα φυσιολογικό.

    Το headset δεν είναι τέλειο, είναι άλματα μπροστά όμως από το προηγούμενο και μερικές φορές ψάχνουμε νομίζω να βρούμε σφάλματα και ελλείψεις.

    Ας το χαρούμε ως αυτό που είναι. Είναι πολύ δυνατό !

  14. The Following 6 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    captainjacko (27-02-2023),cocous (27-02-2023),Dragonpaul (27-02-2023),Lefteris_X (27-02-2023),PDS (27-02-2023),toninio (02-03-2023)

  15. #631
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Καλημέρα σε όλους !

    Σχετικά με τη θαμπάδα περιμετρικά καθώς κοιτάμε παιδιά.

    Εκτός VR κοιτάξτε μπροστά σας το οτιδήποτε και προσπαθήστε να έχετε και μια αίσθηση του χώρου τριγύρω σας.

    Όπου κοιτάζει το μάτι τα βλέπει καθαρά, ο περιμετρικός χώρος είναι θολός.

    Γιατί τόση κουβέντα πραγματικά ότι ενοχλεί αυτό μέσα στο VR?

    Εγώ το βρίσκω σχεδόν απόλυτα φυσιολογικό.

    Το headset δεν είναι τέλειο, είναι άλματα μπροστά όμως από το προηγούμενο και μερικές φορές ψάχνουμε νομίζω να βρούμε σφάλματα και ελλείψεις.

    Ας το χαρούμε ως αυτό που είναι. Είναι πολύ δυνατό !
    Έχεις δίκιο και εγώ το ξεκίνησα αλλά να λέμε και την αλήθεια είναι πολλά τα λεφτά και καλό είναι να βεβαιωθούμε οτι είναι τουλάχιστον φυσιολογικό και δεν χρειάζεται περαιτέρω κινήσεις. Refund κτλ. Για καλό όλων. Κάποιοι έχουν εμπειρία μεγαλύτερη κάποιοι όχι. Οπότε λίγα ποστ γι'αυτό σε καλό θα βγει.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #632
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Καλημέρα σε όλους !

    Σχετικά με τη θαμπάδα περιμετρικά καθώς κοιτάμε παιδιά.

    Εκτός VR κοιτάξτε μπροστά σας το οτιδήποτε και προσπαθήστε να έχετε και μια αίσθηση του χώρου τριγύρω σας.

    Όπου κοιτάζει το μάτι τα βλέπει καθαρά, ο περιμετρικός χώρος είναι θολός.

    Γιατί τόση κουβέντα πραγματικά ότι ενοχλεί αυτό μέσα στο VR?

    Εγώ το βρίσκω σχεδόν απόλυτα φυσιολογικό.

    Το headset δεν είναι τέλειο, είναι άλματα μπροστά όμως από το προηγούμενο και μερικές φορές ψάχνουμε νομίζω να βρούμε σφάλματα και ελλείψεις.

    Ας το χαρούμε ως αυτό που είναι. Είναι πολύ δυνατό !
    Καλημέρα!
    Το "πρόβλημα" δεν ειναι νομίζω οτι η περιμετρική όραση είναι θολή!

    Αν κρατήσεις σταθερό το κεφάλι σου και κοιτάξεις με το μάτι σου πάνω δεξιά, εκεί θα δεις θολά.

    Αυτο νομίζω θα έπρεπε με κάποιο τρόπο να το μετριάσουν.

    Αλλά τείνω να πιστέψω οτι είναι περιορισμός του hardware (φακοί και οθόνες) που χρησιμοποιούν.

    Εν πάση περιπτώσει, δε διαφωνώ οτι ειναι κατι που αφαιρεί ενα πολυ μικρο ποσοστό απο την όλη δυνατή εμπειρία.

    Δε ξέρω, ενδεχομένως προσωπικά να είχα και πολύ ψηλές προσδοκίες που διαμορφώθηκαν απο τα διάφορα reviews!

  17. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    cocous (27-02-2023)

  18. #633
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα και καλή Καθαρά Δευτέρα!

    Ο κόσμος δυστυχώς δεν καταλαβαίνει πόσο χαμηλή είναι η τιμή του PSVR2 για αυτά που προσφέρει.

    Σκεφτείτε: στα 600 ευρώ, δεν παίρνετε μόνο το κράνος αλλά μέσα στην τιμή είναι το κόστος των 2 joypad, το (μηδαμινό αλλά υπαρκτό) κόστος του καλωδίου USB-C, το κόστος της συσκευασίας κλπ. Οπότε το πραγματικό κόστος του ίδιου του headset είναι χαμηλότερο από 600 ευρώ.
    Ας το πούμε ότι είναι 550 ευρώ; Να το ρίξω στα 500 ευρώ;

    Σκεφτείτε τώρα τι ποιότητα εμπειρίας παίρνετε με 500-550 ευρώ headset.

    Θέλετε headset που να έχει της Παναγιάς τα μάτια επάνω (4Κ + 4Κ για κάθε μάτι, πολλαπλές εξωτερικές κάμερες, HDR και ευκρίνεια στον θεό και πολλάάάά πολλάάάάάά άλλα) ;;;;
    Οσονούπω θα υπάρχει κάτι τέτοιο: Apple AR/VR headset, κόστος μόλις 3.000 δολάρια (φημολογούμενο).

    Εντάξει είμαστε τώρα;


  19. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    captainjacko (27-02-2023),cocous (27-02-2023),PDS (27-02-2023),toninio (02-03-2023)

  20. #634
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μας εχετε μπερδεψει παιδια με τις τελευταιες αναρτησεις!

    Οκη αυτη η κουβεντα για τη θολουρα και το sweet spot ειναι κατι που πραγματικα μονο με δοκιμη μπορει βα πεισει καποιον αν ειναι ενοχλητικο αν ειναι ανεκτο ή απλα δεν ειναι καν αντιληπτο.

    Γενικα κι εγω στα reviews δεν ειδα να λενε πολλα γι αυτο το θεμα αλλα οντως εχω δει πολλα σχολια απο χρηστες. Τωρα εξαρταται τι χρηστες ειναι καθε φορα, αλλα το σιγουρο ειναι οτι κατι παιζει. Δλδ εγω που δεν εχω μετρο συγκρισης μπορει πολλα απο αυτα να μην τα αντιληφθω καν.

  21. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (27-02-2023)

  22. #635
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Καλημέρα και καλή Καθαρά Δευτέρα!

    Ο κόσμος δυστυχώς δεν καταλαβαίνει πόσο χαμηλή είναι η τιμή του PSVR2 για αυτά που προσφέρει.

    Σκεφτείτε: στα 600 ευρώ, δεν παίρνετε μόνο το κράνος αλλά μέσα στην τιμή είναι το κόστος των 2 joypad, το (μηδαμινό αλλά υπαρκτό) κόστος του καλωδίου USB-C, το κόστος της συσκευασίας κλπ. Οπότε το πραγματικό κόστος του ίδιου του headset είναι χαμηλότερο από 600 ευρώ.
    Ας το πούμε ότι είναι 550 ευρώ; Να το ρίξω στα 500 ευρώ;

    Σκεφτείτε τώρα τι ποιότητα εμπειρίας παίρνετε με 500-550 ευρώ headset.

    Θέλετε headset που να έχει της Παναγιάς τα μάτια επάνω (4Κ + 4Κ για κάθε μάτι, πολλαπλές εξωτερικές κάμερες, HDR και ευκρίνεια στον θεό και πολλάάάά πολλάάάάάά άλλα) ;;;;
    Οσονούπω θα υπάρχει κάτι τέτοιο: Apple AR/VR headset, κόστος μόλις 3.000 δολάρια (φημολογούμενο).

    Εντάξει είμαστε τώρα;

    Γειά σου Λευτέρη. Καλημέρα. Άργησες να μας δώσεις τα φώτα σου. Ο λόγος ανησυχίας είναι πιο πολύ επιβεβαίωση οτι είναι έτσι εξαιτίας όσων ανέφερες. Πραγματικά θα έκανα θυσία και θα έπαιρνα με κάθε κόστος αν υπήρχε κάτι τόσο καλό. Ξεχασες να αναφέρεις το wireless

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #636
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Μας εχετε μπερδεψει παιδια με τις τελευταιες αναρτησεις!

    Οκη αυτη η κουβεντα για τη θολουρα και το sweet spot ειναι κατι που πραγματικα μονο με δοκιμη μπορει βα πεισει καποιον αν ειναι ενοχλητικο αν ειναι ανεκτο ή απλα δεν ειναι καν αντιληπτο.

    Γενικα κι εγω στα reviews δεν ειδα να λενε πολλα γι αυτο το θεμα αλλα οντως εχω δει πολλα σχολια απο χρηστες. Τωρα εξαρταται τι χρηστες ειναι καθε φορα, αλλα το σιγουρο ειναι οτι κατι παιζει. Δλδ εγω που δεν εχω μετρο συγκρισης μπορει πολλα απο αυτα να μην τα αντιληφθω καν.
    Πιστεύω ότι εσύ συγκεκριμένα θα τα δεις όλα διότι φαίνεσαι (ψείρας) με την καλή την έννοια. Και έχεις κορυφαία τηλεόραση οπότε σίγουρα θα σου φανεί κάπως. Δεν είναι τραγικό αλλά ούτε και αντιστοιχεί σε αυτά που λέγανε στα reviews.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #637
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Σίγουρα το headset έχει τα μειονεκτήματα του, αλλά σε καμία περίπτωση δεν υπερτερούν της συνολικής εμπειρίας, μη τρελαθούμε!!

    Χώρια που κάποια απο αυτά θα διορθωθούν με μελλοντικά updates (sense cotrollers με περίοδο)
    Last edited by drifterx; 27-02-2023 at 12:30.

  25. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    cocous (27-02-2023)

  26. #638
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Σίγουρα το headset έχει τα μειονεκτήματα του, αλλά σε καμία περίπτωση δεν υπερτερούν της συνολικής εμπειρίας, μη τρελαθούμε!!
    Συμφωνώ όμως όπως είπα και παραπάνω στον VAL δεν αντιστοιχεί σε όλα αυτά που έλεγαν για την super τέλεια εικόνα. Ειδικότερα για το cinema mode που πέρα από την πλάκα πολύς κόσμος το μετράει. Ειδικά αν υπάρχει θέμα χώρου και για ευκολία με την υπόλοιπη οικογένεια. Σίγουρα δεν προορίζεται γι'αυτό. Αλλά σαν χαρακτηριστικό ωφείλεις να πεις την αλήθεια και όχι να μας πουλάνε παραμύθι. Σε VR mode είναι απίθανο και δεν το αντιλαμβάνεσαι το χαρακτηριστικό της θολούρας. Επίσης καινούργιο προϊόν οπότε κάποιες αναβαθμίσεις θα πάρει κάποια τρικ θα υπάρξουν προς την συνολική βελτίωση του.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 27-02-2023 at 12:39.

  27. #639
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Πιστεύω ότι εσύ συγκεκριμένα θα τα δεις όλα διότι φαίνεσαι (ψείρας) με την καλή την έννοια. Και έχεις κορυφαία τηλεόραση οπότε σίγουρα θα σου φανεί κάπως. Δεν είναι τραγικό αλλά ούτε και αντιστοιχεί σε αυτά που λέγανε στα reviews.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    σιγουρα δεν περιμενω αναλυση τηλεορασης. Εχω αισθηση πανω κατω για τι μιλαμε οποτε στην συγκεκριμενη περιπτωση δινω περισσοτερες πιθανοτητες να πω οτι η τεχνολογια ειναι εδω που ειναι και να το παρω αποφαση παρα το αντιθετο. Η συγκριση θα γινει στο μυαλο μου με βαση την ποιοτητα εικονας του PSVR1 και θεωρω οτι θα ειναι η μερα με τη νυχτα.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    captainjacko (27-02-2023),cocous (27-02-2023),PDS (27-02-2023)

  29. #640
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    σιγουρα δεν περιμενω αναλυση τηλεορασης. Εχω αισθηση πανω κατω για τι μιλαμε οποτε στην συγκεκριμενη περιπτωση δινω περισσοτερες πιθανοτητες να πω οτι η τεχνολογια ειναι εδω που ειναι και να το παρω αποφαση παρα το αντιθετο. Η συγκριση θα γινει στο μυαλο μου με βαση την ποιοτητα εικονας του PSVR1 και θεωρω οτι θα ειναι η μερα με τη νυχτα.
    Λίγο που θυμάμαι το πρώτο VR είναι όντως μέρα με την νύχτα. Καμία σχέση. Και σίγουρα όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω αξίζει πολλά. Και θέλω να πιστεύω όπως ανέφερα ξανά ότι θα υπάρξουν κάποια περιθώρια βελτίωσης με software update.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •