Page 41 of 46 FirstFirst ... 31373839404142434445 ... LastLast
Results 801 to 820 of 901

Thread: PlayStation VR2 - Virtual Reality Headset

  1. #801
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια σχετικα με τον καθαρισμο των φακων του PSVR2 με πανι μικροινας, θελω να ρωτησω την αποψη σας.

    Εγω παντα οταν παιζω θα λερωσω λιγο τους φακους στο πανω εσωτερικο μερος, δηλαδη εσωτερικα δεξια τον αριστερο φακο και εσωτερικα αριστερα τον δεξιο φακο (ποσοι γυρισαν πισω και το ξαναδιαβασαν αυτο? ). Λογικα εκει ακουμπαει μερος των φρυδιων και με τη ζεστη λερωνει λιγο.

    Ενιγουεη, καθαριζω με πανακι μικροινας καθε φορα αλλα οπως ειναι λογικο το πανακι μικροινας μετα απο λιγο καιρο μαζευει "βρωμα" (ανθρωπινο λιπος, καλη σας ορεξη οποιος τρωει πρωινο) και ναι μεν αφαιρει τον λεκε, αλλα απο την αλλη, κατα μια εννοια τον απλωνει πανω σε ολο το φακο και δεν ειναι πεντακαθαρος.

    Εχθες δοκιμασα να καθαρισω τους φακους χρησιμοποιωντας ενα πανι μικροινας ελαφρα νοπο. Εντελως ελαφρα ομως. Δηλαδη δεν αφηνει καθολου νερο στην ουσια. Και αφου το περασα μια φορα, μετα το καθαρισα με ενα εντελως στεγνο αλλο πανι. Ε καμμια σχεση... οι φακοι ηταν τοσο πιο καθαροι που εμοιαζε με image upgrade...

    Κανω βλακεια? Και εαν οχι, υπαρχει καμμια καλυτερη λυση απο το να μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες καθε φορα?

  2. #802
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    H αλήθεια ειναι οτι εγω χρησιμοποιώ μόνο το πανάκι και όντως όταν το έκανα μετά απο καιρό είδα μεγάλη διαφορά. Νοπό δεν έχω χρησιμοποιήσει.

    .

  3. #803
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Happyfunland... ενα horror theme park παιχνίδι ?

    Από μένα είναι ναι, εύχομαι να βγει καλό και προς το παρόν δείχνει να έχει προοπτικές.


  4. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Dragonpaul (15-07-2023)

  5. #804
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Επίσης, για το Vertigo ακούγονται καλά πράγματα



    Να πω εδω οτι ειμαι in love με το puzzling places. Ενα παιχνίδι που σνόμπαρα οταν πρωτοκυκλοφόρησε και που το demo για το psvr2 με ώθησε να το αγοράσω (η αλήθεια ειναι οτι ακόμα και στο ντεμο δεν έδωσα αρχικά την ευκαιρία που του άξιζε). Είχε καποια packs σε sale, τα αγόρασα και λεώ αντε να παρω και το game αντί να περιμένω κάποιο sale, και έχω κολλήσει άσχημα. Επιλέγω πάντα τα 400 κομμάτια και χάνομαι με τις ώρες. Πλησιάζω τις 10 ώρες στο παιχνίδι και έχω τελειώσει 1.5 puzzle.
    Μου αρέσει πολύ που κάθε φορά που ολοκληρώνω ένα μέρος του puzzle προστίθενται ήχοι απο το σημείο (για παράδειγμα αν φτιάξω ένα παράθυρο θα ακούω τον αέρα κτλ). Το μόνο που με χαλάει είναι οτι θα ήθελα να είναι πιο καθαρή η εικόνα στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

    Παίζω στην 360 επιλογή και έχω τον χώρο να κινούμαι. Ειναι απο τα λίγα games που χρησιμοποιώ τόσο το room scale
    .

  6. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (15-07-2023),Lefteris_X (16-07-2023)

  7. #805
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Κυκλοφορία στις 24 Αυγουλστου.
    Ο πρώτος τίτλος ήταν απολαυστικός και το μόνο μείον που είχε
    ηταν ότι εξαιτίας της φύσης του πρώτου PSVR έχανε το tracking.
    Με αυτα τα προβλήματα λυμένα πλέον και τις αναβαθμίσεις που σίγουρα
    θα έχει λάβει στο PSVR2, το παιχνίδι δείχνει πολύ δυνατό.

    Last edited by Error Flynn; 19-07-2023 at 18:33.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    PDS (19-07-2023),Valkyre (20-07-2023)

  9. #806
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aυτο ειναι multiplayer game σωστα?

    Ή εχει και single player?

  10. #807
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Nαι Δημήτρη multiplayer

    Eχουν μπει αρκετα games σε sale:

    Star Wars: tales from the Galaxy's Edge: 20% off
    Operation Wolf: 10% off
    Synth Riders: 40% off
    Les Mills Body Combat: 30% off
    Organ Quarter: 25% off
    Garden of the Sea: 60% off
    Startenders: 35% off
    The Tale of Onogoro: 25% off
    Moss: 35% off with Plus
    Job Simulator: 25% off
    RE8 Village: 50% off
    Cosmonius High: 25% off
    Pistol Whip: 20% off
    Tetris Effect: 25% off
    Cave Digger: 60% off
    Cave Digger 2: 50% off
    Drums Rock: 30%
    Humanity: 20% off
    Before your Eyes: 20% off
    Altair Breaker: 30%
    Brain Beats: 30% with Plus
    Cities VR: 35% off
    Seeker My Shadow: 50% off
    Vacation Simulator: 25% off
    Unplugged: 60% off
    Zombieland: 30% with Plus

    Τσίμπησα το πακέτο Moss 1 & 2. Το ένα το έχω τελειώσει στο psvr1, αλλά ήθελα να το έχω στην συλλογή μου στο psvr2. Τα 26 ευρώ και για τα δύο είναι καλά πιστέυω.
    Το Unplugged έχει καλή προσφορά και ακούω σχετικά καλά λόγια. Το σκεφτομαι. Οπως και για το before your eyes.




    From prototypes to future tech: how PS VR2 was built
    .

  11. #808
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ευχαριστω Βαγγελη. Κριμα γιατι multiplayer κι εγω ειναι no go η φαση.

    Εγω σκεφτομαι να παρω το Saints and Sinners... ακουω πολυ καλα λογια και δεν ξερω αν εχει κανεις απο εδω αποψη.

    Το μετανιωσα το Synapse... καλυτερα να τα ειχα δωσει στο Hubris... :/

  12. #809
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To Hubris γενικα νομιζω εχει χειροτερες κριτικες, αλλα σιγουρα μεγαλυτερη ποικιλια σε περιβάλλοντα.

    Το Saints & Sinners όταν το επαιξα πρώτη φορά στο psvr1 το βρηκα innovative (τον χειρισμό). Την δευτερη φορα στο psvr2 δεν ειχα την ίδια αποψη, αφου πλεον άρχισαν να μου χτυπάνε περισσότερο τα αρνητικά παρά τα θετικά.
    Στο PSVR2 είναι απο τα πιο καθαρά οπτικά παιχνίδια, θα βρεις σχετικά όμορφο το περιβάλλον, λογικά δε θα σου αρέσει ο σχεδιασμός των χαρακτήρων. Είναι αρκετά ατμοσφαιρικό και αγχωτικό (αφού πρέπει να προλάβεις πριν νυχτώσει και σκάσουν τα πολλά ζομπια). Θα το πρότεινα σε καλή έκπτωση. Αναμφίβολα είναι ταλαντούχο στούντιο και περιμένω πως και πως το νεο τους game που είμαι βέβαιος οτι θα ανεβάσει επίπεδο.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...19005-Behemoth

    Τα Μoss δεν τα σκέφτεσαι για αγορά; Είναι αρκετά τίμια.
    .

  13. #810
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Περιμενε ποιο εχεις παιξει? Γιατι το 2 διαβαζω οτι ειναι πολυ βελτιωμενο.

    Και γενικα ειναι απο τα παιχνιδια με τις καλυτερες κριτικες στο PSVR2.

    Τα Moss δε ξερω, δεν ειναι αυτο που μαλλον θελω να παιξω τωρα ή σε VR γενικα. Δεν ειμαι καθετος, απλα δεν με τραβαει με τιποτα επι του παροντος.

    Το Synapse πραγματικα το θεωρω overrated και overhyped οσο δεν παει... το content του ειναι τοσο λογο που θα μπορουσες να το πεις και πλουσιο demo...

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    PDS (20-07-2023)

  15. #811
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Περιμενε ποιο εχεις παιξει? Γιατι το 2 διαβαζω οτι ειναι πολυ βελτιωμενο.

    Και γενικα ειναι απο τα παιχνιδια με τις καλυτερες κριτικες στο PSVR2.

    Τα Moss δε ξερω, δεν ειναι αυτο που μαλλον θελω να παιξω τωρα ή σε VR γενικα. Δεν ειμαι καθετος, απλα δεν με τραβαει με τιποτα επι του παροντος.

    Το Synapse πραγματικα το θεωρω overrated και overhyped οσο δεν παει... το content του ειναι τοσο λογο που θα μπορουσες να το πεις και πλουσιο demo...
    Για τα Walking dead λες ή τα moss;
    Εχω τελειώσει τα πρωτα και στις 2 σειρές. Το moss 2 λένε οτι είναι αρκετά καλύτερο. Δεν λένε το ίδιο για το saints and sinners το οποίο μοιάζει σαν expansion του πρώτου. Aλλα οκ αν δεν τα παίξεις ο ίδιος δεν ξέρεις.


    https://www.metacritic.com/game/play...saints-sinners
    https://www.metacritic.com/game/play...-2-retribution


    https://www.metacritic.com/game/playstation-4/moss
    https://www.metacritic.com/game/play...5/moss-book-ii
    https://www.metacritic.com/game/play...4/moss-book-ii
    .

  16. #812
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για το Saints and Sinners ελεγα οταν μιλαγα για το 2. Ισως καπου τα μπερδεψα κι εγω. Θυμαμαι να λενε αν δεν εχεις παιξει το 1ο saints πηγαινε κατευθειαν στο δευτερο γιατι ειναι σε ολα καλυτερο με ενα μεγαλο ΑΛΛΑ, το γεγονος οτι πολλες περιοχες του 1 επαναλαμβανονται στο 2. Οποτε ναι μεν ειναι καλυτερο το 2 αλλα μονο αν δεν εχεις παιξει το 1.

    Oh well. Θα δουμε. Κατσε πρωτα να τελειωσω αυτα που εχω και βλεπουμε.

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    PDS (20-07-2023)

  18. #813

    Default

    Το έχω πάρει από τον Μάρτιο και ακόμα το έχω σφραγισμένο στο κουτί του,πήγα σε φίλο και έπαιξα πριν λίγο καιρό που το είχε έτοιμο στημένο και με παιχνίδια και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά, το immersion φοβερό, λες και ήσουν μέσα σε 5 παιχνίδια που έπαιξα (G.T7 ,RESI,STAR WARS,KAYAK,PAVLOV) ζαλίστηκα ελάχιστα κύριος στο GT7 χωρίς να είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό άπλα μετά έβλεπα καπως περίεργα μέχρι την επόμενη μέρα φαντάζομαι μετά από κάποιο καιρό θα στρώνει ,ξεχώρισα 3 αρνητικά δεν παλεύεται με γυαλια το οποίο λύνεται εύκολα με φακούς με κάνα 50αρι,το sweet spot μέχρι να το βρεις σπάει μπάλες και στο σημείο που το βρήκα (όχι τελεία) μετά από κάνα 20 λεπτό με έπιανε πόνος από το σφίξιμο και το έβγαζα για 2-3 λεπτά λύνεται και αυτό από ότι διάβασα ,άλλο ένα μεγάλο αρνητικό είναι ότι δεν έχω χώρο ,εδώ σε πολύ μεγαλύτερο χώρο του φίλου με έβγαλε μερικές φόρες εκτός ορίων,φαντάζομαι τι θα γίνει στο δικό μου που δεν έχω ούτε 1 μετρό, σε συνδυασμό ότι δεν έχω πλέον πολύ χρόνο για Gaming μάλλον θα με κάνει να το πουλήσω.

  19. #814
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πω πω, αυτό το ποστ διαβάζεται με μια ανάσα!

    Φίλε μου δεν έβαλες ούτε μια τελεία ααχαχαχ! (δεν σε ειρωνεύομαι, αντιθέτως γελάω με τον εαυτό μου που παραλίγο να λαχανιάσω!)

    Στα 3 αρνητικά σημεία που αναφέρεις, έχεις απόλυτο δίκιο. (πριν αρκετά χρόνια φόραγα φακούς επαφής.......έχει φτάσει το κόστος στα 50 ευρώ για 2 φακούς πια; τι στο καλό; )

  20. #815

    Default

    Λέω γι'αυτούς που μπαίνουν πάνω στο psvr ,https://honsvr.com/product/psvr-2-prescription-lenses/ τους παίρνεις μια φορά και ξεμπερδευτείς

  21. #816
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  22. #817
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μου θυμιζει το Song in the smoke Rekindled, του οποιου το ντεμο δεν καταφερα καν να ολοκληρωσω απο τη βαρεμαρα.

    Δεν ξερω ολη η χαμαλοδουλεια με το crafting με κουραζει πολυ. Μαζεψε ξυλα, μαζεψε πετρες, φτιαξε μαχαιρι, μαζεψε αλλα ξυλα, κοψτα, σπασε πετρες, φτιαξε βελη, φτιαξε το ενα φτιαξε το αλλο.... παιζει να αντεξα 10 λεπτα.

  23. #818
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  24. #819
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    Νομίζω οτι κυνηγώντας αριθμούς (το psvr2 είναι λίγο ελαφρύτερο από το psvr1 κάποια γραμμάρια) για τα specs στα χαρτιά και προσπαθώντας να δείξει ότι έδωσε κάτι πιο slim (το μπροστά μέρος που κάθετε στο κούτελο είναι μικρότερο απο αυτο του psvr1), η Sony έχασε την ουσία.
    Δεν ξέρω αν θα δουλεύει τόσο καλά αυτό το mod, αλλά όταν μια χαρτοπετσέτα διπλωμένη και τοποθετημένη μπροστά βελτιώνει σε ένα ποσοστό 80% (σύμφωνα με την προσωπική μου εμπειρία τουλάχιστον) το θέμα άνεσης όταν φοράω το headset, τότε μάλλον όσον αφορά το comfort τα έκαναν σαλάτα.
    Kαι ενώ όταν παρατηρείς τα 2 headset, στο psvr2 φαίνεται ιδιαίτερα μελετημένο το σημείο που κάθετε στο κούτελο (σε σύγκριση με το psvr1 λες οκ, εδώ έκαναν δουλειά), στην πραγματικότητα το psvr1 για μένα είναι σαφώς πιο άνετο στο κεφάλι μου. Και επειδή κατά την άποψη μου σε όλα τα υπόλοιπα κατάφεραν ότι πραγματικά ήταν εφικτό το 2023 να καταφέρουν (και με το παραπάνω), όσον αφορά τον σχεδιασμό του headset (για την άνεση μιλάω πάντα) έκαναν πατάτα που εύκολα μπορούσε να αποφευχθεί.
    Δεν θα κάτσουν όλοι να μοντάρουν ούτε να βάζουν χαρτοπετσέτες και κορδέλες.
    .

  25. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dragonpaul (12-08-2023),enstikto (14-08-2023),Error Flynn (14-08-2023),Valkyre (12-08-2023)

  26. #820
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default



    Διαφωνω σε πολλα σημεια με το παραπανω βιντεο. Θα επρεπε να σταθουν περισσοτερο στην ουσια του προβληματισμου του αναγνωστη ως προς το γεγονος οτι η Σονυ μοιαζει να το εχει χ...μενο το PSVR2, αντι να μας πουν υπαρχει το Pavlov και το Red Matter 2 παιχνιδια που υπαρχουν τοσο καιρο τωρα.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •