Page 39 of 46 FirstFirst ... 29353637383940414243 ... LastLast
Results 761 to 780 of 903

Thread: PlayStation VR2 - Virtual Reality Headset

  1. #761
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Φοβερή συσκευή πάντως και πολύ καλύτερη ποιότητα σε σχέση με το πρώτο headset. Σε μένα το κακό είναι ότι δεν προλαβαίνω να παίξω VR παιχνίδια διότι αυτό το καιρό τρέχω το battle pass στο COD και ταυτόχρονα λιώνω στο Diablo που και αυτό τον άλλον μήνα θα έχει season. Απλά εκμεταλευομαι το Cinema mode για να ασχολούμαι με τα συγκεκριμένα παιχνίδια ακόμα και όταν είναι στην Τηλεόραση βλέπει η οικογένεια. Και μετά το τελευταίο update το sweet spot φαίνεται να έχει μεγαλώσει κάπως. Ακόμη και στις πλάγιες ματιές δείχνει πιο καθαρό σε σχέση με πριν.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #762
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Πάντως για όποιον το headset τον δυσκολεύει στο μέτωπο με πίεση κλπ ίσως το παρακάτω προϊόν να βοηθήσει.

    Κυκλοφορούν και κάποια βίντεο σχετικά με αυτό.



    https://eu.vrcover.com/collections/p...set-for-psvr-2

  3. #763
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Πάντως για όποιον το headset τον δυσκολεύει στο μέτωπο με πίεση κλπ ίσως το παρακάτω προϊόν να βοηθήσει.

    Κυκλοφορούν και κάποια βίντεο σχετικά με αυτό.

    https://eu.vrcover.com/collections/p...set-for-psvr-2
    Λεπτό μου φαίνεται, δεν ξερω αν βοηθά στο πρόβλημα που έχω εχω εγώ και ο Δημήτρης. Ισως ειναι για αυτους που τους γλιστράει. Εμένα μένει σταθερο κανονικά.
    .

  4. #764
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  5. #765
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Λεπτό μου φαίνεται, δεν ξερω αν βοηθά στο πρόβλημα που έχω εχω εγώ και ο Δημήτρης. Ισως ειναι για αυτους που τους γλιστράει. Εμένα μένει σταθερο κανονικά.
    σε ένα από τα δυο review που έχω δει ο ένας ανέφερε πως βοηθά και σε αυτό το κομμάτι καθώς το κάνει να είναι κάπως πιο γεμάτο και μαλακό μπροστά στο σημείο που συνήθως ενοχλεί.

    οκ, δε το έχουμε μπροστά μας να το δούμε - εξάλλου εμένα αυτό δεν αποτελεί και ιδιαίτερο πρόβλημα - αλλά μεταφέρω τι άκουσα και είδα.

    μπορεί κάτι να προσφέρει, μπορεί όχι.

  6. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    PDS (22-06-2023)

  7. #766
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον παιδια βρηκα λυση στο προβλημα του tracking που ειχα οταν σηκωνα τα χερια ψηλα. Απο οτι φαινεται εφταιγε... η τιβι μου...το εψαξα στο ιντερνετ και συμβαινει αυτο αν οταν παιζεις κοιταζεις απευθειας την τιβι και εισαι σε μια Α αποσταση απο αυτη και η τιβι ειναι μεγαλη. Τελωσπαντων υπαρχει ενα option που λεγεται tracking support και βαζει ενα μαυρο πλαισιο στην τηλεοραση ακριβως γι αυτον τον σκοπο, οταν το βαζω αυτο ειναι ολα τελεια και δεν χανει τπτ το psvr2. Βεβαια μετα διαπιστωσα οτι εφοσον δεν υπαρχει καποιος αλλος εκει γυρω να βλεπει το social screen, απλα... κλεινεις την τιβι... λολ.

    Παρολαυτα εχθες τα σεταρα ολα παλι απο την αρχη και επαθα μια μινι αποκαλυψη μπορω να πω... μαλλον δεν ειχα βρει στο παρελθον το "sweet spot" στον βαθμο που τουλαχιστον το πετυχα εχθες... επαιξα να φανταστειτε resident μετα απο πολυωρο session FFXVI και παρολαυτα το Resident Evil στο psvr2 μου φανηκε ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ. Δεν το πιστευα, νομιζα οτι ενεργοποιησα καταλαθος καποιο option λολ? Τωρα τι να πω ελπιζω να το ξαναπετυχω αυτο το χθεσινο sweet spot γιατι δεν ξερω πραγματικα πως εκατσε. Παντως απο οτι φαινεται ειναι οντως μικρο το ευρος της πεντακαθαρης εμπειριας στο psvr2. Θελει αρκετο trial and error. Ηταν τοσο καθαρο που ενω σκοπευα να παιξω καμμια ωρα μαξιμουμ, κατεληξα να λιωσω και σε δαυτο με αποτελεσμα να πεσω για υπνο στις 4 το πρωι... φακ μαη λαηφ lol

  8. The Following 7 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (23-06-2023),Dragonpaul (23-06-2023),Error Flynn (23-06-2023),Lefteris_X (23-06-2023),obione (23-06-2023),PDS (24-06-2023),sndev (25-06-2023)

  9. #767
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δημητρη, καταρχήν καλοριζικο και απο εμένα!
    Οπως εχεις ήδη καταλάβει, το VR γενικότερα ειναι μια εντελώς αλλη εμπειρία παιχνιδιού που απλα πρεπει να δεις για να αντιληφθείς τι παίζει. Βλέπω πως το απολαμβάνεις και χαίρομαι γιΆαυτο.
    Τωρα το θέμα του sweet spot δε ξερω γιατι εχει απασχολήσει τόσο κοσμο και τοσο πολυ. Εκτος εαν εγώ κάνω κατι πολυ λάθος, απλα κανεις adjust το psvr2 και μολις βλεπεις καθαρά, απλα κλειδώνεις εκει. Το γράφω γιατι με προβλημάτισε λιγο ο τρόπος που το έγραψες.
    Γενικότερα τωρα, κάποια παιχνιδια ειναι πιο «καθαρά» και αλλα οχι τόσο. Με το village εχω ασχοληθεί ελάχιστα, αλλα νομιζω πως ειναι αρκετά ευκρινές το παιχνίδι, ίσως οχι ομως στο βαθμό που το περιγράφεις. Κατα τη δικη μου άποψη… Βεβαια, ημουν απο αυτούς που γκρίνιαζαν πολυ στην αρχή για τη γενικότερη ευκρίνεια των παιχνιδιών, καθώς εγω περίμενα ανάλυση τύπου Apple vision pro. Οποτε ημουν αρκετά μουδιασμένος με αυτο που έβλεπα.

    Και παλι εύχομαι να το χαρείς και σε περιμένουμε για μερικά παιχνιδάκια golf

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Error Flynn (23-06-2023),PDS (24-06-2023),Valkyre (23-06-2023)

  11. #768
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Δημητρη, καταρχήν καλοριζικο και απο εμένα!
    Οπως εχεις ήδη καταλάβει, το VR γενικότερα ειναι μια εντελώς αλλη εμπειρία παιχνιδιού που απλα πρεπει να δεις για να αντιληφθείς τι παίζει. Βλέπω πως το απολαμβάνεις και χαίρομαι γιΆαυτο.
    Τωρα το θέμα του sweet spot δε ξερω γιατι εχει απασχολήσει τόσο κοσμο και τοσο πολυ. Εκτος εαν εγώ κάνω κατι πολυ λάθος, απλα κανεις adjust το psvr2 και μολις βλεπεις καθαρά, απλα κλειδώνεις εκει. Το γράφω γιατι με προβλημάτισε λιγο ο τρόπος που το έγραψες.
    Γενικότερα τωρα, κάποια παιχνιδια ειναι πιο «καθαρά» και αλλα οχι τόσο. Με το village εχω ασχοληθεί ελάχιστα, αλλα νομιζω πως ειναι αρκετά ευκρινές το παιχνίδι, ίσως οχι ομως στο βαθμό που το περιγράφεις. Κατα τη δικη μου άποψη… Βεβαια, ημουν απο αυτούς που γκρίνιαζαν πολυ στην αρχή για τη γενικότερη ευκρίνεια των παιχνιδιών, καθώς εγω περίμενα ανάλυση τύπου Apple vision pro. Οποτε ημουν αρκετά μουδιασμένος με αυτο που έβλεπα.

    Και παλι εύχομαι να το χαρείς και σε περιμένουμε για μερικά παιχνιδάκια golf
    Σε ευχαριστω Παυλο. Κοιτα οσες φορες ειχα βγαλει βαλει την κασκα μεχρι εχθες δεν ειδα αυτη την ευκρινεια που ειδα εχθες. Εχω μια υποψια γιατι συνεβη αυτο και θα επιβεβαιωσω στο μελλον αν το σιγουρεψω. Και τις προηγουμενες φορες εβλεπα ακαθαρα, δεν ειναι οτι εβλεπα μια μουτζουρα, και φυσικα εκανα adjust το headset μεχρι να δω καθαρα αλλα εχθες τι να πω, ηταν διαφορετικο. Δεν ηταν ιδεα μου.

    Για golf και γενικοτερα Online πολυ δυσκολα στην κατασταση μου δυστυχως και τις συνθηκες στις οποιες παιζω games. Αλλα ποτε μη λες ποτε!

  12. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (23-06-2023)

  13. #769
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια ερωτηση, πιθανοτατα ηδη εχει απαντηθει, αλλα τα χειριστηρια μου εχουν διαφορετικο ρυθμο αποφορτισης. Δηλαδη το δεξι χειριστηριο τελειωνει αρκετα πιο γρηγορα απο το αριστερο.. τι παιζει; Φταιει που ειμαι δεξιοχειρας;

  14. #770
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ναι Δημήτρη είναι λογικό, εφόσον χρησιμοποιείται περισσότερο το ένα από τα δύο. Ποτέ δεν έχουν ξεφορτίσει ταυτόχρονα τα δικά μου.
    .

  15. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Valkyre (26-06-2023)

  16. #771
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως παιδια να κανω και ενα λιγο "αρνητικο" ποστ, παντα ομως σε επικοδομητικο τονο...

    Ως καινουργιος κατοχος VR και πλεον ζωντας απο πρωτο χερι την εμπειρια μπορω να πω οτι καποια πραγματα μου εκαναν παρα πολυ κακη εντυπωση για ενα ειδος gaming που αριθμει τωρα 7 χρονια μονο στο Playstation, δεν ξερω ποσα στο PC.

    Ειναι πολλα τα "red flags" που αντικρυζω γμτ... οτι δεν παει καλα το πραγμα και δεν δειχνει να ανεβαζει ταχυτητα.

    Ας δωσω μερικα παραδειγματα αυτες τις μερες απο απλα googlaρισματα που εκανα και εφαγα Χ εντελως:

    - Εψαξα να βρω trophy guide για το Red Matter 2, το πιο ομορφο παιχνιδι του PSVR2 με διαφορα. Προς τεραστια εκπληξη μου δεν βρηκα τιποτα απολυτως... στα flat παιχνιδια ακομα και σκουπιδια οπως το My Name is Mayo (που ΔΕΝ χρειαζονται καν trophy guide αφου απλα πατας ενα κουμπι...) εχουν κανονικα οδηγους για τα τροπαια. Εψαξα διαφορα παιχνιδια στο VR και βλεπω οτι σπανιοτατα εχουν guides...

    - Παλι για το Red Matter 2 που ειναι ενα οπτικο θαυμα, κανενας δεν δειχνει να ενδιαφερεται να το καλυψει καθωσπρεπει δημοσιογραφικα...

    - Το Hubris μολις κυκλοφορησε, θεωρειται απο τα αρκετα υποσχομενα next gen vr games και δεν βρισκω ΕΝΑ review απο publications... μονο απο χρηστες στο youtube... οτι ναναι.

    - Γενικα για να δεις νεα για το VR gaming ειναι σαν να ψαχνεις ψυλλους στα αχυρα. Ειναι λες και ο μονος τροπος να ενημερωθεις ειναι μερικα καναλια αφοσιωμενα στο VR στο youtube και στο reddit που ξεψαχνιζουν το twitter για να μαθουμε πως πανε τα πραγματα.

    - Οι τιμες για τα νεα παιχνιδια ειναι υψηλες και δεν πεφτουν. Το Horizon εχει ακομα 70 ευρω. Δεν γινεται ετσι δουλεια. Στο PS Extra δεν παιρνεις καν ουσιωδη VR benefits at all.

    - Δεν υπαρχει hype. Ακομα και απο Sony μεριας δεν υπαρχει σημαντικο hype. Ναι βγαζουν μερικα πραγματα, ιδιως στην αρχη, ναι δειχνουν οτι το υποστηριζουν, αλλα μεχρι εκει. Δεν προσπαθουν να σε κανουν hype.

    Το ξερω οτι ειναι ακριβο σπορ, μικρο pool χρηστων, το ξερω οτι ειναι niche κατηγορια gaming, αλλα γενικα δε γινεται να μην μπορω να βρω reviews για νεα παιχνιδια και οδηγους για τροπαια για παιχνιδια που εχουν κυκλοφορησει εδω και μηνες ολοκληρους και θεωρουνται must have τιτλοι...

  17. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (26-06-2023),Dragonpaul (26-06-2023),Error Flynn (26-06-2023),PDS (26-06-2023)

  18. #772
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σε όλα έχεις δίκιο Δημήτρη.
    Δυστυχώς το VR μεγαλώνει αργά οπότε έχει αυτά τα θέματα. Ακόμα και αν το psvr2 τα πηγαίνει καλύτερα απο το psvr1, πάλι δεν μιλάμε mainstream νούμερα.
    Τα περισσότερα απο αυτά που είπες μπορώ να τα δικαιολογήσω λόγω αυτής της συνθήκης.

    Εκεί που το χάνω λίγο είναι στο πως χειρίζεται η Sony το hype της συσκευής. Δεν το έδωσε σε retailers παρα μόνο τους τελευταίους μήνες. Φαίνεται να μην το σπρώχνει γενικά και αυτό πολλές φορές μου μοιάζει σαν ''απόφαση''. Τουλαχιστον αυτό κάνει μέχρι τώρα, δεν ξέρω αν εχει σκοπο να φορτσάρει.
    Προσπαθώ να καταλάβω γιατί το κάνει. Και η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω ειναι οτι θέλει να δει πως δουλεύει στους early κατόχους. Πχ αν είναι άνετο στο κεφάλι κ.α.

    edit btw Ψάχνω να βρώ το main theme του Red Matter 2 και δεν το βρίσκω. Όλο και κάποιος θα το είχε βγάλει αν ήταν flat game.
    .

  19. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Valkyre (26-06-2023)

  20. #773
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ελπιζω κι εγω να δω τη Σονυ να το σπρωχνει λιγο παραπανω. Χρειαζεται hype και οχι σκετο, ξερο μαρκετινγκ. Πρεπει να βγουν ενα-δυο killer apps να σπρωξουν καπως την κατασταση.

    Υπολογιζω αρκετα στο Resident Evil 4 Remake να ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια για να γινει σωστο, ουσιωδες hype.

  21. #774
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως σε σχεση με το psvr1, στο ίδιο χρόνικό διάστημα έχουν περισσότερα ΑΑΑ ανακοινώσει ή βγάλει. Ένα απλό παράδειγμα είναι το RE που αναφέρεις. Το PSVR1 είχε σημαία το RE7 για όλη διάρκεια της ζωής του και τώρα είχαμε RE8 στο λανσάρισμα και πιθανότατα RE4 μέσα στον πρώτο χρόνο.


    Για μένα η Σόνυ θα μπορούσε να πάρει κοινό από αυτούς που θέλουν και δεύτερη κονσόλα (xbox πχ), Γιατί αντικειμενικά περισσότερα παιχνίδια (και πιθανότατα ποιοτικότερα συνολικά) θα πάρεις απο το combo ps5+psvr2 σε σύγκριση με αυτο του PS5+xbox.

    Eπίσης μπορεί να εκμεταλευτεί παιχνίδια όπως το GTΑ5 που έχουν κάνει ασύλληπτα νούμερα σε πωλήσεις και να τα βγάλει στο headset. Και ένα μικρό ποσοστό απο αυτούς να θέλει να βιώσει την εμπειρία σε VR, πιθανόν θα αγοράσει psvr2.

    Επλέον εχει διαθέσιμο το HL alyx για port. Καταλαβαίνω οτι για να το βγάλει η Valve θα θέλει να υπάρχει εγκατεστημένη βάση οκ, αλλα μπορεί να διαπραγματευτεί.
    Επίσης μπορεί να βγάλει remakes απο την προηγούμενη γενιά. (Οχι remastered). Χαίρομαι (και είναι ένα καλό σημάδι) που το κάνει με το Wanderer και το firewall αλλα επιβάλλεται να το κάνει και με το Astrobot (για κάποιο λογω είμαι βέβαιος οτι θα το κάνει). Αν προσθέσει 2-3 ακόμα κόσμους πάει για GOTY και δεν υπερβάλλω, ήταν τρελό διαμαντάκι. Δεν χρειάζεται να πάει σε astrobot 2 ακόμα. Δεν το έπαιξαν πολλοί το πρώτο και θα είναι έγκλημα να κλειδωθεί στο psvr1.

    Πιστέψω οτι θα το σπρώξει περισσότερο από τον χειμώνα και μετά. Άλλωστε το καλοκαίρι για VR δεν είναι η καταλληλότερη περίοδος. Για πολλούς λόγους.

    Τώρα γενικά για το VR θα κλέψω δυο κομμάτια από την ωραία συνέντευξη της nDreams οπού σε κάποια φάση λένε τα εξής σχετικά με το πως νιώθουν ως VR devs).

    “That kind of interface problem, I think, is one of
    the fascinating things about VR – these things that are
    yet to be solved,” Shepherd says. He refers to it as “a
    slightly undiscovered country”, where the pace of
    change is much faster than in traditional videogame
    design. “I love the fact that the aesthetics of VR, and
    the language and the grammar of it, are not fully
    formed,” he says. “I’d get a bit bored working for
    seven years on a Horizon game where all the
    mechanics are pretty much established already.”


    Duff similarly refers to VR design
    as the “Wild West”. Not a place in which it’s
    particularly easy to survive, but with rewards for the
    pioneers who make it. “You can do whatever you
    like, and you’re constantly redefining what it is to be
    a VR game,” Duff says. “It’s not as cluttered as the
    console market where everyone has preconceptions
    of what should and shouldn’t be in a game.
    In VR, you’ve got complete freedom to design
    whatever you want.”



    Νομίζω ότι κάπως έτσι νιώθει και ο μέσος gamer με την VR εμπειρία σε αυτή τη φάση.
    Οι δυσκολίες και τα Red Flags είναι βασικό και αναποφευκτό συστατικό μιας revolutionary περιόδου ενός τεχνολογικού μέσου. Το οποίο συστατικό συνοδεύεται από αυτό της καινοτομίας και του ενθουσιασμού τόσο για εμάς όσο και για τούς devs.
    Κατα κάποιον τρόπο δεν μπορείς να πετύχεις (ως dev) ή να γευτείς (ως gamer) αυτήν την συνταγή, χωρίς όλα αυτά τα συστατικά.
    .

  22. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dragonpaul (26-06-2023),Error Flynn (26-06-2023),Valkyre (26-06-2023)

  23. #775
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Το τιπ χαρτοπετσετας παντως κανει τρελη δουλεια!

    Και απο θεμα ανεσης αλλα και απο θεμα οτι μενει πεντακαθαρο το μηχανημα με καθολου ιδρωτες κλπ!

  24. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    PDS (26-06-2023)

  25. #776
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Το τιπ χαρτοπετσετας παντως κανει τρελη δουλεια!

    Και απο θεμα ανεσης αλλα και απο θεμα οτι μενει πεντακαθαρο το μηχανημα με καθολου ιδρωτες κλπ!
    Ναι ναι με έχει βολεψει φουλ. Αλλα σε μένα δουλευει μόνο όταν την βάζω στο πάνω μέρος μόνο, οχι όταν την απλώνω σε όλο το μπροστα. Αν την απλώσω, πάλι βοηθάει αλλα απλά καθυστερεί τον πονοκέφαλο που θα έρθει κάποια στιγμη. Οταν ειναι στο πανω μέρος στέκεται πολύ καλά το headset, δεν κουνιέται και μπορώ να παίξω όσο θέλω χωρίς καθολου discomfort.
    Χρειάζεται νέο version επειγόντως με αλλαγή του υλικού μπροστά.
    .

  26. #777
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eγω την απλωνω σε ολο το μηκος. Βρισκω πιο ευκολα και το sweet spot πλεον!

    live and learn!\

    Tωρα ειδα το EDIT σου, που λες οτι η φαση στο VR development ειναι λιγο Αγρια Δυση. Και ναι οντως ετσι ειναι. Δεν υπαρχουν ακομα πολλοι "κανονες" στο τι πρεπει και τι δεν πρεπει να εχουν τα παιχνιδια. Και ναι μπορεις να σχεδιασεις πολλα καινουργια πραγματα.

    Αυτο θελει και χρονο για να τα υλοποιησουν οι devs και για να τα αφομιωσουμε εμεις οι gamers και να εκδηλωσουμε τις επιθυμιες μας.

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    PDS (26-06-2023)

  28. #778
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αυτο που κυριώς είχα ως point ειναι οτι αυτές οι δυσκολίες πάνε μαζί με αυτή τη γοητευτική περίοδο (μιας επαναστατικής περιόδου). Kαι επειδη υπάρχουν αυτές (οι δυσκολίες) βιώνουμε στην ουσία μια επαναστατική περίοδο. Τόσο εμείς όσο και οι devs.

    Γιατί ακριβώς επειδη υπάρχουν για να τις επιλύεις νιώθεις ενθουσιασμένος με την πρόοδο. Είσαι σε φάση ouαου πχ κοίτα να δεις τι κάνει το eye tracking στο red matter (όταν δούλεψαν καλά πάνω σε αυτό ήταν σαν να περάσαμε σε psvr3). Η οκ πατάω R2 και επειδή υπάρχει αντίσταση (πηγαίνει μέχρι ένα σημείο το adaptive) και ο αντιχειρας (λόγω design του controller) ειναι κοντά στον δείκτη, νιώθω οτι γράπωσα κάτι που έχει όγκο ( ο εγκεφαλος αρχιζει να κάνει αυτές τις συνδέσεις). Και αυτό διοτι περάσαμε απο το dildo ( ) design των moves στα psvr2 controllers κτλ.
    .

  29. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (26-06-2023),Valkyre (26-06-2023)

  30. #779
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το C-Smash έχει ενα 73 για την ώρα.
    https://www.metacritic.com/game/play...-5/c-smash-vrs

    Το βρίσκω διασκεδαστικό στην βάση του (τα λέγαμε και με τον Βασίλη), άλλα λείπει content και κυρίως ελκυστικο content. Το vs mode (multiplayer) που μπορούσα να παίξω στο demo, είναι αυτό που θέλω να παίξω και τελικά παίζω και στο full game. Τελικά προσπαθώντας να πείσω τον εαυτό οτι το full game μου πρόσφερε κάτι περισσότερο απο το Demo, δεν τα καταφέρνω. Αυτό παίζαμε και στο demo, αυτό παίζουμε και στο φουλ γκειμ με τον Βασίλη. Δεν βλέπω διαφορά.

    Ευτυχώς έχουν ανακοινώσει free updates, οπότε μένει να δούμε πόσο θα ''γεμίσουν'' το παιχνίδι.

    .

  31. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (27-06-2023)

  32. #780
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Πήρε φωτιά η Sony και λανσάρει δυναμικά το PSVR2 (not) .

    Τι να πει κανείς, για το βρακί εεεε PR της αλληνής ήθελα να γράψω.


  33. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    PDS (29-06-2023),Valkyre (29-06-2023)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •