Page 45 of 46 FirstFirst ... 35414243444546 LastLast
Results 881 to 900 of 903

Thread: PlayStation VR2 - Virtual Reality Headset

  1. #881
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Δημήτρη ίσως κάτι τέτοιο να βοηθησει, το είχα παλιά στο hp reverb για να μν μπλέκεται το καλώδιο.
    Σε ευχαριστω! Αυτο αν καταλαβα καλα κανει πιο ακαμπτο το καλωδιο και αρα δυσκολοτερο να μπλεκεται σωστα;

  2. #882
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σε ευχαριστω! Αυτο αν καταλαβα καλα κανει πιο ακαμπτο το καλωδιο και αρα δυσκολοτερο να μπλεκεται σωστα;
    Ακριβώς, ναι. Απλά δες και τη διάμετρο μήπως είναι μικρή αυτή που σου έστειλα.

  3. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    Valkyre (11-12-2023)

  4. #883
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δημήτρη, δε ξέρω σε τι χώρο παίζεις, αλλά εγώ κάνω το εξής. Επειδή είναι σχετικά μικρός ο χώρος ανάμεσα στην τηλεόραση και στην πολυθρόνα που κάθομαι ή ειμαι όρθιος μπροστά από αυτή, βγάζω μέρος του καλωδίου από το έπιπλο. Άρα, δεν είναι όλο κάτω. Επίσης, θα μπορούσες να τυλίξεις μέρος του καλωδίου, εφόσον δε το χρησιμοποιείς όλο και να το περιορίσεις κάπως.

  5. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Valkyre (10-12-2023)

  6. #884
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Κωστα ευχαριστω θα το κοιταξω!

    Παυλο το καλωδιο δυστυχως το χρειαζομαι το περισσοτερο καθως ο χωρος που παιζω ειναι 3Χ3 μετρα. Αλλα ακριβως γι αυτο το λογο μπλεκεται επειδη κινουμαι αρκετα στον χωρο! (Πχ δεν μου αρεσει να χειριζομαι την καμερα με το μοχλο. Γυρναω κανονικα κεφαλι γυρω γυρω κλπ)

  7. #885
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Mε την επικειμενη κυκλοφορια του VR mode και λιγο ψαξιμο που εκανα, νομιζω οτι πρεπει ισως να βαλουμε σε σωστη σειρα καποια πραγματα που κι εγω μαλλον εκανα λαθος τοσο καιρο.

    Λοιπον τα VR Resident Evil δεν ειναι αφιλοκερδης προσφορα της Capcom απο οτι φαινεται, αλλα παραγγελια της Sony με το αντιστοιχο αντιτιμο. Και αν το σκεφτει κανεις, ειναι λογικο να ειναι ετσι τα πραγματα.
    Ειναι επιβεβαιωμενο απο τα Capcom leaks οτι η Sony πληρωσε περι τα 5 εκατομμυρια δολλαρια για το VR mode του Resident Evil 7. Ειναι λοιπον προφανες οτι κατι αντιστοιχο πρεπει να συμβαινει με τα υπολοιπα.

    Οποτε τα μπραβο (που και εγω εδινα) δεν πρεπει να πανε προς Capcom μερια αλλα προς Sony για να ειμαστε δικαιοι στο συγκεκριμενο.
    A είπα και εγώ βρε Δημήτρη!!

  8. #886
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Για μένα πάλι το 2023 ήταν μια εκπληκτική χρονιά για το PSVR2.

    Η συσκευή δεν έχει κλείσει ακόμη χρόνο καλά καλά και είχαμε και έχουμε τη δυνατότητα να παίξουμε κορυφαία παιχνίδια.

    Ίσως από τα πιο επιτυχημένα launch μηχανήματος και ειδικά όταν μιλάμε για μια τεχνολογία που αφορά ακόμη όχι τη μάζα.

    Gran Turismo 7
    Resident Evil Village
    Resident Evil 4
    Horizon Call of the Mountain
    Propagation Paradise Hotel
    Red Matter 1+2
    Demeo
    Walkabout Mini Golf
    Breachers
    No Man's Sky
    C Smash VRS
    Arizona Sunshine 2
    Walking Dead SAaints and Sinners 1 + 2

    και εδώ αναφέρω από μερικά ΑΑΑ παιχνίδια, ειδικά στην κορυφή της λίστας,
    σε κάποια μικρότερης παραγωγής όσο κατεβαίνω προς τα κάτω αλλά που σίγουρα
    κανένα από αυτά δε μπορούμε να τα βάλουμε στην κατηγορία των indies.

    Προσωπικά τον gaming χρόνο μου αν εξαιρέσουμε το καταπληκτικό Alan Wake 2 φέτος,
    σχεδόν όλο τον υπόλοιπο τον επένδυσα στο PSVR2 από την ημερομηνία κυκλοφορίας του και έπειτα.

    Και μάλλον κάπως έτσι θα συνεχιστεί το πράγμα.

  9. The Following 6 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    chronohill (12-01-2024),cocous (25-12-2023),dimagic (29-12-2023),Dragonpaul (25-12-2023),PDS (25-12-2023),toninio (15-01-2024)

  10. #887
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default


  11. #888
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Τι ειναι αυτό Δημήτρη;
    .

  12. #889
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Α δεν φαινεται; Συγνωμη τωρα το πηρα χαμπαρι. Ηταν πωλησεις PSVR2 σε σχεση με αλλα VR headsets τους τελευταιους μηνες και τα νουμερα ηταν αποκρσιωτικα δυστυχως..

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (14-01-2024),PDS (14-01-2024)

  14. #890

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Για μένα πάλι το 2023 ήταν μια εκπληκτική χρονιά για το PSVR2.
    ...................
    ..................

    Προσωπικά τον gaming χρόνο μου αν εξαιρέσουμε το καταπληκτικό Alan Wake 2 φέτος,
    σχεδόν όλο τον υπόλοιπο τον επένδυσα στο PSVR2 από την ημερομηνία κυκλοφορίας του και έπειτα.

    Και μάλλον κάπως έτσι θα συνεχιστεί το πράγμα.
    Εγώ δυστυχώς το πήγα ανάποδα. Δεν έχω παίξει καθόλου. Παρά το ότι είμαι φαν του VR κι είχα και το πρώτο, από τη μέρα που πήρα το VR2 (day 1), έχω καθίσει ελάχιστα, γιατί, είτε δεν έχω προλάβει, είτε το έχω παραμελήσει.

    Γενικώς, είχα την εντύπωση ότι δεν έχει κυκλοφορήσει κάτι πολύ καλό ακόμα. Θα κοιτάξω τους τίτλους που λες (το GT το χω παίξει λιγάκι, απλά δεν είμαι των racing) κι έχω δει κι ένα που το λένε για πολύ καλό, και αρκετά μεγάλο τίτλο για VR, το Asgard's Wrath 2, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει.

  15. #891
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Toninio για μένα η πρώτη χρονιά του psvr2 (συμφωνώ με τον Βασίλη), είναι εξαιρετική. Και δεν έχει τελειώσει ακόμα. Δύσκολα μπορώ μπορώ να θυμηθώ τόσα πολλά δυνατά παιχνίδια σε πλατφόρμα στον πρώτο χρόνο της.
    Σε αυτά του Βασίλη να προσθέσω και το ancient dungeon, light brigade, το vertigo 2, το puzzling places που συνεχίζει να προσθέτει υλικό.

    Το psvr2 μου έχει επαναφέρει πληρως την ορεξη να καταπιαστω με mp. Και έχει επίσης κάποια εξαιρετικά sp.
    Αυτό που μου λείπει από το psvr2 είναι κάποια games-demos που ήταν showcase για το τι μπορεί να προσφέρει το vr. Θα ήθελα να δω κάτι αντίστοιχο στο psvr2. Αλλά σε σύγκριση με το psvr1 εδώ έχουμε ιδιαίτερα ουσιαστικες και γεμάτες κυκλοφορίες. Που σε τέτοιο βαθμό η ρυθμό δεν τις είδαμε ούτε σε όλο το lifetime του psvr.

    Προσωπικά παίζω αποκλειστικά σε psvr2 Οσο και αν πιέζω τον εαυτό μου να παίξω κάποια διαμαντάκια εκτός vr, καταλήγω πάλι να επιλέγω να ανοιξω το headset.
    .

  16. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dragonpaul (15-01-2024),toninio (16-01-2024)

  17. #892

    Default

    Έχω μείνει πολύ πίσω λοιπόν

    Ναι, αν δεν παρακολουθείς κάτι, δεν ξέρεις τί γίνεται. Νομίζοντας ότι δεν κινείται κάτι, δεν παρακολουθούσα τις κυκλοφορίες VR2, ούτε reviews.
    Σημειώνω και τα δικά σου φυσικά, να τα δω. Πάντως, ελπίζω από εδώ και πέρα και ως το καλοκαίρι, που δεν πολυπαίζω, να προλάβω κάποια.
    Είμαι κλασικά του single player, οπότε νομίζω θα καλυφθώ.

  18. #893
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αλλο ενα διαμαντάκι κυκλοφορησε χθες (9.7/10 απο parole)


    Kαι μαζί με αυτό (10/10 του εδωσε) που βγηκε αρχες χρονιας αν θυμαμαι σωστα, ειναι οι μεγαλυτερες βαθμολογιες που εχει δωσει σε psvr2 games (μαζί με το village).


    .

  19. #894
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default


    PlayStation VR2 launched one year ago, backed by a 40+ game launch window lineup which included all-new experiences like Horizon Call of the Mountain and Pavlov, as well as PS VR2-compatible titles such as Gran Turismo 7 and Resident Evil Village. Over the next 12 months, our experiences were expanded further: intense first-person adventures such as Synapse, Red Matter and Resident Evil 4 VR Mode; puzzlers like Humanity and 7th Guest VR; action rhythm add-ons for the likes of Beat Saber, Synth Riders and Drums Rock; multiplayer fun in the form of Among Us VR, Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord, C-Smash VRS and more.

    Now, following on from recent reveals of Metro Awakening and Legendary Tales by way of last month’s State of Play, we’re highlighting a number of games in today’s PS Blog post. New announcements, release date reveals, DLC debuts and a game launch: find them below, all introduced by the creators behind the games. There’s so much to look forward to.


    Also, we’re pleased to share that we are currently testing the ability for PS VR2 players to access additional games on PC to offer even more game variety in addition to the PS VR2 titles available through PS5. We hope to make this support available in 2024, so stay tuned for more updates.
    https://blog.playstation.com/2024/02...hood-and-more/

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (27-02-2024),PDS (28-02-2024),toninio (25-02-2024)

  21. #895
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Χμμμμ
    Additional acces to pc. vr games ??
    Όπως και να θέλω να το δω θετικά γιατί μου μοιάζει ότι η Sony παρατάει το psvr2 με τις μεγάλες ΑΑΑ κυκλοφορίες ;;

    Παιδια όσοι το έχετε , πως είναι να παίζεις τα παιχνίδια του ps5 στο psvr2? Εννοώ αυτά που δεν είναι VR ;

  22. #896
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ δεν θα ελεγα οτι το να παιζεις ps5 παιχνιδια με το psvr2 ειναι κολακευτικο. Η οθονη δεν ειναι τοσο υψηλης ευκρινειας και φαινεται ποο εντονα σε flat παιχνιδια. Για ωρα «αναγκης» σε φαση δεν εχω οθονη εκει που ειμαι και τετοια σκηνικα ναι οκ κανεις τη δουλεια σου.

  23. #897
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Κατάλαβα .
    Ευχαριστω πολύ

  24. #898
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eχθες εβαλα λιγο Resident Evil 4 παλι στο PSVR2...

    Ειναι τοσο κριμα. Στα ματια μου το potential του VR ειναι φοβερο και ειναι τρομερο που δεν το κυνηγανε οι μεγαλοι παικτες.

    10 τετοια παιχνιδια να βγουν σε εναν χρονο, με τετοια production values και δεν θα μεινει ουτε ενα PSV2 στο ραφι. Και οταν λεω τετοια δεν εννοω να ειναι καν original games. Ας ειναι VR modes οπως ειναι στα Resident Evil.

    Στα του συγκεκριμενου παιχνιδιου, βελτιωσαν καποια απο τα παραπονα που ειχα σε προηγουμενο ποστ που εκανα, οποτε μπραβο τους και σε αυτο.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    PDS (28-02-2024),toninio (01-03-2024)

  26. #899
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  27. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    toninio (01-03-2024)

  28. #900
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το αναμενόμενο, που το περίμενα δηλαδή: η Σονυ σταμάτησε την παραγωγή του PSVR2...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •