Page 15 of 46 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 281 to 300 of 901

Thread: PlayStation VR2 - Virtual Reality Headset

  1. #281
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Φρέσκο, σημερινό αλλά τίποτα καινούριο για όποιον παρακολουθεί τα δρώμενα.




  2. #282

    Default

    Ξεχάστηκα και δεν έκανα προπαραγγελία ακόμα. Λέτε να χω θέμα; Δεν πιστεύω. Λογικά δεν θα χει γίνει κανένας χαμός με τις προπαραγγελίες και θα έρθουν αρκετά κομμάτια, για να καλύψουν τη ζήτηση. Λέω να πάω την Τρίτη (αύριο είναι αργία εδώ στην πόλη, στα Χανιά) να την κάνω από το κατάστημα, να δώσω και μία προκαταβολή, μιας και με βολεύει έτσι κιόλας.

  3. #283
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Στο Πλαίσιο πάντως δεν βλέπω να μπορεί κάποιος να κάνει προπαραγγελία ακόμη, πρέπει να το έχουν κλειδώσει,
    βλέπω το PSVR 2 στο ιστορικό παραγγελιών μου αλλά δεν υπάρχει στο website.

  4. #284
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Ξεχάστηκα και δεν έκανα προπαραγγελία ακόμα. Λέτε να χω θέμα; Δεν πιστεύω. Λογικά δεν θα χει γίνει κανένας χαμός με τις προπαραγγελίες και θα έρθουν αρκετά κομμάτια, για να καλύψουν τη ζήτηση. Λέω να πάω την Τρίτη (αύριο είναι αργία εδώ στην πόλη, στα Χανιά) να την κάνω από το κατάστημα, να δώσω και μία προκαταβολή, μιας και με βολεύει έτσι κιόλας.
    Κι εγω ετσι ελεγα για το iphone 14 pro που προπαραγγειλα 4 μερες μετα την επισημη ημερομηνια εναρξης εκδηλωσης ενδιαφεροντος και ακομα περιμενω!

    Διαλεξα και μη δημοφιλες μοντελο (512GΒ) γιατι μου ειπαν οτι υπαρχουν ελαχιστες προπαραγγελιες σε αυτο και ακομα γιοκ! χαχα

    Δυστυχως εδω και πολυ καιρο το προβλημα δεν ειναι η ζητηση αλλα η προσφορα....

  5. #285
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Κι εγω ετσι ελεγα για το iphone 14 pro που προπαραγγειλα 4 μερες μετα την επισημη ημερομηνια εναρξης εκδηλωσης ενδιαφεροντος και ακομα περιμενω!

    Διαλεξα και μη δημοφιλες μοντελο (512GΒ) γιατι μου ειπαν οτι υπαρχουν ελαχιστες προπαραγγελιες σε αυτο και ακομα γιοκ! χαχα

    Δυστυχως εδω και πολυ καιρο το προβλημα δεν ειναι η ζητηση αλλα η προσφορα....
    Μοβ;;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #286
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Μοβ;;
    Μωβ ναι. Το ξερω ειναι δημοφιλες χρωμα, αλλα με βαση τις προπαραγγελιες που ειχε το Πλαισιο (απο εκει πηρα) μου ειπαν οτι το μαυρο ειναι μακραν πιο δημοφιλες. Οταν τους ειπα ποσες προπαραγγελιες εχουν για Μωβ 512 GB σε απλο Pro (παλι το Μαξ πιο δημοφιλες, λεφτα υπαρχουν στην ελλαδα παιδια ) μου ειπαν οτι ειστε η 18η προπαραγγελια, οποτε λογικα θα εξυπηρετηθειτε συντομα. Ρωτησα ποσο ηταν το Space Black Pro Max 128 gb και ρε παιδια μου ειπε 180 προπαραγγελιες... wtf δηλαδη...

    2 σχεδον μηνες μετα και δεν εχουν την παραμικρη ιδεα ποτε θα παραλαβω... εσκασε και κοβιντ παλι στην Κινα, εβγαλε και ανακοινωση η Αππλ οτι θα υπαρξουν καθυστερησεις... αν παει νεο ετος με βλεπω να ακυρωνω... αλλα φοβαμαι οτι με την επισημη αυξηση της TMSC στα τσιπακια (που δεχθηκε η απλ) του χρονου μας βλεπω εδω στην Ευρωπαρα μας να πληρωνουμε κανα 100-200αρι πανω απο τις φετινες τιμες...αναλογα τα κεφια του πληθωρισμου και το ποσο θα θελει να στηριξει την Αμερικη η απλ.

  7. #287
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Μωβ ναι. Το ξερω ειναι δημοφιλες χρωμα, αλλα με βαση τις προπαραγγελιες που ειχε το Πλαισιο (απο εκει πηρα) μου ειπαν οτι το μαυρο ειναι μακραν πιο δημοφιλες. Οταν τους ειπα ποσες προπαραγγελιες εχουν για Μωβ 512 GB σε απλο Pro (παλι το Μαξ πιο δημοφιλες, λεφτα υπαρχουν στην ελλαδα παιδια ) μου ειπαν οτι ειστε η 18η προπαραγγελια, οποτε λογικα θα εξυπηρετηθειτε συντομα. Ρωτησα ποσο ηταν το Space Black Pro Max 128 gb και ρε παιδια μου ειπε 180 προπαραγγελιες... wtf δηλαδη...

    2 σχεδον μηνες μετα και δεν εχουν την παραμικρη ιδεα ποτε θα παραλαβω... εσκασε και κοβιντ παλι στην Κινα, εβγαλε και ανακοινωση η Αππλ οτι θα υπαρξουν καθυστερησεις... αν παει νεο ετος με βλεπω να ακυρωνω... αλλα φοβαμαι οτι με την επισημη αυξηση της TMSC στα τσιπακια (που δεχθηκε η απλ) του χρονου μας βλεπω εδω στην Ευρωπαρα μας να πληρωνουμε κανα 100-200αρι πανω απο τις φετινες τιμες...αναλογα τα κεφια του πληθωρισμου και το ποσο θα θελει να στηριξει την Αμερικη η απλ.

    Αν το θες δεν έχει νόημα να το ακυρώσεις.

    Μου κάνει τεράστια εντύπωση αυτό που σου είπαν για τις παραγγελίες, δεν βγάζει νόημα. Τα νέα χρώματα πάντα είναι πιο δημοφιλή... Επίσης αυτό που θα έπρεπε να σου πει αν το ήθελες πιο γρήγορα θα ήταν να πας στο ασημί, που όντως δεν έχει τόση ζήτηση. Τεσπα.

    Αν δεν έχει δώσει προκαταβολή πάντως θα σου έλεγα να βάλεις παραγγελίες και σε άλλες αλυσίδες. Όντως 512GB Purple δεν είναι τόσο δημοφιλές (και λόγω κόστους) οπότε είναι θέμα προσφοράς όπως είπες.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #288
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Αν το θες δεν έχει νόημα να το ακυρώσεις.

    Μου κάνει τεράστια εντύπωση αυτό που σου είπαν για τις παραγγελίες, δεν βγάζει νόημα. Τα νέα χρώματα πάντα είναι πιο δημοφιλή... Επίσης αυτό που θα έπρεπε να σου πει αν το ήθελες πιο γρήγορα θα ήταν να πας στο ασημί, που όντως δεν έχει τόση ζήτηση. Τεσπα.

    Αν δεν έχει δώσει προκαταβολή πάντως θα σου έλεγα να βάλεις παραγγελίες και σε άλλες αλυσίδες. Όντως 512GB Purple δεν είναι τόσο δημοφιλές (και λόγω κόστους) οπότε είναι θέμα προσφοράς όπως είπες.
    Οχι εξαρχης ηθελα το Μωβ. Το ειδα και μου αρεσει αρκετα. Ειναι αρκετα διαφορετικο και πρωτοτυπο χρωμα. Αρεσει και στη γυναικα μου. Ασημι δε θελω γιατι 5 χρονια τωρα με το Χ το βαρεθηκα. Το Μαυρο επισης δεν ειμαι φαν. Κι εμενα μου εκανε εντυπωση οταν μου ειπε οτι το πιο δημοφιλες ειναι το μαυρο. Δεν το περιμενα, αλλα οκ και αυτος δεν νομιζω οτι ειναι κανενας expert και με βαση οσα εχουν συμβει κραταω μικρο καλαθι για το τι απο αυτα που μου ειπε ισχυε και τι οχι. Οταν μου ειπε οτι γι αυτο που εκλεισα ειχε τοσες λιγες προπαραγγελιες του ειπα προχωρα το.

    Προκαταβολη δεν εχω δωσει, αλλα δυστυχως επειδη θα το παρω μεσω της δουλειας μου κι επειδη συνεργαζονται αποκλειστικα με Πλαισιο, δεν μπορω να δωσω και αλλου παραγγελιες.

    Το να το ακυρωσω το σκεφτομαι επειδη οσο ναναι δε δεχομαι να παρω νεο τηλεφωνο τον Μαρτιο (λεμε τωρα) και λιγους μηνες μετα να βγει νεο μοντελο. Αλλα εκει που πανε οι τιμες φοβαμαι επισης.

    ΥΓ: Σορρυ για το οφφτοπικ παιδια και ελπιζω τα VR headsets να μην εχουν θεματα προσφορας...αλλα ενω γενικα ειμαι αντιθετος με προπαραγγελιες θα ελεγα οσοι ενδιαφερεστε να μην περιμενετε ουτε λεπτο...

  9. #289
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Στο Πλαίσιο πάντως δεν βλέπω να μπορεί κάποιος να κάνει προπαραγγελία ακόμη, πρέπει να το έχουν κλειδώσει,
    βλέπω το PSVR 2 στο ιστορικό παραγγελιών μου αλλά δεν υπάρχει στο website.
    Δεν ειχες κανει και εσυ απο το πλαισιο; Εγω εκει την εκανα. Το κλειδωσαν;
    .

  10. #290
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ναι, ίσως να γνώριζαν τον συγκεκριμένο αριθμό κομματιών που θα πάρει η κάθε μεγάλη αλυσίδα και μόλις έφτασαν το νούμερο τα κλείδωσαν,
    ευτυχώς εμείς εδώ μέσα είχαμε τον συγχωριανό μου τον drifterx που μας ειδοποίησε μόλις ανέβηκε για pre-order.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    drifterx (21-11-2022),obione (22-11-2022),PDS (22-11-2022)

  12. #291
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Ο συγχωριανός ντετέκτιβ drifterx φιλικά ενημερώνει οτι του πλαισίου του ξανασηκώθηκε αυτή που του είχε πέσει (η προπαραγγελια του psv2 βρε).

    Σε κωτσο και public δεν έπεσαν ποτέ!

    Εγώ την έριξα σε public και μάλιστα παραλαβή και πληρωμή στο κατάστημα. Τώρα πως με άφησε δεν ξέρω να σας πω!!
    Last edited by drifterx; 21-11-2022 at 23:54.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to drifterx For This Useful Post:

    obione (22-11-2022),odytsak (22-11-2022)

  14. #292
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Με καλεσαν σημερα απο το Πλαισιο παντως για να επιβεβαιωσουν την προπαραγγελια - προς το παρον δε ζητησαν προκαταβολη.

  15. #293
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Προφανως μας καλεσαν ολους απο Πλαισιο σημερα το μεσημερακι.
    Αντε 3 μηνες μεινανε.

  16. #294
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Με καλεσαν σημερα απο το Πλαισιο παντως για να επιβεβαιωσουν την προπαραγγελια - προς το παρον δε ζητησαν προκαταβολη.
    Χμ ειχα και εγω μαλλον μια κληση αλλα δεν απαντησα
    .

  17. #295
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ρε λες να έρχεται κανένα Ace Combat VR στο PSVR2?
    Btw είναι φανταστικές οι τρεις αποστολές του Ace Combat 7 στο original PSVR, μαζί με το GT Sport είναι από τις κορυφαίες VR εμπειρίες.

    Λοιπόν λέει ο Kazutoki Kono (Ace Combat Brand Director) ότι είναι χαρούμενος μπλα μπλα μπλα που πούλησε 4 εκατομμύρια το Ace Combat 7
    κι από κάτω απαντάει ο Shuhei Yoshida ότι ελπίζει να έρθει η μέρα που θα μπορέσει ν' απολαύσει τον κόσμο του Ace Combat ξανά σε VR
    για να του απαντήσει ο AC Brand Director: "Παρακαλώ μην το λέτε εδώ" και βάζει ένα χαμογελάκι στο τέλος.

  18. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    PDS (22-11-2022)

  19. #296
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Μοιαζει αρκετα ξεκαθαρο απο αυτα που λενε οτι θα βγει. Τωρα το αν θα ειναι το παλιο ή κάποιο καινουριο θα δειξει.
    Θα ήθελα πολυ ενα battlefield με VR. Οπου θα μπορεις να χρησιμοποιησεις ολα τα οχηματα.

    Τελικά με πήραν ξανά τηλ για να επιβεβαιωθεί το pre-order
    .

  20. #297
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά καλησπέρα. Τελικά δεν κρατήθηκα και έκανα προπαραγγελία από Public. Παραλαβή από κατάστημα και πληρωμή στο κατάστημα. Πιστεύω να μου το φέρουν. Απλά είμαι σε δίλημμα για το πακέτο με το Horizon. Αν αξίζει ή όχι διότι αυτό έκανα preorder. Το Forbidden West το λάτρεψα αλλά αυτό τώρα δεν ξέρω. Μου φαίνεται κάπως. Εντωμεταξύ στο psn store έχει 70ευρω ενώ έτσι βγαίνει λιγότερο.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #298
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ας μην ξεχνάμε ότι τα flat παιχνίδια θα παίζουν μούρλια στο PSVR2, με εικονική, τεράστια και ευκρινή οθόνη (λόγω μεγαλύτερης ανάλυσης του PSVR2 συγκριτικά με αυτή του PSVR1).

    Οπότε FIFA, NBA, Elden Ring, Tsushima, GoW κλπ κλπ όλα αυτά με DSense λειτουργούν.
    Λευτέρη τα όχι VR games με τι ανάλυση θα μπορείς να τα τρέξεις? Έχω μπερδεύει λίγο διότι σε cinema mode λέγανε για 1080p.
    Αν πάντως μπορείς να τρέξεις τα απλά παιχνίδια σε 4K 60 και HDR τότε θα αξίζει πάρα πολύ. Αλλά μάλλον 1080p πρέπει να είναι. Μακάρι να κάνω λάθος.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 23-11-2022 at 05:00.

  22. #299
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αρχικά είχαν πει για 1080p (δεν θυμάμαι περί HDR, μην πω καμιά βλακεία) και αυτό γιατί έκαστη οθόνη δεν είναι 4Κ, το άθροισμα των αναλύσεων και από τις δύο οθόνες βγαίνει 4Κ (ήτοι: δεν είναι 4Κ). Θα δούμε στην πορεία.

  23. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    cocous (24-11-2022)

  24. #300
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Συγχωρεστε με το 1080ρ θα λυσει το προβλημα της θολουρας? Δηλαδη το bump στην αναλυση απο το VR1 ειναι αρκετο ωςστε να δινει καθαρη εικονα πλεον? Οτι παιχνιδια ειχα δοκιμασει στο VR1 (ομολογουμενως οχι πολλα οποτε ισως να βελτιωθηκαν στην πορεια τα πραγματα), αυτο που βρηκα πιο ενοχλητικο ηταν οχι τα γραφικα αλλα τη θολουρα στην εικονα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •