Page 38 of 46 FirstFirst ... 28343536373839404142 ... LastLast
Results 741 to 760 of 919

Thread: PlayStation VR2 - Virtual Reality Headset

  1. #741
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default






    Wanderer: The Fragments of Fate, is a remake of the award winning, critically acclaimed Wanderer, completely reimagined for the next generation of VR.



    A multitude of exciting new features and gameplay await keen adventurers. Filled with breathtaking new visuals, you can now swim, jump, crouch, climb, zipline and swing your way through time, in true adventure fashion. By harnessing cutting edge PS VR2 haptic technology, you can also indulge in an unparalleled level of immersion with proximity and context-sensitive haptics, finely tuned to enhance your experience to the fullest extent possible.
    .

  2. #742
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,557
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    7th Guest και Wanderer είναι απλά τρέλα.

  3. #743
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το Wanderer βγηκε προς το τελος του psvr1 και με εψηνε πολυ να το αγορασω.

    Του ειχε δωσει πολυ καλο σκορ ο parole


    Τωρα απο οτι λενε θα ειναι νεο παιχνιδι δουλεμενο απο την αρχη (Remake - Reimagined για το psvr2) που παταει πανω στο παλιο wanderer. Για αυτο και βγαινει 2024, ενω εγραφαν οτι δουλευουν σε αυτο εδω μηνες.

    Wanderer: The Fragments of Fate, is a remake of the award winning, critically acclaimed Wanderer, completely reimagined for the next generation of VR.

    A multitude of exciting new features and gameplay await keen adventurers. Filled with breathtaking new visuals, you can now swim, jump, crouch, climb, zipline and swing your way through time, in true adventure fashion. By harnessing cutting edge PS VR2 haptic technology, you can also indulge in an unparalleled level of immersion with proximity and context-sensitive haptics, finely tuned to enhance your experience to the fullest extent possible.
    Oπτικα τουλάχιστον φαινεται ανανεωμενο αρκετα.
    .

  4. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (15-06-2023)

  5. #744
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Διάβασα μια ωραία συνέντευξη στο EDGE απο την nDreams. Aσχολούνται 10 έτη με το VR development. Μιλάνε για μελλοντικά projects κτλ. Τις δυσκολίες που συνάντησαν κτλ.

    Ενα μικρό μέρος:
    “Elevation [ένα απο τα studio τους] was set up, really,
    to go after that big-budget triple-A experience
    you see with the likes of Half-Life Alyx or
    Walking Dead [Saints & Sinners]. There’s a huge
    opportunity there, but those are bigger bets. We
    couldn’t have set up Elevation four or five years ago,
    because we didn’t have the foundations – in terms of
    skillset, financially, all of that.”


    Our visit concludes with a taste of what this means,
    through a demo of Elevation’s current project. Since
    it’s at least a year away from being announced, we
    can’t disclose much of what we see, but suffice it to
    say that it’s an action-adventure game in the mould of
    Uncharted and Tomb Raider. After a tech demo to
    show the graphical fidelity possible with VR games
    made in UE5,
    design director Matthew Duff
    introduces a design proof of concept. “It’s a series of
    scenarios to prove out the mechanics we believe can
    work in VR,” he says. “Jumping, climbing, flinging,
    pulling yourself through crags, traversal not only on
    static grips but also moving grips and platforms,
    traversal under pressure…”

    Most of this has beendone elsewhere, as anyone who’s
    played Call Of The Mountain will know, but Elevation is aiming for a
    higher degree of fluidity – our demo climaxes with
    precision platforming at a speed we’ve never
    experienced in VR – and with a fully embodied player.
    Rather than just a pair of floating hands, the game
    uses the data points it has – the positions of your
    hands and head, and what your character is doing
    at that moment – to animate an entire body. This is
    something we’ve only really seen in C-Smash VRS.
    Elevation has an entire team dedicated to full-body
    automation, reflecting the fact that it’s dealing with a
    wider range of actions and environments.

    Yet it’s the
    small human moments that linger: Duff gesturing
    casually as he presents the game from within his
    headset and his onscreen avatar following along;
    catching sight of our own shadow in-game as we
    duck and weave through the environment.
    This is just one of two such prototypes in the works
    at Elevation, Duff says, the other being more combat
    focused. That might be folded into what we’ve seen,
    or used as a basis of a second game. It’s all in the
    experimental phase, then, but that’s necessary when
    you’re navigating an undiscovered country, as
    Shepherd has it. Duff similarly refers to VR design
    as the “Wild West”.

    Not a place in which it’s
    particularly easy to survive, but with rewards for the
    pioneers who make it. “You can do whatever you
    like, and you’re constantly redefining what it is to be
    a VR game,” Duff says. “It’s not as cluttered as the
    console market where everyone has preconceptions
    of what should and shouldn’t be in a game.
    In VR, you’ve got complete freedom to design
    whatever you want.” As for what nDreams
    does with those open horizons? Well, that’s
    what the next ten years are for.
    .

  6. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Lefteris_X (19-06-2023),obione (20-06-2023)

  7. #745
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ενας dev του Hubris στο reddit απάντησε σε ερωτήσεις και έδωσε είδηση για το reprojection (αλλα υποστήριξε επίσης οτι θα δούμε γενικά βελτιώσεις μέσα απο μελλοντικά updates).
    Playstation VR 2: Sony is reportedly working on improving reprojection

    Επίσης ανέφερε το εξής:
    Hubris on PSVR 2: Even sharper than the PC VR version
    The studio improved the PC VR version for Playstation VR 2, which was released in late 2022, both in terms of graphics and gameplay. The 30-person studio spent about six months on the port.

    "The resolution is considerably sharper because we can upsample a lot due to foveated rendering, so all the textures etc. will look way sharper then on desktop unless you had a super high end rig which could already super sample x2 or x3," Koen writes on Reddit.



    Δεν είναι το μοναδικό παιχνίδι που στέκεται άνετα δίπλα ή ξεπερνά την high end pc version. Και αυτό ειλικρινά δεν θυμάμαι πότε το έχουμε ξαναδει σε κονσόλα. Εχουμε δει πανέμορφα exclusives, αλλά στα multiplatform πάντα οι κονσόλες έμεναν λίγο πίσω. Απορώ πως το DF δεν εχει αναφερθεί ποτέ σε αυτό που συμβαίνει με το psvr2. Με την βοήθεια του eye tracking δίνουν supersampling στο Hubris, κάτι που στην προηγούμενη γενιά το είδαμε στο psvr1 μόνο με την κυκλοφορία του PS4 pro! Eίναι κάτι που στο psvr2 το βλέπουμε απο τώρα σε games σιγά σιγά.

    Πολύ όμορφο game φαίνεται, αλλα διαβάζω οτι δεν ειναι κατι σπουδαίο ως παιχνίδι.
    Θα το ανενώσουν αρκετά σε AI και σε άλλους τομέις, αλλα θα δείξει αν αυτό αρκεί για να ξεπεράσει την μετριότητα.
    .

  8. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dragonpaul (20-06-2023),Error Flynn (20-06-2023),Valkyre (20-06-2023)

  9. #746
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλημερα σε ολους!

    Την Κυριακη που μας περασε με φιλοξενησε ο Βασιλης (Error Flynn) σπιτι του να δοκιμασω το PSVR2 για πρωτη φορα! Πιο πολυ να τεσταρω οτι ολα δουλευουν οπως πρεπει με τα θεματα μου και να δω επι του πρακτεου την εμπειρια.

    Δοκιμασα τα Kayak, GT7 και Resident Evil Village. Διαπιστωσα οτι σχεδον ολες οι λειτουργιες (ακομα και το eye tracking) λειτουργουν αξιοπρεπως (ισως οχι στο 100% αλλα πολυ κοντα). Απο αυτα που επαιξα και την πρωτη επαφη, πιιο πολυ με εντυπωσιασε μπορω να πω το GT7. Mην τα πολυλογω, αποφασισα οτι το ηθελα το μηχανημα μιας και το πλανο του Macbook Air ναυαγησε (ευχαριστω? Λευτερη και ΣΙΑ ) οποτε μπηκα στο ψαξιμο.

    Εδω θελω να πω οτι εκτος του Βασιλη που μου προσφερε την πρωτη επαφη/εμπειρια με το μηχανημα, και ο Δημητρης (Enstikto) αλλα και ο Βαγγελης (PDS) με βοηθησαν αρκετα με διαφορα τιπς, συμβουλες, hype-αρισμα κλπ. Thanks guys για την τρυπα στο πορτοφολι αληθεια.

    Eγινα κι εγω λοιπον κατοχος PSVR2...! Δοκιμασα τα demo του Star Wars και Horizon και ξεκινησα και ψιλοελιωσα στο Resident Evil Village. Οι αρχικες εντυπωσεις μου λοιπον ειναι οι εξης:

    Ειναι δυνατες εμπειριες σιγουρα και αλλαζει ο τροπος που βιωνεις κατι. Να σημειωσω οτι εχω να κοκορευομαι οτι παρολη την πρωτη μου επι της ουσιας εκτεταμμενη επαφη με πολυωρο VR gaming δεν ενιωσα την παραμικρη ναυτια, αποπροσανατολισμο κλπ. Και μαλιστα παιζω με smooth turning (μαλιστα το snap turn θα ελεγα μου προκαλουσε εμενα ζαλαδα μιας και ο εγκεφαλος μου μαλλον δεν γουσταρει τις τηλεμετακινησεις λολ) σε ολα τα παιχνιδια.

    Το Horizon μου φανηκε πιο θολο απο οτι το περιμενα και θα ελεγα οτι απο αυτα που επαιξα αυτο που με εντυπωσιασε πολυ ηταν το Star Wars, ιδιως το gunplay του. Αλλα και το Village ειναι φανταστικο σε VR. Τα γραφικα ειναι σχεδον ιδια με το κανονικο παιχνιδι, απλα πιο χαμηλης αναλυσης οπως ειναι λογικο, αλλα σε βαζει αλλιως μεσα στο παιχνιδι ειναι η αληθεια. Κολλησα με αυτο πρεπει να επαιξα κοντα 3-4 ωρες (μεχρι που τα εφτυσαν τα χειριστηρια).

    Το sweet spot ok το βρηκα, αλλα νιωθω οτι καθε φορα πρεπει να το καλιμπραρω πριν παιξω. Ακομα δλδ το ψαχνω λιγο το θεμα. Επισης, φανταζομαι ολοι, κανουμε που και που re-adjust την κασκα ενω παιζουμε.

    Εχω ομως και 1-2 θεματα.

    Το πρωτο και βασικοτερο ειναι οτι μοιραζομαι το προβλημα του Βαγγελη και το μηχανημα με πιεζει/ποναει στο μετωπο σε φαση μετα απο καποια ωρα προκαλει δυσφορια και πονο. Ειδα τοσα βιντεο, δεν κανω κατι λαθος, το βαζω σωστα, οπως πρεπει. Μιλησα και με το Βαγγελη γι αυτο και μου εδωσε καποιες συμβουλες που θα δοκιμασω αν δουλεψουν και σε εμενα. Νιωθω οτι το μαξιλαρακι που εχει το PSVR2 για το μετωπο ειναι το τιποτα. Δλδ και με το χερι που το ζουλας ειναι ελαχιστο, φαση πιανεις τον σκελετο του μηχανηματος απο μεσα με πολυ λιγη πιεση.

    Το αλλο θεμα ειναι οτι για καποιο λογο το μηχανημα με βγαζει out of play area οταν σηκωνω τα χερια ψηλα, παρα πολυ συχνα. Σκαναρα τον χωρο, εχω ενα φωτιστικο στο κεντρο του δωματιου που οντως αν ειμαι κοντα του και σηκωσω χερια το φτανω, αλλα εκει που παιζω και μου βγαζει το out of play μηνυμα, ειμαι πολυυυ μακρια απο το φωτιστικο. Εχει κανεις καμμια ιδεα γι αυτο?

    All in all αν λυσω το θεμα με τον πονο στο μετωπο νομιζω ειμαι κομπλε. Παντως η Σονυ αν θελει να πιασει το VR πρεπει να βαλει λιγο το χερι στην δικη της τσεπη... δεν γινεται ουτε στο Plus extra να μην δινουν εκπτωσεις σχεδον σε κανενα παιχνιδι. Και γενικα δε γινεται να κανει 70 ευρω το Horizon... ημαρτον. Αν περιμενει η Σονυ να στηριξουν μια ολοκληρη βιομηχανια οι early adopters, δεν θα της βγει σε καλο.

    Αυτα αρχικα λοιπον απο εμενα και θα επανελθω στο μελλον με νεες εντυπωσεις για παιχνιδια εμπειριες κλπ! Καλως σας βρηκα και εδω λοιπον!

  10. The Following 7 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (22-06-2023),Dragonpaul (22-06-2023),enstikto (22-06-2023),Error Flynn (22-06-2023),Lefteris_X (22-06-2023),muku (22-06-2023),PDS (22-06-2023)

  11. #747
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αν και τα είπαμε, καλοπαίχνιδο και απο δω Δημήτρη! Με έψησες να δοκιμάσω πάλι το Star Wars χθες αφού πλέον μπορώ να το κρίνω έχοντας μεγαλύτερη εμπειρία απο την συσκευή. Νομίζω οτι στο gunplay (και κυριώς στην αίσθηση των όπλων-adaptive triggers) ειναι η καλύτερη εφαρμογή. Ίσως μαζί με το Red Matter 2. Βέβαια λένε οτι στην συνέχεια γίνεται κάπως επαναλαμβανόμενο το star wars.

    Για την αίσθηση στο μέτωπο τα είπαμε χθες, αλλά το γεγονός οτι σε χάνει οταν σηκώνεις τα χέρια είναι λιγο περιεργο γιατι δεν μου έχει συμβεί ποτε.
    .

  12. #748
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν συμβαινει συνεχεια το να με χανει αλλα συμβαινει. Ειναι οντως περιεργο. Θα ξανασκαναρω το δωματιο και αυτη τη φορα θα ανοιξω ολα τα φωτα και θα εστιασω στο ταβανι πολυ.

  13. #749
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,557
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μήπως να σκανάρεις το δωμάτιο ανάβοντας τα περιφερειακά φώτα και όχι αυτό που είναι από πάνω ;

  14. #750
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Επισης αυτο που παρατήρησα ειναι οτι μια μέρα το tracking στο golf ήταν χειρότερο. Και υπέθεσα οτι επειδη εβγαλα το χαλί, δυσκολεύεται να δεί το πάτωμα. Εκανα ξανα σκανάρισμα με προσοχή στο να ''γεμίσει'' το πάτωμα με αυτά τα μπλε πολύγωνα και πλεον δουλεύει καλά. Νομίζω τελικά δεν έχει τόσο σημασία το αν θα πιάσει καναπε και τα γύρω αντικείμενα (πχ τηλεόραση) φτιάχνοντας σου αυτόματα τον χώρο που πάιζεις γιατι πάντα καταλήγω να το φτιάχνω όπως θέλω εγώ. Πχ εγώ θα βάλω μεσα στον χώρο που παίζω και τον καναπε και λίγο πιο πίσω απο τον καναπέ, γιατι έτσι και αλλιως ο καναπές και να πεσω πανω του δεν τρέχει κάτι. Μάλιστα σε εκείνο το σημείο - στην πλάτη του καναπέ - βάζω μια ''γραμμή'' (σαν το κοτσάνι ενός μήλου ) ακόμα διαθέσιμου χώρου σαν σημείωση για το που βρίσκεται η μέση του καναπέ. Ωστε αν χαθώ δεξιά,αριστερά, μπροστά να ξέρω που βρίσκομαι.
    .

  15. #751
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,557
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Σήμερα το βράδυ κυκλοφορεί και ακούωι και μουσικάρες.



    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Επισης αυτο που παρατήρησα ειναι οτι μια μέρα το tracking στο golf ήταν χειρότερο. Και υπέθεσα οτι επειδη εβγαλα το χαλί, δυσκολεύεται να δεί το πάτωμα. Εκανα ξανα σκανάρισμα με προσοχή στο να ''γεμίσει'' το πάτωμα με αυτά τα μπλε πολύγωνα και πλεον δουλεύει καλά. Νομίζω τελικά δεν έχει τόσο σημασία το αν θα πιάσει καναπε και τα γύρω αντικείμενα (πχ τηλεόραση) φτιάχνοντας σου αυτόματα τον χώρο που πάιζεις γιατι πάντα καταλήγω να το φτιάχνω όπως θέλω εγώ. Πχ εγώ θα βάλω μεσα στον χώρο που παίζω και τον καναπε και λίγο πιο πίσω απο τον καναπέ, γιατι έτσι και αλλιως ο καναπές και να πεσω πανω του δεν τρέχει κάτι. Μάλιστα σε εκείνο το σημείο - στην πλάτη του καναπέ - βάζω μια ''γραμμή'' (σαν το κοτσάνι ενός μήλου ) ακόμα διαθέσιμου χώρου σαν σημείωση για το που βρίσκεται η μέση του καναπέ. Ωστε αν χαθώ δεξιά,αριστερά, μπροστά να ξέρω που βρίσκομαι.
    χαχαχα ακριβώς το ιδιο κάνω ρε συ

  16. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    PDS (22-06-2023)

  17. #752
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά να κάνω μία χαζή ερώτηση μεν αλλά έτσι επειδή το έχω απορία. Το headset έχει 4 κάμερες. Με ποιο τρόπο μπορείς να δείς αν αυτές δουλεύουν σωστά? Πχ την μια την βλέπεις οταν πατάς το κουμπάκι από κάτω και σου δείχνει τον περιβάλλοντα χώρο. Τις άλλες τρείς?

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #753
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Φανταζομαι το καταλαβαινεις απο το αν πιανουν τα χειριστήρια οι κάμερες. Δοκιμασε να καλυψεις το πανω μερος των χειριστηρίων με κάτι (το χέρι σου πχ) και αν το αντικείμενο που κρατας μεσα στο game παραμενει στασιμο, σημαίνει οτι δεν το βλεπει πλεον η κάμερα, αρα λειτουργει.
    .

  19. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    cocous (22-06-2023)

  20. #754
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Φανταζομαι το καταλαβαινεις απο το αν πιανουν τα χειριστήρια οι κάμερες. Δοκιμασε να καλυψεις το πανω μερος των χειριστηρίων με κάτι (το χέρι σου πχ) και αν το αντικείμενο που κρατας μεσα στο game παραμενει στασιμο, σημαίνει οτι δεν το βλεπει πλεον η κάμερα, αρα λειτουργει.
    Μάλλον θα πρέπει να καλύψεις όλες τις κάμερες και μια μια να βλέπεις αν ανταποκρίνονται τα χειριστήρια. Αν πες ότι για κάποιο λόγο μια από τις 4 κάμερες χαλάσει πως θα το καταλάβεις?

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #755
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σίγουρα θα το καταλάβεις απο το tracking των χειριστηρίων και του χώρου. Θα ειναι unplayable.
    .

  22. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    cocous (22-06-2023)

  23. #756
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τον καναπε κι εγω τον εβαλα μεσα στο χωρο γιατι ολη την ωρα μου εβγαζε προειδοποιηση και λεω δε γινεται ετσι δουλεια. Αυτο για το κοτσανι με το μηλο δεν το σκεφτηκα αλλα οντως θα το κανω και εγω

    Mια αλλη απορρια. Καμμια φορα ξεκιναω το resident evil ας πουμε και ειμαι ορθιος, αλλα μετα κανω pause καθιστος, βαζω κασκα και ξαναξεκιναω το παιχνιδι και κατα ενα τροπο το game εχει κολλησει και ενω ειμαι ορθιος, με δειχνει λες και ειμαι νανος ενα πραγμα. Καταληγω να κανω reload για να φτιαξει. Υπαρχει αλλος τροπος? (μαλλον θα υπαρχει και θα ειναι κατι πολυ απλο φανταζομαι)

  24. #757
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σίγουρα θα το καταλάβεις απο το tracking των χειριστηρίων και του χώρου. Θα ειναι unplayable.
    Αχρειαστα βέβαια όλα αυτά αλλά είναι ένα σχετικά ακριβό περιφερειακό. Μπορεί πχ να σου πέσει καταλάθος ή οτιδήποτε άλλο. Γι αυτό και ρωτάω. Βέβαια εννοείται ότι δεν θα είναι τόσο ευαίσθητο αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    PDS (22-06-2023)

  26. #758
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Τον καναπε κι εγω τον εβαλα μεσα στο χωρο γιατι ολη την ωρα μου εβγαζε προειδοποιηση και λεω δε γινεται ετσι δουλεια. Αυτο για το κοτσανι με το μηλο δεν το σκεφτηκα αλλα οντως θα το κανω και εγω

    Mια αλλη απορρια. Καμμια φορα ξεκιναω το resident evil ας πουμε και ειμαι ορθιος, αλλα μετα κανω pause καθιστος, βαζω κασκα και ξαναξεκιναω το παιχνιδι και κατα ενα τροπο το game εχει κολλησει και ενω ειμαι ορθιος, με δειχνει λες και ειμαι νανος ενα πραγμα. Καταληγω να κανω reload για να φτιαξει. Υπαρχει αλλος τροπος? (μαλλον θα υπαρχει και θα ειναι κατι πολυ απλο φανταζομαι)
    Μήπως αν πατήσεις την επανεστιαση με το μικρό κουμπάκι στο δεξιό χειριστήριο πατημένο στρώνει? Το δοκίμασες?

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 22-06-2023 at 16:50.

  27. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    PDS (22-06-2023)

  28. #759
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Τον καναπε κι εγω τον εβαλα μεσα στο χωρο γιατι ολη την ωρα μου εβγαζε προειδοποιηση και λεω δε γινεται ετσι δουλεια. Αυτο για το κοτσανι με το μηλο δεν το σκεφτηκα αλλα οντως θα το κανω και εγω

    Mια αλλη απορρια. Καμμια φορα ξεκιναω το resident evil ας πουμε και ειμαι ορθιος, αλλα μετα κανω pause καθιστος, βαζω κασκα και ξαναξεκιναω το παιχνιδι και κατα ενα τροπο το game εχει κολλησει και ενω ειμαι ορθιος, με δειχνει λες και ειμαι νανος ενα πραγμα. Καταληγω να κανω reload για να φτιαξει. Υπαρχει αλλος τροπος? (μαλλον θα υπαρχει και θα ειναι κατι πολυ απλο φανταζομαι)
    Γενικα με πατημενο το options επανερχεται στο υψος και στην ευθεια που κοιτας. Mε λιγα λογια πατωντας 1-2 δευτερολεπτα το options καλιμπραρει το που βρισκεται και κοιταζει το προσωπο του. Σε ολα τα games, αλλα και το menu του ps5. Οποτε αν θες να παιξεις καθιστος, καθεσε και πατας το options. Αν θες ορθιος ξανα options (options δεν λέγεται; ή εχει αλλάξει όνομα ; )
    .

  29. #760
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    options λεγεται ναι. Μαλλον αυτο που λετε ειναι παιδια...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •