Page 34 of 46 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 661 to 680 of 901

Thread: PlayStation VR2 - Virtual Reality Headset

  1. #661
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default







    Μετα το update βλεπετε κάποια διαφορα στα παιχνιδια;
    Κάποιοι λενε οτι εχει γινει πιο καθαρη η εικονα.

    Χθες που δοκιμασα δεν ειδα καποια διαφορα εκτος ισως απο τα πιο καθαρα interiors στο GT7 (αλλα και αυτο μπορει να ειναι και στο μυαλο μου).
    .

  2. #662
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Αλλο flight παιχνίδι περιμέναμε να ανακοινωθεί, το Project Wingman που είναι single player κλώνος του Ace Combat
    και άλλο τελικά ανακοινώθηκε, το Aces of Thunder που είναι μόνο multiplayer.
    Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί θα είναι ξεχωριστό παιχνίδι από το γνωστό σε όλους μας War Thunder, μήπως δεν θα είναι F2P?

  3. #663
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    πφφ θελω να παρω κι αλλα games αλλα δεν ξερω τι να πρωτοπαρω

    εχετε αγορασει τπτ αλλο;




    .

  4. #664
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Μιας και επαιξε συζητηση για το Project Wingman, δεν κρατηθηκα, και ειπα να το παρω στο PC (για VR).
    Μην τα πολυλογω, δεν ειναι κοκο το παιχνιδι, αλλα δε μου εκανε. Παροτι του ειχα τουμπανιασει την αναλυση κτλ, τα αεροπλανα απο μακρια θελεις κυαλια για να τα δεις, και γενικα ηταν αρκετα θολο συγκριτικα και με αλλα (πχ το MS flight simulator ειναι πολυ πιο καθαρο σε συγκριση). Επισης, ολο αυτο το UI που εχει ειναι πολυ immersion breaking, αλλα αν το βγαλεις, μετα πραγματικα δεν παιζει να ριξεις αεροπλανο γι αεροπλανο, στην καλυτερη κανα περιστερι. Επισης, θελει πολυ γερο στομαχι, πολυ ομως.
    Γενικα δεν ηταν κακο, ειχε και τις ωραιες στιγμες του στις αερομαχιες, και οταν βλεπεις πολυ κοντα σου/διπλα σου αλλα αεροπλανα να πετανε.
    Πηγε για refund, μακαρι να πω την αληθεια να εβαζε και η Sony refund καποια στιγμη, σωζει πραγματικα.

  5. #665
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  6. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    gonzalez (11-03-2023)

  7. #666
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Γλυκοκοιτάω το before your eyes αν και και δεν ξερω κατα ποσο έχει νοημα να παιχτει σε VR. Αν το blinking ειναι gimmick.
    80 στο metacritic.
    https://www.metacritic.com/game/play...fore-your-eyes



    Xθες εδωσα χρονο στο puzzling places demo και κατεληξα να παιζω ενα 4ωρο σερι (στην επιλογη 200 κομματια). Ξενικησα καθιστος και βρεθηκα να εκμεταλευομαι παθιασμενος και ορθιος το room scale, τοποθετώντας τις εικονες-οδηγους γυρω γυρω στον χώρο και διπλα τους να προσπαθω να χτίσω κάποιες απο τις πλευρές του puzzle. Παρολο που ενα puzzle game δεν μπορεί να το φανταστεί κάποιος ως immmersive εμπειρια, σε κάποια φάση ανοιξα το passthrough για να δω που βρίσκομαι στον χώρο, καθως ειχα απορροφηθει πλήρως. Ιδιαίτερα rewarding το γεγονός οτι μπορεις απλα να πας οσο θες κοντα στο δημιούργημα σου και να παρατηρήσεις τις λεπτομεριες συνοδευομενες απο ήχους του σημείου που βρίσκεσαι.

    Οριακα ημουν να το αγορασω χθες (αν δεν ειχα κι αλλα παιχνιδια να παιξω θα το ειχα κανει). Σιγουρη αγορα αργά η γρήγορα.

    Synth riders (αγορα γιατι ειναι σε sale). Επειδη ειχα διαβάσει πολύ καλά λόγια ήταν όπως το περίμενα. Ίδρωσα
    Και εδω να σημειώσω οτι τα lenses δεν χαμπαριάζουν. Δεν θολώνουν με τη καμία!
    Σκεφτομαι να αγορασω αυτο το DLC

    , καθως ακουω πολυ καλα λόγια, όπως και για κάποια κομματια των muse όπως το Algorithm


    Σε αλλα νεά συνεχίζω να παίζω σχεδόν καθημερινα GT7

    Δεν ξεκινάω RE8 γιατι όσο επαιξα μου φάνηκε τόσο καλο που φοβαμαι οτι κάποια στιγμη θα τελειωσει. lol. Fuck logic το παραδέχομαι.
    .

  8. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (16-03-2023)

  9. #667
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Το Synth Riders είναι από τα παιχνίδια που έχω ευχαριστηθεί και κολλήσει περισσότερο στο psvr2!Το πήρα γιατί ήθελα κάτι στο στυλ του Beat Saber.To Algorithm το έχω αγοράσει,είναι ένα από τα experience που έχει το παιχνίδι και ειναι πολύ καλό.
    Όταν βγουν κάποια dlc σε προσφορά θέλω να πάρω κάποια.
    Βαγγέλη και όμως έχω καταφέρει να θολώσω τους φακούς με το LesMills Body Combat!!Δεν είναι παιχνίδι,εκεί κανείς προπόνηση κανονικά,μιλάμε για λιώσιμο,να σταζεις στον ιδρώτα.παίζω με πετσέτα δίπλα και το Psvr γίνεται μούσκεμα εσωτερικά!Ακομη όμως και όταν θόλωσαν οι φακοί κάνοντας το λιγο μπροστά να αεριστεί,ξεθολώσαν.
    Κάτι που θέλει προσοχή είναι τα κλιπάκια που πιάνει το «ακορντεόν».προχθες έκανα 2,5 ώρες πρόγραμμα στο body combat και προσπάθησα να το βγάλω για πλύσιμο γιατί έσταζε.Αμέσως μου έσπασε το ένα κλιπακι.έχει πολύ φασαρία για να βγει δυστυχώς.

    Επίσης Pistol Whip και Demeo είναι από τα αγαπημένα μου και αξίζουν για αγορά.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Alex For This Useful Post:

    cocous (18-03-2023),PDS (16-03-2023),Valkyre (17-03-2023)

  11. #668
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και τα 2 τα τελευταία pistol whip και demeo τα έχω στην λίστα μου για αγορα. Αλεξ. Αυτό με την προπόνηση αξίζει;
    .

  12. #669
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Ναι αξίζει.Έχει ωραία προγράμματα και δεν καταλαβαίνεις πως περνά η ώρα.τις πρωτες μέρες που έκανα είχα πιαστεί παντού!!

  13. The Following User Says Thank You to Alex For This Useful Post:

    PDS (16-03-2023)

  14. #670
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Σκέφτομαι και γω να πάρω ένα από τα δύο. Η το Synth Riders ή το Les mills body combat. Ειδικά για το πρώτο λένε τα καλύτερα.

    Εντωμεταξύ ήθελα να ρωτήσω. Στο Village κάποιες σκηνές που έχει το παιχνίδι (οχι game play) τις δείχνει flat. Έτσι είναι και δε εσάς?
    Επίσης επειδή παίζω με τα pulse 3d μερικές φορές μου φαίνεται οτι κόβεται στιγμιαία ο ήχος και επανέρχεται.
    Χθες το τελείωσα και έχω να πω ότι ήταν απίστευτο. Εντελώς διαφορετική εμπειρία από το απλό παιχνίδι.
    Κάτι άλλο παράξενο που παρατήρησα και έγινε πρώτη φορά από τότε που το πήρα ηταν οτι ενώ έπαιζα το παιχνίδι (Village) πάτησα το start για να κάνω skip το βίντεο και μετά έφαγε κόλλημα το μενού και έδειχνε τα γράμματα και τα points από τα controls δίπλα τριπλά και δεν μπορούσες να περιηγηθείς. Αλλά μόνο το μενού. Στο παιχνίδι έδειχνε άψογα. Έκλεισα και ξανά άνοιξα το παιχνίδι και έστρωσε.


    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #671
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ νομιζω εχει επιλογη γι αυτο το Village. Αλλα φυσικα δεν ειμαι σιγουρος καθοτι δεν ειμαι κατοχος VR

  16. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (17-03-2023)

  17. #672
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ νομιζω εχει επιλογη γι αυτο το Village. Αλλα φυσικα δεν ειμαι σιγουρος καθοτι δεν ειμαι κατοχος VR
    Πιο πολύ ρωτάω διότι μου φάνηκε περίεργο στις σκηνές να δείχνει Flat. Όχι οτι χαλάει την εμπειρία. Με την καμία. Το παιχνίδι είναι αριστούργημα.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #673
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά το Synth Riders τι ωραίο που είναι?
    Σε απορροφάει μιλάμε στην κυριολεξία. Χάνεσαι στον Ρυθμό και το όλο περιβάλλον.
    Απίστευτο. Να ναι καλά ο PDS με την ανάρτηση του διότι ούτε που θα πήγαινε το μυαλό μου.
    Τώρα κάτι άλλο. Το ανεμηστηράκι που έχει εσωτερικά το αντιλαμβάνεστε? Διότι εγώ δεν το καταλαβαίνω κάν.
    Νιώθετε τον αέρα του?
    Η αλήθεια όμως είναι ότι αν το έχουν για να μην θολώνει η εικόνα δεν θα το έλεγα οτι το πετυχαίνει. Εκτός και εάν το έχουν για θερμοκρασία στο Headset.
    Προσωπικά όταν ιδρώνεις ψιλό θολώνει η εικόνα και χρειάζεται να σηκώσεις λιγάκι τα γυαλιά ίσα ίσα να μπει λιγάκι αέρας για να ξεθολώσει.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 18-03-2023 at 16:28.

  19. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    PDS (18-03-2023)

  20. #674
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Χαιρομαι που σου αρεσει cocous! Χθες επαιζα παλι. Σιγουρα προτεινω το Underground (Lindsey Stirling) και algorithm για αγορα. Ταιριάζει πολύ ο ρυθμός τους στο game και έχουν δικά τους σκηνικά-video clip.

    Μου κάνει εντύπωση αυτο που λες για θολωμα των φακων. Το λεω γιατι ιδρώνω ευκολα και μεχρι στιγμής δεν εχει θολωσει ποτε το psvr2. Ενω στο psvr1 εκανα συχνα αυτο που λες (σηκωνα λιγο το headset ή εσπρωχνα το μπροστα μερος) και σε παιχνιδια χωρις ιδιαιτερη κινηση.

    Δεν εχω παιξει βέβαια το παιχνιδι που παιζει ο αλεξ που χρειαζεται πετσετα.

    YΓ. Τον αέρα δεν τον νιώθεις καθολου μεσα στο headset.
    Η μόνη ''παρενέργεια'' του ανεμιστηρα ειναι οτι αν εχεις ξηροφθαλμία (όπως έχω εγω, φοράω και φακούς) στην κάνει λίγο χειρότερη.
    .

  21. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    cocous (18-03-2023)

  22. #675
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Στα εσωτερικά τεστ το είχαν πιο δυνατά να γυρνάει αλλά α) σε κάποιους στέγνωνε τα μάτια, β) ακουγόταν θόρυβος σχεδόν από όλους τους tester.

    Οπότε χαμήλωσαν στροφές.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    cocous (18-03-2023),PDS (18-03-2023)

  24. #676
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Χαιρομαι που σου αρεσει cocous! Χθες επαιζα παλι. Σιγουρα προτεινω το Underground (Lindsey Stirling) και algorithm για αγορα. Ταιριάζει πολύ ο ρυθμός τους στο game και έχουν δικά τους σκηνικά-video clip.

    Μου κάνει εντύπωση αυτο που λες για θολωμα των φακων. Το λεω γιατι ιδρώνω ευκολα και μεχρι στιγμής δεν εχει θολωσει ποτε το psvr2. Ενω στο psvr1 εκανα συχνα αυτο που λες (σηκωνα λιγο το headset ή εσπρωχνα το μπροστα μερος) και σε παιχνιδια χωρις ιδιαιτερη κινηση.

    Δεν εχω παιξει βέβαια το παιχνιδι που παιζει ο αλεξ που χρειαζεται πετσετα.

    YΓ. Τον αέρα δεν τον νιώθεις καθολου μεσα στο headset.
    Η μόνη ''παρενέργεια'' του ανεμιστηρα ειναι οτι αν εχεις ξηροφθαλμία (όπως έχω εγω, φοράω και φακούς) στην κάνει λίγο χειρότερη.
    Ούτε τον νοιώθεις ούτε και ακούγεται.

    Πρόσεχε. Την ώρα που παίζεις δεν θολώνει. Δηλαδή όταν είσαι σε κίνηση. Οταν πχ τελειώσει το τραγούδι και σταματήσεις μέχρι να βρεις κάποιο άλλο εκεί μου ψιλό θόλωνε η εικόνα. Επίσης εάν βγω από το μπάνιο που είναι οι πόροι ανοιχτοί και το φορέσω πάλι θολώνει. χαχαχαχα stress test. .

    Απλά μου έκανε εντύπωση συγκεκριμένα για το ανεμηστηράκι διότι είναι σαν να μην υπάρχει. Δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Γι αυτό και ρώτησα.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #677
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Cocous πραγματικα δεν μου εχει θολωσει ποτε και αυτο με εχει εντυπωσιασει μεχρι στιγμης. Ουτε οταν αλλάζω τραγούδι. Βσκ σε κανενα παιχνίδι ποτε.
    Σε εμενα τουλαχιστον η διαφορα ειναι χαώδης σε συγκριση με το psvr1.
    Περίμενα να θολώσει στο synth γιατι ενιωσα να ιδρωνω λαιμο κεφαλι αλλα δεν..
    .

  26. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    cocous (18-03-2023)

  27. #678
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Ίσως να παίζει ρόλο που χρησιμοποιώ τα pulse 3d και δεν αερίζεται από πουθενά το κεφάλι.

    Μετά πάντως από αυτό βλέπω να παίρνω και το les mills body combat. Έπαθα με το Synth Riders οπότε σίγουρα θα μου αρέσει και αυτό.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 18-03-2023 at 17:15.

  28. #679
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Για το pistol whip λένε καλά πράγματα επίσης.
    .

  29. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    cocous (18-03-2023)

  30. #680
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Για το pistol whip λένε καλά πράγματα επίσης.
    Το Pistol Whip κατά τη γνώμη μου είναι must buy τίτλος για κάθε κάτοχο vr.
    Οτι πιο πορωτικο έχω παίξει σε VR μέχρι τώρα. Μια μίξη Matrix και John Wick σε συνδιασμο πολύ δυνατών μουσικών κομματιών που όλα δένουν άψογα μεταξύ τους! Έχει και 2 mini story modes με boss battles μεσα. Το κάθε level έχει 3 επίπεδα δυσκολίας, easy, medium και hard. Υπάρχει επιλογή για ένα όπλο (για πιο μεγάλο challenge) η με δύο. Customize στα όπλα, skins ακόμα και διαφορετικούς ήχους. Ετοιμαστείτε να πονεσετε κυριολεκτικά! Απλά καταπληκτικό!!!

  31. The Following 2 Users Say Thank You to isildur83 For This Useful Post:

    cocous (18-03-2023),PDS (18-03-2023)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •