Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 80 of 94

Thread: Star Wars Jedi: Fallen Order

  1. #61
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Νομίζω αυτό τα λέει όλα:



    https://comicbook.com/gaming/2020/01...pella-dice-la/

    Έκπτωση στα production values υπήρξε από ότι διαβάζω, λόγω έλλειψης MT.

    Προφανώς όμως παίξανε και τον ρόλο τους τα Apex φράγκα, ως αντίβαρο.


    Όπως και να έχει μακάρι να συνεχίσουν έτσι.
    Last edited by Sir_Teraflop; 08-01-2020 at 22:07.

  2. #62
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Βγήκε patch για το παιχνίδι το οποίο βελτιώνει τις επιδόσεις στο PS5

    High Level Summary of Features:

    • Improved framerate on Xbox Series X|S and PlayStation 5
    • Improved dynamic resolution ranges, for a higher resolution experience on Xbox Series X|S and PlayStation 5
    • Improved post-processing resolution for Xbox Series X and PS5. (Not Xbox Series S)


    Console Specifics:
    Xbox Series S

    • Framerate has been increased to 60 FPS (up from 45 FPS)


    Xbox Series X Performance mode

    • Framerate has been increased to 60 FPS
    • Dynamic resolution added in the range of 1080p to 1440p


    Xbox Series X Normal mode (non-performance mode)

    • Postprocessing has been increased to 4K
    • Dynamic resolution in the range of 1512p to 2160p


    PlayStation 5

    • Framerate has been increased to 60 FPS (up from 45 FPS)
    • Postprocessing increased to 1440p
    • Dynamic resolution has been disabled and the game is rendering at 1200p (up from 810-1080p)
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    enstikto (12-01-2021),jk_blue_tiger (12-01-2021),panos74gr (12-01-2021)

  4. #63
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχει πλακα να βλεπεις τα συγκριτικα του DF και να βλεπεις τον John να προσπαθει με νυχια και με δοντια να μην παρεξηγησει κανεναν με αυτα που λεει

    Eν κατακλειδι και ας μην το δηλωνει ευθεως ο John: το παιχνιδι στο PS5 ειναι αρκετα εμφανως πιο smooth με ελαχιστο stutter και framedrops σε σχεση με το Series X. Δηλαδη βλεπεις τα γραφηματα και μονο και αρκει. Και αυτο μαλιστα χωρις DRS αλλα σταθερα στα 1200ρ σε αντιθεση με το SeriesX που παιζει μεταξυ 1080ρ και 1440ρ.

    Δυστυχως δεν εχουμε επιλογη quality/performance οπως το Series X (λογω της διαφορετικης, πιο πλουσιας υλοποιησης του Series X) αλλα ουτως ή αλλως το performance ειναι το ζουμι της υποθεσης και αυτο που καιει τους περισσοτερους.


  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    psx3 (14-01-2021)

  6. #64
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Και υποτίθεται έχει κυκλοφορήσει το νέο XBOX SDK (GDK) που θα έκλεινε την ψαλίδα...

    Το παιχνίδι -αν και δεν είμαι fan του Star Wars universe- θυμίζει λίγο Uncharted 2 από κάτι videos που έχω δει. Μέχρι και ένα πολύ γνώριμο setpiece έχουν κοπιάρει.

    - - - Updated - - -

    Τον δε John τον έχουν ξεσκίσει στα σόσιαλ μύδια (Twitter και σία), οπότε φυσάει και το γιαούρτι πλέον.

    ΟΚ, ούτε εγώ συμφωνώ πάντα μαζί του, αλλά δεν θα ευχόμουν καρκίνους/death threats στο όνομα ενός πλαστικού κουτιού. Ξεφτιλίκια.

  7. #65
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #66
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Δοκίμασα το παιχνίδι αυτή την εβδομάδα μέσω του ea play.
    Άντεξα μέχρι και το τέλος του 3ου chapter και μετά το έσβησα.

    Ωραία η εισαγωγή του παιχνιδιού αλλά από εκεί και πέρα βρήκα εντελώς αδιάφορο το story και τον κόσμο του. Ξέρω οτι το σύμπαν του star wars έχει πολύ μιλκάρισμα ακόμα, αλλά νιώθω ότι για να φτιάξεις κάτι σε star wars πλέον, η μόνη προυπόθεση είναι να βάλεις ένα χαριτωμένο πλάσμα-droid το οποίο είναι χαριτωμένο, βγάζει χαρούμενες φωνούλες και η συνταγή πέτυχε.(Βλέπε baby Yoda-bb8-bd1, όλα προσπαθούν να γίνουν αυτό που άρεσε στο κοινό με τον r2d2 και το πετυχαίνουν θα έλεγα).

    Η αλήθεια είναι οτι στις 7-8 ώρες που έπαιξα, αν δεν υπήρχε το droid και το φωτόσπαθο, δεν θα καταλάβαινα καν οτι έπαιζα star wars. Είμαι πολύ σίγουρος οτι οι δημιουργοί του ήταν τεράστιοι fan των πρώτων Tomb Raider 1-4 και σε συνέχεια φυσικά, των Uncharted. Οι γρίφοι και τα επίπεδα ήταν ξεκάθαρα λες και παίζω με την Lara, ενώ η κίνηση του χαρακτήρα ήταν φτυστός ο Drake με τα άλματα του και τις τσουλήθρες του. Με αποκορύφωμα εννοείται την σκηνή τρένου του Uncharted που ήταν λες και την πήραν αυτούσια και την βάλανε.
    Εννοείται οτι πολλά παιχνίδια έχουν κοινά μεταξύ τους και είναι λογικό, αλλά εδώ μιλάμε οτι πιο πολύ ένιωθα οτι έπαιζα τα δύο παραπάνω παιχνίδια που ανέφερα παρά το star wars. Στα μάτια μου τουλάχιστον, δεν είχε καθόλου χαρακτήρα.

    Στο θέμα των μαχών ήταν προσεγμένο και μου άρεσε, αλλά θα ήθελα να έχει πιο πολλούς εχθρούς και περισσότερες τέτοιες σκηνές.
    Νομίζω στα χέρια της ubisoft θα δούμε πολύ καλύτερα πράγματα.

  9. The Following User Says Thank You to mania For This Useful Post:

    psx3 (24-01-2021)

  10. #67
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αυτό είναι το πρόβλημα με πολλά παιχνίδια, κοιτάνε να κοπιάρουν μεν άλλα του είδους, αλλά όχι να αποκτήσουν «χαρακτήρα» και να πάνε το genre μπροστά.

    Και το Uncharted αντέγραψε εν μέρει Tomb Raider, Indiana Jones, Gears of War, συν κάποια pulp action comics, αλλά κατάφερε να αποκτήσει δικό του, ξεχωριστό χαρακτήρα και να εισάγει νέα στοιχεία.

    Αντιγραφή από αντιγραφή διαφέρει πολύ τελικά, θέλει ταλέντο και μεράκι να φτιάξεις μια επιτυχημένη «αντιγραφή» και λίγοι το καταφέρνουν εν τέλει...

  11. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mania (24-01-2021)

  12. #68
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Διαφωνώ κάθετα με αυτά που λέτε. Όντως κοπιάρει αλλά προσπαθεί να κάνει κάτι που είχε κάνει και το uncharted δλδ να προσθέσει στοιχεία και απο άλλα παιχνίδια.
    Δλδ έχει και στοιχεία lara και uncharted αλλά έχει και στοιχεία απο soulslike με τα parry του και γενικά με το σύστημα μάχης αλλά και όλο το metroidvania σκηνικό (που λογικά δεν είδες γιατί το παράτησες πολύ νωρίς). Γενικά δεν έχει κάνει κάτι innovative αλλά έχει παντρέψει αρκετά στοιχεία που μαζί με το star wars license δίνουν χαρακτήρα.
    To παιχνίδι έχει πάει και πολύ καλά στα reviews και μάλιστα αν δεν είχε και την ρετσινιά της EA θα είχε πάει και καλύτερα.
    Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο έχουμε παίξει τα τελευταία χρόνια αλλά μην το βγάλουμε και σκουπίδι...

  13. The Following 5 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Brazhlias (27-01-2021),Leon_DiZ (24-01-2021),mihalis13 (24-01-2021),obione (24-01-2021),panos74gr (24-01-2021)

  14. #69
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Και εγώ που το έπαιξα πολύ πρόσφατα μου άφησε άριστες εντυπώσεις. Θυμίζει GoW και Uncharted, ωραίο gameplay και γενικά πέρασε πολύ ευχάριστα η ώρα μου μαζί του.

    Ευχάριστη έκπληξη και το ότι με κράτησε η ιστορία ενω δεν με λες fan του universe.

    Ίσως το καλύτερο SW παιχνίδι που έχω παίξει.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    enstikto (25-01-2021)

  16. #70
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Καλά εννοείται δεν το είπα σκουπίδι πουθενά.Σαν παραγωγή ήταν προσεγμένη.
    Δεν νομίζω να το παράτησα νωρίς.8 ώρες έπαιξα, μέχρι την μέση του παιχνιδιού, δεν νομίζω να άλλαζε κάτι δραματικά.Μακάρι να έβλεπα κι εγώ το ίδιο που είδατε γιατί οκ, star wars είναι, αλλά δυστυχώς σ αυτές τις 8 ώρες δεν είδα κάτι πέρα από αντιγραφές. Σαν φόρος τιμής δλδ σε Lara και Drake, ήταν οκ,χωρίς δικό του χαρακτήρα όμως.
    Σίγουρα καλύτερο από το battlefront εννοείται, αλλά τίποτα παραπάνω για εμένα.

  17. #71
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το παιχνίδι πήρε rating για το PS5 στη Γερμανία άρα θα βγει και native εκδοση

    https://www.gematsu.com/2021/03/star...ies-in-germany
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (18-03-2021),panos74gr (19-03-2021)

  19. #72
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Δωρεάν PS5 upgrade για το παιχνίδι το καλοκαίρι

    Coming this summer, we’re excited to announce the next-gen release of Star Wars Jedi: Fallen Order, bringing a number of technical improvements to the PlayStation 5 and Xbox Series X|S console versions of the game. This will be a free cross-generation upgrade to current owners. More details will come soon.

    • Get up to 70% off the Standard and Deluxe Editions! Offer valid April 28 – May 12 for PlayStation 4, Xbox One, Origin, and Steam!


    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το παιχνίδι πήρε rating για το PS5 στη Γερμανία άρα θα βγει και native εκδοση

    https://www.gematsu.com/2021/03/star...ies-in-germany
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (30-04-2021),panos74gr (30-04-2021)

  21. #73
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τι θα είναι αυτό δηλαδή; Patch στο Patch;; Θα βγάλουν άλλη έκδοση με νέα textures, RT δηλαδή ας πούμε κτλ;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #74
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (10-06-2021),panos74gr (10-06-2021)

  24. #75
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    ελπίζω να έχουν κάνει καλή δουλειά γιατί το ps4/ps4 pro version επαιρνε πολύ μεγάλη βελτιώση σε αναλυση και textures.
    σίγουρο το δεύτερο playthrough για μένα κάποια στιγμή μέσα στην χρονιά.

  25. #76
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το παιχνίδι για PS5 έχει ανέβει ήδη στο store, χωρίς καμία επίσημη ενημέρωση γι αυτο
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (11-06-2021),panos74gr (11-06-2021)

  27. #77
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Με free ps5 upgrade και αυτό. Μόλις το δοκίμασα.

  28. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (11-06-2021)

  29. #78
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ξεκίνησε πρόγραμμα ανταλλαγής disc με κωδικό για τους digital lovers από την λατρεμένη EA:

    https://www.theverge.com/2021/6/11/2...igital-upgrade

    Μπορεί και να με απατά η μνήμη μου, αλλά νομίζω είχε γίνει κάτι αντίστοιχο με το PSP Go (ελάχιστοι θα το θυμούνται, ήταν και νωρίς για digital-only console το 2009)...

  30. #79

    Default

    H εκδοση για ps4 (δισκακι) εχει free ps5 upgrade?

  31. #80
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    H εκδοση για ps4 (δισκακι) εχει free ps5 upgrade?
    Ναι. Έτσι έχουν αναφέρει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •