Page 21 of 27 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast
Results 401 to 420 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #401
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Τελικα το μεγαλο μου παραπονο απο το παιχνιδι ειναι το detection time ενω σημαδευεις με τοξο απο πληρη καλυψη σε φυλλωσιες. Μιλαμε δεν ξερω πραγματικα νιωθω οτι ειναι bug. Δεν μπορει να ειναι designed ετσι αυτο το πραγμα ειναι παντελως γελοιο και σου καταστρεφει κυριολεκτια το stealth flow. δεν ξερω τι σκεφτοταν αυτος που αποφασισε κατι τετοιο.

    Πραγματικα με εχει ξενερωσει πολλες φορες το εν λογω σκηνικο.

    Οταν θες να κανεις stealth kill με τοξο (predator bow το καλυτερο ειναι το Petra's Arc), ανεβα ψηλα.
    Εαν εισαι μακρια τους δεν θα σε δουν, αλλα αρκετες φορες θα αρχισουν να σε ψαχνουν οταν βρουν το πτωμα,
    οποτε κανε αλλαγη θεσης εαν χρειαστει, rinse & repeat.
    Με αυτον τον τροπο εχω βγαλει ολοκληρα καστρα/στρατοπεδα, κανεις δεν καταλαβε απο που ερχοντουσαν τα βελη.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  2. #402
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρε συ ανεξαρτητα απο το που ειμαι, απαξ και το camp ειναι σε mode που δεν σε εχουν δει αλλα ερευνουν ενα πτωμα ή κατι αλλο που αφησες πισω σου (πχ μια παγιδα), ε με το που θα σημαδεψω με το τοξο και ειμαι σε line of sight κατευθειαν alert. Ακουγεται προφανες ετσι οπως το περιγραφω τωρα αλλα οι κανονες του παιχνιδιου δεν ειναι σταθεροι.

    Για πχ οπως ειπα ειμαι μεσα στα ρημαδοφυτα. Το παιχνιδι μου λεει εισαι αορατος, δεν σε βλεπει τιποτα εκτος και αν ερθει καποιος διπλα σου. Ωραια? Ωραια. Ξεμυτιζω εγω το κεφαλακι μου να σημαδεψω ενα τυπα ο οποιος ειναι στου -μην πω- τη μανα... μιλαμε για μακρια οχι αστεια. Κατευθειαν, ξαναλεω ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ alert. Δηλαδη ουτε καν ασπρο Indicator, κατευθειαν κιτρινο-κοκκινο.

    Ας υποθεσουμε τωρα οτι το παραπανω ετσι πρεπει να λειτουργει στο παιχνιδι. Οκ το δεχομαι.

    Ιδιο σεναριο ακριβως λοιπον. Εγω στα φυτα μεσα, ο εχθρος εκει ακριβως που ειναι στην ιδια αποσταση. Βγαινω εξω απο τα φυτα ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ... και το detection meter ειναι ασπρο και ανεβαινει σιγα σιγα σιγα....

    Η αλλη πλακα ειναι οτι αν δεν ειναι σε caution stage οι εχθροι σημαδευεις μεσα απο τα φυτα κανονικοτατα με τον ιδιο τροπο που ειπα, μπροστα στο line of sight τους και αυτοι δεν παιρνουν πρεφα τιποτα απολυτως...

    Ειναι γελοιο. Κατι δεν παει καλα με τους κανονες. Δεν υπαρχει συνοχη σε αυτο το πραγμα.

    Γενικα αν οι εχθροι ειναι ανυποψιαστοι κυριολεκτικα γυρνοβολας γυρω τους και χαμπαααααρι. Αν ειναι σε φαση ερευνας κατευθειαν τσιτα ολα... λες και αποκτουν ρανταρ...

    Ε με ξενερωνει πολυ... δεν νομιζω οτι κανω κατι λαθος. Τον τροπο μου τον εχω βρει και εχω προσαρμοστει ωστε και παλι να τους καθαριζω χωρις να παιρνουν χαμπαρι αλλα η ολη φαση με το τοξο μου σπαει τα νευρα πραγματικα γιατι νιωθω οτι μου δενει τα χερια και με περιοριζει σημαντικα.

  3. #403
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    @Valkyre
    Οταν πριν καιρο εγραψα αυτα:

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Δυστυχως η AI εν ετη 2020 ειναι ακομα τραγικη.

    1) Σκοτωνεις καποιον απο μακρια με βελος, εαν τον βρει καποιος-οι καποιοι του κανουν μαλαξεις κανα 5λεπτο μπας κ σηκωθει με το βελος καρφωμενο στο κεφαλι του,
    αλλα αυτος εχει κουραστει λεει κ θελει να συνεχισει να ειναι ξαπλωμενος.
    Μετα απο λιγο τα παρατανε, αφηνουν το πτωμα στη θεση του κ συνεχιζουν την περιπολια τους, λες κ το βελος του καρφωθηκε απο ατυχημα.
    Θυμαμαι στο Odyssey καποιος επαιρνε τον νεκρο και τον μετεφερε για να τον ετοιμασουν για κηδεια,
    εδω τον παρατανε να τον φανε τα κορακια.

    2) Σκοτωνεις με assssination καποιον κρυμμενος σε καρο με σταχυα, εχει διπλα του κ αλλον αλλα καποιες φορες δεν σε παιρνει χαμπαρι,
    νομιζει πως το χερι του θεου τον τραβηξε μεσα στο καρο κ λεει η θεια δικη τον τραβηξε κ χαθηκε.

    3) Στεκονται δυο διπλα-διπλα, σφαζεις τον ενα με assassination κ ο αλλος μεχρι να καταλαβει τι εχει συμβει,
    εχει ενα τσεκουρι καρφωμενο στο κεφαλι του (chain assassination).

    4) Περνας μαζι με τους μοναχους διπλα απο τους φρουρους (blend in),
    ειναι απολυτα φυσιολογικο καποιος με στολη Βικινγκ να κανει παρεακι με τους μοναχους,
    ο ανθρωπος ειχε απλυτα τα ρασα του κ δεν ειχε να βαλει κατι αλλο, οποτε τον αφηνουμε κ αυτον να περασει.

    Απαντησες με αυτο:

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ ισχυει 100% αλλα αληθεια τωρα σοβαρη ερωτηση, εχουμε παραδειγμα απο rpg παιχνιδι με καλη ΑΙ; Νομιζω οτι το ειδος ειναι τετοιο που ολα τα συστηματα του αυτα αναγκαστικα με τον ενα ή τον αλλο τροπο θα εκθεσουν την ΑΙ σε μεγαλο βαθμο. Σιγουρα υπαρχουν ΑΙ και ΑΙ ακομα και σε rpgs αλλα γενικα διαπιστωνω οτι ειναι τομεας που πασχει και θα πασχει εκ φυσεως.
    Οσον αφορα το crouching με τοξο λοιπον, εγω εδω συμφωνω ΜΕΡΙΚΩΣ με την λογικη της ubi κ εξηγουμαι:
    Οταν εισαι crouched κ βρισκεσαι μεσα σε φυτα εισαι hidden, φυσιολογικο.
    Οταν εισαι crouched μεσα στα φυτα κ σημαδευεις με το τοξο, το τοξο (bow κ οχι βαλιστρα) ειναι μεγαλο σε υψος,
    οποτε οταν το τεντωσεις κ σημαδευσεις κατι/καποιον, το μισο τοξο απο το υψος του κεφαλιου του χαρακτηρα σου κ πανω, θα φαινεται.
    Εκει που συμφωνω μαζι σου ειναι πως καποιος που ειναι πολυ μακρια, μπορει να διακρινει μεσα στις φυλωσσιες το επανω μερος του τοξου.
    Οπως κ να εχει αυτη ειναι η λογικη(?) που ακολουθησε η ubi, οποτε το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να βρουμε εναν αλλο τροπο για stealth bow kills.

    Υ.Γ.
    Παλαιοτερα μελος ειχε παραπονεθει/δυσανασχετησει που το AC Odyssey δεν ειχε ασπιδες.
    Δικιο ειχε, αλλα εαν ηθελε να το παιξει, επρεπε να μαθει να παιζει χωρις αυτες.
    Για μενα αυτα ειναι λεπτομερειες, μπροστα σε bugs, glitches κ ενα σωρο αλλα ομορφα που μας εχει συνηθισει η ubi .
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. #404
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οπως ομως σου ειπα κι εγω, για εμενα το θεμα ειναι να υπαρχει συνοχη στους κανονες του παιχνιδιου. Δεχομαι μια χαρα οτι αν σημαδευεις εστω και απο πληρη καλυψη το τοξο θα πρεπει να φαινεται και αρα να σε δει ο αλλος αστραπιαια. Το δεχομαι. Αλλα δε γινεται ρε παιδια στις ακριβως ιδιες συνθηκες, να βγαινω εντελως ορθιος εξω απο τη φυλλωσια και ο αλλος να δυσκολευεται να με δει... δεν κολλαει. Αυτο ειναι που μου τη δινει. Θα πρεπει οι κανονες να βγαζουν νοημα. Αυτο εδω δεν βγαζει νοημα καθολου, τουλαχιστον ετσι οπως την ζω την εμπειρια εγω. Δεν ειναι τοσο θεμα Α.Ι., ισχυει οτι η ΑΙ ειναι κακη και δεν περιμενα να ειναι κατι ιδιαιτερο ουτε και ειχα σοβαρες απαιτησεις. Αλλα τουλαχιστον να μην υπαρχουν τετοιες αστοχιες. Για πχ το Odyssey δεν θυμαμαι να ειχε αυτο το προβλημα. Η ΑΙ ηταν στα ιδια επιπεδα (τουτεστην βλαμμενη) αλλα τουλαχιστον αυτο που ηταν δουλευε σωστα.

  5. #405
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Τι να πω και εγω ρε παιδια που αυτο το ρημαδι το μαχαιρι του Ragnar δεν μπορω να το παρω γιατι το event δεν κανει trigger, και ας εχω κανει οτι χρειαζεται και το quest εχει απομεινει εκει να μην μπορει να τελειωσει. Πολλα bugs αυτο το παιχνιδι

  6. #406
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Τι να πω και εγω ρε παιδια που αυτο το ρημαδι το μαχαιρι του Ragnar δεν μπορω να το παρω γιατι το event δεν κανει trigger, και ας εχω κανει οτι χρειαζεται και το quest εχει απομεινει εκει να μην μπορει να τελειωσει. Πολλα bugs αυτο το παιχνιδι

    Εγω το πηρα, αλλα δεν παιζω με μαχαιρια οποτε μου ειναι αχρηστο.

    Εγω μετα την πλατινα, μαζεψα κατι θεικα οπλα που βγαινανε μονο στα τελιωματα

    κ τελιωσα το river raid event που παιρνεις πανοπλια κ οπλα ενος Αγιου (Γεωργιου).



    Εκανα κ τα fetch quests του store στο camp, ολα τα hoard maps κ παπαλα, τωρα οτι βγει μελλοντικα.

    Προσπαθησα να παρω κ το οπλο που δινει αμα μαζεψεις ολα τα ψαρια,

    αλλα το quest ειναι μπαγκαρισμενo σε ολους, 2 ειδη (big mackerel & big flatfish) δεν κανουν spawn πουθενα,

    οποτε αλλο ενα bug to fix for ubi!
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. #407
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελος απο εμενα και πλατινα στις 145 ωρες. Εχω ακομα πραγματακια να κανω. Πολυ ευχαριστημενος απο το παιχνιδι παιδια χωρις φυσικα να λειπουν τα παραπονα τα οποια θα αναφερω πιο κατω.

    Αλλα δεν μπορω να μην υποκλιθω στο μεγεθος της παραγωγης. Οχι παντα σαν ποιοτητα (θα τα πω πιο κατω) οσο σε scope, σε lore σε πολυπλοκοτητα. Πραγματικα νιωθω οτι το lore του Assassins creed εχει φτασει σε αλλο εντελως επιπεδο και φανταζομαι οσοι ασχολουνται να γραφουν καινουργια παιχνιδια εχουν τονους απο δουλεια να κανουν.

    Το αλλο που θελω να τονισω και να δωσω πραγματικα τα σεβη μου, τα συγχαρητηρια μου και δεν ξερω γω τι αλλο, ειναι οτι οπως εκαναν και με το Odyssey ετσι και εδω, ο τροπος με τον οποιο συνδυαζουν την Νορβηγικη μυθολογια με το lore του Assassins Creed ειναι απλα ιδιοφυης!! Δηλαδη αυτοι οι σεναριογραφοι πραγματικα μπραβο τους.

    Δεν θελω να γραψω πολλα καθως ακομα το σκεφτομαι το παιχνιδι και γενικα μου αρεσε αρκετα η κατευθυνση και η ιστορια του.

    Θα σταθω στο soundtrack επισης το οποιο θεωρω οτι ειναι κορυφαιο. Πληθωρα εξαιρετικων κομματιων που συνθετουν μια τρομερη ατμοσφαιρα.

    Στο θεμα γραφικων κανενα απολυτως παραπονο απο εμενα, απολαυση να παιζεις AC σε 60 fps και το tearing πραγματικα ηταν προβληματικο μονο σε μια μικρη περιοχη/πολη.

    Gameplay ακολουθει τα χναρια των Origins και Odyssey με καποιες καλες βελτιωσεις κατα τη γνωμη μου. Παρολαυτα θεωρω οτι αν κατι πρεπει να αλλαξει ειναι η φιλοσοφια του συστηματος μαχης σε επομενα AC.

    Παμε λοιπον στα παραπονα. Συστημα μαχης οπως ειπα. ΙΜΟ θα πρεπει τα mechanics της μαχης να αλλαξουν αρκετα. Θεωρω οτι το παιχνιδι ειναι πανευκολο και φυσικα enjoyable αλλα αν η μαχη επαιρνε μερικες Souls επιρροες το παιχνιδι θα αγγιζε το τελειο στο ειδος του. Πιο πολυ με χαλαει ο τροπος που γινεται το parry καθως και οτι πολλοι κανονες δειχνουν να μην ισχυουν για τους εχθρους. Βλεπεις δηλαδη καποιους εχθρους να μην επηρεαζονται καν απο το τι κανεις εσυ. Δεν πα να του ριχνεις με ενα τεραστιο τσεκουρι στο κεφαλι, αυτος θα λειτουργει σαν να μην συμβαινει τιποτα και θα κανει τις επιθεσεις του ανεξαρτητα. Ο αλλος ας πουμε δεν θα εχει καν stamina θα ριχνει ασταματητα heavy attacks χωρις τελειωμο ενω εσυ κανεις τρεις κωλοτουμπες και λαχανιασες. Θελει να γινει λιγο πιο δικαιο για τον παιχτη το παιχνιδι. Προσοχη μην μπερδευουμε το ευκολο-δυσκολο με το δικαιο. Οπως ξερουμε ολοι τα souls games ειναι πολυ δυσκολα, αλλα ειναι δικαια. Με τιμιους κανονες που ισχυουν για ολους. Στο AC καποια encounters απλα καταληγουν να ειναι προτιμοτερο απλα να πατας τα κουμπια χωρις να σκεφτεσαι παρα να προσπαθησεις να παιξεις σωστα, μιας και με το δευτερο απλα θα σου παρει περισσοτερη ωρα και χρειαζεται πολυ μεγαλυτερη προσπαθεια.

    Ενα αλλο παραπονο μου, το οποιο ομως σε ενα βαθμο το καταλαβαινω, ειναι οτι ενω το παιχνιδι εχει τρομερη δουλεια σε θεμα lore και τοσων πολλων διαφορετικων ιστοριων, δειχνει να χανει στο execution. Κατι το animation, κατι το ρομποτικο direction πολλων επικων σκηνων, το ριχνουν πισω το παιχνιδι. Ναι το καταλαβαινω το υλικο ειναι παρα πολυ αλλα η διαφορα στην ποιοτητα προσμενων σκηνων βγαζει ματι, δεν υπαρχει σταθεροτητα στην ποιοτητα. Θεωρω δηλαδη οτι αν ειχαν προσεξει ακομα περισσοτερο τη σκηνοθεσια και το editing καποιες σκηνες μεσα απο το παιχνιδι απλα θα συζητιοντουσαν για πολλα χρονια.

    Μακαρι καποια στιγμη να ανεβει το επιπεδο σε αυτο εδω το κομματι, οχι τιποτα αλλο, αμαυρωνει σε ενα βαθμο τη δουλεια των πανεξυπνων σεναριογραφων.

    Αυτα απο εμενα παιδια το χαρηκα το παιχνιδι αρκετα, πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα assassins που εχω παιξει και σιγουρα θα ειμαι παρον στο επομενο.

    ΥΓ: σορρυ για τυχον συντακτικα/δομικα θεματα με το ποστ αυτο γραφτηκε κυριολεκτικα στο ποδι και σε 15 δοσεις απο το κινητο με το μικρο να μου αποσπα την προσοχη καθε 2 λεπτα λολ

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (07-03-2021)

  9. #408
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Κυκλοφόρησε το νέο update το οποίο μέσα σ' άλλα έχει και το trasmog feature και μπορείς να αλλάζεις την εμφάνιση του εξοπλισμού.

    Τα limited events αξίζουν; Έχασα το Yule και βλέπω ότι έρχεται τώρα το event της Ostara. Δεν θέλω να ξεκινήσω τώρα το παιχνίδι αλλά από την άλλη δεν μου αρέσει που τα χάνω.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (16-03-2021)

  11. #409
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Κυκλοφόρησε το νέο update το οποίο μέσα σ' άλλα έχει και το trasmog feature και μπορείς να αλλάζεις την εμφάνιση του εξοπλισμού.

    Τα limited events αξίζουν; Έχασα το Yule και βλέπω ότι έρχεται τώρα το event της Ostara. Δεν θέλω να ξεκινήσω τώρα το παιχνίδι αλλά από την άλλη δεν μου αρέσει που τα χάνω.
    Προσωπικα θα ελεγα δεν αξιζουν ιδιαιτερα.
    Στο Yule σε καθε "ανταγωνισμο" κερδιζες opals για αγορα exotic armor/weapons, δεν θα εκαναν πιστευω καποια ιδιατερη διαφορα στην μαχη.
    Εαν ησουν πολυ καλος στα αγωνισματα (ξυλο, πιοτο κ αλλο κ αλλο ενα που δεν θυμαμαι),
    κερδιζες κ καποια schemes οπως tattoos, ship/camp decorations τα οποια ηταν απλα cosmetics.
    To river raid οταν ολοκληρωθει δινει ενα σετ απο πανοπλια/οπλα, ειναι επαναλμβανομενα quests,
    ητοι grinding για κατι που δεν ειναι κ τιποτα ιδαιτερο ουτε επεκτεινει την ιστορια.
    Θεωρητικα το Ostara θα ειναι οπως κ το Yule κ εχοντας ασχοληθει με τα 2 πρωτα events δεν θεωρω οτι θα χασω κατι εαν δεν συμμετασχω.
    Ειναι απλα ενας τροπος της Ubi να σε κρατα engaged με τον τιτλο, ειτε για να μην τον πουλησεις ως used,
    ειτε να εχεις κατι να παιζεις μεχρι να βγει το πραγματικο νεο περιεχομενο (season pass).

    Πιο σημαντικο νεο απο ολα αυτα θα ειναι η συζητηση για το τελος του παιχνιδιου, μια κ το τελος ειναι αρκετα "περιπλοκο" κ χριζει αναλυσης.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Leon_DiZ (17-03-2021)

  13. #410
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια αξιζει για αγορα το game; Τερματισα το odyssey στο ps4 pro. Θα μου αρεσει; Τι λεει;

  14. #411
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ε δεν μας ειπες σου αρεσε το odyssey? Αν ναι προφανως και παιρνεις το valhalla.

  15. #412
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μην το λες αυτό Δημήτρη.. σε πολλούς που άρεσε το Odyssey δεν τους άρεσε το Valhalla, όπως αρκετοί που εκραζαν το Odyssey απόλαυσαν το Valhalla.
    Γενικά έχω δει πολύ κόσμο να προτιμάει ένα από τα 2
    Προσωπικά δεν έχω παίξει το Valhalla κι ούτε σκοπεύω μιας και τα παιχνίδια της Ubisoft με κουράζουν, ειδικά τα AC. Δεν με τράβηξε και ότι έχω δει σε gameplay κλπ.
    Το Odyssey βέβαια λόγω setting το απόλαυσα. Από τα αγαπημένα μου της σειράς.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  16. #413
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μην το λες αυτό Δημήτρη.. σε πολλούς που άρεσε το Odyssey δεν τους άρεσε το Valhalla, όπως αρκετοί που εκραζαν το Odyssey απόλαυσαν το Valhalla.
    Γενικά έχω δει πολύ κόσμο να προτιμάει ένα από τα 2
    Προσωπικά δεν έχω παίξει το Valhalla κι ούτε σκοπεύω μιας και τα παιχνίδια της Ubisoft με κουράζουν, ειδικά τα AC. Δεν με τράβηξε και ότι έχω δει σε gameplay κλπ.
    Το Odyssey βέβαια λόγω setting το απόλαυσα. Από τα αγαπημένα μου της σειράς.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεκτον Μιχαλη αλλα σε αυτην την περιπτωση μονο ο ιδιος θα μπορουσε να απαντησει στο ερωτημα τού.

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (17-03-2021)

  18. #414
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεκτον Μιχαλη αλλα σε αυτην την περιπτωση μονο ο ιδιος θα μπορουσε να απαντησει στο ερωτημα τού.
    Σίγουρα.
    Απλά μου έχει κάνει εντύπωση αυτός ο "διχασμός" που έχουν οι φανς της σειράς.
    Ένας φίλος μου που είναι φουλ φαν της σειράς, το Valhalla δεν το μπορεί καθόλου. Με το ζόρι το τερμάτισε μου είπε.
    Άλλοι το αποθεώνουν...
    Εγώ γενικά η αλήθεια είναι μετά την τριλογία του Ezio δεν μου άρεσε κανένα από όσα έπαιξα. (AC3 και Black flag ούτε που τα τερμάτισα)
    To Odyssey το ευχαριστήθηκα αλλά προσωπικά δεν θεωρώ πως έπαιξα AC.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. #415
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ναι το ελιωσα το odyssey μου αρεσε παρα πολυ προσωπικα.

  20. #416
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Ναι το ελιωσα το odyssey μου αρεσε παρα πολυ προσωπικα.
    Ε αμα σου αρεσε παρα πολυ το Odyssey οχι μονο επειδη ηταν στην Ελλαδα και αν σου αρεσει η θεματολογια Viking, νομιζω οτι θα ειναι καλη αγορα για εσενα. Απλα πραγματικα μου φαινεται περιεργο να αναρωτιεσαι εφοσον σου αρεσε παρα πολυ το Odyssey. Ιδιο παιχνιδι ειναι πανω κατω με τις αναλογες βελτιωσεις. Αλλα η συνταγη δεν αλλαζει και πολυ.

  21. #417
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default




    29 Απριλίου το 1ο expansion

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (18-03-2021)

  23. #418
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Παιδιά το ostara festival που να το βρω;πάω στο χωριό μου δεν μου εμφανίζει τίποτα!

    Στάλθηκε από το Lenovo TB-X606F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #419
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by manga1024 View Post
    Παιδιά το ostara festival που να το βρω;πάω στο χωριό μου δεν μου εμφανίζει τίποτα!

    Στάλθηκε από το Lenovo TB-X606F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οκ μου βγηκε

    Στάλθηκε από το Lenovo TB-X606F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #420
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Γιατί όταν πάω εκστρατεία με το πλοίο στον ξεχωριστό χάρτη όταν έρχομαι έχουν εξαφανιστεί σχεδόν όλες οι αποστολές απ' το μενού και πρέπει να το κλείσω το παιχνίδι και να το ξανά ανοίξω?! Συμβαίνει σε άλλους?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •