Page 22 of 27 FirstFirst ... 12181920212223242526 ... LastLast
Results 421 to 440 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #421
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ ποτε δεν μου συνεβη κατι τετοιο που περιγραφεις.

  2. #422
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Το αλογο γιατι δεν εχει ηχο οταν καλπαζεις;

  3. #423
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχει... κανε ενα restart και δες μηπως και φτιαξει...

  4. #424
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Εκανα αλλα τιποτα. Οταν καλπαζω δεν κανει ηχο

  5. #425
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Σκέφτομαι να το ξεκινήσω στο ps4. Έχει ακόμα πολλά bugs ή να το αφήσω καλύτερα για αργότερα?

    Spoiler!

  6. #426
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στο PS5 που το επαιξα δεν συναντησα σχεδον κανενα προβλημα. Τωρα για το PS4 πραγματικα δεν ξερω αλλα φανταζομαι το ιδιο θα ειναι.

  7. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    ilias78 (13-04-2021)

  8. #427
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Σκέφτομαι να το ξεκινήσω στο ps4. Έχει ακόμα πολλά bugs ή να το αφήσω καλύτερα για αργότερα?
    Διαβάζω ότι έχει πολλά bugs αλλά ξέρεις, είναι από αυτά που μπορεί και να μην πετύχεις κάτι σημαντικό.

    Περίμενε μερικές μέρες ακόμα imo για να βγει το patch του Απριλίου τουλάχιστον μπας και γλιτώσεις κανένα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    ilias78 (13-04-2021)

  10. #428
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Μπορει καποιος να προτεινει ποιο armor και οπλα να παρω που ειναι τα δυνατοτερα;

  11. #429
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δεν νομιζω οτι μετα απο καποιο σημειο θα σε απασχολει αυτο... θα εισαι τουμπανο οτι και να φορας. Μονο μερικα boss ειναι challenging στο παιχνιδι και αυτα μονο αν πας underleveled. Βαλε οτι σου αρεσει περισσοτερο. Επισης σου προτεινω να μην βαλεις φουλ μια πανοπλια αλλα να κανεις συνδυασμο 2 για να παρεις bonus απο δυο διαφορετικες πανοπλιες ταυτοχρονα. Εγω γουσταρα πολυ την Thegns Armor και την συνδυαζα με 2 κομματια απο την Brigandine armor. Το αποτελεσμα ηταν και ομορφο στα ματια μου και καλο απο τα bonus. Επισης εμοιαζα με Viking και οχι με οτι ναναι πανοπλιες που προσωπικα δεν μου θυμιζουν σε τιποτα Viking. Γενικα στο θεμα των πανο[πλιων το Valhalla με χαλασε δεν μου ταιριαζε σχεδον καμμια στο υφος της εποχης και του λαου. Φυσικα εξαιρεση αυτα που ανεφερα πιο πανω.

  12. #430
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Η Ubisoft ανακοίνωσε ότι το “Wrath of the Druids”, το πρώτο βασικό expansion για το Assassin’s Creed Valhalla, θα καθυστερήσει να γίνει διαθέσιμο κατά δύο εβδομάδες, μετακινώντας την περίοδο διάθεσης του από τα τέλη Απριλίου στα μέσα Μαΐου. Η απόφαση για την μικρή μετακύληση της κυκλοφορίας του πάρθηκε καθώς η Ubisoft Montreal στοχεύει να προσφέρει μια «πιο εκλεπτυσμένη εμπειρία».https://twitter.com/assassinscreed/s...982688769?s=20://twitter.com/assassinscreed/status/1382363166982688769?s=20

  13. #431
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To ξεκινησα και παραλληλα κατεβαινει και το patch, βαριομουν να περιμενω γιατι ηταν και τεραστιο. Στις περιπου 3 ωρες που επαιξα (απατσαριστο lol) συναντησα αρκετα bugs και glitches. Χωρις να ειναι broken η κατι τετοιο, οταν βλεπεις γυρω σου θεματα οσο να ναι σε αγχωνει και σε βγαζει εκτος ατμοσφαιρας, ειδικα αυτο το glitch με τα μουσια που πεταγονται στον αερα.
    Πρωτο "σοβαρο" ingame cinematic και το μουσι το αλλου σηκωνοταν στο αερα λες και ειχε sudden erection.
    Οσο να ναι δεν μπορεις να παρεις σοβαρα το παιχνιδι, το αφηνω μεχρι να κατεβει και το ξαναπιανω, ελπιζω να διορθωθει.


  14. #432
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Αύριο θα βγει το 1.2.1 patch.

    https://www.ubisoft.com/en-us/game/a...pdate-pipeline


    Τα updates πλέον θα βγαίνουν κάθε 5 εβδομάδες αντί για 4 που ήταν μέχρι τώρα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #433
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Κυκλοφόρησε το patch 1.2.1
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #434
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Επιτελους εφτιαξαν τον ηχο του αλογου…

  17. #435
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #436
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    O Eivor απεικονιζεται στο expansion trailer παλι ως female, πες το ρε ubi απο την αρχη οτι ο canon χαρακτηρας ειναι παλι θηλυ...
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  19. #437
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mαλιστα, μετα απο 40 περιπου ωρες (κι ενω εχει ΑΠΕΙΡΑ πραγματα ακομα να κανω) νομιζω οτι καλυφθηκα προσωπικα και πηρα ο,τι ειχε να μου δωσει το παιχνιδι. Σε γενικες γραμμες ενω ειναι ενα ολοκληρωμένο προιον, με πολυ δουλεια στο ιστορικο πλαισιο οπως συνηθιζει η σειρα, με ενα αξιοπρεπες action κομματι, με τονους υλικου και πραγματα να κανεις, με, με, με.... μπορω να πω οτι δεν με κερδισε. Αρκετα πραγματα δεν με ενθουσιασαν για να ειμαι ομως ειλικρινής ενας ειναι ο βασικος λογος που δεν με κερδισε και αυτος ειναι το setting. Ο κοσμος για τα δικα μου γουστα αχρωμος, αοσμος, μουντος, samey, ενας χαρτης με ελαχιστη ποικιλια σε περιβαλλοντα και γενικα ενα βαρετο setting που δεν μου εδινε κανενα κινητρο για εξερευνηση.
    Κανω ας πουμε τη συγκριση με το Origins, ναι το Valhalla ειναι πιο refined στους μηχανισμους του αλλα τι να συγκρινω ακριβως? Τη μαγεια την Αιγυπτου που καθε historical landmark μπορουσα να καθομαι ωρες να το χαζευω και να ψαχνω μεσα στις πυραμιδες με τη βαρετη Αγγλια?
    Αναγνωριζω την προσπαθεια που εχει γινει, επαναλαμβανω ειναι πολυ ολοκληρωμενο προιον αλλα για μενα το setting και ο κοσμος γενικοτερα σε αυτα τα παιχνιδια παιζει τεραστιο ρολο.
    Μιλαμε για παιχνίδια που θα σπαταλησεις τουλαχιστον ενα 30ωρο για να πεις οτι πηρες καλη γευση, μινιμουμ ενα 60ωρο για completion, πρεπει να γουσταρεις να εισαι σε αυτον τον κοσμο και να σε τραβαει.
    Ενα μεγαλο μπραβο για την δουλεια που επεσε, ομως πραγματικα ελπιζω το επομενο να ειναι σε ενα πιο ενδιαφερον setting.
    Τεχνικα επισης να πω δεν μου εδωσε πολλα πραγματα το παιχνιδι, οκ ειναι ενα cross gen game, ok δεν το βοηθαει και η παλετα του setting, ομως και το black Flag ηταν σε αναλογο χρονικο σημειο στην προηγουμενη γενια αλλα μου εδωσε πολλα περισσοτερα.
    Anyways, παμε για το επομενο.


  20. The Following 4 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    johnnyman25 (20-05-2021),panos74gr (20-05-2021),Valkyre (20-05-2021),WolfRathmA (21-05-2021)

  21. #438
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Παιζω το expansion αυτες τις ημερες κ ειμαι περιπου στα μισα.
    Τις προαλλες μου συνεβηκε ενα σοβαρο προβλημα το οποιο θα μπορουσε να μου στοιχισει την ενασχοληση μου με το dlc, καθως κ με το επομενο.
    Μια ημερα ειχα ξεκινησει να παιζω κ μετα απο λιγη ωρα μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι λογω λαθους δεν μπορει να σωσει την προοδο μου αυτοματα.
    Σκεφτομαι "δεν πειραζει θα κανω manual saves"... με το που παω να κανω το 1ο μου βγαζει corrupted το save file που ειχα επιλεξει.
    Κανω το ιδιο στο επομενο απο τα 3 κοντινα (στην χρονικη στιγμη που ημουν) save που ειχα, μου βγαζει το ιδιο.
    Αρχισε να με λουζει κρυος ιδρωτας...το 3ο ηταν το μοναδικο πια save που ειχα στις ωρες in, τα υπολοιπα ηταν δεκαδες ωρες πισω.
    Δοκιμαζω ενα τεστ, load ενα old save file, το ιδιο παλι corrupted.
    Επανεκκινω το ps5, τρεχω το παιχνιδι, δεν μου βγαζει καποιο μηνυμα για προβλημα στο auto save κ βλεπω οτι εκτος απο το 1 maual save που μου ειχε απομεινει,
    υπηρχε κ ενα autosave, το οποιο κ φορτωσα, αυτη τη φορα δουλεψε κανονικα, μπορεσα κ εκανα κ νεα saves, τελος καλο ολα καλα.

    Συμπερασμα: εαν δειτε μηνυμα στον τιτλο που υποδηλωνει για προβλημα στο autosave, κατευθειαν exit game κ επανεκκινηση στην κονσολα.
    Οταν επαιζα τον τιτλο στις αρχες μου ειχε χαλασει ενα save, αλλα αυτο που μου εγινε με το οτι save επιλεγω για save/load να χαλαει γινεται 1η φορα, καταραμενη ubi...

    ΥΓ1
    Εννοειται οτι κραταμε πολλαπλα κοντινα saves οταν παιζουμε καποιον τιτλο (ειδικα open world), ετσι εχω σωθει κ αλλες φορες παλαιοτερα.

    ΥΓ2
    Οταν τρεχω τον τιτλο στο performance mode, ο χαρακτηρας εχει σχεδον παντα αναμεσα στα ποδια του οτι πατησει 1η φορα,
    π.χ. πρασινη ομιχλη εαν βρεθω σε poisoned mist, σπασμενα θραυσματα απο αντικειμενα εαν εχω σπασει τιποτα πιθαρια/κουτια κοκ,
    ενω το haptic feedback ειναι μονιμως ενεργοποιημενο, υπαρχει μια μικρη συνεχης δονηση που τη νιωθω χωρις να σταματα.
    Μονη λυση να παω στο κεντρικο μενου κ να το γυρισω σε quality mode.
    Last edited by jk_blue_tiger; 10-06-2021 at 04:54.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Valkyre (10-06-2021)

  23. #439
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Αυτο με το corrupted save file το ειχα παθει κι' εγω στο Watch Dogs: Legion (PS4) και λεω ωχ.. αρχισαμε.. παραδοξος ομως ολα ηταν κομπλε (με το/τα save) οταν ετρεξα το Game, το κακο ειναι οτι δεν ξερεις αν οντως εφαγε corrupt το save η απλα ειναι error message χωρις ομως να επηρεαζεται το save.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  24. #440
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Βρε παιδιά μήπως μόνο εγώ έχω μαζοχιστικες τάσεις που αφού δεν κυνηγάω τα τρόπαια χάνω τον πολιτιμο μου χρόνο να φτιάχνω αυτά με τις πέτρες?!!Για γερά νεύρα βλέπω να της παρατάω!Είπαμε να χαλαρώνουμε όχι να μας ανεβάζει την πίεση...είμαστε κάποιας ηλικίας κιόλας!!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •