Page 26 of 27 FirstFirst ... 16222324252627 LastLast
Results 501 to 520 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #501
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Σε κάθε AC πάω για 100% σε κάθε περιοχή πριν προχωρήσω στην επόμενη. Μόλις τελείωσα το Sciropescire (ελπίζω να μην το σκότωσα!) και ενώ έχω ολοκληρώσει όλα τα world events, μου δείχνει οτι μου λείπει ένα, ενώ δεν υπάρχει κάποιο σημείο στον χάρτη. Θα εμφανιστεί κάτι αργότερα?

  2. #502
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Σε κάθε AC πάω για 100% σε κάθε περιοχή πριν προχωρήσω στην επόμενη. Μόλις τελείωσα το Sciropescire (ελπίζω να μην το σκότωσα!) και ενώ έχω ολοκληρώσει όλα τα world events, μου δείχνει οτι μου λείπει ένα, ενώ δεν υπάρχει κάποιο σημείο στον χάρτη. Θα εμφανιστεί κάτι αργότερα?
    Και εγώ έτσι κάνω και είναι τέρμα κουραστικό. Αλλά δε μπορώ αλλιώς…
    Είμαι στην αρχή σχετικά έχει map cleaning αλλά ευτυχώς όχι τόσο χαοτικό.

  3. #503
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τελικά αυτά που ξέραμε στην προηγούμενη γενιά ("DLC" που έγινε full game σε δισκάκι/φυσικό μέσο -> TLL) να τα ξεχάσουμε:

    https://www.skroutz.gr/search?keyphr...wn+Of+Ragnarok

    Απορώ ποιός ο λόγος να αγοράσεις ένα άδειο κουτί με κωδικό μέσα... ούτε οι PCάδες δεν αγοράζουν παιχνίδια έτσι (προτιμούν κλειδάδικα για κοπανιστό αέρα).

    Αίσχος για μένα αυτή η PC/Steam-ο-ποίηση του console gaming...

  4. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (15-02-2022)

  5. #504

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Τελικά αυτά που ξέραμε στην προηγούμενη γενιά ("DLC" που έγινε full game σε δισκάκι/φυσικό μέσο -> TLL) να τα ξεχάσουμε:

    https://www.skroutz.gr/search?keyphr...wn+Of+Ragnarok

    Απορώ ποιός ο λόγος να αγοράσεις ένα άδειο κουτί με κωδικό μέσα... ούτε οι PCάδες δεν αγοράζουν παιχνίδια έτσι (προτιμούν κλειδάδικα για κοπανιστό αέρα).

    Αίσχος για μένα αυτή η PC/Steam-ο-ποίηση του console gaming...
    Πραγματικα δεν βγαζει κανενα νοημα. Ακομα και για αυτους που δεν τα πουλανε μετα ή οσους δεν θελουν να τρωνε μηνμη απο την κονσολα. Ακομα και συλλεκτης να εισαι, τι νοημα εχει να εχεις ενα αδειο κουτι;

  6. #505
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ο μόνος λόγος που βλέπω είναι η λίγο μικρότερη τιμή...

    Κατά τα άλλα αν και σκυλοβαρέθηκα το Valhalla και δεν το τελείωσα ποτέ, κάτι με τραβάει στο Dawn of ragnarok. Το setting που ειναι πιο πολύ βασισμένο στην φαντασία; το ότι μικρότερο σε διάρκεια; περιμένω βέβαια και τα reviews για να δω.

  7. #506
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Διευκρινισεις στο κατω ποστ (509)
    Last edited by Stefanos; 16-02-2022 at 21:25. Reason: 509
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  8. #507
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Τελικά αυτά που ξέραμε στην προηγούμενη γενιά ("DLC" που έγινε full game σε δισκάκι/φυσικό μέσο -> TLL) να τα ξεχάσουμε:

    https://www.skroutz.gr/search?keyphr...wn+Of+Ragnarok



    Απορώ ποιός ο λόγος να αγοράσεις ένα άδειο κουτί με κωδικό μέσα... ούτε οι PCάδες δεν αγοράζουν παιχνίδια έτσι (προτιμούν κλειδάδικα για κοπανιστό αέρα).

    Αίσχος για μένα αυτή η PC/Steam-ο-ποίηση του console gaming...
    Η "Dawn of Ragnarok Edition" καταλαβαίνω έχει την standard έκδοση μαζί σε φυσική μορφή και το Expansion DLC σε κωδικό ή είναι και τα 2 σε κωδικό;

  9. #508
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Η "Dawn of Ragnarok Edition" καταλαβαίνω έχει την standard έκδοση μαζί σε φυσική μορφή και το Expansion DLC σε κωδικό ή είναι και τα 2 σε κωδικό;
    Δες την εικόνα από πάνω σου.

    Ένας κωδικός για το DLC μόνο, τίποτα άλλο (για αυτό γράφει base game required, όχι included).

  10. #509
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Η "Dawn of Ragnarok Edition" καταλαβαίνω έχει την standard έκδοση μαζί σε φυσική μορφή και το Expansion DLC σε κωδικό ή είναι και τα 2 σε κωδικό;

    Ειναι λιγο μπερδεμα.. υπαρχουν δυο εκδοσεις η μια ειναι η Ragnarok Edition που εχει σε φυσικη μορφη το Game με κωδικο για το Expansion και η αλλη ειναι η Dawn Of Ragnarok που εχει το Expansion Code (μονο) σε Game Case (με βαση τη φωτογραφια), δυο λιθογραφιες και το εξωτερικο κουτι που ειναι μεσα το Game Case.
    Last edited by Stefanos; 16-02-2022 at 01:55. Reason: Συμπληρωματικες πληροφοριες
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  11. #510
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Δες την εικόνα από πάνω σου.

    Ένας κωδικός για το DLC μόνο, τίποτα άλλο (για αυτό γράφει base game required, όχι included).
    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Ειναι λιγο μπερδεμα.. υπαρχουν δυο εκδοσεις η μια ειναι η Ragnarok Edition που εχει σε φυσικη μορφη το Game με κωδικο για το Expansion και η αλλη ειναι η Dawn Of Ragnarok που εχει το Expansion Code (μονο) σε Game Case (με βαση τη φωτογραφια), δυο λιθογραφιες και το εξωτερικο κουτι που ειναι μεσα το Game Case.
    Με συγχωρείτε εκ παραδρομής στη διατύπωση έγραψα Dawn of Ragnarok που είναι ουσιαστικά ο τίτλος του expansion, εννοούσα την Ragnarok Edition που είναι αυτή: https://www.skroutz.gr/s/33879039/As...l?from=catspan

    Άρα αυτή έχει μέσα σε δισκάκι το πλήρες παιχνίδι και bundled τον κωδικό για το expansion.

  12. #511
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Ακριβώς
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  13. The Following User Says Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    tsakali GR (19-02-2022)

  14. #512
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  15. #513
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Επαιξα τον προλογο του Dawn of Ragnarok.
    Δεν θα το συνεχισω τωρα, διοτι ειμαι στα τελιωματα ενος αλλου game κ θα το πιασω σε καμια εβδομαδα.

    Πρωτες εντυπωσεις:
    Το μπρασελε (Hugr-rip bracer) με τις ειδικες μαγειες που μας δινεται στην αρχη θελει πολλες αναβαθμισεις με νεο υλικο (silica),
    ενω οταν χρησιμοποιειται "αποφορτιζει" κ θελει φορτιση (απο σκοτωμενους εχθρους/ συγκεκριμμενα λουλουδια/shrines).
    Τα οπλα/πανοπλιες που εχουμε αναβαθμιζονται ξανα σε νεα μεγαλυτερη κατηγορια (θεικη).
    Για τις αναβαθμισεις τους εκτος των leather/ore/titanium, χρειαζομαστε κ νεα καλυτερα ingots (platinum).
    Για καποιον που εχει αρκετα weapons/armor θα πρεπει να βρει κ να δωσει πολυ πραμα για τα αναβαθμισει ολα ξανα...
    Εγω δεν βλεπω να το κανω για ολα οσα εχω, εκτος κ εαν τα υλικα βρισκονται ευκολα κ δεν χρειαζεται να τα φαρμαρω...
    Μετα το τελος του 1ου season pass επαιζα αραια κ που για να μαζεψω μερικα υλικα, εβλεπα το τρενο της αναβαθμισης να ερχεται...
    Απο ολα τα οπλα μου, βρηκα 2 αναβαθμισμενα στην divine κατηγορια, δεν ξερω ομως εαν εγινε για καποιο λογο ή τυχαια.
    Ο χαρτης μου φαινεται σχετικα μικρος, εαν καποιος εχει παιξει τα 2 προηγουμενα expansions (Ireland & Paris) πρεπει να ειναι ο συνδυασμος τους σε μεγεθος.
    Συνιστωμενο level ειναι το 340, εχουν ανοιξει κ μερικα νεα skills προς αναβαθμιση, εγω ειμαι 480 κ θα πεντακοσαρισω σιγουρα στο τελος.
    Δεν βλεπω την ωρα να το τελιωσω κ να βγαλω απο τον δισκο ολα αυτα τα gb, εδω κ 1,5 χρονο εχει φωλιασει το valhalla στον σκληρο
    κ λογω του μικρου μεγεθους του σκληρου ειναι σημαντικο να υπαρχει ελευθερος χωρος, σαν κουκια ψαχνουμε πια τα γιγα για εγκαταστασεις/updates...
    Last edited by jk_blue_tiger; 10-03-2022 at 08:36.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  16. #514
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  17. #515
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	306359417_10159437401128068_2422175679019240440_n.jpg 
Views:	132 
Size:	428.0 KB 
ID:	13004
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  18. #516
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Το πήρα απόφαση και ασχολούμαι και γω τον τελευταίο καιρό με το Valhalla

    Μα τι content έχει μετά από τόσα χρόνια, είχα την έκδοση με το season pass και με όλα τα free και δεν είχα ιδέα τι είναι στο base game και τι όχι

    Νομίζω έτσι μετά από 60 ώρες το βασικό αρνητικό του είναι ότι δεν έχει ποικιλία στα περιβάλλοντα κυρίως (μέχρι τώρα τουλάχιστον), και ότι εντάξει, κάπου και μένα με κουράζει πλέον η σκέψη των 100+ ωρών - γι' αυτό δεν έπαιρνα απόφαση να το ξεκινήσω κιόλας

    Κατ' άλλα το διασκεδάζω πάντως και γενικά ανυπομονώ να βρω χρόνο για sessions


  19. #517
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Το πήρα απόφαση και ασχολούμαι και γω τον τελευταίο καιρό με το Valhalla

    Μα τι content έχει μετά από τόσα χρόνια, είχα την έκδοση με το season pass και με όλα τα free και δεν είχα ιδέα τι είναι στο base game και τι όχι

    Νομίζω έτσι μετά από 60 ώρες το βασικό αρνητικό του είναι ότι δεν έχει ποικιλία στα περιβάλλοντα κυρίως (μέχρι τώρα τουλάχιστον), και ότι εντάξει, κάπου και μένα με κουράζει πλέον η σκέψη των 100+ ωρών - γι' αυτό δεν έπαιρνα απόφαση να το ξεκινήσω κιόλας

    Κατ' άλλα το διασκεδάζω πάντως και γενικά ανυπομονώ να βρω χρόνο για sessions
    Όσες φορές είπα να ασχοληθώ αλλες τοσες το παράτησα. Πάντα αυτή η αίσθηση του ανολοκλήρωτου και πάντα τριγύρω σου πράγματα για map cleaning.
    Με τόσο λογο χρόνο πλέον που διαθέτω δε μπορώ να τριγυρνάω γύρω γύρω και να γράψω 100+ ώρες σε έναν τεράστιο χάρτη. Τελείωσαν αυτά Στο ράφι και αν το mirage είναι πάλι έτσι, τελειώσαμε οριστικά με τα Assasins!

  20. #518
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Μήπως ξέρουμε πότε θα βγει το τελευταίο μέρος να κλείσει η ιστορία?

  21. #519
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Όσες φορές είπα να ασχοληθώ αλλες τοσες το παράτησα. Πάντα αυτή η αίσθηση του ανολοκλήρωτου και πάντα τριγύρω σου πράγματα για map cleaning.
    Με τόσο λογο χρόνο πλέον που διαθέτω δε μπορώ να τριγυρνάω γύρω γύρω και να γράψω 100+ ώρες σε έναν τεράστιο χάρτη. Τελείωσαν αυτά Στο ράφι και αν το mirage είναι πάλι έτσι, τελειώσαμε οριστικά με τα Assasins!
    Εγώ το πήρα απόφαση και είμαι στα τελειώματα για πλατίνα... όντως ~120hrs πάνω κάτω θα βγει, κυρίως το base game και ίσως λίγα έξτρα


    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Spoiler!
    Γιάννη θυμάσαι μήπως γιατί
    Spoiler!


  22. #520
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by manga1024 View Post
    Μήπως ξέρουμε πότε θα βγει το τελευταίο μέρος να κλείσει η ιστορία?
    6 Δεκεμβρίου

    ASSASSIN’S CREED® VALHALLA: AN UPDATE ON POST-LAUNCH

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    manga1024 (19-11-2022),tonybsg (19-11-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •