Page 16 of 27 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 301 to 320 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #301
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αρα δεν εγινε και τιποτα με το πατς ρε παιδια... εβλεπα κατι σχολια στο youtube οτι ειναι unplayable πλεον στο ps5 και κατι τετοια κλασσικα ανεκδοτα λολ.

    Απλα εκαναν το προφανες: εριξαν την κατωτατη αναλυση στο XSX στα 1180p την στιγμη που το PS5 ειναι στα 1440p και πλεον εχουν την ιδια αποδοση πανω κατω. Σωστη αποφαση για εμενα. Το πρωτο πραγμα που πρεπει να θυσιαστει ειναι η αναλυση αν ενα μηχανημα ζοριζεται. Μεχρι ενα οριο βεβαια δηλαδη στην περιπτωση του S που πεφτει μεχρι τα 720p ε εκει λιγο τα χαλαμε αλλα οκ αν θες 60fps αυτο πρεπει να γινει...

  2. #302

    Default Assassin's Creed Valhalla

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αρα δεν εγινε και τιποτα με το πατς ρε παιδια... εβλεπα κατι σχολια στο youtube οτι ειναι unplayable πλεον στο ps5 και κατι τετοια κλασσικα ανεκδοτα λολ.

    Απλα εκαναν το προφανες: εριξαν την κατωτατη αναλυση στο XSX στα 1180p την στιγμη που το PS5 ειναι στα 1440p και πλεον εχουν την ιδια αποδοση πανω κατω. Σωστη αποφαση για εμενα. Το πρωτο πραγμα που πρεπει να θυσιαστει ειναι η αναλυση αν ενα μηχανημα ζοριζεται. Μεχρι ενα οριο βεβαια δηλαδη στην περιπτωση του S που πεφτει μεχρι τα 720p ε εκει λιγο τα χαλαμε αλλα οκ αν θες 60fps αυτο πρεπει να γινει...
    Καμμια εταιρία δεν θα μπει ποτε στη διαδικασία να χαλάσει κανενα προϊόν της το οποιο απευθύνεται σε τοσο πολυ κόσμο, για χάρη κανενός marketing partnership.
    Αυτο ειναι αυτονόητο.
    Προσωπικα ημουν εξαρχής σιγουρος οτι πρόκειται για bug.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 30-11-2020 at 10:07.

  3. #303
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ καλα αν χαλαγε εννοειται οτι δε θα γινοταν επιτηδες. Δεν ειχα ποτε τετοια αμφιβολλια, απλα θα σημαινε για αρκετο κοσμο οτι θα πρεπει να περιμενουν επομενο πατς για να διορθωθει η κατασταση.

  4. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (30-11-2020)

  5. #304
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Εχοντας παιξει κοντα 25 ωρες θα πω οτι αυτο δεν ειναι assassin creed! Ωραιο παιχνιδι αλλα με τα assassins δεν εχει καμια μα καμια σχεση!! Ηρθε ο καιρος να επιστρεψει στα παλια τυπου unity syndicate με πολεις


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to AriStos13 For This Useful Post:

    psx3 (30-11-2020)

  7. #305
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Εχοντας παιξει κοντα 25 ωρες θα πω οτι αυτο δεν ειναι assassin creed! Ωραιο παιχνιδι αλλα με τα assassins δεν εχει καμια μα καμια σχεση!! Ηρθε ο καιρος να επιστρεψει στα παλια τυπου unity syndicate με πολεις


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αν θες τη γνώμη μου, ούτε τα odyssey-origin ήταν assassin's creeds..... Ωραία κ αυτά αλλά ήταν κάτι άλλο.

    Spoiler!

  8. The Following 3 Users Say Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    mihalis13 (30-11-2020),psx3 (30-11-2020)

  9. #306
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τα posts που αφορούσαν την συζήτηση γύρω από τις επιδόσεις κλπ του Series S μεταφέρθηκαν στην αντίστοιχη ενότητα.

    Xbox Series S | X - Page 111 (ps4forums.gr)

  10. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Leon_DiZ (30-11-2020)

  11. #307
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Αν θες τη γνώμη μου, ούτε τα odyssey-origin ήταν assassin's creeds..... Ωραία κ αυτά αλλά ήταν κάτι άλλο.
    Ναι συμφωνω αλλα σε εκεινα υπηρχε αναφορα σε templars και assassins υπηρχε μια ιστορια γυρω απο την κοντρα αναμεταξυ τους! Στο valhalla μεχρι στιγμης κατο τετοιο δεν υπαρχει


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #308
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Όσοι παίζετε το game στο base ps4 κ όχι στο pro. Πόσο χάλια είναι τα γραφικά? Γιατί σε κάτι βιντεάκια που βλέπω στο YouTube, μου φαίνεται πολύ χάλια. Είναι όντως έτσι?

    Spoiler!

  13. #309
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Κατάλαβα. Μόνο εγώ έχω μείνει με το base ps4.......

    Spoiler!

  14. #310
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^^Έλα έλα και γω... αλλά εντάξει πλέον ασχολούμαι μόνο με παιχνίδια που δεν έχω προλάβει να παίξω! Τα καινούρια, αλλά και όσα μείνουν, στο PS5 (όταν...)


  15. #311
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Να γραψω λοιπον καποιες εντυπωσεις για το game, πρωτα απο ολα καταλαβαινεις οτι παιζεις next gen AC απο φωτισμους/βλαστηση/χιονι.

    Οι φωτισμοι ηταν καλοι κ στο Odyssey, αλλα εδω ειναι ακομα καλυτεροι, τα βλαστηση/χιονι εχουν δικη τους υποσταση δεν ειναι χαρτινα πιξελιασμενα αντικειμενα.

    Το 1ο game που μου ερχεται στο μυαλο σε αντιπαραθεση ειναι το RDR2 γιατι κ το ειχα παιξει προσφατως,

    αλλα κυριοτερα γιατι εχουν διαφορες ομοιοτητες κ τα 2 στον open world κοσμο τους.

    Το εντυπωσιακο βεβαια ειναι οτι η Rockstar καταφερε να εχει σε υψηλο επιπεδο κ τα 3 προανεφερθεντα χαρακτηριστικα απο την προηγουμενη γενια κ σε launch ps4.





    Για τα τεχνικα να πω τελος οτι το νερο στους καταρρακτες ειναι αρκετα αληθοφανες, μου θυμιζει την 1η φορα που ειδα το νερο στην θαλασσα οταν επαιξα το Black Flag σε ps4.


    Στο gameplay τωρα οι περισσοτεροι npc δυστυχως ειναι "αψυχοι" κ αντιδρουν σπανια/περιεργα, εαν π.χ αρχιζεις να σφαζεις τα γουρουνια/κοτες του χωριου.

    Ο κοσμος τωρα του Valhalla εχει διαφορετικη υποσταση/κινηση (κ διαφορες νοτες RDR2 π.χ. σφυριζεις στο αλογο σου),

    πολλα διαφορετικα ζωα να τρεχουν/κολυμπανε, τα κυνηγας κλπ.

    Απο σεναριο δεν μπορω να κρινω γιατι ειμαι αρχη ακομα, δεν εχω φυγει καν απο Νορβηγια,

    μου αρεσει γενικοτερα να περιπλανιεμαι στον κοσμο κ να ανακαλυπτω...

    Bugs μεχρι στιγμης εχω συναντησει λιγα, τρεχει αρκετα καλα, φριζαρει (1-2 sec) μια φορα σε πολυωρο παιξιμο,



    ο χαρακτηρας που χειριζομουνα καποια στιγμη ηταν "αορατος" σε εμενα αλλα με εβλεπαν οι υπολοιποι,

    ενα save εγινε corrupt, κλασσικη ubi..δεν αλλαζει ποτε.

    Μου εχει τυχει μαχη 2 φορες με πολυ κοσμο χωρις το παραμικρο θεματακι,

    ελπιζω να μην το ματιασω κ να συνεχισει ετσι, αυτα ειναι "πταισματα" σε σχεση με τα προβληματα που συναντησα στο Odyssey...
    Last edited by jk_blue_tiger; 05-12-2020 at 02:20.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  16. #312
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    ^^Έλα έλα και γω... αλλά εντάξει πλέον ασχολούμαι μόνο με παιχνίδια που δεν έχω προλάβει να παίξω! Τα καινούρια, αλλά και όσα μείνουν, στο PS5 (όταν...)
    Τελικά κ εγώ το ίδιο Θα κάνω. Θα αφήσω όλα τα new για το ps5 κ θα παίξω ότι έχω κρατήσει για να πλατιναρω.

    Spoiler!

  17. #313
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default



    https://www.eurogamer.net/articles/d...alla-ps5-vs-pc

    Choosing a particular stress point on PlayStation 5 - which drops beneath 60fps and hits the minimum 1440p resolution - I could run the PC version fixed at 1440p with as close to equivalent settings as possible. And here's where we see the Nvidia vs AMD divide in action. First of all, RTX 2060 Super is 20 per cent slower than PlayStation 5, dropping to 10 per cent with an RTX 2070 Super. Based on tests with a 2080 Ti, it looks like a 2080 Super or RTX 3060 Ti would be required to match or exceed PlayStation 5's output. However, based on my tests with a Navi-based RX 5700, I'd expect a 5700 XT to get within striking distance of the console's throughput. This assumes a very high clouds preset - performance does improve if you drop down to high.
    Αρχίζει να βάζει μυαλό και ο Battaglia ή μου φαίνεται;

    Ακόμα θυμάμαι την σπέκουλα των PCMR ότι θα αρκούσε 2060 SUPER & Ryzen 3600 (6-core Zen 2) για να ματσάρει τις κονσόλες νέας γενιάς...

    Η δε 3060 Ti (νέα σοδειά/mid-range GPU που κάποτε είχαν €200) που αναφέρει:

    https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-g...ce+RTX+3060+Ti

    Και η 2080 SUPER:

    https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-g...&order_dir=asc

    Καλοχώνευτο το κοράκι σε όλους τους αμφισβητίες!

    ΥΓ: Αυτά σαν πρώτο δείγμα. Το κλάμα θα ενταθεί μόλις έρθουν τα πρώτα next-gen exclusives/βαρύ πυροβολικό από ND/GG/SM.
    Last edited by psx3; 06-12-2020 at 14:38.

  18. The Following 7 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (06-12-2020),nikosarg (06-12-2020),obione (06-12-2020),panos74gr (06-12-2020),PDS (06-12-2020),spartan (06-12-2020),Valkyre (07-12-2020)

  19. #314
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    «Με μια 4070 σας κάνω σκόνη»

    Αναμενόμενη ατάκα του 2021.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    cocous (06-12-2020),nikosarg (06-12-2020),psx3 (06-12-2020)

  21. #315
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default Assassin's Creed Valhalla

    Μου εβγαλε 2 game breaker glitches το πρωτο ειναι δεν κανει fast travel και το δευτερο δεν δουλευει το autosave! Επαιξα προχθες κανα 2 ωρο το εκλεισα και τα εχασα ολα! Το παρατησα και οταν τα φτιαξουν βλεπουμε


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #316
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post


    https://www.eurogamer.net/articles/d...alla-ps5-vs-pc



    Αρχίζει να βάζει μυαλό και ο Battaglia ή μου φαίνεται;

    Ακόμα θυμάμαι την σπέκουλα των PCMR ότι θα αρκούσε 2060 SUPER & Ryzen 3600 (6-core Zen 2) για να ματσάρει τις κονσόλες νέας γενιάς...

    Η δε 3060 Ti (νέα σοδειά/mid-range GPU που κάποτε είχαν €200) που αναφέρει:

    https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-g...ce+RTX+3060+Ti

    Και η 2080 SUPER:

    https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-g...&order_dir=asc

    Καλοχώνευτο το κοράκι σε όλους τους αμφισβητίες!

    ΥΓ: Αυτά σαν πρώτο δείγμα. Το κλάμα θα ενταθεί μόλις έρθουν τα πρώτα next-gen exclusives/βαρύ πυροβολικό από ND/GG/SM.
    Και υπολογησε σε αυτο οτι δεν εκμεταλλευεται καν το hardware του PS5 το Valhala... δηλαδη ισα ισα πρεπει να γαργαλαει τις δυνατοτητες του μηχανηματος...

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    johnnyman25 (18-12-2020),psx3 (07-12-2020),spartan (07-12-2020)

  24. #317
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default Assassin's Creed Valhalla

    Quote Originally Posted by psx3 View Post


    https://www.eurogamer.net/articles/d...alla-ps5-vs-pc



    Αρχίζει να βάζει μυαλό και ο Battaglia ή μου φαίνεται;

    Ακόμα θυμάμαι την σπέκουλα των PCMR ότι θα αρκούσε 2060 SUPER & Ryzen 3600 (6-core Zen 2) για να ματσάρει τις κονσόλες νέας γενιάς...

    Η δε 3060 Ti (νέα σοδειά/mid-range GPU που κάποτε είχαν €200) που αναφέρει:

    https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-g...ce+RTX+3060+Ti

    Και η 2080 SUPER:

    https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-g...&order_dir=asc

    Καλοχώνευτο το κοράκι σε όλους τους αμφισβητίες!

    ΥΓ: Αυτά σαν πρώτο δείγμα. Το κλάμα θα ενταθεί μόλις έρθουν τα πρώτα next-gen exclusives/βαρύ πυροβολικό από ND/GG/SM.
    Αυτος δεν μας ειχε πρηξει στο παρελθον οτι το ps5(βαση τεραφλοπς)ειναι κοντα με μια 2060 απο θεμα δυναμης η gpu του?

  25. #318
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Αυτος δεν μας ειχε πρηξει στο παρελθον οτι το ps5(βαση τεραφλοπς)ειναι κοντα με μια 2060 απο θεμα δυναμης η gpu του?
    Όχι μόνο αυτός, αλλά και τα drones του.

    Τελοσπάντων, ανθρώπινα είναι και τα λάθη, το θέμα είναι να έχεις τα @@ να παραδεχτείς αν έκανες λάθος κάπου.

    Και όπως πολύ σωστά είπε και ο Val, ακόμα δεν έχουμε δει πλήρη αξιοποίηση του μηχανήματος.

    Το έχουμε ζήσει το εργάκι τόσες γενιές τώρα, αλίμονο σε όσους δεν έχουν γνώση της Ιστορίας και κάνουν αστήρικτες υποθέσεις...

  26. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    spartan (07-12-2020)

  27. #319
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Όχι μόνο αυτός, αλλά και τα drones του.

    Τελοσπάντων, ανθρώπινα είναι και τα λάθη, το θέμα είναι να έχεις τα @@ να παραδεχτείς αν έκανες λάθος κάπου.

    Και όπως πολύ σωστά είπε και ο Val, ακόμα δεν έχουμε δει πλήρη αξιοποίηση του μηχανήματος.

    Το έχουμε ζήσει το εργάκι τόσες γενιές τώρα, αλίμονο σε όσους δεν έχουν γνώση της Ιστορίας και κάνουν αστήρικτες υποθέσεις...
    Προφανως και τα λαθη ειναι ανθρωπινα
    Αλλα μια συγνωμη δεν βλαπτει ε?
    Επιπλεον να μας πει ο κυριος μπαταλια της πισι μαστερ ρεις σκηνης
    Πως ενα μηχανημα των 400 ευρω αυτη την στιγμη ,καταφερε να χτυπαει στα ισια καρτες γραφικων του χιλιαρικου και ανω?

  28. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    psx3 (07-12-2020)

  29. #320
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spartan έγινε edit στο post σου, οφείλεις να είσαι πιο κόσμιος. Παρακαλούμε να μην επαναληφθεί.


    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Αυτος δεν μας ειχε πρηξει στο παρελθον οτι το ps5(βαση τεραφλοπς)ειναι κοντα με μια 2060 απο θεμα δυναμης η gpu του?
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •