Page 18 of 27 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast
Results 341 to 360 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #341

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Να κανω μια τελευταια ερωτηση; Τι μεγεθος εχει στο δισκο το παιχνιδι; Διαβαζω κατι για 16gb ειναι δυνατον;
    48gb ps5

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Kkritikos For This Useful Post:

    Valkyre (01-02-2021)

  3. #342
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οποτε παιδια τωρα το παιχνιδι πανω κατω δουλευει σωστα ετσι; Δεν εχει προβληματα ιδιαιτερα bugs κλπ; Αυτο τουλαχιστον καταλαβαινω απο το ποστ του Γιαννη πιο πανω.
    Εκανα κι εγω την αγορα...
    Μεχρι σημερα δεν μου ειχε τυχει κατι ιδιαιτερο, εκτος απο ενα quest (δεν θυμαμαι side ή main) που επρεπε να ειμαι anonymous για να προχωρησει,
    τελικα με μικρη προσπαθεια μπρος-πισω του χαρακτηρα μου εγινα anonymous κ το περασα.

    Το ματιασαμε ομως κ σημερα μου ετυχε παρομοιο προβλημα σε sidequest,
    που χρειαστηκε να δοκιμασω 3-4 τροπους να το περασω, καμια ωρα να το παλευω κ τα νευρα μου τσαταλια,
    γιατι συνεχεια επεφτα σε random encounters με λυκους & ληστες κ συνεχεια μου εβγαζε μηνυμα "you have to be anonymous", παροτι ειχα σκοτωσει τους παντες.
    Τελικα σε ενα απο τα συνεχη load με εβγαλε στο εχθρικο camp οπου ολοι ηταν σκοτωμενοι (παροτι το σωσιμο που ειχα ηταν πριν τους σκοτωσω),
    πηρα επ'ωμου εναν χαρακτηρα που επρεπε να κουβαλησω, τον πηγα περιπατο στο δασος που επρεπε κ παροτι ξαναβγηκε random encounter καταφερα κ το τελειωσα.
    Το προβλημα ισως ηταν οτι επρεπε να παιξω το camp με stealth κ εγω λογω βαρεμαρας για sidequest το επαιζα γιουρια.

    Τελος 1-2 φορες μου εχει τυχει χαρακτηρες να εξαφανιζονται, lipsync problems και μια φορα σε raid το καραβι ξαφνικα αιωρουνταν
    κ ο χαρακτηρας μου επεφτε απο ψηλα κ επειδη δεν ειχε αλεξιπτωτο, λολ πεθανε.




    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Μπορεις σε ενα σποιλερ να εξηγησεις γιατι ναλλον μου διεφυγε το συγκεκριμενο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    AriStos13 (02-02-2021),Valkyre (02-02-2021)

  5. #343
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Μεχρι σημερα δεν μου ειχε τυχει κατι ιδιαιτερο, εκτος απο ενα quest (δεν θυμαμαι side ή main) που επρεπε να ειμαι anonymous για να προχωρησει,
    τελικα με μικρη προσπαθεια μπρος-πισω του χαρακτηρα μου εγινα anonymous κ το περασα.

    Το ματιασαμε ομως κ σημερα μου ετυχε παρομοιο προβλημα σε sidequest,
    που χρειαστηκε να δοκιμασω 3-4 τροπους να το περασω, καμια ωρα να το παλευω κ τα νευρα μου τσαταλια,
    γιατι συνεχεια επεφτα σε random encounters με λυκους & ληστες κ συνεχεια μου εβγαζε μηνυμα "you have to be anonymous", παροτι ειχα σκοτωσει τους παντες.
    Τελικα σε ενα απο τα συνεχη load με εβγαλε στο εχθρικο camp οπου ολοι ηταν σκοτωμενοι (παροτι το σωσιμο που ειχα ηταν πριν τους σκοτωσω),
    πηρα επ'ωμου εναν χαρακτηρα που επρεπε να κουβαλησω, τον πηγα περιπατο στο δασος που επρεπε κ παροτι ξαναβγηκε random encounter καταφερα κ το τελειωσα.
    Το προβλημα ισως ηταν οτι επρεπε να παιξω το camp με stealth κ εγω λογω βαρεμαρας για sidequest το επαιζα γιουρια.

    Τελος 1-2 φορες μου εχει τυχει χαρακτηρες να εξαφανιζονται, lipsync problems και μια φορα σε raid το καραβι ξαφνικα αιωρουνταν
    κ ο χαρακτηρας μου επεφτε απο ψηλα κ επειδη δεν ειχε αλεξιπτωτο, λολ πεθανε.






    Spoiler!
    Τωρα θυμηθηκα το εχω περασει αυτο το σημειο αλλα οχι δεν εχω τελειωσει τονπαιχνιδι ακομα αρα θα το διαβασω αυτο που ποσταρες οταν το τελειωσω!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #344
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια θυμαμαι που λεγατε για τον ηχο οτι το compression ειναι χαλια κλπ. Αυτο διορθωθηκε; Γενικα υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε απο settings?

  7. #345
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Αν παίζεις με ακουστικά ξέχασε το, τέτοια ποιότητα ούτε στο psx

  8. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Valkyre (03-02-2021)

  9. #346
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δηλαδη το προβλημα ειναι τα ακουστικα;

  10. #347
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οκ τελευταια ερωτηση. Βλέπω στις επιλογες οτι εχει να ενεργοποιησεις τα 1 shot assassinations. Παιδια το δοκιμασε κανεις αυτο? Αξιζει ή κανει πανευκολο το παιχνιδι? Γενικα με ψηνει να παιξω το παιχνιδι με το παραδοσιακα σωστο assassination οπως τα παλια παιχνιδια της σειρας, αλλα δεν ξερω μηπως γενικα σπαει το παιχνιδι. Η Ubi λεει οτι recommended ειναι να παιξεις με off αυτη την επιλογη. Εσεις τι λετε?

  11. #348
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οκ τελευταια ερωτηση. Βλέπω στις επιλογες οτι εχει να ενεργοποιησεις τα 1 shot assassinations. Παιδια το δοκιμασε κανεις αυτο? Αξιζει ή κανει πανευκολο το παιχνιδι? Γενικα με ψηνει να παιξω το παιχνιδι με το παραδοσιακα σωστο assassination οπως τα παλια παιχνιδια της σειρας, αλλα δεν ξερω μηπως γενικα σπαει το παιχνιδι. Η Ubi λεει οτι recommended ειναι να παιξεις με off αυτη την επιλογη. Εσεις τι λετε?

    Το one shot το κανει πιο ευκολο, χωρις αυτο σε elite εχθρους θα πρεπει να πατησεις ξανα r1 στη σωστη στιγμη για να κανεις perfect assassination.
    Προυποθετει να εχεις ξεκλειδωσει το advanced assassination (ευκολο).
    Θα το καταλαβεις οταν αφου κανεις assassinate με r1, το παιχνιδι θα μπει σε slow motion κ θα δεις δυο ''σημεια'' αριστερα κ δεξια στην οθονη
    να συγκλινουν προς τα μεσα κ θα πρεπει να πατησεις ξανα r1 την στιγμη που αυτα τα 2 σημεια βρεθουν σε ενα συγκεκριμμενο πλαισιο.
    Για να καταλαβεις τι εννοω δες αυτο:

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Valkyre (04-02-2021)

  13. #349
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Καταλαβα και σε ευχαριστω πολυ. Μου φαινεται ομως τρομερα εκνευριστικο να κρυβεται πισω απο το assassination ενα quick time event... δεν ξερω τεινω να θελω να ενεργοποιησω την επιλογη...

  14. #350
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Καταλαβα και σε ευχαριστω πολυ. Μου φαινεται ομως τρομερα εκνευριστικο να κρυβεται πισω απο το assassination ενα quick time event... δεν ξερω τεινω να θελω να ενεργοποιησω την επιλογη...
    Θα σου ελεγα να μην την ενεργοποιησεις, γιατι παιρνει απο την ομορφια του παιχνιδιου οταν χρειαζεται να σχεδιασεις τις κινησεις σου αποφευγονταος αντιπαλους που δεν μπορεις να τους δολοφονησεις με μια. Και το odyssey και το valhalla τα επαιξα χωρις το option

  15. The Following User Says Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    Valkyre (04-02-2021)

  16. #351
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οκ τελευταια ερωτηση. Βλέπω στις επιλογες οτι εχει να ενεργοποιησεις τα 1 shot assassinations. Παιδια το δοκιμασε κανεις αυτο? Αξιζει ή κανει πανευκολο το παιχνιδι? Γενικα με ψηνει να παιξω το παιχνιδι με το παραδοσιακα σωστο assassination οπως τα παλια παιχνιδια της σειρας, αλλα δεν ξερω μηπως γενικα σπαει το παιχνιδι. Η Ubi λεει οτι recommended ειναι να παιξεις με off αυτη την επιλογη. Εσεις τι λετε?
    Όπως και να χει αυτό το 1 shot assassination θα έρθει από μόνο του σε κάποια στιγμή

    Αν θυμάμαι καλά κάπου στη μέση του παιχνιδιού ανάλογα με ποσά side quest έχεις κάνει ο χαρακτήρας ,τα όπλα και τα skill σου θα έχουν αναβαθμιστεί τόσο
    πολυ που θα αρχίσεις να κανείς 1 shot ακόμα και τους elite χαρακτήρες όποτε μην σε αγχώνει και πολύ αυτό

    Καλο είναι να το έχεις απενεργοποιημένο ίσως για να μη σου φανεί εύκολο το game στην αρχή μετά θα έρθει μόνο του αναβαθμίζοντας



    Αυτα όλα σε hard δυσκολία που έπαιξα εγώ αλλά με παρά πολλά side quest συμπληρωμένα

  17. #352

    Default

    Η μεγαλύτερη απογοήτευση για εμένα του παιχνιδιού είναι ότι πλέον δεν πέφτει loot κάτω από τα mobs που σκοτώνεις
    Παλεύεις με boss, το σκοτώνεις και σου δίνει broken armor/bow κτλ, που μπορείς μόνο να τα πουλήσεις για ελάχιστα νομίσματα
    Δηλαδή πραγματικά τι σκ@τ@ σκέφτονταν
    Επίσης είναι πολύ πιο φτωχό στα build και τα variation που μπορείς να φτιάξεις σε σχέση με το odyssey

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #353
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το story για μένα είναι χειρότερο του oddysey.
    Όσο για τον ήχο, ναι στα ακουστικά το παρατήρησα αλλά γενικότερα παίζω με τα ηχεία της tv και χαμηλά δυστυχώς

  19. #354
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Όπως και να χει αυτό το 1 shot assassination θα έρθει από μόνο του σε κάποια στιγμή

    Αν θυμάμαι καλά κάπου στη μέση του παιχνιδιού ανάλογα με ποσά side quest έχεις κάνει ο χαρακτήρας ,τα όπλα και τα skill σου θα έχουν αναβαθμιστεί τόσο
    πολυ που θα αρχίσεις να κανείς 1 shot ακόμα και τους elite χαρακτήρες όποτε μην σε αγχώνει και πολύ αυτό

    Καλο είναι να το έχεις απενεργοποιημένο ίσως για να μη σου φανεί εύκολο το game στην αρχή μετά θα έρθει μόνο του αναβαθμίζοντας

    Αυτα όλα σε hard δυσκολία που έπαιξα εγώ αλλά με παρά πολλά side quest συμπληρωμένα

    Σωστος, το θεμα ομως ειναι πως θα παιξει το παιχνιδι καποιος.
    Αν παει για 100% ολοκληρωση ειναι σωστη αυτη η αποψη (ετσι παιζω κ εγω), εισαι ομως overpowered απο το 1/3 του παιχνιδιου κ μετα,
    οποτε ολες οι μαχες/δολοφονιες ειναι σχεδον piece of cake.
    Απο την αναποδη εαν καποιος παει μονο για το main story κ λιγα side quests, δεν θα εχει μεγαλο level, θα εχει λιγοτερα skills/abilities,
    λιγοτερο καλα/αναβαθμισμενα οπλα/πανοπλιες, αλλα το παιχνιδι θα ειναι ποιο challenging,
    μπορει ομως σε καποιους απο αυτους οι μαχες με τα bosses (π.χ. zealots, daughters of lerion) να τους σπασουν τα νευρα,
    οποτε εκει ισως χρειαστει farming για να "δυναμωσουν".
    Γενικοτερα η ubi δεν το εχει με το scaling, o complenionist θα εχει τρεξιμο/πηξιμο να "καθαριζει" τον χαρτη,
    αλλα μετα δυστυχως ολες οι αναμετρησεις θα γινονται λες κ "σκοτωνουμε κουνουπια".
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  20. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    captainjacko (04-02-2021),Valkyre (04-02-2021)

  21. #355
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οχι παιδια παω για το 100% οποτε εχετε δικιο θα το αφησω off το 1 hit assassination. Σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες!

  22. #356
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Ναι Γιάννη κάπως έτσι είναι τα πράγματα με το scaling και φαντάσου ότι στο Odyssey τα πράγματα ήταν χειρότερα

    Εκει ήσουν ένας πραγματικός Θεός μετά τις κατάλληλες αναβαθμίσεις ακόμα και σε Ng + που δοκίμασα (millions of damage με 1 hit)

    Εδώ είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα προσπάθησαν και με κάποια patch πριν κανα μήνα να φτιάξουν το scaling αλλά και πάλι σε καμία περίπτωση δεν είναι ιδανικό

    Για να λέμε την αλήθεια όμως βλέπω τη Ubi ότι δίνει αρκετή προσοχή στην κοινονοτητα ,προσέχουν πολύ στο τι ζητάνε οι gamers και συνήθως το κάνουν

    Αρεσει σε πολύ κόσμο το overpower system γιατί σου λέει με αυτόν τον τρόπο με αποζημιώνεις για τις 200 ώρες που έπαιξα και κάηκα από κάποιον που
    απλα έπαιξε το main story και σταμάτησε

    Μπορει να μη συμφωνούμε εμείς για παράδειγμα αλλά είδα ότι πολύ κόσμος απογοητευτικε μετά από κάποια patch όπου η Ubi προσπάθησε να φτιάξει λίγο το
    scaling

    Τα βλέπουν αυτά στη Ubisoft μετά και σου λέει άσε τα πράγματα όπως είναι μια χαρά είναι το scaling

  23. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (05-02-2021)

  24. #357
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οχι παιδια παω για το 100% οποτε εχετε δικιο θα το αφησω off το 1 hit assassination. Σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες!

    Καλό κουράγιο λοιπόν αν πας για 100% μιλάμε για περίπου 200 ώρες gameplay αν κρίνω από το δικό μου lol

  25. #358
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν εχω παιξει πολυ προφανως. Δηλαδη ελαχιστα. Αλλα ρε παιδια μονο εγω βλεπω με το καλημερα σας τεραστια βελτιωση στο θεμα του combat σε σχεση με το Odyssey? Πρωτα απο ολα η ασπιδα τα σπαει, κατι που απαραδεκτα ελειπε απο το Odyssey. Μετα το animation ιδιως στο dodge παροτι παρομοιο ειναι πολυ πιο φυσικο σαν αισθηση και εκτελεση ενω στο Odyssey ηταν εντελως arcadey. Και τελος το impact των χτυπηματων σου αποτυπωνεται πολυ πιο φυσικα και ρεαλιστικα. Ιδιως τα executions ειναι brutal και δεν βλεπεις αυτο το γελοιο πραγμα που ενα τεραστιο halbred περναει οπως ναναι μεσα απο τους εχθρους με τελειως ψευτικο τροπο.

    Γενικα εγω να πω την αληθεια μου δεν περιμενα με τιποτα να μου κανει την εντυπωση που μου εχει κανει μεχρι στιγμης το παιχνιδι. Το opening σκηνικο παιζει να ειναι το πιο καλο που εχω δει μεχρι στιγμης στη σειρα και οτι side activity εχω κανει (και μιλαμε για εντελως απλα side quests) ειναι πολυ πιο καλοδουλεμενο απο το Odyssey.

    Γραφικα υπεροχα και τα 60 καρε στο assassins creed πραγματικα κανουν τη διαφορα. και η μουσικη μου αρεσει πολυ.

    Δεν ξερω εαν ειμαι αδικαιολογητως excited αλλα μεχρι στιγμης πολυ θετικα vibes...

  26. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (05-02-2021),isildur83 (27-02-2021),johnnyman25 (05-02-2021),Leon_DiZ (05-02-2021)

  27. #359
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Δημήτρη, ξεκινάει πάρα πολύ δυνατά νομίζω, και μ' αρέσουν και μένα αυτά που λες σαν βελτιώσεις, είναι πολύ brutal - ακόμα και το λιγότερο loot που έχει το προτιμώ. Δε θέλω να σε επηρεάσω, αλλά σε σχέση με το Odyssey θεωρώ υστερεί πολύ στο story και καταντάει αρκετά επαναλαμβανόμενο στην πορεία. Και πλέον είχα αποφασίσει να επικεντρωθώ μόνο στο main story από ένα σημείο και μετά, αλλά και πάλι... Επίσης, με εξαίρεση 1-2 χαρακτήρες δε μου έχει μείνει κανείς άλλος στο μυαλό. Σίγουρα θα το τερματίσω αλλά κάτι δεν...

  28. The Following 2 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    panos74gr (05-02-2021),Valkyre (05-02-2021)

  29. #360
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Δημήτρη, ξεκινάει πάρα πολύ δυνατά νομίζω, και μ' αρέσουν και μένα αυτά που λες σαν βελτιώσεις, είναι πολύ brutal - ακόμα και το λιγότερο loot που έχει το προτιμώ. Δε θέλω να σε επηρεάσω, αλλά σε σχέση με το Odyssey θεωρώ υστερεί πολύ στο story και καταντάει αρκετά επαναλαμβανόμενο στην πορεία. Και πλέον είχα αποφασίσει να επικεντρωθώ μόνο στο main story από ένα σημείο και μετά, αλλά και πάλι... Επίσης, με εξαίρεση 1-2 χαρακτήρες δε μου έχει μείνει κανείς άλλος στο μυαλό. Σίγουρα θα το τερματίσω αλλά κάτι δεν...
    Συμφωνώ απόλυτα. Μου άρεσε πολύ περισσότερο σαν δομή, στο gameplay και τεχνικά (δεν μου έτυχαν bugs) αλλά μετά από 3-4 περιοχές δεν υπήρχε κάτι να με τραβήξει και στις 30 περίπου ώρες το παράτησα.

    Ίσως το σχετικά αδιάφορο στορυ; Οι χαρακτηρες; Το σκηνικό; πανέμορφο μεν τεχνικά, μονότονο και επαναλαμβανόμενο ως εικόνα. Ίσως του δόσω μια ευκαιρία ακόμη μετά το cyberpunk.

  30. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Valkyre (05-02-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •