Page 20 of 27 FirstFirst ... 10161718192021222324 ... LastLast
Results 381 to 400 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #381
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν βρισκω προβλημα στο loot του παιχνιδιου προσωπικα με εξαιρεση φυσικα αυτο που ειπα πιο πανω οτι σχεδον καμμια πανοπλια δεν μου αρεσει γιατι δεν μου ταιριαζει θεματικα.

    Απο εκει και περα για εμενα τουλαχιστον, το παιχνιδι διορθωνει ενα απο τα ατοπηματα του odyssey σχετικα με το loot οπου σωριδον μαζευες δορατα σπαθια κλπ οπλα καθε φορα που σκοτωνες 5-6 αντιπαλους. Κατεληγες να εχεις ενα χαοτικο inventory που καθε λιγο πουλαγες και εκανες dismantle για ορυκτα. Αυτο μαλιστα ηταν παραπονο γενικο απο τον κοσμο για το looting.

    Στο Valhalla σου δινει πολλα οπλα αλλα ολα ειναι διαφορετικα τα οποια τα αναβαθμιζεις και ετσι προχωρας το παιχνιδι σου. Δεν θα παρεις το ιδιο οπλο δευτερη φορα.

    Τελος, τα microtransactions ειναι ιδιας φυσης με αυτα στο Odyssey. Δεν θεωρω οτι επηρεαζουν ή οτι απαιτει grinding. Ναι αν θελεις το καλυτερο οπλο στο παιχνιδι ε λογικο δεν ειναι να πρεπει να κανεις μια Α διαδικασια; Το οτι σου επιτρεπουν να το παρακαμψεις πληρονωντας χρημα για να το αποκτησεις δεν με ενοχλει.

  2. #382
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια σημειωτεον, επειδη ρωτησα πριν μερικες σελιδες, το παιχνιδι installed στο ps5 μου πιανει 21.69 gb χωρο, οχι 48 που μου λεγατε. Για τσεκαρετε μηπως εχετε κατεβασει καμμια ps4 εκδοση μαζι με αυτη του ps5…

  3. #383
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδι&#20 6;± σημει ωτεον, επειÎ& #180;η ρωτησα πριν μεριÎ& #186;ες σελιδ ες, το παιχνÎ&#18 5;δι installed στο ps5 μου πιανε&#206 ;¹ 21.69 gb χωρο, οχι 48 που μου λεγατÎ&#18 1;. Για τσεκα&#207 ;ÎµÏ„ε μηπως εχετÎ&#1 81; κατεβ&#206 ;±ÏƒÎµÎ¹ καμμÎ& #185;α ps4 εκδο&# 207;ƒÎ· μαζι με αυτη του ps5β€Â¦



    PS5 έκδοση. Κάποιο λάθος του OS ειναι, αποκλείεται να είναι 22GB
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #384
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κατι δε παει καλα τοτε

    Click image for larger version. 

Name:	C6493CA1-AE68-4E08-A5F4-942D511872D7.jpeg 
Views:	183 
Size:	258.3 KB 
ID:	12694

  5. #385
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κάποιος τυχερός έχει Kraken compression και άλλος όχι?! Μύλος το PS5 OS/UI!

  6. #386
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Κατι δε παει καλα τοτε

    Click image for larger version. 

Name:	C6493CA1-AE68-4E08-A5F4-942D511872D7.jpeg 
Views:	183 
Size:	258.3 KB 
ID:	12694

    Φαντάζομαι ότι τα άλλα 30 θα στα έχει προσθέσει στο "other"
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #387
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Για ρίχτε μια ματιά και στις γλώσσες (είναι fine-grain install α λα DLC) τι έχει εγκατεστημένο... ίσως και άλλα DLC αν έχετε αγοράσει τίποτα.

  8. #388
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βγηκε καινουργιο πατς το οποιο προσθετει της παναγιας τα ματια... δε μιλαω μονο για fixes τωρα αλλα για single player content. οφειλω να ομολογησω οτι οπως και με το odyssey ετσι και εδω η υποστηριξη ειναι σπουδαια...

    Επισης κατι αλλο που λιγο πολυ ολοι το ξερατε ηδη, αλλα ας το πω κι εγω μια φιρα, το παιχνιδι ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ! (και ναι ακομα περναω καλα)

  9. #389
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    https://www.ubisoft.com/en-us/game/a...3gc0MvJTK/null

    PATCH SIZES AND DEPLOYMENT TIMING:

    Xbox Series X|S: ~19.53 GB
    Xbox One: ~15.27 GB
    PlayStation 5: ~11.18 GB
    PlayStation 4: ~10.23 GB

    PC: ~18.04 GB

    Το ενδιαφέρον είναι πόσο μικρά είναι τα patches των PS4/5... προφανώς λόγω καλύτερου αλγόριθμου συμπίεσης.

  10. #390
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Ειμαι λιγο πριν το τελος καμια 200 ωρες in.
    Μου εχει μεινει 1 περιοχη, ο τελικος κακος για σκοτωμα κ μετα τα τελευταια τροπαια για πλατινα.
    Μου εχει τελιωσει το titanium που χρειαζεται για τις αναβαθμισεις των οπλων/πανοπλιων,
    οποτε προσεξτε να το μαζευετε/αγοραζετε οπου το βρειτε.
    Τα opals απο την αλλη δεν ειναι τοσο αναγκαια.

    Τελος συναντησα ενα bug το οποιο δεν ξερω εαν ειναι game-breaking αλλα σιγουρα θα στερησει το 100% (πλατινα) για οποιον το προσπαθησει,
    την ψυλιαστηκα κ τελικα το απεφυγα.
    Και εξηγουμαι:
    Ενα απο τα αρχικα quests που δινονται στον παικτη ειναι να παραδωσει 6 codex pages στον Haytham.
    Οταν λοιπον τις μαζεψα κ πηγα να τις παραδωσω στον Haytham, αυτος μου ειπε οτι ειναι γραμμενες σε μια ακαταλαβιστικη γλωσσα
    κ πρεπει να παω στον merchant για να μου δειξει ενα manuscript που εχει, το οποιο θα μας βοηθησει να τις μεταφρασουμε.
    Ο merchant ειναι ο
    Spoiler!


    Το bug λοιπον προεκυψε οταν πηγα στον merchant για να μου δωσει το manuscript, το οποιο τελικα δεν μου εδωσε,
    ενω δεν υπηρχε καμια διαθεσιμη επιλογη να τον ρωτησω επ' αυτου.
    Επιστρεφοντας στον Haytham, το quest για την παραδοση των codex pages ηταν ακομα ενεργο (trackable στον χαρτη),
    ενω δεν τις ειχα αφου τις ειχα ηδη δωσει στον ιδιο!
    Ευτυχως ειχα κρατησει ενα save πριν του δωσω τις codex pages, το φορτωσα κ τελικα την επομενη φορα που πηγα στον merchant
    μου εδειξε ο ιδιος το manuscript, το οποιο αυτη τη φορα μπορουσα μαλλιστα να διαβασω στην σκηνη του.
    Το bug εχει προκυψει κ σε αλλους οπως θα διαβασετε εδω,
    ενω ο merchant ειναι "προβληματικος" κ σε ορισμενους "αρνειται" να μας μιλησει οταν παμε στο μαγαζι του.
    Δεν ξερω εαν το σημερινο update διορθωνει τα προβληματα μαζι του, proceed with caution.
    Last edited by jk_blue_tiger; 16-02-2021 at 21:40.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  11. The Following 4 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    hakoo (16-02-2021),nikosarg (17-02-2021),Valkyre (16-02-2021),volyros (17-02-2021)

  12. #391
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Εγω δυστυχως και να ηθελα δεν μπορω να κανω ολα τα trophies γιατι ενα event ειναι αιωνιως χαλασμενο. Ειναι στο Λονδινο που πρεπει να ελεθυερωσω ενα παγιδευμενο τυπο απο μια αποθηκη, που πρεπει να μετακινησεις καποια εμποδια και σταμνες για να βγει. Ε λοιπον ενω ακουγοταν η φωνη, δημιουργησα διαδρομο, οταν πας στο χωρο ο τυπος δεν ειναι εκει. Δοκιμασα τα παντα απο forums, ενα καρο patches μετα ο τυπος εξακολουθει να ειναι αφαντος. Η εξαφανιση του Τζον Αυλακιωτη ενα πραγμα..... (να δω αν το θυμαται καποιος αυτο!).
    Επισης ενα event για τον Ragnar (δεν λεω περισσοτερα για να μην κανω κανα spoiler) ενω στα patch notes λενε οτι το φτιαξανε, ενω εχω κανει οτι χρειαζεται, οταν παω εκει ενω η φωνη του Eivor αναγνωριζει το μερος, το event δεν ξεκιναει ποτε.
    Το καινουργιο free content ειναι οντως καλο. Προσοχη ομως, οταν εισαστε σε river raid μην τυχον και κλεισετε το παιχνιδι πριν επιστρεψετε στο Ravensthorpe. Αν το κλεισετε ενω εισαστε εκομα στο river raid, οταν ξαναφορτωσετε το παιχνιδι σας βγαζει στο ravensthorpe και το loot παπαλα.

  13. #392
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Εγω δυστυχως και να ηθελα δεν μπορω να κανω ολα τα trophies γιατι ενα event ειναι αιωνιως χαλασμενο. Ειναι στο Λονδινο που πρεπει να ελεθυερωσω ενα παγιδευμενο τυπο απο μια αποθηκη, που πρεπει να μετακινησεις καποια εμποδια και σταμνες για να βγει. Ε λοιπον ενω ακουγοταν η φωνη, δημιουργησα διαδρομο, οταν πας στο χωρο ο τυπος δεν ειναι εκει. Δοκιμασα τα παντα απο forums, ενα καρο patches μετα ο τυπος εξακολουθει να ειναι αφαντος. Η εξαφανιση του Τζον Αυλακιωτη ενα πραγμα..... (να δω αν το θυμαται καποιος αυτο!).
    Επισης ενα event για τον Ragnar (δεν λεω περισσοτερα για να μην κανω κανα spoiler) ενω στα patch notes λενε οτι το φτιαξανε, ενω εχω κανει οτι χρειαζεται, οταν παω εκει ενω η φωνη του Eivor αναγνωριζει το μερος, το event δεν ξεκιναει ποτε.
    Το καινουργιο free content ειναι οντως καλο. Προσοχη ομως, οταν εισαστε σε river raid μην τυχον και κλεισετε το παιχνιδι πριν επιστρεψετε στο Ravensthorpe. Αν το κλεισετε ενω εισαστε εκομα στο river raid, οταν ξαναφορτωσετε το παιχνιδι σας βγαζει στο ravensthorpe και το loot παπαλα.
    Για δες αυτο:


  14. #393
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Ευχαριστω φιλε, το εχω δοκιμασει. Δυστυχως δεν δουλεψε.

  15. #394
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τελος απο εμενα προχθες, σημερα βγηκε κ η πλατινα,
    για οποιον την κυνηγησει να ξερει οτι οποιος σκεφτηκε να βαλει στην λιστα το τροπαιο overdesign II ειναι πολυ κ..παιδο...
    Πρεπει να το εβγαλα μετα απο πολλα καντηλια...

    Χωρις να εχω κοιταξει πρεπει να ειμαι στις 220 ωρες κανοντας τα παντα, πηγαινοντας σε καθε μικρη κουκιδα στον χαρτη.
    Να ξερετε οτι fast travel μπορειτε να κανετε κ σε ορισμενες αποβαθρες, αλλα δεν ανοιγουν να τις δειτε οταν κανετε sync,
    πρεπει να τις ανακαλυψετε οι ιδιοι.

    Το παιχνιδι ξεκιναει αργα, τοσο αργα που τον 1ο καιρο το επαιζα με το ζορι,
    απο το 1/3 ομως κ μετα που αρχιζει η πλοκη να περιπλεκεται, σε κανει να θελεις συνεχεια να δεις τι θα συμβει πιο μετα.
    Υποψιν το τελος μπορει να ειναι καπως διαφορετικο αναλογα τις αποφασεις που θα παρετε σε ορισμενα σημεια,
    εγω ειδα το "καλο" τελος καθαρα απο τυχη, καθως ειχα οριακα μια αποφαση παραπανω προς τα εκει.
    Δεν ειναι ιδιαιτερα σημαντικο αλλα ειναι καλαισθητη προσθηκη, να σκεφτεσαι πριν παρεις οποιαδηποτε αποφαση.
    Υπαρχουν κ εξτρα τελη (κρυφο & επιλογος) για οσους πανε για το 100%.

    Οι πολιορκιες εχουν υλοποιηθει πολυ καλα, επιστρεφουν καποιες λειτουργειες απο παλαιοτερα assasins (blend in, νομιζω κ το lure drunk),
    ενω οι abilities ειναι τοσες πολλες που δεν ξερεις τι να διαλεξεις/χρησιμοποιησεις,
    λογω κακου ομως scaling των εχθρων θα τις χρειαστειτε πραγματικα σπανια (κυριως σε boss fights).

    Ta raids με το πλοιο παιζονται με brute force (δυστυχως) κ οχι stealth, λογω του οτι χρειαζομαστε ενα 2ο ατομο (npc)
    να μας βοηθαει να ανοιγουμε συγκεκριμμενες πορτες/σεντουκια.

    To lore του παιχνιδιου ειναι πολυ πλουσιο, εχει αναφορες σε 3 τουλαχιστον προηγουμενα AC (εχασα 1 παρολη την ψακτικη που εκανα),
    το main story ειναι mindfuck με cliffhanger κ χρειαστηκε διαβασμα στο τελος να κατανοησω καποια γεγονοτα/χαρακτηρες που ηταν μπερδεμενα στο μυαλο μου,
    καθως ακομα κ τα extra endings (secret & epilogue) δεν εξηγουν τα παντα.
    Υπαρχουν κ διαφορα easter eggs που εχουν σχεση με ταινιες, τραγουδιστες, κλπ.

    Για το τελος θα πω το εξης:
    Στα νεα του παιχνιδιου οταν μαθαμε οτι θα μπορουσαμε να παιξουμε ως θηλυκος ή αρσενικος Eivor κ να μπορουμε να το αλλαξουμε on the fly
    το χλευασαμε σαν feature (μαζι κ εγω), αλλα η αχλαδα εχει πισω την ουρα...
    Το επαιξα ως αρσενικος μια κ ειχα παιξει το Odyssey ως Κασσανδρα κ ηθελα μια αλλαγη βρε αδερφε, να σας ενημερωσω λοιπον οτι ο canon χαρακτηρας ειναι ο θηλυκος Eivor κ οσοι το παιξουν ετσι θα ζησουν ακομη πιο mindfuck καταστασεις.
    You 've been warned..
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    johnnyman25 (21-02-2021),Valkyre (21-02-2021)

  17. #395
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σου εβαλα σε σποιλερ το τελευταιο γιατι εγω δεν ειχα ιδεα για
    Spoiler!
    και τωρα νιωθω οτι το effect δε θα ειναι το ιδιο οταν θα το τελειωσω. Δεν εγινε κατι απλα ισως ειναι καλυτερα να μην το γνωριζει οποιος δεν θελει.

  18. #396
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον να δωσω κι εγω λιγο ενα μικρο update. Eιμαι στις 90 ωρες και οπως ειπα παω για το 100%. Δεν εχω βαρεθει, γουσταρω την ολη φαση και οπως ειπα πιο πανω θεωρω οτι η Ubisoft εχει σενιαρει την συνταγη σε αρκετα μεγαλο βαθμο. Παντα για τα γουστα μου εννοειται.

    Οπως λεει και πιο πανω ο Γιαννης, το παιχνιδι εχει παρα πολλα easter eggs και πραγματικα μερικα side quests με εκαναν να γελασω με τις αναφορες σε συγχρονη αλλα και παλια ποπ κουλτουρα.

    Το gameplay οσο αποκτας νεα abilities γινεται ολο και απολαυστικοτερο, παρολαυτα θεωρω οτι υπαρχουν μερικες αστοχιες. Μου αρεσει που η Ubisoft θελησε να επαναφερει το remain anonymous gameplay, αλλα δεν λειτουργει σωστα δυστυχως στην συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων. Το αποτελεσμα ειναι οι αποστολες που σε υποχρεωνουν να παιξεις ετσι να γινονται εκνευριστικες. Θεωρω οτι οι εχθροι δεν θα επρεπε να γινονται τοσο γρηγορα alert σε τετοια σκηνικα. Παραειναι αυστηρο το παιχνιδι.

    Επισης κατι αλλο που ειναι εκνευριστικο ειναι το aiming με το τοξο ενω εισαι σε πληρη καλυψη και καποιος εχθρος ειναι σε caution κατασταση, δηλαδη δεν εχει εντοπισει την θεση σου αλλα ψαχνει να σε βρει. Ε εσυ μπορει να εισαι μεσα στα φυλλωματα κρυμμενος 500 μετρα μακρια απο τον εχθρο και ετσι και κανεις aim με το τοξο γινεται κατευθειαν alert σε φαση σε βλεπει απο κλειδαροτρυπα απο 500 μετρα μακρια... η πλακα ειναι οτι αν δεν κανεις aim με το τοξο και απλα βγεις απο τις φυλλωσιες εντελως εξω φατσα φορα ε δεν σε βλεπει γιατι εισαι μακρια... ειναι λιγο τραγελαφικο το σκηνικο και μου την δινει πολυ οταν συμβαινει. Δεν ξερω εαν το εκανε αυτο ο developer επειδη τα τοξο γενικα ειναι πολυ overpowered mechanic, αλλα πρεπει να βρουν μια αλλη λυση γιατι οκ σπαει το immersion...

    Παρολαυτα, την περισσοτερη ωρα το παιχνιδι λειτουργει σωστα και αυτο εχει ως αποτελεσμα με καποια τρομερα abilities που εχουν βαλει μεσα να καθαριζεις ολοκληρα camp στο αψε σβησε με πολυ εντυπωσιακο τροπο και χωρις να παρει πρεφα κανεις τιποτα. Οταν γινεται αυτο, εγω τουλαχιστον παιρνω μεγαλη ικανοποιηση.

    Μεγαλο tearing που ελεγε ο φιλος Παρης το συναντησα τελικα αλλα μονο σε μια και μονο περιοχη και συγκεκριμενα μια πολη, το Jorvick. Μονο εκει ειδα μεγαλα σπασιματα στην οθονη και να ειμαι ειλικρινεις δεν καταλαβα το γιτι, μαλλον κακο optimization σε αυτη την περιοχη μου κανει καθως σε μεγαλυτερες πολεις που εχει το παιχνιδι, δεν υπαρχει σχεδον κανενα σπασιμο.

    Οπως ειπα προσπαθω να τα κανω ολα και το καινουργιο φορματ με πολλες μικρες αυτοτελεις ιστοριες μου αρεσει αρκετα και θεωρω οτι κανει πολυ ευχαριστο και ενδιαφερον το να προχωρας το παιχνιδι. Ειναι σαν επισοδεια απο μια σειρα. Καποιες δε απο αυτες τις ιστοριες, εμενα τουλαχιστον μου αρεσαν πολυ και το παιχνιδι σε βαζει σε πολλες διαφορετικες καταστασεις καποιες απο τις οποιες αποτελουν μεγαλη εκπληξη.

    Περιμενω με αγωνια να δω τι κρυβει το τελος του παιχνιδιου. Πιστευω εχω ακομα αρκετο δρομο, αλλα δεν βιαζομαι καθολου να πω την αληθεια.

  19. #397
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σου εβαλα σε σποιλερ το τελευταιο γιατι εγω δεν ειχα ιδεα για
    Spoiler!
    και τωρα νιωθω οτι το effect δε θα ειναι το ιδιο οταν θα το τελειωσω. Δεν εγινε κατι απλα ισως ειναι καλυτερα να μην το γνωριζει οποιος δεν θελει.
    Δεν αποκαλυψα τιποτα για το τελος, πιστευω οτι το spoiler που εβαλες δεν χρειαζοταν.
    Ο λογος που εκανα αναφορα στο τελος, ειναι για οσους δεν εχουν ξεκινησει το παιχνιδι ή οσοι δεν εχουν παρει ακομα ενα συγκεκριμμενο potion,
    οτι καλο θα ηταν να κανουν μια συγκεκριμμενη αλλαγη στο gameplay, ΕΑΝ θελουν να εχουν καλυτερη εμπειρια.
    ΕΑΝ δεν το κανουν δεν χανουν κατι σημαντικο κ εγω τελιωσα το game μην γνωριζοντας το συγκεκριμμενο feature κ παλι το απολαυσα, απλα ΙΣΩΣ οχι στο μεγιστο.
    Αυτο δεν το λεω εγω, αλλα οι δημιουργοι του παιχνιδιου, link δεν βαζω για ευνοητους λογους.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  20. #398
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το σποιλερ δεν το εβαλα επειδη εκανες καποια αποκαλυψη για την ιστορια, που οντως δεν εκανες το επιβεβαιωνω, στο εγραψα γιατι το εβαλα, γιατι εδωσες ενα χαρακτηρισμο στο τελος ο οποιος θεωρω οτι προδιαθετει. Εγω οπως εγραψα δεν ειχα ιδεα και σιγουρα το εφφε του συγκεκριμενου χαρακτηρισμου κατι τοις θα χασει την ενταση που θα ειχε αν δεν το γνωριζα.



    Γι αυτο με τον χαρακτηρα θα ηταν οντως καλο να το ξερει καποιος πριν παιξει εφοσον ειναι ετσι τα πραγματα αλλα και παλι ειναι κατι που εγω δεν γνωριζα καθολου και τωρα με βαζει σε περιεργες σκεψεις που δεν εκανα μεχρι τωρα. Δεν φταις εσυ σε αυτο φταιει η Ubisoft, ή τουλαχιστον ετσι μου φαινεται τωρα πριν τελειωσω το παιχνιδι, μπορει να αλλαξω γνωμη.

    Εν πασει περιπτωση το αφαιρεσα το spoiler tag αλλα εξακολουθω να θεωρω οτι ειναι καλυτερο να μην χαρακτηριζουμε τα τελη με συγκεκριμενες λεξεις οι οποιες προδιαθετουν αρκετα το τι να περιμενει ο αλλος. Δηλαδη mindfuck/cliffhanger ε λιγο πολυ με κανει να νιωθω οτι αυτο που θα δω θα ειναι σουπερ εκπληξη που δεν το περιμενω και ταυτοχρονα θα με αφησει και στα κρυα του λουτρου… ε εχει σημασια ΙΜΟ να κανω αυτες τις σκεψεις ενω ακομα παιζω το παιχνιδι.

  21. #399
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τελος στις 150 ωρες. Το ευχαριστήθηκα παρα παλυ, ειναι για μενα το καλυτερο ασσασιν απο ολα. Δεν υπήρξε ουτε στιγμη που να βαρεθω, μου αρεσε τοσο πολυ που καθησα και μαζεψα ακομα και σχεδον ολα τα μικρα σεντουκια σε ολες τις περιοχες. Πολυ δυνατο του σημειο εκτος απο το gameplay και την ατμόσφαιρα, ειναι για μενα και η ιστορία του. Και απορώ με αυτούς που λενε οτι δεν ειναι καλή

    Να και μερικά αστεία bugs που μου έτυχαν







    Το τελευταιο εχει plot twist στο τελος

  22. #400
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελικα το μεγαλο μου παραπονο απο το παιχνιδι ειναι το detection time ενω σημαδευεις με τοξο απο πληρη καλυψη σε φυλλωσιες. Μιλαμε δεν ξερω πραγματικα νιωθω οτι ειναι bug. Δεν μπορει να ειναι designed ετσι αυτο το πραγμα ειναι παντελως γελοιο και σου καταστρεφει κυριολεκτια το stealth flow. δεν ξερω τι σκεφτοταν αυτος που αποφασισε κατι τετοιο.

    Πραγματικα με εχει ξενερωσει πολλες φορες το εν λογω σκηνικο.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •