Page 27 of 27 FirstFirst ... 172324252627
Results 521 to 529 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #521
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post




    Γιάννη θυμάσαι μήπως γιατί
    Spoiler!
    Δυστυχως δεν κρατησα το link για μια εις βαθος αναλυση που ειχα βρει,
    αναφερομουν παντως σε αλλο τελος
    Spoiler!


    Last edited by jk_blue_tiger; 19-11-2022 at 01:18.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  2. #522
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Δυστυχως δεν κρατησα το link για μια εις βαθος αναλυση που ειχα βρει,
    αναφερομουν παντως σε αλλο τελος
    Spoiler!
    Ωραίος, δεν το είχα σκεφτεί πώς θα εκλάμβανα όλες αυτές τις στιγμές ως θηλυκός Eivor (όντως, σαν αρσενικός, ήταν pretty obvious όλη η φάση από την αρχή)

    Λίγο
    Spoiler!
    έχω ακόμη και 2-3 trophies για πλατίνα


  3. #523
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απο την αλλη βεβαια στο εξωφυλλο ειναι ο αρσενικος Eivor και λιγο πολυ η φατσα του ειναι γνωστη ακομα και αν δεν τον επιλεξεις στην αρχη. Αλλα ναι σιγουρα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες (λιγες ΙΜΟ) να μην κανεις την συνδεση τοσο ευκολα. Προσωπικα δεν μετανιωσα για την επιλογη μου δεν μου ταιριαζε ο θηλυκος στην προκειμενη περιπτωση.

  4. #524
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Για το εξωφυλλο, οκ, αλλα στα περισσοτερα teasers/trailers ισχυει το αντιστροφο, στα πολλα που εχω δει ολα αυτα τα χρονια τον θηλυκο χρησιμοποιουν περισσοτερο.
    Για αυτο το παιχνιδι της σειρας ο αντρικος χαρακτηρας ηταν πιστευω η mainstream επιλογη για τους περισσοτερους παικτες, εαν και οι Βικινγκ ειχαν κ γυναικες πολεμιστριες (shield maidens).
    Απλα η Ubi ΠΡΙΝ την κυκλοφορια δεν ειχε διαρευσει οπως με το Odyssey οτι ο cannon χαρακτηρας ηταν παλι θηλυ και ετσι μια κ ειιχα παιξει ως Kassandra στο προηγουμενο, πηγα τωρα με το ρευμα διαλεγοντας τον αρσενικο Eivor.
    Εαν το ηξερα, σχεδον σιγουρα θα διαλεγα ξανα γυναικα.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  5. #525
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εν τω μεταξυ αυτο για την Κασσανδρα εγω δεν το ειχα ακουσει ποτε (οχι οτι το αμφισβηττω)... αλλα οκ νομιζω οτι αυτα τα παρακολουθουν περισσοτερο και μεγαλοι φαν της σειρας.

    Οταν ειπα οτι δεν μου ταιριαξε δεν ηταν τοσο βασει της πραγματικης ιστοριας. Αν δεν κανω λαθος οι shield maidens συγκεκριμενα ανηκουν περισσοτερο στη μυθολογια παρα σε ιστορικη καταγραφη, αλλα υπαρχουν ενδειξεις οτι οντως υπηρχαν και γυναικες στα ranks. Οποτε δεν ειχα προβλημα με αυτο.

    Ουτως ή αλλως το Assassins Creed ακολουθει μια δικη του ιστορια και οπως ειναι προφανες η Eivor
    Spoiler!
    . Οποτε δεν με πειραζει καθολου να παιξω ως θηλυκος χαρακτηρας απο ολες τις αποψεις. Αυτο που δεν μου αρεσε ομως ηταν το voice acting και το οτι σαν σωματοτυπος ακολουθησε για μια ακομη φορα το προτυπο της ομορφης (πολυ ομορφης) κοπελας που ειναι αδυνατη και δεν σε πειθει με τιποτα (εμενα at least). Θα μου αρεσε τουλαχιστον να εδιναν μια επιλογη για μια πιο νταρντανα γυναικα, ψηλη κλπ.

  6. #526
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Διαθέσιμο το τελευταίο update, με πολύ πράμα μέσα, συμπεριλαμβανομένου και του τέλους του / της Eivor με το The Last Chapter

    https://www.ubisoft.com/en-us/game/a...tle-update-162


  7. #527
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Παιδια οσοι το παιζετε με extra/premium plus να ξερετε οτι μπορειτε μεχρι 19 Δεκεμβριου,
    απο 20 Δεκεμβριου βγαινει απο τη λιστα και ακομη και κατεβασμενο να το εχετε το παιχνιδι θα ειναι κλειδωμενο,
    το γνωστο λουκετακι.

  8. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Valkyre (30-11-2022)

  9. #528
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Διαθέσιμο το τελευταίο update, με πολύ πράμα μέσα, συμπεριλαμβανομένου και του τέλους του / της Eivor με το The Last Chapter

    https://www.ubisoft.com/en-us/game/a...tle-update-162

    Περιμενα καλυτερο κ μεγαλυτερο το last chapter, οσοι δεν το παιξουν δεν χανουν κατι, μπορουν καλλιστα να το δουν στο youtube.
    Απο την αλλη το crossover με το Mirage ηταν αρκετα καλο (εαν κ μικρο κ αυτο), η αποστολη ομως γαματη γιατι ηταν black box.

    Ειναι παρα πολυ το exta content, εχω παιξει/τελιωσει σχεδον τα παντα (εκτος απο Mastery Challenges & Forgotten Saga),
    τωρα παιζω τα Tombs of the Fallen V2, μετα θα πιασω το Dawn of Ragnarok κ τελος.
    Εχω αφησει το κτιριο με τα loadouts ημιτελες, το αλλο που φτιαχνεις runes στα μπετα, αλλα ενταξει υπαρχουν κ αλλα παιχνιδια να ασχοληθω,
    οι ωρες που ειμαι In ειναι ηδη σχεδον 400.
    Last edited by jk_blue_tiger; 01-12-2022 at 02:57.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #529
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τελος κ το Ragnarok 100%.
    Αυτα που ελεγαν για gameplay 30-40 ωρων, ισχυουν μονο για οποιον παει για το 100% (trophies hunting, side missions, map clearance),
    το main story ειναι πολυ μικρο κ βγαινει σε λιγοτερο πιστευω απο 10 ωρες, ενω το τελος ηταν πολυ αποτομο.
    Χρηματικα σε καμια περιπτωση δεν αξιζει τα 25€ που ειχα δωσει, ποσως δε τα 40€ που ζητουσε αρχικα (ενα 15αρι το πολυ), αλλα η Ubi μιλκαρει καλα τους fans του franchise.
    Στο Vahalla τλχ πηραμε πολυ extra content free, οποτε δεν ειχα ενδοιασμο να μην τα σκασω κ για το 2ο season pass.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

Page 27 of 27 FirstFirst ... 172324252627

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •