Page 25 of 27 FirstFirst ... 1521222324252627 LastLast
Results 481 to 500 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #481
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Αν μπορεί να βοηθήσει κάνεις.... είμαι στο asgard στην αποστολή extended family. Έχω βρει τα 29 απο τα 30 wealth κ στο χάρτη δεν δείχνει άλλο!!!!! Να υποθέσω ότι θα το δείξει μετά από κάποια αποστολή ή παιζει κατι αλλο?


    Spoiler!

  2. #482
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Αν εχεις ανοιξει ολο το Map κανονικα πρεπει να στα δειχνει (εδειχνε) ολα, ριξε μια ματια στο PowerPyx και δες τι σε βολευει περισσοτερο (χαρτης η βιντεο) για να δεις/βρεις τα πιο Tricky Collectables.

    Edit : Σχετικα με τα Save Files απ' οτι ειδα ναι γινεται αλλα π.χ. αν εχεις καποιο Trophy In Progress στο PS4 και μετα θες να το συνεχισεις στο PS5 παιζει νιλα, καλο θα 'ναι τελειωσε το εκει (PS4) αν το ξεκινησες εκει γιατι τα 'χουν κανει λιγο μπου....λο με τα Cross Saves.
    Last edited by Stefanos; 15-12-2021 at 02:15. Reason: Προσθηκη πληροφοριων
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  3. #483
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης
    Last edited by jk_blue_tiger; 15-12-2021 at 03:07.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. #484
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Μετά τη πλατίνα του Odyssey είχα κουραστεί και είπα δεν θα ασχοληθώ γρήγορα με AC.
    Τελευταία όλο και μου τριγυρνά να το πάρω…

  5. #485
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Εβαλα και ενα σχετικο post στο ac odyssey, οσοι εχετε τα 2 παιχνιδια πρεπει να παιξετε τα καινουργια δωρεαν stories που κυκλοφορησαν για αυτα. Προσοχη, παιξτε με τη σειρα, πρωτα το odyssey και μετα το valhalla. Αξιζει!!! Καλο θα ειναι για να τα ευχαριστηθειτε να εχετε τελειωσει πληρως το odyssey (main stories και dlc) και το valhalla
    Last edited by nikosarg; 15-12-2021 at 09:39.

  6. #486
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Χθες τελιωσα το crossover.
    Καταρχην ενα μεγαλο μπραβο στην Ubi που δεν ζητησε χρηματα γι αυτο, ενω καλλιστα θα μπορουσε.
    Επισης μας εδωσε 2 ιστοριες, ενω η κοινοτητα περιμενε 1 (μεσω ψαξιματος στα pc αρχεια των updates).
    Το 1ο story αφορα την Κασσανδρα κ μπορει να παιχτει μονο μεσω του Odyssey
    κ εδω ερχεται το μεγαλο φαουλ, σε υποχρεωνει να ξαναεγκαταστησεις το Odyssey απο την αρχη,
    ενω για τους κατοχους του Odyssey Season Pass σε υποχρεωνει να ξαναεγκαταστησεις ΟΛΑ τα expansions,
    δλδ εγκατασταση 115gb για να το παιξεις.
    Πιστευω οτι ειτε θα μπορουσαν να ενσωματωσουν το story της Κασσανδρας στο Valhalla,
    ή εστω να μην μας υποχρεωναν να εγκαταστησουμε ολα τα Odyssey expansions,
    μια κ εχουν δημιουργησει νεο ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ χαρτη γι αυτην την ιστορια.

    Στα των σεναριων τωρα, η ιστορια της Κασσανδρας ειναι η μεγαλυτερη αν και λιγοτερο ενδιαφερουσα.
    Μεγαλυτερη λογω side missions που για να τα βγαλετε ολα εχει μπολικο map cleaning,
    ενω το υποβαθρο που ενωνει τις 2 ιστοριες θα το δειτε μετα τους τιτλους τελους (περιμενετε μετα τα credits).
    Η ιστορια επικεντρωνεται
    Spoiler!

    θα ελεγα οτι ειναι ενα κακογραμμενο σεναριο, καθως δεν με επεισαν τπτ απο ολα οσα εγιναν για να φτασω στο τελος.

    Το 2ο arc του/της Eivor ειναι πιο ενδιαφερον, καθως συνανταμε την Kassandra κ εχει μπολικο content μεταξυ των 2 χαρακτηρων.
    Το σεναριο αφορα
    Spoiler!

    Ο ξεχωριστος χαρτης ειναι μικροτερος μεν απο του 1ου story, αλλα εχει ομορφοτερες τοποθεσιες (π.χ. καταρρακτες, γκρεμους διπλα στην θαλασσα),
    που σε συνδυασμο με τα καλυτερα γραφικα σε βυθιζουν πιο ομορφα στον κοσμο του.
    Νομιζω μου πηρε τον μισο ή το 1/3 του χρονου που χρειαστηκα για το Kassandra story για να το ολοκληρωσω 100%.

    Γενικοτερα εχουμε FREE fan service, το οποιο ολοι οι φανατικοι της σειρας εκτιμουμε δεοντως,
    ειναι το 1ο AC game που εχει τοσο extra free content, οποτε θα μας ειναι πιο ευκολο να βαλουμε το χερι στην τσεπη για το επερχομενο 2ο season pass.
    Last edited by jk_blue_tiger; 20-12-2021 at 03:30.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Valkyre (20-12-2021)

  8. #487
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Στον περισσότερο κόσμο, όπως και σε εμένα άρεσε αρκετά περισσότερο το πρώτο κομμάτι, του odyssey. Για μένα το odyssey part ήταν και πιο ενδιαφέρον και πιο χορταστικό. Ειδικά το τέλος ήταν σούπερ. Έπιανε δε την ιστορία εκεί που την άφησες μετά το Atlantis dlc. Το Valhalla κομμάτι ήταν και αυτό ενδιαφέρον αλλά κατώτερο του πρώτου μέρους. Γούστα είναι αυτά φυσικά.

  9. #488
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Στον περισσότερο κόσμο, όπως και σε εμένα άρεσε αρκετά περισσότερο το πρώτο κομμάτι, του odyssey.
    Ο περισσοτερος κοσμος ειναι γνωστοι σου, internet fans ή εννοεις κατι αλλο;

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Για μένα το odyssey part ήταν και πιο ενδιαφέρον και πιο χορταστικό. Ειδικά το τέλος ήταν σούπερ. Έπιανε δε την ιστορία εκεί που την άφησες μετά το Atlantis dlc.
    Το Valhalla κομμάτι ήταν και αυτό ενδιαφέρον αλλά κατώτερο του πρώτου μέρους. Γούστα είναι αυτά φυσικά.
    Εννοειται ειναι γουστα αλλα διαφωνουμε τελειως.
    Οταν στο σεναριο
    Spoiler!


    Εν κατακλειδι το οτι επιασε την ιστορια μετα το Atlantis dlc, δεν μου λεει κατι, εφοσον μου φανηκε κακογραμμενη,
    περιμενα ενα πιο "πομπωδες" σεναριο π.χ.
    Spoiler!

    Τεσπα, ισως εχει να κανει εαν καποιος εχει προτιμηση στο Valhalla/Odyssey γενικοτερα.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #489
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    [QUOTE=jk_blue_tiger;704668]Ο περισσοτερος κοσμος ειναι γνωστοι σου, internet fans ή εννοεις κατι αλλο;

    Και τα 2. Απο τους καμμια δεκαρια που εχουμε και τα 2 παιχνιδια στους 9 αρεσε περισσοτερο το πρωτο μερος. Απο tube οσοι σεσημασμενοι εχουν καναλια που βαζουν και AC (οχι οτι εχει καμμια σημασια αυτο) οι πιο πολλοι που ειδα τους αρεσε περισσοτερο το πρωτο. Ουτως η αλλως δεν εχει καμμια σημασια, σημασια εχει οτι δωθηκε πολυ ενδιαφερον crossover content δωρεαν, και μαλιστα ενα μερος του αφορα παιχνιδι 3 ετων. Αν προθεσουμε οιτ το Odyssey πηρε και ps5 patch, που καλλιστα θα μπορουσε να μην εχει γινει, ηταν πολυ καλη κινηση.

  11. #490
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    @Valkyre
    Θυμαμαι μια κουβεντα που ειχαμε για το player detection, ειχες τα δικια σου, απο το νεο update changelog, σημειωνω τα παρακατω:

    Stealth Improvements
    Below you’ll find our first iteration of stealth improvements.

    • Improved instances where NPCs could detect players when vision between the player and NPCs is obstructed.
    • Reduced the hold time and speed restriction when blending with crowds.
    • Resolved some issues that caused players to be instantly detected when they should not have been.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Valkyre (20-12-2021)

  13. #491
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Καλοδεχούμενη η free προσθήκη του crossover, αλλά στην περίπτωση που κάποιος έχει επιλέξει να παίξει με τον Αλέξιο, η Κασσάνδρα δεν του λέει τίποτα.΄Οπως και νάχει θέλω να επισκεφθώ έστω και ψηφιακά το νησί του Talisker!
    Στα του Valhalla: Πότε προτείνετε να παίξω τα expansions του season pass? Στο Odyssey τα είχα παίξει στο τέλος, αλλά η αίσθηση που μου αφήσανε ήταν οτι θα έπρεπε να τα παίξω λίγο μετά την μέση.

  14. #492
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Καλοδεχούμενη η free προσθήκη του crossover, αλλά στην περίπτωση που κάποιος έχει επιλέξει να παίξει με τον Αλέξιο, η Κασσάνδρα δεν του λέει τίποτα.΄Οπως και νάχει θέλω να επισκεφθώ έστω και ψηφιακά το νησί του Talisker!
    Στα του Valhalla: Πότε προτείνετε να παίξω τα expansions του season pass? Στο Odyssey τα είχα παίξει στο τέλος, αλλά η αίσθηση που μου αφήσανε ήταν οτι θα έπρεπε να τα παίξω λίγο μετά την μέση.



    Στο παραπανω video στο 3:00 λεει οτι μπορεις να παιξεις το Kassandra story στο Odyssey ως Alexios.
    Στο Valhalla ομως ως θυλυκος/αρσενικος Eivor θα βλεπεις μονο την Kassandra.

    To crossover εννοειται οτι πρεπει να παιχτει μετα απο ολα τα expansions του Odyssey, δες στο ιδιο video γυρω στο 2:11,
    ειναι late game content κ το ειχα γραψει σε προηγουμενο post

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    ενω το υποβαθρο που ενωνει τις 2 ιστοριες θα το δειτε μετα τους τιτλους τελους (περιμενετε μετα τα credits).

    Οσον αφορα τα expansions του Valhalla:

    Assassin's Creed Valhalla Wrath of the Druids DLC requirements: What is the recommended Power level for the DLC?

    For those wanting to start their new Irish adventure straight away, fret not. The recommended Power level for Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids is 55, and if you're a higher level then enemies within the DLC will get scaled to match your power.

    As well as this power level requirement, players will need to complete the first storyline in England - either Ledecestrescire or Grantebridgescire - before they can start the DLC and unlock the opening quest.
    After our playtime with Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids, we'd suggest that at least get to the East Anglia storyline before jumping into Ireland, just so you can experience some of the main storyline before delving into another narrative-heavy part of the game.
    That's just our suggestion though, and if you'd rather start exploring Ireland and all the new additions that come with the DLC, then go right ahead!


    Assassin's Creed Valhalla The Siege of Paris DLC requirements: What is the recommended power level for the DLC?


    Eivor will need to be quite experienced to succeed in France, as the recommended power level for Assassin's Creed Valhalla: The Siege of Paris is 200.
    However, if you are a higher level already, the content will scale to ensure it remains a challenge.

    As well as this relatively high recommended power level, the DLC's opening narrative suggests that this story fits in well after the main story of Assassin's Creed Valhalla is completed.
    However, that's only our suggestion. if you want to adventure in France before wrapping things up in England, and you are strong enough, sail away!
    Last edited by jk_blue_tiger; 21-12-2021 at 04:04.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  15. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Desmond (21-12-2021)

  16. #493
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  17. #494
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Γιατί ρε γμτ δεν μου εμφανίζονται τα βίντεο στο iOS 15;

    Ασχετο με το θρεντ βέβαια.

    Αλλά μου έχουν σπάσει τα νεύρα ότι έχω δοκιμάσει από γιατροσόφια του Ίντερνετ δεν βρήκα λύση.

    Γνωρίζει μήπως ο Λεωνίδας; (Αν ξέρει άλλος ας βοηθήσει γιατί από το κινητό δεν μπορώ πλέον να παρακολουθήσω το φόρουμ / από όλες τις άλλες σελίδες που επισκέπτομαι μόνο στο φόρουμ μας δεν φαίνονται καν τα βίντεο σκέτος κενός χώρος στο ποστ φαίνεται)

  18. #495
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Γιατί ρε γμτ δεν μου εμφανίζονται τα βίντεο στο iOS 15;

    Ασχετο με το θρεντ βέβαια.

    Αλλά μου έχουν σπάσει τα νεύρα ότι έχω δοκιμάσει από γιατροσόφια του Ίντερνετ δεν βρήκα λύση.

    Γνωρίζει μήπως ο Λεωνίδας; (Αν ξέρει άλλος ας βοηθήσει γιατί από το κινητό δεν μπορώ πλέον να παρακολουθήσω το φόρουμ / από όλες τις άλλες σελίδες που επισκέπτομαι μόνο στο φόρουμ μας δεν φαίνονται καν τα βίντεο σκέτος κενός χώρος στο ποστ φαίνεται)
    Κάποια ασυμβατότητα του vbulletin που έχουμε με το Safari είναι, και εμένα με έχει τσακίσει και στο iPad και στο Mac
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Lefteris_X (22-12-2021)

  20. #496
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Κι εγω υποφερω εδω και καιρο... νομιζω ειχα κανει το σχολιο πρωτος απο ολους σας! Τωρα που εχει και ο Slay Μacos και IOS παιζει και να υπαρχει ελπιδα!

  21. #497
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Εμένα παιδιά από iPad iOS 15 εμφανίζονται κανονικά τα βίντεο.

  22. #498
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά νομίζω είναι τόσο πηγμένος ο Slay (με real-life δουλειές?), που δεν το βλέπω να φτιάχνεται σύντομα.

    Γενικά έχει διάφορα θεματάκια το forum (software)... κάποια ήσσονος σημασίας, άλλα όχι και τόσο.

  23. #499
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  24. #500
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    panos74gr (11-02-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •