Το οτι τα ειχε το 9 και το 10 αλλαζει κατι στο επιχειρημα οτι καποια ειναι over the top και γελοια?
Bια εχει το last of us, βια εχει και το ΜΚ. Στη μια περιπτωση προσθετει, στην αλλη περιπτωση ειναι looney tunes καταστασεις. Δεν εχω μπερδεψει κατι, το rating ξερουμε οτι μπαινει γιατι πρεπει να μπει, προφανως και αυτα τα παιχνιδια αγοραζονται και απο 15χρονα και ακομα πιο μικρα παιδια. Στο εξωτερικο σε retail καταστηματα ισχυει και δεν το πουλανε, σε καμια περιπτωση ομως δεν ειναι ο κανονας, στις ιντερνετικες και digital αγορες η ηλικια δεν παιζει κανενα ρολο. Δεν μπορω να διανοηθω ας πουμε οτι το fatality που η sonya ριχνει κλωτσια στα @@ του εκαστοτε και εξφενδονιζεται η σπονδυλικη του στηλη και τα eyesballs ερχονται και κολλανε στην καμερα απευθυνεται σε ενηλικες. Αν οντως το εχουν κανει για να το δει ενας ενηλικας και να πει, wow cool τοτε μαλλον εχουν κανει καποιο λαθος.
Για μενα το πιο πιθανο να το δει ενας πιτσιρικας και να του φανει cool. Στα δικα μου ματια παντα που παιζω πολλα βιαια games αυτο το πραγμα ειναι απλα γελοιο και αποθαρρυνει εναν ενηλικα να το αγορασει.
Κι επειδη το σχολιο το εκανα επειδη ειπωθηκε οτι καποιος το εγραψε σε review σαν αρνητικο και θεωρηθηκε ατοπο, προφανως και δεν ειναι ενα ατοπο σχολιο για μενα.
Την αποψη του ειπε ο reviewer και δεν ειναι ο μονος που το σκεφτεται, κατα τη γνωμη μου η NetherRealm εχει χασει τη μπαλα εντελως και υποβαθμιζει ενα πολυ ωραιο προιον με την υπερπροσπαθεια που κανει να γινεται καθε φορα και πιο gory και να "σοκαρει".
Το αποτελεσμα ειναι απλα γελοιο και ειναι κριμα, μιλαμε για ενα πολυ αξιολογο κατα τα αλλα προιον με εκπληκτικο οπτικο τομεα για το ειδος του.