Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 30 of 30

Thread: The Outer Worlds

  1. #21

    Default

    ^^^
    αυτο πηγα να ρωτησω τωρα,αν εχεις ασχοληθει με κανενα fallout ποτε. γι'αυτο σου φανηκε καπως το να lootαρεις τα παντα. ετσι ειναι τα fallout παιχνιδια και σε αυτη τη λογικη στηριχτηκε το outer worlds,η obsidian ειναι και πισω απο το fallout new vegas οποτε κατι παραπλησιο ηθελαν να κανουν και σε αυτο.
    προσωπικα μου αρεσει αυτο,οπως επισης μου αρεσε και το fallout 4.

  2. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Conjure7 (08-11-2019)

  3. #22
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ευχαριστώ Δημήτρη για τις ευχές!
    Fallout έχω παίξει εγώ λίγο το 4 που δεν μου πολυάρεσε. Αλλά εκεί αν θυμάμαι καλά το loot είχε νόημα μιας και τα αντικείμενα είτε τα πουλουσες είτε μπορούσες να κάνεις craft αλλά αντικείμενα.
    Στο outer worlds τα περισσότερα είναι μόνο για να τα πουλάς. Οπότε καλύτερα να είχε παντού credits αντί να μαζεύω άσχετα αντικείμενα.
    Δεν με ενοχλησε, αλλά θεωρώ πως δεν προσέφερε και τίποτα.
    Δημήτρη συμφωνώ για το stealth που είπες. Και εγώ πήγα να το δοκιμάσω στην αρχή αλλά Τζιφός.
    Ένα άλλο ωραίο χαρακτηριστικό του παιχνιδιού είναι ότι μπορείς να σκοτώσεις οποιονδήποτε NPC (πλην ενός) πράγμα που αλλάζει αρκετά και την ροή της ιστορίας αλλά και τα quests.
    Γενικά από επιλογές το παιχνίδι έχει πάρα πολλές και αυτό για μένα είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  4. #23
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @christos

    Μα δεν μου ειναι αγνωστο τετοιου ειδους looting. Δεν ειναι εφευρεση του Fallout. Το θεμα ειναι κατα ποσο το looting εχει νοημα και ειναι rewarding. Στο παρον παιχνιδι, (δεν ξερω για fallout) ειναι πραγματικα ανουσιο. Δεν υπαρχει κατι ιδιαιτερο να lootαρεις. Ξεχωριστα οπλα θα παρεις απο quest, ασε που τα απλα lvl 1 να παρεις και να τα κανεις upgrade καταληγεις στα καλυτερα οπλα. Γενικα ειναι ακυρο το loot στο παιχνιδι εντελως. Τα base οπλα και οτι σπεσιαλ υπαρχει απο quest. Θα lootαρεις τα ιδια ακριβως οπλα ξανα και ξανα και ξανα και ξανα.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    christos-sonyboy (09-11-2019),mihalis13 (11-11-2019)

  6. #24
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Obsidian introduces the setting of The Outer Worlds: Peril on Gorgon

    https://blog.playstation.com/2020/07...n/#sf236187321

  7. #25

    Default

    το ειχα παρει σε χαμηλη τιμη και ειπα να το ξεκινησω μιας και μου αρεσουν τετοιου τυπου παιχνιδια. προβλημα με framerate ακομα δεν εχω δει αλλα σε καποια σημεια τα cutscenes ειναι τελειως απαραδεκτα τεχνικα.μιλαμε για χοντρα κολληματα,choppy οχι αστεια. λιγο ξενερωμα ομολογω αλλα το παιχνιδι που το επαιξα κανα δυο ωρες,μου αρεσε πολυ.

  8. #26

    Default

    Το παιχνιδι overall ειναι καλο.
    Η ιστορια/γραφη/side quests/characters ειναι τα δυνατα του σημεια.

    Gameplay/Gunplay/AI(companion πχ)στα πιο αδυναμα σημεια οπως και το performance/γραφικα(παρολο που σχεδιαστικα το παιχνιδι δεν εχει κακο art direction ας το πουμε,σε γραφικα σιγουρα εχουμε δει παρα πολυ καλυτερα πραγματα σε αυτη την γενια με μεγαλη κιολας διαφορα).

  9. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (26-07-2020)

  10. #27

    Default

    ολα μου αρεσουν στο παιχνιδι γιατι μου θυμιζει εντονα το fallout,μονο αυτο στα cutscenes με ενοχλησε,δε μου εκατσε καλα στο ματι καθολου.

  11. #28
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #29
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το παιχνίδι τρέχει στα 60 fps πλέον στο PS5
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #30

    Default

    Πολύ καθυστερημένα κι εγώ και με πολλές αναβολές, το πήρα σε έκπτωση στο store πριν λίγες μέρες και το τελείωσα προχθές.
    Ισχύει ό,τι έχετε πει: είναι ένα πολύ καλό σύνολο, που αξίζει κυρίως για τον κόσμο του, τους διαλόγους, τις ιστορίες που διαδραματίζονται στο σύμπαν της Halcyon, τις αποφάσεις που παίρνουμε. Mου άρεσε το μέγεθος και η διάρκειά του. Θα πώ ότι μου άρεσε και το shooting του, απλό αλλά άμεσο και άνετο. Κι εγώ στο normal το έβαλα, για να το δω πώς είναι, και τελικά το πήγα έτσι ως το τέλος, αλλά όντως, μόλις βρεις πιο δυνατά όπλα ή αναβαθμίσεις τα αρχικά, γίνεται αρκετά εύκολο. Τώρα με το looting, ναι, από ένα σημείο και μετά δεν δίνει κάτι ιδιαίτερο, επαναλαμβάνεται με τα ίδια, και είναι απλώς χρήσιμα κάποια υλικά, για αναβαθμίσεις και repair, και πυρομαχικά που μαζεύεις. Έχει και τα perks, που είναι οκ, χωρίς να κάνουν και καμία τρελή διαφορά, όπως μου φάνηκε.
    Πολύ ωραίο που έχεις και τη δυνατότητα για συντρόφους, με τον δικό του χαρακτήρα και ατάκες ο καθένας. Νομίζω αυτό το πέτυχαν άριστα.
    Γενικά, αν κανείς δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις και ξέρει τι να περιμένει, θα περάσει πολύ καλά.
    Λένε ότι τα DLC είναι πολύ καλά, αλλά εγώ όταν τελειώσω ένα παιχνίδι, δηλ. το main story, δεν ξαναπάω πίσω. Έπρεπε να τα είχα πάρει μαζί με το main, για να παιχθούν παράλληλα με το στόρι (λογικά θα γίνεται), αλλά οκ, μικρό το κακό.
    Θα ήθελα πάντως να δω μία συνέχεια και σίγουρα το σύμπαν προσφέρεται πολύ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •