Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 80 of 90

Thread: Hogwarts Legacy

  1. #61
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ τι εννοεις επρεπε να ειναι 4K 60 χωρις RT? Ποσα παιχνιδια του ps5 ειναι 4K 60fps? Γιατι προφανως αναφερεσαι σε native 4K. Επισης το παιχνιδι προσφερει πληθωρα επικογων και η καλυτερη για εμενα ειναι το Balance mode αλλα δυστυχως αυτο ειναι για 120hz τηλεορασεις.

  2. #62
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ τι εννοεις επρεπε να ειναι 4K 60 χωρις RT? Ποσα παιχνιδια του ps5 ειναι 4K 60fps? Γιατι προφανως αναφερεσαι σε native 4K. Επισης το παιχνιδι προσφερει πληθωρα επικογων και η καλυτερη για εμενα ειναι το Balance mode αλλα δυστυχως αυτο ειναι για 120hz τηλεορασεις.
    Όχι όχι λάθος. Dynamic. Έκανα λάθος.Με έχει μπερδέψει στο ότι δίνει 2 modes στο fidelity. Απλά το συγκεκριμένο ακόμα και στο performance λένε ότι δεν είναι κλειδωμένο ούτε στα 1440. Προχθές πάντως πήρε patch. Όμως είναι από τα λίγα παιχνίδια που προσωπικά βλέπω τεράστια διαφορά στα γραφικά ανάμεσα σε Fidelity και performance χωρίς βέβαια να ρίχνουν σαγόνι σε καμία από τις 2 περιπτώσεις.

    Όντως το Balance mode είναι η καλύτερη επιλογή. Δυστυχώς αν και η TV μου είναι άψογη στην εικόνα πλησιάζοντας αρκετά τα μαύρα των Oled και ίσως ακόμα και τώρα αν όχι η καλύτερη Qled σίγουρα μέσα στις 3 καλύτερες δεν υποστηρίζει VRR λόγο HDMI 2.1 Μόνο FreeSync μέσο HDMI 2.0 κάτι που δεν υποστηρίζεται από την κονσόλα. Και η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν θέλω να την αντικαταστήσω. Είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα. Ίσως μελλοντικά πάω σε Oled αλλά όσο αφορά τις Qled καμία άλλη δεν έχει τα μαύρα της Q9FN οπότε προς το παρών περιμένω μιας και τις φοβάμαι ακόμη τις Oled.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 20-02-2023 at 02:47.

  3. #63
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μην κολλας τοσο στην αναλυση και τους αριθμους στο εχω πει τοσες φορες... το θεμα ειναι τι βλεπουν τα ματια σου. Το συγκεκριμενο παιχνιδι προσφερει πληθωρα επιλογων για ολα τα γουστα. Ακομα και αν δεν εχεις 120hz τηλεοραση, πιστευω σε καλυπτει.

    BTW η εκδοση του XBOXSX ειναι ψιλοχαλια... οποτε οσοι εχετε και τις 2 κονσολες, προσοχη...


  4. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (20-02-2023)

  5. #64
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Ρε παιδιά, στο Switch τι ακριβώς έκδοση θα βγάλουν ? Εντάξει, είπαμε, να το ευχαριστηθούν όσοι περισσότεροι, αλλά πραγματικά απορώ.

  6. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    Valkyre (20-02-2023)

  7. #65
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Ρε παιδιά, στο Switch τι ακριβώς έκδοση θα βγάλουν ? Εντάξει, είπαμε, να το ευχαριστηθούν όσοι περισσότεροι, αλλά πραγματικά απορώ.
    Εχεις δει το Wotcher 3 στο Switch? Ψιλοανεκδοτο ειναι...

    Ειναι απλα αποδειξη οτι αν θελεις κατι να το βγαλεις καπου, ε μπορεις να το κανεις. Θα το ξεκοιλιασεις, αλλα, καπως, θα το κυκλοφορησεις.

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    gonzalez (20-02-2023)

  9. #66
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εχεις δει το Wotcher 3 στο Switch? Ψιλοανεκδοτο ειναι...

    Ειναι απλα αποδειξη οτι αν θελεις κατι να το βγαλεις καπου, ε μπορεις να το κανεις. Θα το ξεκοιλιασεις, αλλα, καπως, θα το κυκλοφορησεις.
    Δεν το είχα δει η αλήθεια είναι - μόλις το έκανα και στην αρχή νόμιζα ότι είχαν απλά θολώσει τα μάτια μου. Αλλά ναι, θα το πετσοκόψουν όσο δεν πάει, θα παίξει και κάνα ξόρκι να ανεβάζει την απόδοση, κάτι θα γίνει.
    Στα του παιχνιδιού πάντως, παίζω εδώ και καιρό κι εγώ (στο PC), είναι πολύ καλύτερο απ ότι φανταζόμουν. Του έχω βγαλει και το minimap και νομιζω βοηθαει λιγο στο να σε κανει να θες να εξερευνησεις πιο πολυ τον κοσμο του, αντι να κοιτας τα σημαδακια συνεχως απο εκει. Ειναι λιγο επαναλαμβανομενο ωρες ωρες, ειδικα στα side missions, αλλα γενικοτερα εχει πεσει πολυ και καλη δουλεια.
    Προσωπικά ούτε εγώ είμαι ιδιαίτερος φαν του Χάρι Ποτερ, αλλά πιστεύω παίζεται εύκολα και καμία σχεση να μν έχεις με το όλο θέμα.

  10. #67
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Mini map ειναι το πρωτο πραγμα που απενεργοποιω σε καθε μου παιχνιδι. Ειμαι φανατικα εναντιον!



    Πιστευω το τεραστιο προβλημα θα ειναι το loading. Αν στο PS5 σε καποιες στιγμες χρειαζεται loading 1-2sec σε καποιες συγκεκριμενες πορτες, στο PS4 θα γινει χαμος...

  11. #68
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Υπαρχει σοβαρό bug στο quest της Natty που δεν σε αφήνει να το προχωρήσεις καθόλου. Δυστυχώς την επαθα κι εγω



    https://www.reddit.com/r/HarryPotter..._the_word_bug/

  12. #69
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ωραιοτατο το παιχνιδι και πραγματικα με κανει να θελω να εξερευνησω τον μαγικο του κοσμο αλλα μιλωντας καθαρα για τα τροπαια, οι devs θελουν ενα χερακι ξυλο... ο αριθμος των collectibles ειναι αδιανοητος και κανει την Ubisoft να μοιαζει με "γατακι" και το χειροτερο ειναι οτι ζητανε απο εσενα να τα μαζεψεις ΟΛΑ...

    Ρε μλκες γιατι το κανετε αυτο? Το δικο σας παιχνιδι χαλατε. Πειτε στον αλλο να μαζεψει το 80% εστω. Αφηστε τα υπολοιπα για οποιον θελει. Δλδ τα τιπς της Ubisoft πρεπει να σας δωσω?

  13. #70
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    Μολις το τελειωσα σε PS5 μου πηρε 48 ωρες εκανα και τις 57 side missions. Δεν την παλευα να κανω τα υπολοιπα παιδια οτι ηταν να δω απο το παιχνιδι το ειδα δεν ειμαι trophy hunter ουτε map cleaner. Το απολαυσα παντως μπραβο τους

  14. The Following User Says Thank You to lak100 For This Useful Post:

    Lefteris_X (16-03-2023)

  15. #71
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Το install ενός παιχνιδιού, γίνεται εξολοκλήρου από το δισκάκι? Ή κατεβάζει κ δεδομένα από το νετ? Το έβαλα εχτές 1η φορά κ η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε μετά από 7 ώρες. Η σύνδεση μου δεν ειναι καλή. Εκεί που συνήθως πιάνω 11mbps Εχτές έπιανα 7. Κατέβαζε κ το day 1 patch να υποθέσω? Βέβαια στα downloads δεν έδειχνε να κατεβάζει κάποιο update πάρα μόνο την πρόοδο της εγκατάστασης. Εντωμεταξύ το drive ακουστικές πολύ λίγες φορές. Γιαυτό υποθέτω ότι είτε κατεβάζει το patch είτε αλλά δεδομένα του παιχνιδιού για το install. Κ σε άλλα παιχνίδια αργεί (ποτέ δεν παίζω day 1, περιμένω να βγουν πρώτα κάποια update) αλλά όχι τόσο. Έπαιξα κ τον πρόλογο αλλα μετά με έκοψε γιατί δεν είχε ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.

    Spoiler!

  16. #72
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σιγουρα το day 1 patch θα το κατεβασε αλλα διαβαζω οτι ειναι μονο 2 gb. Εκτος και αν εχει βγει καποιο πιο νεο patch που ειναι πολυ μεγαλυτερο.

  17. #73
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Όσο ώρα έκανε ότι εκανε, μέσα από το info του παιχνιδιού έγραφε έκδοση 1.00.005. Οπότε δεν ξέρω πόσα update είναι. Κάπου διάβασα για 35gb. Αλλά δ θα έπρεπε να το βλέπω κ αυτό στα downloads? Σε άλλα games το έβγαζε.

    Spoiler!

  18. #74
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω βλεπω οτι το 1.005 ειναι 1.2gb μεγεθος. Δε νομιζω παντως να εχει κατι το PS5 σου. Ισως απλα κοπηκε η συνδεση σου καποια στιγμη?

  19. #75
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Δεν ξέρω. Πάντως βρήκα κ στο reddit ότι είχαν αρκετοί το ίδιο θέμα. Κ είχαν χαμηλή ταχύτητα. Κ κάτι κατέβαζαν στα 35gb. Γιαυτό λέω ότι μήπως στο δισκάκι δεν είναι όλα τα αρχεία εγκατάστασης αλλά κάποια τα τραβάει από το νετ. Εξάλλου το drive δεν ακουγόταν συνέχεια πάρα ελάχιστες φορές.
    Πρέπει επειγόντως να βάλω fiber.

    Spoiler!

  20. #76
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τοτε αν παιζουν 35 gb ειναι απολυτα δικαιολογημενο. Που το κανεις εγκατασταση, στον εσωτερικο δισκο φανταζομαι σωστα?

    Φανταζομαι θα μπορεις να κανεις ενα τεστ σβηνοντας το παιχνιδι, βγαζοντας την κονσολα offline απο το ιντερνετ και κανοντας install οτι εχει το δισκακι μεσα. Ετσι απλα για να σου φυγει οποιαδηποτε ιδεα οτι κατι μπορει να φταιει με το drive του PS5.

  21. #77
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ναι στον εσωτερικό δίσκο.
    Όχι δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το drive. Εξάλλου μόλις τελείωσε μετά από ώρες ή εγκατάσταση, έπαιξα λίγο για να δω κ να μου φύγουν ιδέες.

    Spoiler!

  22. #78
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Επειδη δεν θέλω να το παίξω 4 φορές, πως πήρατε τα τρόπαια με τους οίκους γρήγορα? Ο powerpyx γραφει ότι αφού διαλέξεις οίκο μετά τον πρόλογο, πρέπει να φτάσεις στο 18ο quest που παραλειποντας τα cutscenes είναι 2 ώρες. Ισχύει? 18 quest μέσα σε 2 ώρες???

    Spoiler!

  23. #79
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ναι γινεται και ισως ειναι και λιγοτερο απο 2 ωρες. Κανεις μονο τα βασικα quests τιποτα αλλο. Ξερεις και τι να κανεις και προχωράνε γρηγορα

  24. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    ilias78 (30-03-2023)

  25. #80
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Γιατί μου φάνηκε πολύ γρήγορο. Ευχαριστω

    Spoiler!

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •