Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 90

Thread: Hogwarts Legacy

  1. #41
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν εισαι φαν του υλικου, νομιζω το παιχνιδι δειχνει να ειναι το ονειρο που γινεται πραγματικοτητα. Βεβαια ποσο αυτο που δειχνουν ανταποκρινεται ποιοτικα σαν συνολο, ειναι ενα θεμα, αλλα πραγματικα δειχνουν να αγαπανε το source material.


  2. #42
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το είδα και εγώ live χτες, πολύ όμορφο, τρομερή ατμόσφαιρα και φαίνεται ότι έχει φτιαχτεί με μεράκι. Το combat δεν ξέρω και ακριβώς πως θα λειτουργεί.

    Αλλά ναι, φαίνεται ότι είναι ΤΟ παιχνίδι Harry Potter που περίμεναν όλοι οι fans.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    obione (18-03-2022)

  4. #43
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μακαρι παιδιά γιατί οντως δείχνει να εχει πέσει πολύ μεράκι .

  5. #44
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οντως απο αυτο που ειδα φαινεται παρα πολυ φιλοδοξο, προσπαθουν να ενταξουν στα mechanics του παιχνιδιου ολες τις πτυχες του franchise δλδ combat με τα spells, μαθηματα, socializing με τους συμμαθητες, exploration εντος hogwarts, flying εκτος κτλ.
    Δεν ξερω αν συνδιαζονται ολα αυτα σε μια gameplay λουπα που θα εχει ενδιαφερον (γιατι αυτο ειναι και το ζητουμενο εν τελει) αλλα ειναι σιγουρα φιλοδοξο. Τα γραφικα αξιοπρεπεστατα για crossgen παιχνιδι, βεβαια ειναι αρκετα καλωπισμενο για την παρουσιαση του, δεν περιμενω να ειναι ακριβως ετσι στο τελικο προιον.


  6. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Brazhlias (21-03-2022)

  7. #45
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default


  8. #46
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δηλωνω ολιγον σοκαρισμενος απο το ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ φαινεται αυτο το παιχνιδι απο οτι εχω δει μεχρι τωρα...

    Ειτε μιλαμε για πιστοτητα στο source material, ειτε μιλαμε για gameplay, για γραφικα, για ποικιλια περιβαλλοντων, για το καλλιτεχνικο κομματι...

    Ρε παιδια δεν ξερω εμενα μου φαινεται αυτο GOTY nominee material...

    Ελπιζω πραγματικα να βγει αληθινο.


  9. #47
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    πολυ ομορφο φαινεται τελικα οντως!! και τα στοιχεια μαχης και ο κοσμος (τωρα απο στορυ πανω κατω ξερουμε τι περιμενουμε)!
    Θα το προσπερναγα εγω επειδη δεν μ'αρεσουν τα harry potter γενικα αλλα μετα απο αυτο το βιντεο μπηκε wishlist.

  10. #48
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οι εκδοσεις για ps4,xbox one και switch πηραν delay, οι current gen θα κυκλοφορησουν στην ωρα τους.
    Καλα τα ps4/xbox one, ειμαι πολυ περιεργος αυτο που βλεπουμε πως θα κυκλοφορησει στο switch.
    Ταλαιπωρια σκετη για τους devs.
    Στο παιχνιδι φαινεται να εχει πεσει απιστευτη δουλεια, τεραστιος κοσμος, ομορφα γραφικα, καλλιτεχνικα εχουν αποδωσει αψογα τον κοσμο, flying, mounts, role playing, combat, building, απειρο customization, μιλαμε για παρα πολλα mechanics και ολα φαινονται καλοδουλεμενα.
    Φαινεται too good to be true το project, αν και δεν ειμαι ιδιαιτερος fan του franchise μακαρι να ειναι καλο. Εχει πεσει δουλιτσα.


  11. #49
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ποτε γινεται Lift το review embargo?

    Πραγματικα πιστευω πως θα τα παει πολυ καλα το συγκεκριμενο παιχνιδι και δινω μεγαλες πιθανοτητες να το παρω day 1.

  12. #50
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default



    Και για να απαντησω μονος μου το review embargo ληγει στις 6 Φεβρουαριου.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (01-02-2023),panos74gr (02-02-2023)

  14. #51
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Ψιλοσκίζει το παιχνίδι στα review!

    https://www.metacritic.com/game/play...ogwarts-legacy

  15. The Following 2 Users Say Thank You to drifterx For This Useful Post:

    Error Flynn (06-02-2023),Valkyre (06-02-2023)

  16. #52
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ φαινοτανε πραγματικα... μπραβο τους... το προιον φαινεται απο ακρη σε ακρη οτι ειναι φτιαγμενο με αγαπη και μερακι.

    Θα παει για αγορα... να τελειωσω το Callisto και μετα θα πιασω αυτο...

  17. #53
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default


  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tomic20 (09-02-2023)

  19. #54
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πολυ προβλημα βλεπω υπάρχει με την διαθεσιμότητα του

  20. #55
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω ειδα στο σκρουτζ οτι το ειχαν 63 ευρω 2-3 μαγαζια και το χτυπησα τη δευτερα μετα τα reviews γιατι την εκοβα τη δουλεια οτι ειτε θα αυξηθουν οι τιμες σε αυτα τα 2-3 μαγαζια ειτε θα γινει χαμος μετα τα πολυ καλα reviews και απο οτι φαινεται εγιναν και τα δυο...

    Εγω παντως παραλαμβανω σημερα. Αλλα δεν ξερω καν αν θα προλαβω να το βαλω καθως φευγω ΣΚ.

    Αναμεινατε...

  21. #56
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    https://direct.playstation.com/en-gb...imited-edition

    Μου αρέσει η έκδοση αυτη με το μαυρο

  22. #57
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επαιξα λιγο το παιχνιδι και μπορω να πω οτι μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις.

    Σε βαζει κυριολεκτικα μεσα στον κοσμο των ταινιων και των βιβλιων. Ακομα δεν εχω βγει καν απο το Hogwarts το οποιο ειναι τεραστιο και μπορεις να επισκευτεις τα παντα. Μου θυμισε το feeling του Midgar απο το FVII... οτι ακομα δεν εχω βγει απο το καστρο και εξω ειναι ενας ολοκληρος κοσμος που με περιμενει.

    Η παρουσιαση ειναι μια χαρα, πολυ μακρινο LOD, πολυ καλο lip sync , εξαισιο voice acting, γενικα πολυ αγαπη στο παιχνιδι. Λεπτομερια παντου, μαθητες να κανουν ενα σωρο πραγματα, φαντασματα να γυρνοβολανε στους διαδρομους, ζωντανοι πινακες με κανονικο animation, μυστικα σε καθε γωνια, puzzles και τοσα πολλα αλλα... υπαρχει ζωντανια στον κοσμο παντου.

    Και απο αποψη gameplay νομιζω (αλλα ειναι νωρις ακομα) εχουν παρει σωστη κατευθυνση. Μεχρι στιγμης τους βγαζω το καπελο. Τους αξιζουν συγχαρητηρια για την αποδοση του κοσμου και του feeling.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (13-02-2023),obione (13-02-2023),panos74gr (13-02-2023)

  24. #58
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οσο παιζω τοσο περισσοτερο μου αρεσει.. μεχρι στιγμης ειναι η εκπληξη της χρονιας για εμενα το παιχνιδι και να φανταστει κανεις οτι το περιμενα να ειναι καλο. Απλα οχι ΤΟΣΟ καλο. Η προσοχη στη λεπτομερια, ο κοσμος, η ζωντανια του και ναι το gameplay. Και αυτο ειναι πολυ προσεγμενο, και ενω γενικα δεν ειμαι ο τυπος που του αρεσει να παιζει ως caster σε τετοια παιχνιδια, παρολαυτα η χρηση της μαγειας ειναι πολυ καλη και στην μαχη αλλα ακομα περισσοτερο στην εξερευνηση. Και ο κοσμος εχει πολυ πραγμα για εξερευνηση. Ολα τε ξορκια χρησιμοποιουνται για να λυσεις puzzles, για traversal και πολλα ακομη.

    Απο τα παιχνιδια που με κανουν να περιμενω πως και πως να πιασω το χειριστηριο στο χερι.. ποιος θα το περιμενε..

  25. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (19-02-2023)

  26. #59
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εκει που θα ηθελε λιγο βελτίωση ειναι το story και τα side quests. Το story ειναι πολυ νερόβραστο, δεν εχει κατι να σε κανει να έχεις μια αγωνία τι θα γίνει παρακάτω

    Και τα side quests τα πιο πολλα ειναι πολυ βαρετά, ειδικα αυτα που ξεκλειδώνουν σπελς. Πηγαινε παρε 5 potion, παρε 5 φυτα, μετα δωστα στον npc να ξεκλειδώσει το ταδε σπελ και μετα παρε 10 potions και 10 φυτα να ξεκλειδώσει το επόμενο σπελ

    Κατα τα αλλα ειναι πολυ εντυπωσιακό game, φοβερος κοσμος και το gameplay ολα τα λεφτα. Εχω δει μονο την πρωτη ταινια χαρι ποτερ και δεν μου αρεσε καθολου, ούτε γουσταρω τους μαγους στα games, αλλα εδω το χαίρεσαι πραγματικά και περνας καλα

  27. #60
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Λίγο που το είδα μου άρεσε και μένα αρκετά. Το έχω πάρει αλλά θα το ξεκινήσω μόλις τελειώσω με την Season 2 στο Modern Warfare 2. Αλλά με χαλάει λιγάκι στον τεχνικό τομέα. Θα μπορούσε να είναι 4k 60 χωρίς RT και 4K30 με RT. Δεν το θεωρώ τόσο next gen. Τι να πει το Horizon δηλ. Από εκεί και πέρα ξενερώνω αρκετά με τους υπότιτλους. Έχει της Παναγίας τα μάτια μέσα και λείπουν τα Ελληνικά. Γιατί. Ίσως έχω καλό μάθει με τα αποκλειστικά της Sony αλλά αυτό θα ήταν το σωστό. Την Ελλαδιτσα δεν την υπολογίζουν δυστυχώς.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •