Results 1 to 9 of 9

Thread: warhammer 40k inquisitor martyr

  1. #1

    Default warhammer 40k inquisitor martyr






    τα review τα εβαλα για να παρετε μια ιδεα τι παιζει με το παιχνιδι. για να το πω απλα,ειναι ενα diablo παιχνιδι στο διαστημα με οπλα.
    το εχω προχωρησει αρκετα,τα εχει τα θεματα του οχι βεβαια κατι το τρομερο ωστε να σου χαλασει τη διαθεση,πηρε σημερα κ ενα patchακι
    που διορθωνει πολλα πραματακια.το παιζω στο x αλλα δεν εχει κ καμια τεραστια διαφορα με το pro. σε οποιον αρεσε το diablo 3,σιγουρα θα του αρρεσει
    κ αυτο.

  2. #2
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Το μόνο παιχνίδι που με έκανε να ξενυχτήσω μετά από πολλά χρόνια. Άπειρο υλικό, ατμόσφαιρα στο θεό και καμία σχέση με το diablo όσον αφορά την μάχη θα έλεγα. Είναι όπως το tabletop. Θες cover και η μάχη είναι (αρκετά) πιο αργή. Βασικά θα έλεγα η πιο σωστή ρεαλιστική εξομοίωση turn based > real time που έχει γίνει σε game.

    Τα reviews δυστυχώς το βγάλανε μέτριο αλλά εμένα μου άρεσε πολύ ότι και να γράψανε. Φαντάσου μέχρι και τον μηχανισμό ότι τα skills είναι ανάλογα τα όπλα σχολιάσανε αρνητικά.

    Heretics.

    10/10 αλλά είμαι biased

    x1x έκδοση.

  3. #3

    Default

    οντως απειρο υλικο.νομιζω οτι δεν τελειωνουν ποτε οι υπολοιπες αποστολες εκτος απο τις story missions. ορεξη να εχεις να παιζεις! ενα 8αρι θα του εβαζα εγω.
    παντως αν θες να το περιγραψεις σε καποιον για να καταλαβει τι παιζει με το παιχνιδι στο περιπου,μπορει να συγκριθει με το diablo 3.

  4. #4
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ναι έτσι είναι αλλά μην μπερδευτεί κάποιος και νομίζει ότι είναι ΤΟΣΟ action όσο το diablo (για την ταχύτητα και τα ντου μιλάω). Στο diablo 3 αρκετές κλάσεις είναι έτσι στημένες να ορμάς στο φουσέκι να παίρνεις buffs κλπ. Εδώ μιλάμε για combat στυλ xcom σε real time. (υπερβάλω λίγο αλλά με πιάνεις). Δεν πας ξεβράκωτος στα αγγούρια παρά μόνο στις πρώτες πίστες και στην 4η την πατάς

    Πάντως σαν φανατικός του W40k universe μπορώ να σου πω ότι είναι από τα καλύτερα games (αν όχι το καλύτερο - ανάλογα το playstyle που θέλει κάποιος) που έχουν βγει σχετικά με το setting.

    Τον άλλο μήνα βγαίνει και το SPACE HULK : Tactics να σαπίσουμε κανονικά σε μεν turn based RPG - Terminators δε including παιχνίδι.

    #theREALdeal

  5. #5

    Default

    εγω να σου πω τις περισσοτερες φορες παω λιγο γιουργια αλλα ειμαι τουμπανος κ κοιταω να μην ειναι πολυ πανω απο τις δυναμεις μου το επιπεδο,ισα να παρω κανα 13αρι glory ξερω 'γω.

  6. #6
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Τι παίζεις? Εγώ tactical για να συμφιλιωθώ με το game και να το παίξω στυλ Dawn of War αλλά την κόβω να ξαναρχίζω με Heavy Gunner μήπως βρίσκει storm bolter να ακούσω τον ήχο και να κοπανιέμαι στο πάτωμα από την πώρωση ταυτόχρονα με το feedback στο χειριστήριο.

    Το οποίο feedback είναι άριστα υλοποιημένο.

  7. #7
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Όπως καταλάβες το +2 στο score είναι λόγω /loyalist scum αλλά ναι είναι solid 8αράκι το παιχνίδι.

    Μην το χάσετε παιδιά. Αξίζει με τα μπούνια και ο χειρισμός είναι άνετος-πανεύκολος. Το ίδιο και ο ρυθμός του. Βοηθάει/προωθεί την σκέψη πριν την δράση.

  8. #8

    Default

    heavy gunner με τα τσαρουχια! ουτε καν εδωσα σημασια στα αλλα.

  9. #9
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    heavy gunner με τα τσαρουχια! ουτε καν εδωσα σημασια στα αλλα.
    Για "Τσεκουράτες" (Power AXE - το τσεκούρι όχι το αποσμητικό) καταστάσεις στυλ Kratos έπρεπε να πας Assault με Cyclone Missile Launcher.

    Χάνεις εμπειρία - και όχι δεν θα έχεις boi.


    Αν το προχώρησες με τον heavy gunner - σου δίνει Terminator Armour?

    Spoiler!
    Last edited by Sir_Teraflop; 11-09-2018 at 22:48.

  10. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (11-09-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •