Results 1 to 4 of 4

Thread: Sundered

  1. #1
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Sundered

    Μου εκανε εντυπωση που το παιχνιδι δεν εχει δικο του thread, θεωρω οτι υπαρχει και κοσμος εδω που του αρεσουν τα Metroidvania games οποτε ας υπαρχει μιας και το παιχνιδι εχει κυκλοφορησει εδω και ενα χρονο.
    Το παιχνιδια ειναι ενα κλασσικο Metroidvania game, αυτο που το διαχωριζει στα δικα μου ματια απο αλλες προσπαθειες ειναι πρωτον το art style που ειναι ισως οτι πιο ομορφο εχω δει σε αυτο το στυλ και δευτερον το θεμα μιας και το παιχνιδι εχει επιρροες καλλιτεχνικα απο τον Lovecraft.
    Δεν εχουν επιλεξει pixel art η καποιο pseudo 3d που βλεπουμε συνηθως, η Thunder Lotus εχει επιλεξει hand drawn graphics και το αποτελεσμα ειναι αυτο











    Περα απο τα γραφικα, το παιχνιδι παιζει και πολυ ωραια με εξαιρετικο χειρισμο, ομορφο animation και σεβαστο βαθμο δυσκολιας. Πηρε θετικες κριτικες, αυτο που δεν αρεσε σε πολυ κοσμο ειναι η επιλογη τους το βασικο layout του χαρτη να ειναι ιδιο αλλα τα caverns να ειναι procedurally generated καθε φορα που πεθανεις και ξεκινας απο την αρχη. Εμενα δεν με ενοχλησε καθολου γιατι οπως ειπα το βασικο layout μενει ιδιο, οποτε το βρισκω αρκετα φρεσκο αυτο που εκαναν.
    Ειναι απο τα καλυτερα πραγματα που εχω παιξει σε αυτο το genre προσωπικα και το προτεινω ανεπιφυλακτα σε οποιον ειναι fan του ειδους.


  2. #2
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #3
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post


    Πάντως και εγώ το θυμάμαι σαν όνομα, δεν θυμόμουν το πόσο ωραίο art-style είχε πάντως!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #4
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το ποσταρα πάλι γιατί αξίζει την προσοχή σας!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Leon_DiZ (21-12-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •