Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 34

Thread: Medievil Sir Daniel Fortesque Statue

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default Medievil Sir Daniel Fortesque Statue

    Μιας και βρίσκομαι εκτός Αθήνας και οι ρυθμοί είναι πιο χαλαροί επιτέλους είπα να ασχοληθώ
    και να φτιάξω σε αγαλματίδιο τον Sir Daniel. Πολύ αγαπημένο για μένα παιχνίδι, πολύ αγαπημένος χαρακτήρας.

    Δε θα σας κουράσω με τη διαδικασία και τα στάδια του γλυπτού αλλά θα ανεβάσω μια φωτογραφία
    μόνο στη φάση που ήταν πριν από μέρες έτσι σαν μικρό tease και ο λόγος που ξεκινώ το θέμα πριν τον
    ολοκληρώσω είναι για να ζητήσω τη γνώμη σας σε κάτι.

    Στα προηγούμενα δυο γλυπτά μου ανέβασα σε timelapse όλη τη διαδικασία.
    Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα τα βίντεο να είναι αρκετά μεγάλα σε διάρκεια.

    Πιστεύετε πως ένα βίντεο πχ 10 - 12 λεπτών είναι κάτι που θα κάτσει ο άλλος να το δει
    ή ο κόσμος δε προτιμά τα μεγάλα βίντεο και είναι προτιμότερο να ανεβάσω το time lapse
    μόνο με τα καίρια σημεία της γλυπτικής και να φτάσει πχ μάξιμουμ 4-5 λεπτά;
    Σας ενδιαφέρει αυτό να το δείτε ή προτιμάτε κάτι πιο σύντομο;



    Επίσης υπάρχει και η εκδοχή να ανεβάσω δυο time lapse στο κανάλι μου.
    Ένα πλήρες και ένα που θα είναι πιο σύντομη εκδοχή.

    Αν έχετε άποψη πάνω στο θέμα μου λέτε τι θεωρείτε σωστότερο.

    Ευχαριστώ και τις επόμενες μέρες θα επανέλθω με το (τα time lapse video.

    Οποιαδήποτε κριτική βέβαια και άποψη καλοδεχούμενη.

    Ακολουθεί ο Sir . . .

    Click image for larger version. 

Name:	Sir.jpg 
Views:	136 
Size:	421.8 KB 
ID:	11066

  2. #2
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μπορείς να ανεβάσεις μεγαλύτερο βίντεο και να κάνει scroll/jump ο άλλος αν βιάζεται.

    Καταπληκτική δουλειά φαίνεται, όπως πάντα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #3
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Μπορείς να ανεβάσεις μεγαλύτερο βίντεο και να κάνει scroll/jump ο άλλος αν βιάζεται.

    Καταπληκτική δουλειά φαίνεται, όπως πάντα.
    Και γω αυτό σκεφτόμουν. Πως όσο μεγάλο και αν είναι το βίντεο ο άλλος αν θέλει το προχωρά παρακάτω.
    Ευχαριστώ Λεωνίδα.

  4. #4
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ έτσι πιστεύω Βασίλη, όποιος βιάζεται το πάει κλικαριστά.
    Προσωπικά μου αρέσουν τα μεγάλα βίντεο γιατί έτσι αντιλαμβάνομαι ακόμα καλύτερα τη δουλειά που έχεις ρίξει πάνω σε κάθε γλυπτό.
    Αναμένουμε το τελικό αποτέλεσμα!
    Spoiler!

  5. #5
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Η διάρκεια πιστεύω 10 λεπτών είναι καλή. Αλλά εγώ κυρίως σπάνια να κάτσω να δω μεγάλο βίντεο. Προτιμώ 5 λεπτά βίντεο.

    Ανυπομονούμε να δούμε το αποτέλεσμα Βασίλη!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #6

    Default

    Σε σχεση με τα τελευταια''πολιτικου''περιεχομενου θεματα τον τελευταιο καιρο,εννοειται οτι γενικα η ολη ιδεα και υλοποιηση στο συγκεκριμενο θεμα(και με video)ειναι παραπανω απο καλοδεχουμενη.

    Οσο για το video και την διαρκεια θα ελεγα να ειναι οση εσυ ο ιδιος πιστευεις οτι ειναι αρκετη. Ουτως ή αλλως γνωριζεις οτι συγκεκριμενος κοσμος θα το δει,δεν ειναι οτι θα το ανεβασεις στο reddit και φοβασαι τις αντιδρασεις του κοσμου που εκει εχει κατι χιλιαδες κοσμο που τα παρακολουθουν αυτα.
    Εδω ειναι πιο χαλαρα,ηρεμα τα πραγματα και φυσικα υπαρχει και η δυνατοτητα να το προχωρησει καποιος αν θελει ας πουμε κατευθειαν στο τελος να δει το τελικο αποτελεσμα ή να δει μεχρι την μεση και μετα παλι κατευθειαν να παει στο τελος.

  7. #7
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μιχάλη, ευχαριστώ. Όπως προείπα και γω κάπως έτσι το σκέφτομαι. Καλύτερα κάπως μεγαλύτερο και ας δείχνει όλη την πορεία παρά μισό σε διάρκεια και ελλιπή.
    Από την άλλη βλέπεις πως ο Αποστόλης (ευχαριστώ Αποστόλη) είναι της λογικής πως αν είναι μεγάλο ένα βίντεο δύσκολα θα κάτσει να τα δει...
    Προσπαθώ να βρώ έναν τρόπο πως θα γίνουν τα πράγματα έτσι ώστε αυτό το κομμάτι της δουλειάς μου να βρεί μεγαλύτερο κοινό και να το δουν περισσότερα άτομα.
    Ίσως και η λογική του τύπου ποστάρω στο reddit (ευχαριστώ Fulgore) να είναι και κάτι που θα βοηθήσει καθότι ουστιαστικά εδώ ανεβάζω και στο YouTube. Άντε σε ένα δυο site το πολύ ακόμη.

    Τα βίντεό μου και τα γλυπτά με ICO, Silent Hill κλπ νομίζω πως θα είχαν πολύ μεγάλη απήχηση αν με κάποιο τρόπο έβγαιναν "παραέξω" και γι αυτό έθεσα και από την αρχή το ερώτημα μη τυχόν και η μεγάλη διάρκεια ενός βίντεο είναι
    κάτι που λειτουργεί αρνητικά στο φινάλε.

    Όπως και αν έχει ευχαριστώ παιδιά για τις απόψεις σας.

  8. #8

    Default

    Μπορεις για παραδειγμα να ανεβασεις ολοκληρη την δουλεια(απο την συγκεκριμενη δουλεια) πρωτα εδω(που ειναι πιο κλειστη κοινωνια ας το πουμε και το community)να μαζεψεις πρωτα feedback και μετα να προχωρησεις αν το επιθυμεις και σε μεγαλυτερα site του εξωτερικου(ή ακομα και προς reddit μερια).

    Ειναι καθαρα εσυ τι επιθυμεις να κανεις και εγω το τονισα περισσοτερο απο πλευρας του να μην εχεις αγχος με το καλημερα που ισως να σου περασει αυτο και κατα την ωρα της δουλειας αλλα και στην δημιουργια του video, αλλα να εισαι πιο χαλαρος ας το πουμε.

  9. #9
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ναι καταλαβαίνω πως το εννοείς.

    Το άλλο που λες σχετικά με "αγωνίες" και "άγχη" δεν κουβαλώ καθόλου τέτοια θέματα.
    Σαφώς και θέλω κάθε δουλειά που κάνω να είναι καλύτερη από την προηγούμενη αλλά καθόλου δε με ενδιαφέρει το να αρέσω και καλά και σώνει.
    Απλά θεωρώ πως η δουλειά μου (ξαναλέω στο συγκεκριμένο κομμάτι ενασχόλησής μου) μπορεί να ανοιχτεί και να την δει ακόμη περισσότερος κόσμος.
    Τολμώ να πω πως είναι εφάμιλα καλή με αντίστοιχα πράγματα που βλέπω στο εξωτερικό όσον αφορά το κομμάτι της γλυπτικής.
    Όσον αφορά το θέμα της παρουσίασης του κάθε αγαλματίδιου που έχω κάνει το δουλεύω πολύ το πράγμα...

    Δεν έχεις παρά να δεις πχ τα βίντεο για τα γλυπτά από ICO και Little Nightmares αν έχεις διάθεση για να καταλάβεις τι εννοώ.

    Τα παλαιότερα μέλη εδώ στο φόρουμ γνωρίζουν αρκετά καλά το τι έχω κάνει στο παρελθόν
    και μέσα από τα θέματα που δημιουργώ κάθε φορά που καταπιάνομαι με κάτι
    αλλά μέσα και από το ομώνυμο κανάλι που έχω στο YouTube.

    Κάθε φορά φροντίζω να σας "ζαλίζω" για τα καλά με το τι ασχολούμαι.

    Last edited by Error Flynn; 21-08-2018 at 17:49.

  10. #10

    Default

    Τα προηγουμενα γλυπτα δεν τα εχω δει η αληθεια ειναι(δεν ειμαι τοσο παλιος στο forum)ακομα(δεν το γνωριζα βασικα).
    Περαν τουτου αν δεν εχεις καποιο θεμα αγχους τοτε αναμενουμε τελικες εξελιξεις.
    Οσο για το αν αξιζουν παραπανω προβολη δυστηχως μονο στο εξωτερικο να πετυχεις κατι καλυτερο(ή για αρχη μεσω youtube ή social media/reddit για προβολη)γιατι στην Ελλαδα ψιλο ψοφια πραγματα(και γενικα οχι μεγαλη αναγνωριση).Βασικα οι περισσοτεροι πολυ πιθανον ουτε το Medievil να μην γνωριζουν

  11. #11
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Τα προηγουμενα γλυπτα δεν τα εχω δει η αληθεια ειναι(δεν ειμαι τοσο παλιος στο forum)ακομα(δεν το γνωριζα βασικα).
    Περαν τουτου αν δεν εχεις καποιο θεμα αγχους τοτε αναμενουμε τελικες εξελιξεις.
    Οσο για το αν αξιζουν παραπανω προβολη δυστηχως μονο στο εξωτερικο να πετυχεις κατι καλυτερο(ή για αρχη μεσω youtube ή social media/reddit για προβολη)γιατι στην Ελλαδα ψιλο ψοφια πραγματα(και γενικα οχι μεγαλη αναγνωριση).Βασικα οι περισσοτεροι πολυ πιθανον ουτε το Medievil να μην γνωριζουν
    Tο φαντάστηκα πως ίσως δε γνωρίζεις προηγούμενες δουλειές μου από τον τρόπο που γράφεις γι αυτό και σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά αν σε ενδιαφέρει το κομμάτι των γλυπτών από video games.
    Και για αποφυγή "παρεξηγήσεων' δε τα λέω όλα αυτά για να κάνω τον "καμπόσο" οκ ; Απλά σου αναφέρω τι έχει προηγηθεί.

    Χαχα καλά αυτό είναι είναι το μόνο σίγουρο... θα το μάθουν όμως πλέον με το remake...
    Last edited by Error Flynn; 21-08-2018 at 18:16.

  12. #12
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Σα καλά να πηγαίνει ο φίλος...

    Απομένει να κάνω τη βάση (έχω πολλές ιδέες αλλά μάλλον θα την κάνω σχετικά απλή για να υπάρχει έμφαση στη φιγούρα και όχι στα τριγύρω)
    και τέλος το σπαθί που θα κρατά.

    Για πείτε...

    Click image for larger version. 

Name:	Sir.jpg 
Views:	83 
Size:	412.6 KB 
ID:	11075
    Last edited by Error Flynn; 25-08-2018 at 22:05.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Leon_DiZ (25-08-2018),mihalis13 (26-08-2018),PDS (25-08-2018),WolfRathmA (27-08-2018)

  14. #13
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Χαμός!

    Και κάπου εδώ πρέπει να ρωτήσω

    1) Αν το πουλούσες πόσο θα το κοστολογούσες αυτό (ή κάτι αντίστοιχο)
    2) Δέχεσαι παραγγελίες;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #14
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Χαμός!

    Και κάπου εδώ πρέπει να ρωτήσω

    1) Αν το πουλούσες πόσο θα το κοστολογούσες αυτό (ή κάτι αντίστοιχο)
    2) Δέχεσαι παραγγελίες;
    Ευχαριστώ Λεωνίδα.

    1) Πραγματικά δύσκολο να σου απαντήσω κάτι τέτοιο. 'Οχι κάτω από 700 ευρώ το λιγότερο. Αν ψάξεις να δεις τιμές για γλυπτά κατά παραγγελία και ουσιαστικά μοναδικά θα διαπιστώσεις τιμές που είναι στο θεό και δικαιολογημένα.
    2) Ναι και βέβαια μπορώ να κάνω κάτι κατόπιν παραγγελίας. Έχω κάνει στο παρελθόν.

  16. #15
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Ευχαριστώ Λεωνίδα.

    1) Πραγματικά δύσκολο να σου απαντήσω κάτι τέτοιο. 'Οχι κάτω από 700 ευρώ το λιγότερο. Αν ψάξεις να δεις τιμές για γλυπτά κατά παραγγελία και ουσιαστικά μοναδικά θα διαπιστώσεις τιμές που είναι στο θεό και δικαιολογημένα.

    Wow...

    Οκ, άρα μένω στο να τα θαυμάζω από απόσταση.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Error Flynn (26-08-2018)

  18. #16
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Βασιλη, για καποιον λογο, τωρα ειδα το συγκεκριμενο...
    Οσον αφορα στο θεμα της διαρκειας του βιντεο, καλυτερα να προτιμησεις ενα με διαρκεια, διοτι ετσι τους καλυπτεις ολους. Οσοι θελουν να δουν αναλυτικα μπορουν να το κανουν και οσοι θελουν να δουν τα κυρια σημεια, κλικ κλικ κτλ.
    Μεχρι στιγμης βγαινει πολυ καλος ο κυριος και δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα γινει original perfect!!!!!
    Για τη βαση... Κοιτα... Δε ξερω τι εχεις κατα νου, αλλα εγω αυτο που θα προτεινα, ειναι να βαλεις καποιες λεπτομερειες κι εκει, μη την κανεις απαραιτητα απλη. Δε θα χασει την "εκθετικη αξια" του -αν μπορω να το πω αυτο- ισα ισα που θα ολοκληρωσει το εργο. Βεβαια, η τελικη αποφαση ειναι δικη σου...

  19. #17
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Βασιλη, για καποιον λογο, τωρα ειδα το συγκεκριμενο...
    Οσον αφορα στο θεμα της διαρκειας του βιντεο, καλυτερα να προτιμησεις ενα με διαρκεια, διοτι ετσι τους καλυπτεις ολους. Οσοι θελουν να δουν αναλυτικα μπορουν να το κανουν και οσοι θελουν να δουν τα κυρια σημεια, κλικ κλικ κτλ.
    Μεχρι στιγμης βγαινει πολυ καλος ο κυριος και δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα γινει original perfect!!!!!
    Για τη βαση... Κοιτα... Δε ξερω τι εχεις κατα νου, αλλα εγω αυτο που θα προτεινα, ειναι να βαλεις καποιες λεπτομερειες κι εκει, μη την κανεις απαραιτητα απλη. Δε θα χασει την "εκθετικη αξια" του -αν μπορω να το πω αυτο- ισα ισα που θα ολοκληρωσει το εργο. Βεβαια, η τελικη αποφαση ειναι δικη σου...
    Ευχαριστώ Παύλο. Ναι και γω λέγοντας απλή δεν εννοώ κάτι τελείως ουδέτερο. Δε το διατύπωσα σωστά προφανώς. Απλά επειδή σκέφτηκα να κάνω πχ έναν οικογενειακό τάφο από πίσω του που πχ μπορεί να είναι και ψηλότερος από την ίδια την φιγούρα αποφάσισα πως δεν είναι ανάγκη να το τραβήξω τόσο.
    Σίγουρα η βάση θα έχει κάποια στοιχεία που θα είναι σύμφωνα με το κλίμα του παιχνιδιού απλά θα κρατήσω μια ισορροπία ανάμεσα στη φιγούρα που πρέπει να είναι το κυρίως θέμα και τη βάση που πρέπει και αυτή να έχει κάποια αφηγηματικά στοιχεία.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Wow...

    Οκ, άρα μένω στο να τα θαυμάζω από απόσταση.
    Σαν ένα απλό παράδειγμα να σου πω πχ τις φιγούρες της Blizzard από το Overwatch που αγοράζω πάνε περίπου στα 200 ευρώ και μιλάμε για φιγούρες που ναι μεν είναι τρομερά καλής ποιότητας αλλά από την άλλη μιλάμε για προιόν μαζικής παραγωγής.
    Αντίστοιχα λοιπόν ένα πρωτότυπο γλυπτό είναι λογικό να έχει πολλαπλάσια τιμή - και ξαναλέω αυτό που εγώ ορίζω σαν τιμή είναι ιδιαίτερα λογικό άσχετα με το πορτοφόλι του καθενός μας που το καταλαβαίνω απόλυτα - από ένα αντόγραφο που βγαίνει κατά δεκάδες - εκατοντάδες.

  20. #18

    Default

    Παρα πολυ καλη δουλεια,μονο το χρωματακι μενει και εδεσε το γλυκο(ή καλυτερα το γλυπτο ).

    Παντως εχει δικιο ο συμφορουμιτης Βασιλης οτι το χειροποιητο απο ενα ατομο γλυπτο παει παραπανω(κατω απο 300-350 αναλογα το μεγεθος)δεν παιζει εκτος και αν σου κανει ειδικη τιμη σαν γνωστο/συγγενη ας πουμε.

    Ειναι εν μερη κατι σαν τις συλλεκτικες εκδοσεις που βγαινουν αριθμημενες ενα πραγμα(πχ 1000 ανα τον κοσμο).

    Το μονο που θα φοβομουν σε αυτη την περιπτωση ειναι το πακεταρισμα/μεταφορικη μην κανει καμια ζημια.

  21. #19
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Τελευταίες φωτογραφίες πριν το timelapse video παιδιά.

    Τελείωσα και τη βάση, οκ ναι, παρασύρθηκα λίγο παραπάνω είναι η αλήθεια αλλά έτσι είμαι γενικότερα.

    Όλα έτοιμα, όλα στη θέση τους.

    Super excited !

    Fulgore, να σε διορθώσω σε κάτι. Το πρωτότυπο γλυπτό ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ δεν έχει με τις αριθμημένες.
    Από τη στιγμή που μιλάμε για αριθμημένες μιλάμε για αντίγραφο. Είτε βγούν 30 είτε 3000 όλες είναι ίδιες, όλες είναι αντίγραφα.
    Σίγουρα το να βγεί ένα αγαλματίδιο σε περιορισμένο αριθμό ανεβάζει την τιμή του αλλά αυτό δε το κάνει μοναδικό.

    Οι περιπτώσεις σαν τη δική μου, που δε μιλάμε για αντίγραφα αλλά για μοναδικά κομμάτια εκεί το πράγμα είναι τελείως διαφορετικό
    και αυτό βέβαιο ορίζει την πραγματική αξία.

    ακολουθούν φωτογραφίες και σχετικά σύντομα το βίντεο.

    Click image for larger version. 

Name:	Sir 02.jpg 
Views:	70 
Size:	1.02 MB 
ID:	11076

    Click image for larger version. 

Name:	Sir-00-Low.jpg 
Views:	70 
Size:	743.2 KB 
ID:	11077

    Click image for larger version. 

Name:	Sir 01.jpg 
Views:	71 
Size:	687.0 KB 
ID:	11078

  22. The Following 6 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Fulgore (28-08-2018),Lefteris_X (28-08-2018),Leon_DiZ (27-08-2018),mihalis13 (27-08-2018),WolfRathmA (28-08-2018)

  23. #20
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Τελευταίες φωτογραφίες πριν το timelapse video παιδιά.

    Τελείωσα και τη βάση, οκ ναι, παρασύρθηκα λίγο παραπάνω είναι η αλήθεια αλλά έτσι είμαι γενικότερα.

    Όλα έτοιμα, όλα στη θέση τους.

    Super excited !

    Fulgore, να σε διορθώσω σε κάτι. Το πρωτότυπο γλυπτό ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ δεν έχει με τις αριθμημένες.
    Από τη στιγμή που μιλάμε για αριθμημένες μιλάμε για αντίγραφο. Είτε βγούν 30 είτε 3000 όλες είναι ίδιες, όλες είναι αντίγραφα.
    Σίγουρα το να βγεί ένα αγαλματίδιο σε περιορισμένο αριθμό ανεβάζει την τιμή του αλλά αυτό δε το κάνει μοναδικό.

    Οι περιπτώσεις σαν τη δική μου, που δε μιλάμε για αντίγραφα αλλά για μοναδικά κομμάτια εκεί το πράγμα είναι τελείως διαφορετικό
    και αυτό βέβαιο ορίζει την πραγματική αξία.

    ακολουθούν φωτογραφίες και σχετικά σύντομα το βίντεο.

    Click image for larger version. 

Name:	Sir 02.jpg 
Views:	70 
Size:	1.02 MB 
ID:	11076

    Click image for larger version. 

Name:	Sir-00-Low.jpg 
Views:	70 
Size:	743.2 KB 
ID:	11077

    Click image for larger version. 

Name:	Sir 01.jpg 
Views:	71 
Size:	687.0 KB 
ID:	11078
    Βασίλη, αυτο ακριβώς εννοούσα σχετικά με την βάση!!!! Απλα μπράβο!!!!!!

  24. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Error Flynn (28-08-2018)

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •