Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 32 of 32

Thread: A Plague Tale: Innocence

  1. #21
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Το επαιξα κι εγω μετα απο καιρο μιας και μπηκε στα 20€ στο store.
    Περα απο τα 2-3 πρωτα κεφαλαια τα οποια ξεκινησαν πολυ ομορφα, δυστυχως δεν μου αφησε τιποτα.
    Ενω στην πρωτη ματια με τραβηξε το σκηνικο, η εποχη και τα πρωτα δειγματα της ιστοριας,πολυ γρηγορα μου φανηκε αδιαφορο και στους χαρακτηρες αλλα και στο πως εξελιχθηκε το σεναριο.Κατα τ αλλα,γραφικα μουσικη,πολυ αξιολογη δουλεια και για τοσο μικρο στουντιο.
    Νομιζω αυτο που με χαλασε πιο πολυ ηταν ο χειρισμος στις μαχες.Ναι,το καταλαβαινω οτι θελει προσεγγιση stealth το παιχνιδι, αλλα μια λαθος κινηση σε εστελνε παλι σε checkpoint.Και μιλαμε για αρκετες φορες.Το βρηκα τρομερα κουραστικο.Αν ηταν αλλο το ειδος του παιχνιδιου,οκ.Αλλα σε παιχνιδι τοσο γραμμικο,που θες απλα να δεις την ιστορια,μιας και αυτο εχει υποτιθεται να προσφερει,με εβγαζε συνεχεια απ την ροη του.
    Σε οσους δεν ειναι fan των stealth,δεν θα το προτεινα.


  2. #22
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλημερα σε ολους.

    Λιγες εντυπωσεις για το παιχνιδι.

    Αντιλαμβανομενος οτι ειναι indie στην ουσια αλλα με πολυ προσεγμενα production values ειμαι λιγο προβληματισμενος, ως το ποσο επιεικης ή αυστηρος πρεπει να ειμαι με το παιχνιδι. Θα προσπαθησω να ειμαι οσο αντικειμενικος γινεται λαμβανοντας αυτα υποψιν.

    Οπτικα το παιχνιδι, ειναι παρα μα παρα πολυ καλο. Παντα για indie. Ειναι ισως το πιο ομορφο Indie που εχω παιξει (καθαρα απο θεμα τεχνικο, οχι καλλιτεχνικο). Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να επεκταθω παραπανω.

    Η μουσικη του παιχνιδιου επισης μου αρεσε, ειχε καποια πολυ ωραια κομματακια και πραγματικα εδενε ομορφα με αυτο που εβλεπες.

    Απο πλευρας ιστοριας ειμαι καπου ενδιαμεσα. Μου αρεσε μεν η ολη οικογενειακη ιστορια και πραγματικα ηθελα να δω τι θα γινει. Αλλα αυτο μονο για τους πρωταγωνιστες. Το υπολοιπο καστ δεν με αγγιξε. Γενικα δεν βρηκα την ιστορια τοσο καλη οσο φαινοταν απο τα βραβεια που πηρε. Δεν μπορω να πω οτι καταλαβα τους λογους που πηρε τα βραβεια να ειμαι ειλικρινεις. Συμπαθητικο. Μεχρι εκει.

    Το Voice acting το βρηκα πολυ μετριο. Για indie παντα. Αν ηταν μεγαλη παραγωγη θα το ελεγα επιεικως κακο. Δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω για ποιο λογο στριγγλιζε η κοπελα καθε φορα που χρησιμοποιουσε την σφεντονα... εντελως παρεξηγησιμη κατασταση (if you catch my dirft...)

    Το Gameplay ειναι που προσωπικα με χτυπησε ασχημα. Ενω μου αρεσε η φαση του engaging puzzle με shooting mechanics, ο χειρισμος ειναι τοσο δυστροπος και αργος που γινεται εκνευριστικο. Το γεγονος οτι ειναι trial and error σε πολλα σημεια επισης μου τη δινει οπως και το γεγονος οτι το παιχνιδι σπανια θα σε συγχωρεσει για το οποιοδηποτε λαθος μιας και οι εχθροι με φουλ αρμορ κατα ενα μαγικο τροπο ειναι Usain Bolt ενω εσυ κοτζαμ κοριτσακι υποτιθεται ευκινητο κλπ εισαι τελικα πιο δυσκινητη και απο τον Σακιλ Ονηλ στα 50του... Δε ξερω με κουρασε πολυ σε καποια φαση απλα να με κυνηγανε και να με κανουν 1 shot full plated μαντραχαλαδες. Δε χρειαζοταν τοση ταλαιπωρια πραγματικα.

    Κοινως το gameplay ηταν για εμενα το breaking point του παιχνιδιου. Οχι οτι βλαστημισα που το επαιξα, απλα ισως πηγα με μεγαλυτερο hype απο οτι επρεπε. Ηθελα να παρω και πλατινα αλλα λιγο που προσπαθησα να ξαναπαιξω καποια σημεια του παιχνιδιου μου φανηκε τοσο τρασγικο το σκηνικο που περιεγραψα με το gameplay που απλα το παρατησα.

    Σεβαστη παντως δημιουργια. Και πιστευω τα οποια σφαλματα του (παντα για εμενα) ειναι πραγματα που διορθωνονται παρα πολυ ευκολα.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (10-04-2020),Nek_Food (10-04-2020)

  4. #23
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    WolfRathmA (18-06-2021)

  6. #24
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Να υποθέσουμε ότι θα βγει και για PS5;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #25
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Να υποθέσουμε ότι θα βγει και για PS5;
    Ναι και θα το δώσουν στο Plus
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    WolfRathmA (18-06-2021)

  9. #26
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Για τους κατοχους, το ps5 upgrade ειναι διαθεσιμο στο store.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #27
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #28
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Η ps5 τροπαιολιστα του παιχνιδιου εχει προβλημα κ δεν φαινεται στο acc μας, ενω προκαλει κ προβλημα στο sync των trophies (NP-117622-9).
    Εαν δεν θελετε να εχετε τετοιο προβλημα κ μεχρι να βγει αναλογο patch, MHN τρεξετε καν το παιχνιδι.
    Παθων κ μαθων.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    pgp69 (06-07-2021),psx3 (06-07-2021)

  13. #29
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Η ps5 τροπαιολιστα του παιχνιδιου εχει προβλημα κ δεν φαινεται στο acc μας, ενω προκαλει κ προβλημα στο sync των trophies (NP-117622-9).
    Εαν δεν θελετε να εχετε τετοιο προβλημα κ μεχρι να βγει αναλογο patch, MHN τρεξετε καν το παιχνιδι.
    Παθων κ μαθων.
    Έχουν ανακοινώσει κάτι; Και εγώ μπήκα για να γράψω αυτό το θέμα. Ότι δεν έχει καθόλου trophies το παιχνίδι. (Για το PS5)
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #30
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Έχουν ανακοινώσει κάτι; Και εγώ μπήκα για να γράψω αυτό το θέμα. Ότι δεν έχει καθόλου trophies το παιχνίδι. (Για το PS5)

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    WolfRathmA (06-07-2021)

  16. #31
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Εχει φτιαχτει το θεμα με την τροπαιολιστα στην ps5 edition.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  17. #32
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Βασικά σύμφωνα με το psnprofiles προστέθηκε η τροπαιολίστα χθες γιατί δεν υπήρχε καν.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •