Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 281

Thread: Control

  1. #41
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Control (Remedy, 2019)

    Δεν έχω κάτι ενεργοποιημένο στην tv Λευτέρη. Γενικά ναι δεν παρατηρώ framedrops, το έχω πει αρκετές φορες στο φόρουμ είμαι τυχερός σε αυτό.
    Πχ στο Days gone έχω γράψει πως έχει αρκετά θέματα με τα frames.
    Στο Control μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα θέμα. Και αν ήταν 10 frames όπως λες σίγουρα θα το είχα παρατηρήσει, όπως σας είπε ότι πάντα όταν είσαι σε pause menu και βγαίνεις για να συνεχίσεις το παιχνίδι πέφτουν πολύ τα frames.




    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 29-08-2019 at 08:03.
    Spoiler!

  2. #42
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Νομίζω ότι η τιμή σε αυτά τα παιχνίδια αν θέλουν να τα πάρεις Day one να είναι 40 ευρώ, όσο κ καλό να είναι παίζεις τελειώνει ντουλάπι, δεν ξεχνάω το quantum break που έδωσα 70 κ σε 6 ώρες το είχα τελειώσει κ ευτυχώς που το πούλησα 50 κ πήγε 20 ευρώ για δύο μέρες,γιατί δεν έχει κ κάτι άλλο να κάνεις, πόσες φορές να το ξαναπαίξεις κ γιατί να παίξεις πάλι το ίδιο δεν έχει νόημα.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 29-08-2019 at 13:31.

    xbox:Christoforo7s

  3. #43
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    6 ώρες; Τρέχοντας το πήγαινες ρε συ;
    Εμένα 15 ώρες μου είχε πάρει το πρώτο playthrough και 10-12 το δεύτερο

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  4. #44
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    6 ώρες; Τρέχοντας το πήγαινες ρε συ;
    Εμένα 15 ώρες μου είχε πάρει το πρώτο playthrough και 10-12 το δεύτερο

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Βάζεις κ τα επεισόδια που είχε μέσα, δεν τα είχα όλα μετά τα είδα.
    Αυτό τώρα έχει κανένα γρίφο γιατί από ατμόσφαιρα πρέπει να λέει όπως το είχα δει αυτό twitch.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. #45
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Βάζεις κ τα επεισόδια που είχε μέσα, δεν τα είχα όλα μετά τα είδα.
    Αυτό τώρα έχει κανένα γρίφο γιατί από ατμόσφαιρα πρέπει να λέει όπως το είχα δει αυτό twitch.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    9 ώρες είναι τα επεισόδια;
    10-15 λεπτά το καθένα να ήταν... Σύνολο μια ώρα δηλαδή...
    Δεν αμφιβάλλω ότι έκανες τόσο αλλά σίγουρα το έτρεξες αρκετά το παιχνίδι και μάλλον έχασες κάποια πράγματα...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. #46
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    9 ώρες είναι τα επεισόδια;
    10-15 λεπτά το καθένα να ήταν... Σύνολο μια ώρα δηλαδή...
    Δεν αμφιβάλλω ότι έκανες τόσο αλλά σίγουρα το έτρεξες αρκετά το παιχνίδι και μάλλον έχασες κάποια πράγματα...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να το έτρεξα κ λίγο γιατί με ξενέρωσε σε κάποια φάση, πιστεύω αυτό να είναι ποιο ωραίο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #47
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πολλοί κάνουν παράπονα για την εμφάνιση της πρωταγωνίστριας, ότι δεν έχει καμία σχέση με την κοπέλα που είναι στο εξώφυλλο, αλλά ούτε και με την ίδια την ηθοποιό.

    Πέθανα με την τελευταία φωτό όμως...






    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (30-08-2019)

  9. #48
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Άλλο είπα εγώ παιδιά και η κουβέντα ξέφυγε.
    Ας τελειώσουμε με αυτήν την κουβέντα και ας μιλήσουμε για το παιχνίδι...

    Στα του framerate που ρώτησε ένα παιδί.
    Να πω πως παίζω σε απλό PS4 fat. Στην αρχή όταν το έβαλα είχε framedrops στο cutscene για μερικά δευτερόλεπτα και μετα όπως έπαιζα κρασαρε κιόλας το παιχνίδι.
    Τώρα γενικά framedrops έχω δει μόνο όταν από pause menu συνεχίζω πάλι το παιχνίδι. Εκεί για 1-2 δευτερόλεπτα έχει θέμα ναι, αλλά αμέσως στρώνει. Γενικά όμως όταν παίζω δεν έχω παρατηρήσει κάτι.




    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μας δουλευεις τωρα ετσι?Ολοκληρο βιντεο με αναλυση από το digital foundry ανεβηκε στο φορουμ που δειχνει ένα από τα χειροτερα optimization αυτης της γενιας για τις κονσόλες.Που καθιστα το παιχνιδι σχεδόν unplayble.Εδώ υπαρχουν ακομα παραπονα και για την pc εκδοση.Μιλαμε εισαι ηρωας αυτή την στιγμη και δεν εχουν στραβωθεί τα ματια σου με αυτό το αισχος.

    Μακραν η καλυτερη εκδοση είναι αυτή του xbox one x

  10. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (30-08-2019)

  11. #49
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Spartan χαλαρωσε ρε συ, δεν εχει tools να μετραει τα frames ο ανθρωπος, ειπε απλα πως του φανηκε στα δικα του ματια.
    Αυτο που βλεπω μου αρεσει αρκετα, βεβαια για να πω την αληθεια ολον αυτο τον καιρο νομιζα οτι προκειται για budget κυκλοφορια στυλ 40 ευρω οποτε μαλλον θα περιμενω.


  12. #50
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κι εγώ μετράω με τα μάτια και είμαι συνήθως πολύ ακριβής. Νομίζω κι ο βαλκυριε είναι σαν κι εμένα. Ε, απλώς ο Μιχάλης το είπα πιο πριν έχει ειδικά μάτια με anti-frame-drop φίλτρο. Πέραν πλάκας όντως ο Μιχάλης δεν πολυπαρατηρεί το frame rate.

    Μια χαρά χαλαρός είναι ο σπαρταν. Δεν έβρισε, απλώς απόρησε κάπως έντονα. Δεν τρέχει και τίποτα σιγά τα ωά!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (30-08-2019),spartan (30-08-2019)

  14. #51
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Μας δουλευεις τωρα ετσι?Ολοκληρο βιντεο με αναλυση από το digital foundry ανεβηκε στο φορουμ που δειχνει ένα από τα χειροτερα optimization αυτης της γενιας για τις κονσόλες.Που καθιστα το παιχνιδι σχεδόν unplayble.Εδώ υπαρχουν ακομα παραπονα και για την pc εκδοση.Μιλαμε εισαι ηρωας αυτή την στιγμη και δεν εχουν στραβωθεί τα ματια σου με αυτό το αισχος.

    Μακραν η καλυτερη εκδοση είναι αυτή του xbox one x
    Λέω τι έχω δει μέχρι τώρα (4 ώρες έχω παίξει) προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι πέραν από αυτό που ανέφερα.
    Αν θεωρείς ότι σε δουλεύω υπάρχει και το ignore για να μην βλέπεις τα post μου.
    Νομίζω τόσα χρόνια στο φόρουμ μπορει κάποιος να κρίνει αν τον δουλεύω ή όχι....


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 29-08-2019 at 20:37.
    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dimitris_ (29-08-2019)

  16. #52

    Default

    μην κανετε day one αγορα τα παιχνιδια,αφηστε να περναει καμποσος καιρος και μετα αγοραστε. εχω κοψει τις day one αγορες εδω και καιρο,μου τη σπαει να παιρνω ενα παιχνιδι και να πρεπει να περιμενω μερικα patches για να ισιωσει. σκεψου days gone δεν εχω αγορασει ακομα. οποτε και το control θα παει για αγορα πολυ αργοτερα μιας και δε μπορω κανενα frame drop οπως και διαφορα τεχνικα προβληματα. απ'οσο εχω δει και εχω διαβασει,τα εχει τα θεματα του και χρειαζεται update.

  17. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (30-08-2019)

  18. #53
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Συμφωνώ.
    Εκτός από παιχνίδια που θέλω να πάρω μια συλλεκτική έκδοση ή steelbook όλα τα υπόλοιπα είτε σε κάποια καλή προσφορά είτε μεταχειρισμένα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. #54
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Spartan χαλαρωσε ρε συ, δεν εχει tools να μετραει τα frames ο ανθρωπος, ειπε απλα πως του φανηκε στα δικα του ματια.
    Αυτο που βλεπω μου αρεσει αρκετα, βεβαια για να πω την αληθεια ολον αυτο τον καιρο νομιζα οτι προκειται για budget κυκλοφορια στυλ 40 ευρω οποτε μαλλον θα περιμενω.
    Για ποια τουλς μιλας βρε ανθρωπε μου?Το βιντεο το ειδες?εδω και με γυμνο ματι το παρατηρεις αυτο το αισχος.Θα μας τρελανεται μου φαινεται

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Λέω τι έχω δει μέχρι τώρα (4 ώρες έχω παίξει) προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι πέραν από αυτό που ανέφερα.
    Αν θεωρείς ότι σε δουλεύω υπάρχει και το ignore για να μην βλέπεις τα post μου.
    Νομίζω τόσα χρόνια στο φόρουμ μπορει κάποιος να κρίνει αν τον δουλεύω ή όχι....


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κολατε μερικοι με τις λεξεις,και χανεται την ουσια.Εγω απλα στο εγραψα επειδή απορησα με τα γραφομενα σου.Πραγματικα λυπάμαι τα ματια σου.

  20. #55
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Τα μεγάλα τα framedrops είναι μετά το 4ωρο οπότε αρχίζουν και οι μεγάλες μάχες με πολλούς εχθρούς και η ηρωίδα έχει πλέον πιο πολλά abilities όπλα κτλ.. Ίσως ο φίλος (Μιχάλης) να είναι στο σημείο εκείνο ακριβώς που υποτίθεται, ότι αρχίζει το πανηγύρι.

  21. #56

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πολλοί κάνουν παράπονα για την εμφάνιση της πρωταγωνίστριας, ότι δεν έχει καμία σχέση με την κοπέλα που είναι στο εξώφυλλο, αλλά ούτε και με την ίδια την ηθοποιό.

    Πέθανα με την τελευταία φωτό όμως.
    Εντάξει μωρε αύξησαν κάπως τα transenger χαρακτηριστικά του προσώπου της για να γίνει πιο αποδεκτή στο Era. No big deal

    https://boards.4channel.org/v//threa...main-character

    https://www.neogaf.com/threads/why-d...t-art.1499764/

  22. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    christos-sonyboy (30-08-2019),WolfRathmA (30-08-2019)

  23. #57
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Συμφωνα με την ανακοινωση της Remedy (στο φορουμ της) στα μεσα σεπτεμβριου θα ερθει το πρωτο Update αρχικα για το PC και μετεπειτα (χωρις να δωσουν συγκεκριμενη ημερομηνια) στις κονσολες για το FR κτλπ.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  24. The Following User Says Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (31-08-2019)

  25. #58
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Για ποια τουλς μιλας βρε ανθρωπε μου?Το βιντεο το ειδες?εδω και με γυμνο ματι το παρατηρεις αυτο το αισχος.Θα μας τρελανεται μου φαινεται

    - - - Updated - - -


    Κολατε μερικοι με τις λεξεις,και χανεται την ουσια.Εγω απλα στο εγραψα επειδή απορησα με τα γραφομενα σου.Πραγματικα λυπάμαι τα ματια σου.
    Δεν προσπαθει να σε τρελανει κανεις (χαλαρωσε βασικα για τα frames του Control, λες και μιλαμε για κατι σοβαρο), ειπε ο ανθρωπος οτι δεν ειδε κατι τραγικο και τον πηρες απο τα μουτρα. Προφανως και θα εχει θεματα αφου το λενε οι ειδικοι, δεν υπαρχει κανενας λογος να γινεσαι επιθετικος για εντελως ανουσια πραγματα.

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Εντάξει μωρε αύξησαν κάπως τα transenger χαρακτηριστικά του προσώπου της για να γίνει πιο αποδεκτή στο Era. No big deal

    https://boards.4channel.org/v//threa...main-character

    https://www.neogaf.com/threads/why-d...t-art.1499764/
    Δεν ηξερα οτι θεωρειται transgender χαρακτηριστικο να εχει καποιος μεγαλο πηγουνι.


  26. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    PDS (31-08-2019)

  27. #59
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δεν ηξερα οτι θεωρειται transgender χαρακτηριστικο να εχει καποιος μεγαλο πηγουνι.
    Πιστεύω ότι είναι θέμα hardware. Στα PC με Nvidia κάρτες και ULTRA settings, η ηρωίδα θα δείχνει κάπως έτσι λογικά:




    Spoiler!

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (31-08-2019),spartan (01-09-2019)

  29. #60

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post

    Δεν ηξερα οτι θεωρειται transgender χαρακτηριστικο να εχει καποιος μεγαλο πηγουνι.
    Δεν έβαλα καμία ταμπέλα. Είπα ότι μου βγάζει κάτι από trans. Και εγω δεν ήξερα ότι η φυλετική διάκριση στην προώθηση ενός τίτλου αυτομάτως μεταφράζεται στο promotion ως women equality χωρίς να ανοίξει ρουθούνι. Ισότητα κατά το δοκουν. Ξέρεις ότι θα είχε πέσει το σύμπαν αν αντί για γυναίκες streamer είχαν επιλεχθεί μόνο άντρες αλλά αυτό δεν το σχολιάζουμε, το σαχλό μου αστείο σε πείραξε.

Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •