Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 121 to 140 of 281

Thread: Control

  1. #121
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Εγώ θα ποστάρω μόνο αυτό:



    Και την κουφάλα την Sony που καβάτζωσε το πρώτο expansion ως timed exclusive.

    Έλεος.

    Παιδιά μην το αγοράσετε το game - τέτοιες πρακτικές πρέπει να καούν στα τάρταρα - αφήστε που έχει σκατά επιδόσεις στο PS4!

    /sigh 2019 έχουμε...

    - - - Updated - - -

    linky: https://www.eurogamer.net/articles/2...imed-exclusive

    - - - Updated - - -

    Το 2ο expansion είναι Alan Wake 1000% btw....Κάνει ΚΡΑ!
    Τραγικη ταχτικη αυτό το πραγμα από τις εταιριες.Ακομα δεν βγηκε το παιχνιδι,μοστραρουν και με θαρρος το μισοτελιωμενο τους τιτλο τα παιδακια της remedy.Λολ


  2. #122
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Εγώ θα ποστάρω μόνο αυτό:



    Και την κουφάλα την Sony που καβάτζωσε το πρώτο expansion ως timed exclusive.

    Έλεος.

    Παιδιά μην το αγοράσετε το game - τέτοιες πρακτικές πρέπει να καούν στα τάρταρα - αφήστε που έχει σκατά επιδόσεις στο PS4!

    /sigh 2019 έχουμε...

    - - - Updated - - -

    linky: https://www.eurogamer.net/articles/2...imed-exclusive

    - - - Updated - - -

    Το 2ο expansion είναι Alan Wake 1000% btw....Κάνει ΚΡΑ!
    Δεν είναι και κανένα φρέσκο νέο αυτό. Το είχαν πει από το Μάρτιο. Όχι ότι το υποστηρίζω ως κίνηση, αλλά δεν είναι και ουρανοκατέβατο.....

    "What about downloadable content and expansions?

    Following the launch of the Control main game, we are planning to release two separate Expansions– “The Foundation” and “AWE”. Each will contain new locations, story content, side missions and new mods. These Expansions will be available for purchase as part of the Digital Deluxe SKU available exclusively on PlayStation 4, for purchase separately as an Expansion Pass with both Expansions bundled together for a special price, or as individual items.

    The Expansion Pass and the individual Expansions will also be available for purchase on Xbox One and PC at a later date, after the PlayStation 4 Expansion 1 “The Foundation” has released.

    Linky:https://controlgame.com/control-pre-order-faq/
    PS:Είναι του Λουκά FAQ από όσο είδα...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #123
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άσχετο, ο Λουκάς έφυγε από την 505 games (ο publisher του Control).

  4. #124
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τελικά το Digital Foundry έκανε μια μικρή επίσκεψη στο 1.03 patch.
    Οι βελτιώσεις είναι επίσης πολύ μικρές.
    Μάλιστα, φαίνεται ότι το Digital Foundry για κάποιο λόγο δεν θέλει να τα πει στα ίσια, αντιθέτως τα λέει με κάπως γλυκούλικα λόγια (είναι γνωστό ότι το Digital Foundry την μια γλύφει τη Sony, την άλλη την MS).
    Το PS4 παραμένει να χάνει fps, πέφτοντας (again) στην δεκάδα (κλίμακα) των 10-20 fps, στις ίδιες σκηνές που έπεφτε πριν το patch.
    Το PS4 Pro τα πάει κάααααπως καλύτερα / βέβαια, εξαρχής τα πήγαινε καλύτερα σε σύγκριση με το απλό PS4, εντούτοις παραμένει με τα προβλήματά του.

    Το βασικό πρόβλημα του stuttering, τόσο σε απλό PS4 όσο και στο Pro, παραμένει και είναι κατά στιγμές αρκετά έντονο: μιλάμε για "σπασίματα" (αυτό σημαίνει το stuttering) στην "ροή" των fps (πιο απλά: ακαριαία σκαμπανεβάσματα στο frame rate / ένα φαινόμενο αρκετά έντονο στα PC εποχές 1991-1999 για όσους το θυμόνται). Μάλιστα, αυτά τα σκαμπανεβάσματα μπορούν να κατεβάσουν την απόκριση της ροής (και αντίστοιχα του χειρισμού του παιχνιδιού) στα 150ms! Ψιλο-αίσχος δηλαδή (από τεχνικής μεριάς).



    Εν συντομία: όσοι δεν προβήκατε σε αγορά λόγω της κακής τεχνικής απόδοσης, τελικά παραμείνετε κρατημένοι καθώς το 1.03 patch δεν βελτιώνει ιδιαίτερα την απόδοση.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    christos-sonyboy (14-09-2019),Sir_Teraflop (14-09-2019),spartan (14-09-2019)

  6. #125

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Το βασικό πρόβλημα του stuttering, τόσο σε απλό PS4 όσο και στο Pro, παραμένει και είναι κατά στιγμές αρκετά έντονο: μιλάμε για "σπασίματα" (αυτό σημαίνει το stuttering) στην "ροή" των fps (πιο απλά: ακαριαία σκαμπανεβάσματα στο frame rate / ένα φαινόμενο αρκετά έντονο στα PC εποχές 1991-1999 για όσους το θυμόνται). Μάλιστα, αυτά τα σκαμπανεβάσματα μπορούν να κατεβάσουν την απόκριση της ροής (και αντίστοιχα του χειρισμού του παιχνιδιού) στα 150ms! Ψιλο-αίσχος δηλαδή (από τεχνικής μεριάς)
    μιλαμε θα το ειχα βγαλει και θα το ειχα πεταξει στα σκουπιδια. καλα κανω εγω και εχω σταματησει τις day one αγορες. παντως αν βγαλεις τα τεχνικα του προβληματα,ειναι ενα ωραιο παιχνιδι που αξιζει να το παιξει κανεις,αφου πρωτα το πατσαρουν 15 φορες βεβαια.

  7. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (14-09-2019)

  8. #126
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    2 πράγματα:

    - Το παιχνίδι πάτωσε στο NPD (μετράει τον τζίρο των παιχνιδιών) και δεν είναι καθόλου τυχαίο. Μέχρι και το Man of Medan με την μισή τιμή του έριξε...

    - Ήταν αναμενόμενο το DF να ξανακάνει revisit το performance και θα ξανακάνει. Οι λόγοι ευνόητοι. Κυριότερα όμως όπως είδαμε και από το video στο post του φίλου Λευτέρη και φυσικά όπως περίμενα, λίγα πράγματα. Χαμηλό budget και μηχανή γραφικών a gen too early=disaster.

    @L-X, το "μουρμούρισε" ο Leadbetter, αλλά δεν επεκτάθηκε, όντως: ..... through optimizing content.

    Ξέρεις τι σημαίνει αυτό...

    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (15-09-2019)

  10. #127
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όπως είχα πει σε κάποιο προηγούμενο ποστ:

    δεν έπρεπε εξαρχής να έχουν αυτό το όραμα για το πως να υλοποιήσουν το παιχνίδι.

    Δεν πας να φτιάξεις κάτι όπως γουστάρεις και στην πορεία "ελπίζεις" να τρέχει καλά.........μετά βλέπεις πως ότι και να κάνεις στον κώδικα ΔΕΝ τρέχει καλά.........όμως είσαι ήδη βαθιά στο development (άρα και βαθιά το χέρι στην τσέπη).........και επειδή δεν είσαι καμιά Sony/MS που μπορούν να αντέξουν την χασούρα για να ακυρώσουν εντελώς το project, συνεχίζεις το develpment και βγάζεις εν τέλει μια τεχνική κουράδα που δεν σώζεται με μαντζούνια-patches.

    Κακό management λέγεται αυτό. Άθλιο resource planning (man hours, financial budget, πλήρης έλλειψη γνώσης των τεχνικών δυνατοτήτων των πλατφορμών που θα το βγάλεις)

    Κάτι τέτοιες εταιρείες, publishers-devs, (κατά την άποψή μου) πρέπει να σβήνονται από το χάρτη της βιομηχανίας.
    Μόνο κακό κάνουν, τίποτα καλό.

    Και όχι τίποτα άλλο..........αλλά κάποια άτομα που δούλεψαν εκεί μέσα σίγουρα θα έφτυσαν αίμα, δυστυχώς όμως το όνομά τους θα συνδεθεί με αυτό το τεχνικό σκατό.
    Κρίμα για την κούρασή τους.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    christos-sonyboy (15-09-2019),johnnyman25 (15-09-2019)

  12. #128
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Εγώ το τελείωσα στο pro χωρίς κάποιο θέμα. Βέβαια έχω 1080p TV και σίγουρα βοηθάει.

    Το παιχνίδι είναι παρά πολύ καλό. Ειδικά τα τελευταία chapters είναι κορυφαια.

    Για όποιον το έχει παίξει, αναφέρομαι στο...

    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    mihalis13 (28-09-2019)

  14. #129
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχω φτασει στο chapter 7 και μεχρι στιγμης δεν εχω συναντήσει τιποτα απο προβλήματα ή bugs. Μονο οταν κανεις fast travel για μερικα δευτερόλεπτα ψιλοκολλαει λίγο, αλλά γενικά τρέχει νερό

    Το παιχνιδι πιο πολυ με κουράζει γιατι κάνεις περίπου ολη την ωρα το ιδιο πράγμα. Καθε λιγο καθαρίζεις κύματα εχθρών στα διάφορα δωμάτια και μόνο αυτό. Προχωράς σκοτώνεις, προχωράς σκοτώνεις. Δεν εχει κατι αλλο να σπάει αυτή την μονοτονία
    Οι ικανότητες που αποκτάς ειναι πολυ ωραίες και εντυπωσιακές αλλά επειδή το παιχνίδι σε ωθεί να τις χρησιμοποιείς συνέχεια, από ένα σημείο και μετά γίνονται κουραστικές και αυτές

    Η ιστορία πάντως είναι ενδιαφέρουσα, σε κάνει να θες να προχωρήσεις παρακάτω να δεις τι θα γίνει

  15. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    hakoo (02-12-2019)

  16. #130
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    το τελειωσα πριν λιγο (xbox one x) πολλα προβληματα με το framerate και εδω ενδιαφερον μηχανισμοι θα ηθελα κατι καλυτερο σε αποστολες. Εκανα μονο 5 side missions να σας πω την αμαρτια μου τωρα που το τελειωσα δεν εχω ορεξη να ασχοληθω περαιτερω θεωρω οτι ηταν να μου δωσει σαν παιχνιδι το εδωσε. Επισης πολλα bosses ειναι ανεξηγητα δυσκολα επσιης αθλιο συστημα checkpoint ειναι φορες που σου σακατεβει την εμπειρια
    Last edited by lak100; 18-11-2019 at 02:45.

  17. #131
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To τελειωσα χθες, μου εχουν μεινει μονο 2-3 sidequests.
    Στο base ps4 (εχω την launch εκδοση) οντως το παιχνιδι εχει αρκετα τεχνικα θεματα, το επαιξα με το τελευταιο patch και ενω δεν μπορω να πω οτι ειναι unplayable εχει καποια εκνευριστικα προβληματα. Το frame rate σε καποιες περιπτωσεις πεφτει, texture pop in σε πολλα σημεια, ο χαρτης σε αρκετες περιπτωσεις αργει πολυ να φορτωσει ενω οταν εισαι σε combat mode δεν πρεπει να κανεις το λαθος να πατησεις pause, το παιχνιδι μετα χρειαζεται 2-3 δευτερολεπτα για να τρεξει κανονικα.
    Δεν συναντησα bugs, καθαρα θεματα αποδοσης. Προσωπικα δεν με εβγαλαν εκτος παιχνιδιου αυτα τα θεματα, ισως επειδη ειναι και σχετικα μικρο παιχνιδι.
    Τωρα καθαρα σαν παιχνιδι εχει το ενδιαφερον του, το συστημα μαχης ειναι πολυ cool, η Remedy εχει βελτιωθει πολυ στον τομεα gameplay σε σχεση με το Alan Wake (το quantum break δεν το εχω παιξει). Εχει γινει μια πολυ αξιολογη προσπαθεια με physics και destructibility στο περιβαλλον, αυτο πραγματικα το δινω μιας και το αποτελεσμα ειναι πολυ εντυπωσιακο. Ομορφα γραφικα, effects, ωραια δραση, καλο motion capture οπως αναμενοταν, συμπαθητικο σεναριο.
    Αυτο που δεν μου αρεσε το ανεφερε και ο φιλος παραπανω, το παιχνιδι ενω ειναι fun to play στον πυρηνα του, κατανταει λιγο μονοτονο μιας και δεν εχει ποικιλια. Waves upon waves απο εχθρους, λιγο story, repeat. Tα περιβαλλοντα επισης samey με ελαχιστες εξαιρεσεις, εχει 4-5 μεγαλα levels, ειμαι σε free roam μιας και εχω τελειωσει το main του παιχνιδιου και ειλικρινα τα μπερδευω ακομα μεταξυ τους. Επισης στο storytelling κομματι θεωρω οτι η Remedy παιρνει περισσοτερο credit απ οσο αξιζει, το ιδιο αισθανθηκα και με το Alan Wake.
    Σε γενικες γραμμες περασα καλα και την σχετικα μικρη διαρκεια προσωπικα την θεωρω προσον για το συγκεκριμενο παιχνιδι, με μια οχι και τοσο πλουσια παραγωγη αν το εκαναν μεγαλυτερο απλα θα ηταν κουραστικο.


  18. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    christos-sonyboy (03-12-2019),Slay (03-12-2019)

  19. #132

    Default

    Είναι που δεν άντεχε τον βραχνά της MS και είπε να απελευθερωθεί η Remedy

    https://wccftech.com/control-foundat...lusive-ps4-pc/

  20. #133
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Αναμένω με αγωνία! από τα καλύτερα παιχνίδια που έπαιξα πέρσι

  21. #134
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τρεχει καλα τωρα αυτο το παιχνιδι? Ή ακομα χαροπαλευει με τα καρε?

  22. #135
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #136
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ας γραψω 2 λογια για το παιχνιδι μιας και το τελειωσα πριν λιγες μερες και πηρα και πλατινα μαλιστα.

    LIKE:
    Πολυ ωραιο gameplay. Πρωτο και βασικοτερο. Το παιχνιδι παιζει πολυ καλα και ειναι ακρως εντυπωσιακα αυτα που μπορεις να κανεις. Παιρνεις καποιες φανταστικες δυναμεις προς το τελος που αλλαζουν σε μεγαλο βαθμο το παινχιδι. Οι αναβαθμισεις ειναι κατα τη γνωμη μου που κρατανε το παιχνιδι ζωντανο καθως οσο ωραια παιζει εχει ενα μεγαλο μειονεκτημα που θα το αναφερω στην αναλογη ενοτητα.

    Ο οπτικος τομεας ειναι αρκετα καλος. Η αποδοση του τιτλου δεν μου δημιουργησε προβληματα, μαλλον το πατς εκανε δουλεια (παιζω σε Προ). Σιγουρα ειδα μερικες πτωσεις αλλα τιποτα το αξιοσημειωτο. Συνολικα ο οπτικος τομεας κινειται σε αρκετα καλα επιπεδα με το πιο εντυπωσιακο ολων να ειναι ο βαθμος και το μεγεθος της καταστροφης των περιβαλλοντων. Εντυπωσιαστικα παρα πολυ απο αυτο καθως δεν ηξερα τιποτα για το παιχνιδι και την πρωτη φορα που ειδα το μεγεθος της καταστροφης που μπορεις να προκαλεσεις, ανεβηκε τεχνικα το παιχνιδι αρκετα στην υποληψη μου.

    Ο ηχος επισης κινειται σε εξαιρετικα επιπεδα. Και λεω ηχος γιατι απο μουσικη δεν μου εμεινε τιποτα απολυτως εκτος απο ενα φανταστικο υπερπορωτικο section που φανταζομαι ολοι που εχετε παιξει ξερετε σε τι αναφερομαι. Ο ηχος λοιπον απο τις εκρηξεις, την γενικοτερη καταστροφη, τα αντικειμενα ειναι παρα μα παρα πολυ καλος.

    MIXED:

    Η ιστορια ενω κινειται με ενδιαφερον καθολη την διαρκεια του παιχνιδιου δε κανενα σημειο δεν κορυφωθηκε για εμενα παντα. Ηθελα να δω τι θα γινει και ειχα απορριες που ηθελα να απαντηθουν και λιγο πολυ το παιχνιδι με αφησε χλιαρο. Ναι μεν ειχε πολυ ωραιες ιδεες και concept και παταγε σε πρωτοτυπα μονοπατια, ομως δεν με γεμισε στο τελος.

    DID NOT LIKE:

    Το νο1 μειονεκτημα του παιχνιδιου για εμενα ειναι οτι παρολο που το gameplay το κραταει ζωντανο με τις αναβαθμισεις του, κατανταει στο τελος πολυ, παρα πολυ επαναλαμβανομενο. Υπηρχαν στιγμες που απλα ετρεχα απο objective σε objective αδιαφοροντας για τη μαχη και αποφευγοντας τα παντα.

    Το νο2 εξισου μεγαλο μειονεκτημα που ισως να βοηθαγε και το 1, ειναι οτι το level design ειναι πολυ πολυ μονοτονο... Αν εχεις δει ενα επιπεδο, λιγο πολυ τα εχεις δει ολα... κατανοω οτι βαση ιστοριας περιοριζεται σε αυτον τον τομεα το παιχνιδι, αλλα δεν νομιζω οτι το lore δεν το βοηθαει να κανει πραγματικα οτι θελει με τα level designs του. Ειλικρινα ενω μου αρεσαν τα γραφικα, το γεγονος οτι η ποικιλια τους ειναι σχεδον ανυπαρκτη με ξενερωσε.

    Χαρακτηρες. Δεν με συγκινησε κανενας. Ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι η πρωταγωνιστρια μιλαγε καθολη τη διαρκεια με στραβο στομα. Δεν καταλαβαινω την αισθητικη παρεμβαση επι τουτου. Στην αρχη νομιζα οτι ηταν κακο Lip sync αλλα μετα καταλαβα οτι ηθελαν ετσι να την παρουσιασουν (ξερω γω απο χωριο φαση λολ? ). Γενικα δεν ενιωσα τιποτα με το παιχνιδι οσον αφορα στο θεμα αυτο δεν συνδεθηκα με κανεναν.

    NITPICK:

    Οκ δεν ξερω τη φαση με τη Remedy, αλλα ειλικρινεις ερωτηση, προσπαθουν να σπασουν ολα τα παγκοσμια ρεκορ για collectibles?? Οκ το καταλαβαινω οτι ειναι προεραιτικα και φυσικα δεν μιλαω για την πλατινα που το παιχνιδι σου ζηταει να βρεις πολυ λιγα (120) collectibles για να παρεις το τροπαιο, πραγμα πανευκολο μιας και το παιχνιδι πρεπει να εχει καμμια 500αρια λολ. Αλλα γιατι τοσα πολλα documents ρε συ Remedy? Ατομα καμμενα οπως εγω που θελουν να εμπλουτισουν το lore οσο μπορουν γαμηθηκα στο διαβασμα... δηλαδη ημαρτον, λιγο συνοψιστε τη φαση, το ξεχειλωσατε!

    Γενικα το παιχνιδι το ευχαριστηθηκα οσο το επαιξα. Μπορω να πω οτι στα 3/4 επαιζα πολυ ευχαριστα και στο τελευταιο 1/4 αρχισα να κουραζομαι. Πιστευω οτι παρολο που δεν με κερδισε οπως θα ηθελα, εχει ολα τα φοντα να δωσει τρελα πραγματα σε μια συνεχεια. Θα το εχω στα υποψιν και το 2ο (αν υπαρξει) αναλογα φυσικα του τι θα δω απο reviews.

  24. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (09-04-2020),Leon_DiZ (09-04-2020),Nek_Food (09-04-2020),panos74gr (09-04-2020),PDS (09-04-2020)

  25. #137
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Να πω και εγώ τα δικά μου μιας και το τελείωσα πριν από κανένα δίμηνο.

    Αν κάτι βάζω πάνω από όλα σε αυτό το παιχνίδι για μένα είναι ο ήχος. Έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά σε αυτό το κομμάτι.
    Τα ηχητικά εφέ έχουν πολύ έντονη προσωπικότητα και δε θυμίζουν κάτι άλλο που να έχω ξανακούσει.
    Μόνο και μόνο ο ήχος μου έφτανε για να με πωρώσει.

    Επίσης το art direction ήταν απλά συγκλονιστικό για τα γούστα μου.

    Ναι, το gameplay ήταν επίσης σε πολύ υψηλά επίπεδα.
    Άνετο, ακριβές και πάνω απ' όλα ήταν διασκεδαστικό.

    Περισσότερες λεπτομέρειες δε θα πω για το σύνολο του παιχνιδιού, τα λέει από πάνω ο Valkyre με το νι και με το σίγμα.

    Όμως, πραγματικά δε ξέρω πως την έχουν δει στη Remedy. Ας αφήσουμε στην άκρη τα τεχνικά που είναι οκ το λιγότερο εντυπωσιακά.

    Ας βρουν κάποιον να γράφει ενδιαφέρουσες ιστορίες. Σαν εταιρία μου δίνει την εντύπωση πως θέλει διακαώς να κάνει ψαγμένα σενάρια
    και τελικά καταλήγει απλά να κάνει μπούρδες. Από το Alan Wake, στο Quantum Break και τώρα στο Control. Πολλές ωραίες ιδέες ξαναλέω
    στο οπτικό / εικαστικό κομμάτι που καταρρέουν γιατί στο τέλος μένουν μόνο σαν απλά ωραίες ιδέες που έχουν σα σκοπό να εντυπωσιάσουν πρόσκαιρα.

    Το παιχνίδι το τελείωσα αλλά το τελείωσα έχοντας χάσει το ενδιαφέρον από τη μέση και έπειτα.
    Αν ήταν ένα παιχνίδι που δε προσπαθούσε να πουλήσει μούρη ότι και καλά είμαστε πολύ ψαγμένοι νομίζω δε θα είχε ξενερώσει τόσο.

    Επειδή όμως στη Remedy συνεχώς πουλάνε φούμαρα, μπερδεύουν τα πράγματα χωρίς να βγάζουν νοήμα (Alan Wake με ακούς
    τα σενάρια τους έχουν κάτι τρύπες τεράστιες και πάνω σε όλα αυτά έχουν μια στάση στις συνεντεύξεις του τύπου είμαστε απλά γαμάτοι και αυτό που κάνουμε δε το κάνει κανείς,
    απλά ξενερώνω όταν παίζω κάτι τόσο μέτριο στο σενάριο.

  26. The Following 4 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Leon_DiZ (09-04-2020),Nek_Food (09-04-2020),PDS (09-04-2020)

  27. #138
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  28. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Leon_DiZ (12-06-2020),mihalis13 (12-06-2020),panos74gr (12-06-2020)

  29. #139
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  30. #140
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Control

    Ειναι από τα παιχνίδια που τα περιμένω πως και πως στη νέα γενιά!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •