Page 161 of 164 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164 LastLast
Results 3,201 to 3,220 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #3201
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default Xbox Series S | X

    Αν μου έχει λείψει το Xbox είναι μόνο για το sea of thieves κ ο μόνος λόγος που δεν ξαναπήρα γιατί δεν ηθελα να πληρώνω PlayStation κ Xbox συνδρομή .
    Καλορίζικο κ το χειριστήριο του Xbox δεν είναι άσχημο εμένα με βολευε καλύτερα από του PlayStation.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    toninio (05-09-2023)

  3. #3202

    Default

    Σας ευχαριστώ πολύ, παιδιά, να είστε καλά.

    @Drifterx, ναι, το πήρα 500 ευρώ (ή 510 ή κάτι τέτοιο. Όχι πάντως 560). Κάπου λίγο μετά το 15αύγουστο το αγόρασα, χωρίς να το πολυψάξω, δηλ. πέρασα από Κωτσό και είχε μία έκδοση με δώρο το Forza Horizon 5 (αυτήν είχε μόνο), οπότε το πήρα παραμάσχαλα και πήγα σπίτι. Παρεμπιπτόντως, το Forza Horizon, έτσι που το έβαλα λίγο να το δω, μιλάμε για υπερθέαμα, παρόλο που δεν είμαι και πολύ των racing\driving.

    Το Quantum Break πράγματι δεν το περίμενα τόσο καλό. Δεν ξέρω γιατί δεν έχει την αναγνώριση που θα έπρεπε (νομίζω όταν βγήκε είχε πολλά τεχνικά θέματα). Πάντως, αν θέλει να παίξει κανείς ένα action interactive movie ας πούμε, είναι ιδανικό. Πολύ καλό gameplay και μάχη επίσης.

    Δεν ξέρω, αλλά πιο πολύ από όλα με έχει χαροποιήσει το ότι θα παίξω ξανά, εύκολα και απροβλημάτιστα, το μοναδικό Deus Ex Human Revolution, που του χρωστάω σίγουρα άλλο ένα playthrough (αλλιώς θα έπρεπε να ξεθάψω το Ps3), αλλά και τα Syberia (μόνο το 2 δεν είδα να υπάρχει, ούτε στο store του Xbox).

    Στο χειριστήριο, αν εξαιρέσουμε ότι ακόμα με ψιλομπερδεύει η θέση του σταυρού, νομίζω είναι πολύ μελετημένο. Οι μοχλοί είναι άψογοι, αλλά και οι σκανδάλες επίσης. Τα LB\RB οκ, σίγουρα θα μπορούσαν να είναι πιο καλά, δηλ. με καλύτερο και μεγαλύτερο πάτημα και νομίζω και τα A,B,X,Y σηκώνουν βελτίωση. Ίσως μελλοντικά πάρω κάποιο Elite, αλλά βλέπω τσούζουν οι τιμές τους.

    Θα επανέλθω με εντυπώσεις από Starfield, μόλις παίξω αρκετά, αν και νομίζω κάπου είδα thread για το παιχνίδι.

  4. #3203
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ενω ειμαι πολύ φαν τέτοιων παιχνιδιών με το ότι έχει δει κρατάω μια επιφύλαξη γιατί το παιχνίδι "βρωμάει" bethesda και για εμένα που ποτέ δεν ήμουν fans τους (σταμάτησα και το Skyrim και το Fallout 3 μετά απο λίγες ώρες). Πάλι το animation είναι κατώτερο των προσδοκιών μου, πάλι θα πρέπει να μαζεύω σκουπίδια γιατί δεν ξερω που και ποτε μπορει να τα χρειαστώ, και άλλα. Παντως ΑΝ αποφασίσω να το δοκιμάσω (μετά απο κάποια performance patches και GPU drivers) χάρις την ηλίθια φιλοδοξία της για το Gamepass, το οικονομικό ρίσκο είναι πολύ μικρό.

    Αυτή την στιγμή στην ENEBA μπορείς να αγοράσεις Game pass για PC, (εαν ΔΕΝ είχες μέχρι τώρα συνδρομη) για 3 μήνες με 7,5 ευρώ. Το μόνο που δεν ξέρω είναι εαν θα μπορώ να το παίξω με το dualsense , γιατί με πληκτρολόγιο ποντικι δεν πρόκειται να το κάνω.

  5. #3204
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Η ασυλια προς την bethesda απο την κοινοτητα και τους reviewers εχει ληξει προ πολλου οποτε μαλλον το παιχνιδι ειναι καλο. Φαινεται οτι ανασκουμπώθηκαν εκει στην Bethesda, δεν ειχαν κι αλλη επιλογη γιατι ηταν κατι σαν ατυπη τελευταια ευκαιρια το Starfield.
    Με τα θεματα του (τεχνικος τομεας κυριως) φαινεται μια πολυ αξιολογη προσπαθεια το παιχνιδι, βεβαια προσωπικα δεν θα εκανα τετοια επενδυση σε PC η κονσολα για ενα παιχνιδι οσο κι αν ηθελα να το παιξω.


  6. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Valkyre (06-09-2023)

  7. #3205

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Πρόλαβες την παλιά τιμή?

    Γιατί νομίζω πριν λίγες μέρες τσίμπησε ένα 50ρικο, στα 560 πλέον.

    Για το quantum break συμφωνώ και επαυξάνω, εξαιρετικό παιχνίδι!

    Κι εγώ περιμένω πως και πως το starfield, δεν νομίζω να υποκύψω σε day one αγορά, αλλά είμαι πολύ κοντά! Λίγο να πέσει η τιμή δε θα μου γλυτώσει!

    Πάντως όσο σκέφτομαι πόσες πωλήσεις θα είχε κάνει υπό το παραδοσιακό μοντέλο (και όχι το συνδρομητικό) και μάλιστα αν κυκλοφορούσε και στο ps5...

    Δεν μπορώ πραγματικά να κατανοήσω, πώς αυτό το πράγμα βγάζει νόημα επιχειρηματικά!

    Δε θα μας λένε πούλησε τόσα αντίτυπα, αλλά πόσοι παίχτες το έπαιξαν (και οι μισοί από αυτούς θα το παράτησαν στο μισάωρο!)
    Δεν ξέρω αν σε καλύπτει αλλά πριν λίγο πήρε το μάτι μου αυτό.
    https://unboxholics.com/news/gaming/...YXny6y9XIAabmk


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #3206
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Καλημέρα Γιάννη

    Το διάβασα χθες στο gameindustry και ήμουν έτοιμος να κάνω ένα σχόλιο.

    Χωρίς να έχουμε αριθμούς, το γεγονός ότι το παιχνίδι τα πήγε τόσο καλά στις RETAIL PHYSICAL πωλήσεις, αποτελεί για μένα μία μίνι έκπληξη.

    Για μένα δείχνει 3 πράγματα:

    1) Πόσο διψούσαν οι κάτοχοι xbox για δυνατό exclusive.

    2) Ότι ξεκάθαρα αν κυκλοφορούσε και στο ps5 και αν δεν ήταν στη συνδρομή, θα έσπαγε κάθε ρεκόρ πωλήσεων, θα μαζεύαμε τα σαγόνια μας από τα νούμερα.

    3) Τo physical είναι ακόμη πολύ σκληρό για να πεθάνει, όταν κάνει τέτοιες επιδόσεις στην πλατφόρμα που σε σπρώχνει με χέρια και με πόδια στο digital και τη συνδρομή. Ακόμη και αν έμαθα ότι και εδώ η ms έκανε βλακείες: Περίπτωση Jedi Survivor, αυτοί που έχουν το δισκάκι, δε μπορούν να παίξουν, καθώς περιλαμβάνει μόνο 46 από τα 100 gb. Τα υπόλοιπα πρέπει να τα κατεβάσεις. Μεγαλύτερο ξεφτιλίκι από αυτό δεν υπάρχει. Προφανώς κάποιοι που το αγόρασαν retail, δεν το ήξεραν.
    Last edited by drifterx; 12-09-2023 at 08:45.

  9. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    Giannis1979 (13-09-2023)

  10. #3207

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Καλημέρα Γιάννη

    Το διάβασα χθες στο gameindustry και ήμουν έτοιμος να κάνω ένα σχόλιο.

    Χωρίς να έχουμε αριθμούς, το γεγονός ότι το παιχνίδι τα πήγε τόσο καλά στις RETAIL PHYSICAL πωλήσεις, αποτελεί για μένα μία μίνι έκπληξη.

    Για μένα δείχνει 3 πράγματα:

    1) Πόσο διψούσαν οι κάτοχοι xbox για δυνατό exclusive.

    2) Ότι ξεκάθαρα αν κυκλοφορούσε και στο ps5 και αν δεν ήταν στη συνδρομή, θα έσπαγε κάθε ρεκόρ πωλήσεων, θα μαζεύαμε τα σαγόνια μας από τα νούμερα.

    3) Τo physical είναι ακόμη πολύ σκληρό για να πεθάνει, όταν κάνει τέτοιες επιδόσεις στην πλατφόρμα που σε σπρώχνει με χέρια και με πόδια στο digital και τη συνδρομή. Ακόμη και αν έμαθα ότι και εδώ η ms έκανε βλακείες: Περίπτωση Jedi Survivor, αυτοί που έχουν το δισκάκι, δε μπορούν να παίξουν, καθώς περιλαμβάνει μόνο 46 από τα 100 gb. Τα υπόλοιπα πρέπει να τα κατεβάσεις. Μεγαλύτερο ξεφτιλίκι από αυτό δεν υπάρχει. Προφανώς κάποιοι που το αγόρασαν retail, δεν το ήξεραν.
    Όπως τα λες ειναι!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #3208
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    https://www.ign.com/articles/leaked-...than-you-think

    75% σε πωλήσεις το series S και 25% το series X.

    Δεν μπορούσα να φανταστώ τέτοια διαφορά μεταξύ των δύο, πιο κοντά στο 50/50 πίστευα ότι ήταν.

    Εμ πως να μη θέλει να κάψει το physical η ms?

  12. #3209
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αληθεια τωρα?

    Το Χ τα παει τοσο χειροτερα απο το S? Τι να πω... απορρω πραγματικα...

  13. #3210

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αληθεια τωρα?

    Το Χ τα παει τοσο χειροτερα απο το S? Τι να πω... απορρω πραγματικα...
    Γιατί απορείς ;
    Μέχρι τώρα cross gen games δίνουν στον κόσμο σε ποσοστά Στάλιν .
    Ο μέσος καταναλωτής κοιτάει το συμφέρον του δεν ψάχνει με το Μεγεθυντικό φακό τα περισσότερα pixels στο Χ.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Slay (27-09-2023)

  15. #3211
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ειναι θεμα πιξελς οι διαφορες αν και σιγουρα δεν χρειαζεσαι μεγενθυτικο φακο στην περιπτωση του S. Ελαχιστα παιχνιδια μοιραζονται ιδια settings, πολλα παιχνιδια τρεχουν σκατε ολε και γενικα οσο το γρηγοροτερο το ψοφισει η MS τοσο το καλυτερο για ολους.

    Επισης θα μου επιτρεψεις να θεωρω οτι ο μεσος καταναλωτης ειναι στην συντριτπικη του πλειοψηφια αστοιχειωτος και δεν ξερει να κανει σωστες επιλογες με μακροπροθεσμο αποτελεσμα. H φθηνοτερη δυνατη λυση, σπανια ειναι η καλυτερη λυση. Στην αρχη σου φαινονται ολα ροδινα, μετα καταλαβαινεις οτι στο τελος της γραφης θα δωσεις περισσοτερα φραγκα απο τον αλλο που εδωσε 150 ευρω παραπανω και κρατησε την κονσολα του τα διπλασια χρονια...

    Αυτο το μηχανημα ετσι οπως φαινεται απο τα τελευταια παιχνιδια και πως αυτα κυκλοφορουν, μοιαζει να ειναι για πεταμα σε λιγο καιρο, εξαιρεση αυτοι που πραγματικα δεν τους νοιαζει ή το πηραν για δευτερο-τριτο μηχανημα, ή για το μικρο παιδι τους.

  16. #3212
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Gamepassoμηχάνημα είναι.

    Σαν να έχεις μία μικρή τηλεόραση στη κρεβατοκάμαρα και παίζει μόνο νετφλιξ.

    Με τη μεγάλη διαφορά ότι έχει άμεσα μεγάλο αντίκτυπο στο X.

    Εμένα πάντως συνεχίζει να μου κάνει τρομερή εντύπωση αυτή η αναλογία.

  17. #3213

    Default

    Οπως σωστά αναφέρθηκε πιο πάνω, τελείως λάθος η λογική να ήταν 50 50 οι πωλήσεις όταν

    α)Η συντριπτική πλειοψηφία ως τώρα ήταν cross gen παιχνίδια, κοινώς δεν είχαν οι περισσότεροι κίνητρο να πάνε στο ακριβότερο SX. Και πολλοί που πήγαν, το έκαναν αρχικά λόγω του... μεγαλύτερου εσωτερικού δίσκου. Ούτε φυσικά βοηθάνε σε αυτό κυκλοφορίες τύπου Gotham Knights.

    β)αν και δεν είχε τα θέματα διαθεσιμότητας του Ps5, το SX ειδικά τον πρώτο καιρό είχε και αυτό θέματα παραγωγής/διαθεσιμότητας.

    γ)σε Microsoft μεριά υπάρχει υποστήριξη και με το PC μέσω Play Anywhere(οπως και PC gamepass/Ultimate). Κοινώς μπορεί πολλοί να παίζουν σε PC και να έχουν πχ και ένα SeriesS στο υπνοδωμάτιο κλπ

    δ) δεν υπάρχει σε Sony μεριά κάτι αντίστοιχο με 2 κονσόλες για να υπάρχει άμεση σύγκριση.
    Να θυμήσω ότι πέρυσι στις γιορτές είχαμε δει το SS να παίζει κάτω από τα 250ευρώ, και πολύ κοντά στα 200-220.

    Τέλος για τα σχόλια προς τον μέσο καταναλωτή, να υπενθυμίσουμε για άλλη μια φορά, ποια είναι τα παιχνίδια τα οποία πραγματικά τον ενδιαφέρουν/περνάει τον περισσότερο του χρόνο.

  18. #3214
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post

    Τέλος για τα σχόλια προς τον μέσο καταναλωτή, να υπενθυμίσουμε για άλλη μια φορά, ποια είναι τα παιχνίδια τα οποία πραγματικά τον ενδιαφέρουν/περνάει τον περισσότερο του χρόνο.
    Τα σχολια για τον μεσο καταναλωτη ειναι μια χαρα και δοθηκαν οι καταλληλες εξαιρεσεις στο παραπανω μηνυμα. Ο μεσος καταναλωτης ασχετως προιοντος τις περισσοτερες φορες επιλεγει με βασικο γνομωνα την τσεπη και γι αυτο τα πληρωνει στο τελος ξανα. Απο εκει και περα θα ηθελα να δω ποσοι που εχουν S θα το γυρισουν σε Χ ή σε S2 αν προκυψει... τη στιγμη που οι περισσοτεροι αντιστοιχοι Χ θα ειναι μια χαρα καλλυμενοι για το μεγαλυτερο (αν οχι ολο) το μερος αυτης της γενιας.

  19. #3215

    Default

    Ο μέσος καταναλωτής δεν είναι αυτός που κάθε χρόνο αγοράζει Fifa, call of duty, που αγόραζε GTA V όλα αυτά τα χρόνια και πάει λέγοντας?
    Που ακριβώς λοιπόν είναι το παράλογο να κοιτάζει σε κάτι φθηνότερο αν τον καλύπτει?

    Δεν έγραψα πουθενά, ότι το SeriesS είναι γενικά και αόριστα η καλύτερη κονσόλα/αγορά για όλους.

    Είπα ότι δεν μου προκαλεί εντύπωση με βάση τα τωρινά παιχνίδια, τις προτιμήσεις κάθε χρόνο των περισσοτέρων κλπ στο γιατί το SeriesS είναι τόσο δημοφιλές.

    Οσο για αυτή την γενιά, αν συνεχίσει με τα Unoptimized παιχνίδια έτσι, ούτε οι κάτοχοι SX/Ps5 δεν είναι 100% καλυμμένοι, ειδικά με αυτά που βλέπουμε φέτος.

  20. #3216
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ενα - ενα:

    Αυτου του ειδους ο καταναλωτης που θελει ενα Fifa και ενα Call of Duty (2-3 παιχνιδια τον χρονο) ανηκει στην κατηγορια του "πραγματικα δεν με νοιαζει" που ειπα πιο πανω. Αν η συντριπτικη πλειοψηφια των αγοραστων του series S ανηκουν εκει παω πασο, αλλα απο την αλλη θα εκπλαγω πραγματικα και αν κρινω απο διαφορα φορουμ που εχω δει γυρω γυρω, δεν ειναι λιγοι οι χρηστες series S που παραπονιουνται ολο και περισσοτερο πλεον για την αποδοση της κονσολας τους.

    Παρολαυτα το ξαναλεω, το δεχομαι. Αν το μονο που θελουν ειναι ενα Φιφα απλα ανηκουν στην κατηγορια "δεν με νοιαζει".

    Δεν ειπε κανενας οτι ειπες οτι το Series S ειναι η καλυτερη κονσολα/αγορα για ολους... εγω απλα ειπα οτι ο μεσος καταναλωτης δεν κοιταζει η αγορα του να ειναι μια τιμια επενδυση, αλλα να ειναι η φθηνοτερη δυνατη. Αυτο πολλες φορες οδηγει σε πεταμενα λεφτα. Ολοι μας το εχουμε παθει, μαζι κι εγω.

    Αυτη η γενια θεωρω οτι ειναι απο τις πιο optimized γενιες ολων των εποχων. Η πιο σιχαμενα unoptimized γενια ηταν η γενια του PS3 που αναθεμα και αν εβλεπες ποτε παιχνιδι λοκαρισμενο στα 30 καρε... καναμε ταμα να δουμε multiplatform παιχνιδι να τρεχει σωστα, ιδιως στο PS3.

    Τα παιχνιδια που δεν τρεχουν καλα σε PS5/SX ειναι πιστευω κυριολεκτικα μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου και σχεδον παντα ειναι παιχνιδια που δεν τρεχουν καλα ΠΟΥΘΕΝΑ ουτε και στα πιο τουμπανα PC, βλεπε Jedi Survivor. Και αργα ή γρηγορα τα διορθωνουν στις κονσολες ιδιως γιατι ας πουμε το Survivor ακομα χαλια ειναι στο PC. Στο SS δεν τα διορθωνουν ικανοποιητικως και συν τοις αλλοις εχουν σταματησει να προσφερουν εναλλακτικους τροπους παιχνιδιου σε καποια παιχνιδια ή ειναι τοσο κακοι οι εναλλακτικοι τροποι παιχνιδιου που ειναι σχεδον αχρηστοι.

    Το SS ηταν, ειναι και θα ειναι ενα κακο deal για εμενα. Και εκτος των αλλων ενα βαριδι της γενιας που αρχιζει να στερει και απο SX μεριας πραγματα οπως πηγε να γινει προσφατα με το Baldur's gate 3. Οι developers ΕΥΘΕΩΣ παραπονιουνται για το μηχανημα και τις δυνατοτητες του, φρεναρει την αναπτυξη των μεγαλυτερων μηχανηματων και ιδιως το parity clause της MS προκαλει πονοκεφαλους.

  21. #3217

    Default

    Τα παράπονα στο SS δεν μου λένε κάτι, μιας και αντίστοιχα δεν είναι λίγα τα παράπονα και σε SX/Ps5(ή και Switch εδώ και χρόνια)για την απόδοση της κονσόλας τους σε διάφορα παιχνίδια.
    Πολλοί πχ κάνουν παράπονο και για τον δίσκο του SS(διαθέσιμα 350gb),λές και δεν γνώριζαν πριν αγοράσουν πόσο χώρο είχε η κονσόλα και ότι προφανώς δεν χωράει μέσα πολλά παιχνίδια, χωρίς επέκταση.

    Το SS είναι μια φθηνή κονσόλα η οποια βγήκε γιατί στηρίχθηκε περισσότερο στα cross platform παιχνίδια που ακόμα βγαινουν(σε συνδιασμό με το gamepass), ορισμένα από τα οποία είναι και τα παιχνίδια που ενδιαφέρουν τους περισσότερους μιας και αφήνουν σε αυτά τις περισσότερες ώρες.
    Και σε αντίθεση με το SX, ήταν και μια κονσόλα που πάντα έβρισκες στο ράφι και πλέον πολλές φορές και σε έκπτωση.

    Κακοί αγοραστές που άλλα περιμένουν και άλλα αγοράζουν, υπάρχουν παντού και σε κονσόλες και σε PC μεριά, δεν μου λέει κάτι.

    Είναι ανάλογη περίπτωση με όσους αγοράζουν multiplatform ΑΑΑ παιχνίδια στο Switch(ενώ ξέρουν πόσο αδύναμη κονσόλα είναι)και απογοητεύονται και παραπονιούνται μετά για την κακή απόδοση λες και περίμεναν θαύματα.

    Και για το Star Wars που διορθώθηκε μεν η απόδοση, το παιχνίδι native εξακολουθεί να τρέχει κάτω απο 1080p ακόμα και στο SX, που δεν το λές ότι το καλύτερο(μιας και αναφέρθηκε και το PC).

  22. #3218
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post

    Κακοί αγοραστές που άλλα περιμένουν και άλλα αγοράζουν, υπάρχουν παντού και σε κονσόλες και σε PC μεριά, δεν μου λέει κάτι.
    Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να "σου λεει εσενα κατι". Το σχολιο μου δεν ειχε αποκλειστικο παραληπτη εσενα. Δεν ησουν καν στην σκεψη μου οταν το εκανα. Επισης σε ολο το παραπανω σχολιο σου δεν βλεπω καπου να προβαλεις καποιο ουσιαστικο επιχειρημα ως προς αυτο που λεω. Ισα ισα θα ελεγα μαλλον συμφωνεις αν κρινω απο το σχολιο για το Switch στο τελος.

    Επισης, δεν ειναι οτι αμφισβηττω το 75-25 στις πωλήσεις που αναφερθηκε. Αυτο αποτελει γεγονος. Το οτι εγω το περιμενα αλλιως δεν λεει κατι αλλο περα του οτι η εκτιμηση η δικη σχετικα με το θεμα των πωλησεων ηταν λανθασμενη. Ισως και λιγο απογοητευθηκα μιας και ηλπιζα το Χ να εχει μεγαλυτερη μεριδα του λεοντος αλλα μαλλον το κοινο της MS, ελεω και gamepass, ειναι πλεον στο μυαλο πολλων κατι σαν "οτι παρεις 1 ευρω". Και το χειροτερο ειναι οτι μαλλον και η ιδια MS αρχιζει να το βλεπει ετσι...

  23. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (22-09-2023)

  24. #3219

    Default

    Η αρχική μου τοποθέτηση αφορούσε στο πως προκύπτει η πιο πάνω αναλογία, μιας και έχω προσωπική άποψη/εμπειρία πάνω σε αυτο ,δεν μιλάω υποθετικά. Ετσι προκύπτει το '' δεν μου λέει κάτι'' ή στο γιατί δεν περίμενα να είναι η αναλογία υπέρ του SX.



    Μην κάνετε το λάθος να κρίνετε με βάση παλιότερα πχ εποχές 360/ps3. Διάσπαρτες είναι οι πωλήσεις του SS, δεν είναι ότι είναι ο κόσμος μεταξύ Ps5 και SS και προτιμάει το δεύτερο καθαρά λόγω gamepass και φθήνιας, αλλιώς το ps5 δεν θα πούλαγε τόσο πολύ.
    Για παράδειγμα φίλος μου που έχει Ps5, αγόρασε τις γιορτές σε προσφορά SS για Starfield και με τα χρήματα που γλύτωσε απο το να αγόραζε SX, πήρε και Nintendo Switch να παίξει το φετινό Zelda.

    Αλλος φίλος μου πήρε SS για να το έχει για το εξοχικό, μιας και λόγω μικρού μεγέθους ,μεταφέρεται πιο εύκολα.

    Και τελος το άλλο πολύ σημαντικό(που βγάζει την ανάγκη αγοράς του ακριβότερου SX) πλέον ότι Gamepass έχεις και στο PC όπως και όλα τα exclusive της MS κυκλοφορούν και εκεί day one.

  25. #3220
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Πως να μη χαρείς όταν βλέπεις τέτοια νέα??

    https://www.gamesindustry.biz/micros...o-compensation

    https://metro.co.uk/2023/10/24/game-...o=newsnow-feed

  26. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    Valkyre (25-10-2023)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •