Page 112 of 164 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115116122162 ... LastLast
Results 2,221 to 2,240 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2221
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Είναι βαρίδι ακόμη και από την στιγμή που πρέπει να αφιερώσουν όσους πόρους χρειάζεται το οποιοδήποτε ψαλίδισμα. Κλέβει χρόνο από τους devs είτε έτσι είτε αλλιώς.. Θα μου πεις φτιάχνουν για 4 πλατφόρμες τί είναι ακόμη μία... είναι αυτό ακριβώς ακόμη μία ουσιαστικά ΑΧΡΗΣΤΗ κονσόλα. Κανονικά αν υπήρχε λογική θα έπρεπε να μιλάμε για next-gen και για την MS όπως ακριβώς και για το PS5 ήτοι μία ακριβή φουλ σε όλα της έκδοση (Series X) και μία ακριβώς ίδια σε ισχύ και επιδόσεις αλλά χωρίς optical drive άντε μιας και την έκανε την βρωμιά (μην την χαρακτηρίσω αλλιώς) με τον SSD και με μικρότερη χωρητικότητα στον εσωτερικό δίσκο. ΑΥΤΟ έπρεπε να παραδώσει και η MS σαν εναλλακτική χαμηλού κόστους, όχι μία last-next-gen κονσόλα λίγο πιο δυνατή από το One X.

    Κανονικά θα έπρεπε να μιλάμε για MS κονσόλες:
    Xbox One X από προηγούμενη γενιά
    XBox Series X από τρέχουσα φουλ δυνατότητες
    Xbox Series S ίδια με X χωρίς drive+μικρότερο SSD.
    Με σταδιακή εν καιρό απόσυρση του One X θα έμενε μία κονσόλα για παραγωγή τίτλων στους devs.

    Τώρα έχουμε το παράδοξο:
    Xbox One S!!! (REALLY???)
    Xbox Series S (κακοκουτσουρεμένο last-next-gen-crap-trap-pieceofshit)
    Χbox Series X (Η μία και πραγματική next-gen κονσόλα της MS)
    ΣΥΝΤΟΜΑ πρέπει να αποσυρθεί το One S και πάλι θα μείνει με 2 κονσόλες (με τεράστια διαφορά ισχύος και επιδόσεων θεωρώ) ο κάθε dev για πόσα χρόνια. Ήτοι διπλάσια δουλειά... άντε αν όχι ακριβώς διπλάσια πολύ περισσότερη από όση θα είχε αν υπήρχε λογική σε όσους ασχολούνται με το Xbox brand.

    Βεβαίως εγώ τι ξέρω θα μου πεις σε σχέση με το υπέροχο R&D τμήμα και τους αρμόδιους της MS;
    Ξέρω ότι ακόμη και φανατικός οπαδός της MS να ήμουν αλλά μου έλειπαν τα λεφτά να πάρω Series X, σίγουρα δεν θα πετούσα τα όποια λεφτά είχα για να πάρω αυτό το σκουπίδι το Series S. Θα μου πεις τόσος κόσμος που το έχει αγοράσει ήδη ή σκέφτεται να το αγοράσει είναι χαζός;
    Δεν κρίνω τους άλλους... ο καθένας κάνει ό,τι θέλει με το πορτοφόλι του και τα λεφτά του...

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (30-11-2020),Lefteris_X (30-11-2020),psx3 (30-11-2020)

  3. #2222
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ας ελπισουμε να ειναι αυτο γιατι εγω φοβαμαι το σεναριο του να πουν "με λιγη προσπαθεια ειμαστε ηδη πολυ μπροστα οποτε κατσε στα αυγα σου και κανε extend την crossgen exclusive περιοδο"... και καπως ετσι καταληξουμε να εχουμε crossgen και στα exclusives για 3-4 χρονια αντι για 1-2 που λενε τωρα...
    Το είπε η Sony ότι θα στηρίξουν για άλλα 3 χρόνια το PS4:

    https://www.tweaktown.com/news/76148...ing/index.html

    PS4 to PS5 transition will take 3 years, more cross-gen games

    Ελπίζω το cross-gen να αφορά παιχνίδια τύπου FIFA (το PS2 έλαβε μέχρι και FIFA 14), όχι 1st party/exclusives.

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Είναι βαρίδι ακόμη και από την στιγμή που πρέπει να αφιερώσουν όσους πόρους χρειάζεται το οποιοδήποτε ψαλίδισμα. Κλέβει χρόνο από τους devs είτε έτσι είτε αλλιώς.. Θα μου πεις φτιάχνουν για 4 πλατφόρμες τί είναι ακόμη μία... είναι αυτό ακριβώς ακόμη μία ουσιαστικά ΑΧΡΗΣΤΗ κονσόλα. Κανονικά αν υπήρχε λογική θα έπρεπε να μιλάμε για next-gen και για την MS όπως ακριβώς και για το PS5 ήτοι μία ακριβή φουλ σε όλα της έκδοση (Series X) και μία ακριβώς ίδια σε ισχύ και επιδόσεις αλλά χωρίς optical drive άντε μιας και την έκανε την βρωμιά (μην την χαρακτηρίσω αλλιώς) με τον SSD και με μικρότερη χωρητικότητα στον εσωτερικό δίσκο. ΑΥΤΟ έπρεπε να παραδώσει και η MS σαν εναλλακτική χαμηλού κόστους, όχι μία last-next-gen κονσόλα λίγο πιο δυνατή από το One X.

    Κανονικά θα έπρεπε να μιλάμε για MS κονσόλες:
    Xbox One X από προηγούμενη γενιά
    XBox Series X από τρέχουσα φουλ δυνατότητες
    Xbox Series S ίδια με X χωρίς drive+μικρότερο SSD.
    Με σταδιακή εν καιρό απόσυρση του One X θα έμενε μία κονσόλα για παραγωγή τίτλων στους devs.

    Τώρα έχουμε το παράδοξο:
    Xbox One S!!! (REALLY???)
    Xbox Series S (κακοκουτσουρεμένο last-next-gen-crap-trap-pieceofshit)
    Χbox Series X (Η μία και πραγματική next-gen κονσόλα της MS)
    ΣΥΝΤΟΜΑ πρέπει να αποσυρθεί το One S και πάλι θα μείνει με 2 κονσόλες (με τεράστια διαφορά ισχύος και επιδόσεων θεωρώ) ο κάθε dev για πόσα χρόνια. Ήτοι διπλάσια δουλειά... άντε αν όχι ακριβώς διπλάσια πολύ περισσότερη από όση θα είχε αν υπήρχε λογική σε όσους ασχολούνται με το Xbox brand.

    Βεβαίως εγώ τι ξέρω θα μου πεις σε σχέση με το υπέροχο R&D τμήμα και τους αρμόδιους της MS;
    Ξέρω ότι ακόμη και φανατικός οπαδός της MS να ήμουν αλλά μου έλειπαν τα λεφτά να πάρω Series X, σίγουρα δεν θα πετούσα τα όποια λεφτά είχα για να πάρω αυτό το σκουπίδι το Series S. Θα μου πεις τόσος κόσμος που το έχει αγοράσει ήδη ή σκέφτεται να το αγοράσει είναι χαζός;
    Δεν κρίνω τους άλλους... ο καθένας κάνει ό,τι θέλει με το πορτοφόλι του και τα λεφτά του...
    Κάτσε μην σε κακοχαρακτηρίσουν κι εσένα κάτι νεόκοποι XBOX "fans" (aka έκπτωτοι PCMR) ότι είσαι MS/XBOX hater... που να ξέρανε βέβαια ότι έχεις ζήσει εποχές 360 στην ολότητά τους (όχι 2 μηνάκια και μετά ξανά βουρ για PCMR rig )!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (30-11-2020),Nek_Food (30-11-2020)

  5. #2223
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ας με κακοχαρακτηρίσουν, δεν με πειράζει, δεν με απασχολεί... Να κρύβομαι και να μην λέω την γνώμη μου για να μην με κακοχαρακτηρίσουν κάποιοι; Μάλιστα κάποιοι να το κάνουν και πίσω από την πλάτη μου; Δεν με ενδιαφέρει... απλά.

    Τι να κάνω όμως αφού αυτή είναι η άποψη μου. Μπορεί να την εκφράζω λάθος βέβαια ειδικά έτσι απόλυτος που είμαι κάποιες φορές αλλά από την άλλη δεν είναι ευαγγέλιο, δεν είναι απαραίτητα καθολικά σωστή, δεν είμαι και γκουρού της τεχνολογίας, προφανώς δεν είναι απαραίτητο να την αποδεχτούν άπαντες. Είναι όμως η άποψη μου και είναι απόλυτα σωστή για μένα (τουλάχιστον τώρα που την γράφω), γενικά προσπαθώ να την αναφέρω με μέτρο (όποτε το φέρει η κουβέντα και όχι με εμμονή). Σίγουρα θα βρεθούν πολλοί που θα διαφωνήσουν με αυτήν και κάποιος μπορεί να θέλει να το συζητήσουμε, δεν με πειράζει ας ξεδιπλώσει τα επιχειρήματα του να γίνει όμορφη και εποικοδομητική συζήτηση άσχετα αν θα με μεταπείσει στο τέλος ή όχι. Κάποιος μπορεί να είναι και καλύτερος γνώστης, να έχει δίκιο και να δικαιωθεί εν καιρό, όλοι κάνουμε λάθη, μπορεί ακόμα να σας φανεί περίεργο αυτό που θα πω αλλά ακόμη και εγώ μπορεί να κάνω λάθος ( λέμε τώρα κανένα αστειάκι να περάσει η ώρα ).

    Εν τέλει ας έχουμε το θάρρος των λόγων και των πράξεων μας.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (30-11-2020),Lefteris_X (30-11-2020),obione (04-12-2020)

  7. #2224
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έτσι όπως το βλέπω το Series S στην χειρότερη θα αποτελέσει βαρίδι για την νέα γενιά και στην καλύτερη να το γράψουν εντελώς στα @@ τους οι devs και να πουν "τα παιχνίδια μας στο S μόνο μέσω cloud θα τρέχουν".
    Θα δείξουν οι πωλήσεις πιστεύω. Πόσα Χ και πόσα S θα πωληθούν. Αν δούμε 15-20 εκατομμύρια S βλέπω να μην ασχολούνται οι Devs, αν δούμε 50-60 εκατομμύρια (απίθανο θεωρώ) τότε αναγκαστικά θα ασχοληθούν

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  8. #2225
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    15-20 εκατ. δεν ειναι μικρος αριθμος ΙΜΟ. : S

  9. #2226
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    15-20 εκατ. δεν ειναι μικρος αριθμος ΙΜΟ. : S
    Θεωρώ πως είναι...
    Και το wii u τόσο πούλησε και δεν ασχολήθηκε κάνεις.
    Φαντάσου το PS5 να πουλήσει 20 εκατομμύρια από τα 120 που είναι τώρα..

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. #2227
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    November 2020 Xbox Console Update Begins Rolling Out on Xbox Series X|S and Xbox One

    - new dynamic backgrounds
    - Auto HDR indicator
    - 'Optimized for Series X|S' badge in gaming library
    - achievements status in the activity tab
    - pre-install select "coming soon" Game Pass titles

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following 5 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Giannis1979 (03-12-2020),jk_blue_tiger (02-12-2020),Nek_Food (02-12-2020),obione (04-12-2020),Sergio (03-12-2020)

  12. #2228
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    H ευλογία του Gamepass ξαναχτυπα?

    The Initiative's AAA game could release in episodic format; stories set in the same universe


    https://www.altchar.com/game-news/th...e-ad9Qn2Z5tVdv
    "I don't think the internet is going to react very well to it. This is gonna be bad, a level of bad where people give up on Xbox Game Studios. Fanboys are gonna get really upset," he said in the podcast.

  13. #2229
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	145 
Size:	868.6 KB 
ID:	12631Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	141 
Size:	834.7 KB 
ID:	12632

    Απο τους λίγους κατοχους απ οτι φαίνεται και εγώ και μπορώ να πώ οτι είμαι αρκετά ευχαριστημένος!Φανατικός playstation-ακιας μέχρι και σήμερα αφού είχα όλα τα playstation,απο το πρώτο(με FF VII το πρώτο μου παιχνίδι!) μέχρι και το 4,ποτέ δεν με ενδιέφερε τι γινόταν στο ''αντίπαλο'' στρατόπεδο.Έως ότου κυκλοφόρησε η σειρά Χ και συγκεκριμένα το S.Πλέον θεωρώ τον εαυτό μου casual gamer,παλαιότερα έπαιζα ώρες ολόκληρες.Τώρα πλέον λόγω ηλικίας και οικογενειακών υποχρεώσεων δεν εχω τον χρόνο που θα ήθελα.Εννοείται οτι αν μπορούσα θα έπαιρνα το ps5(και θα το πάρω,σε 1-2- χρόνια μάλλον) αλλά 500ρικα για ξόδεμα,δεν είναι εποχές.
    Και έτσι στράφηκα στο S:οικονομικό και σε συνδυασμο με το game pass πιστευω οτι είναι μια αρκετά value for money επιλογή.100+ παιχνίδια με το καλημέρα δεν το λές και λίγο.Άσε που κάθε μήνα εμπλουτίζεται η συλλογή.5-6 βαριά παιχνίδια που έχω παίξει,τα τρέχει απροβλημάτιστα,νερό.Οι χρόνοι φόρτωσης ταχύτατοι,η ανάλυση των παιχνιδιών μια χαρά(οκ,δεν είναι 4κ αλλά πόσα παιχνίδια υπάρχουν τώρα σε αυτή την ανάλυση?...στο μέλλον είπαμε,Ps5...)
    Το μοναδικό μειονέκτημα είναι ο ελάχιστος χώρος αποθήκευσης.Αυτή την στιγμή το εχω τιγκάρει με 7-8 παιχνίδια,πόσα παραπάνω να παίζω την ίδια περίοδο?.Μελλοντικά θα έχω θέμα σίγουρα,αλλά αγοράζω εναν εξωτερικό που θα έχουν πέσει οι τιμές και θα είμαι οκ...
    Οι περισσότεροι δεν θα συμφωνείτε μαζί μου,αλλά για την χρήση που το θέλω,το S είναι εξαιρετικό...
    Last edited by Sergio; 03-12-2020 at 20:22.

  14. The Following 6 Users Say Thank You to Sergio For This Useful Post:

    Giannis1979 (03-12-2020),hakoo (04-12-2020),menel34 (03-12-2020),obione (03-12-2020),PDS (03-12-2020),Snk (03-12-2020)

  15. #2230
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    H ευλογία του Gamepass ξαναχτυπα?

    The Initiative's AAA game could release in episodic format; stories set in the same universe

    https://www.altchar.com/game-news/th...e-ad9Qn2Z5tVdv
    Αν η wannabe ND της MS περιμένει να ανταγωνιστεί την original ND με episodic format, έχω μια γέφυρα να τους πουλήσω... AAAA (ναι-ναι, 4Α) και πίπες τάζανε στον κοσμάκη.

    Το δοκίμασε και η IO Interactive με το Hitman reboot και ήταν παταγώδης αποτυχία.

    Episodic μόνο σε κανά indie game και αν.

  16. #2231

    Default Xbox Series S | X

    Quote Originally Posted by Sergio View Post
    Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	145 
Size:	868.6 KB 
ID:	12631Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	141 
Size:	834.7 KB 
ID:	12632

    Απο τους λίγους κατοχους απ οτι φαίνεται και εγώ και μπορώ να πώ οτι είμαι αρκετά ευχαριστημένος!Φανατικός playstation-ακιας μέχρι και σήμερα αφού είχα όλα τα playstation,απο το πρώτο(με FF VII το πρώτο μου παιχνίδι!) μέχρι και το 4,ποτέ δεν με ενδιέφερε τι γινόταν στο ''αντίπαλο'' στρατόπεδο.Έως ότου κυκλοφόρησε η σειρά Χ και συγκεκριμένα το S.Πλέον θεωρώ τον εαυτό μου casual gamer,παλαιότερα έπαιζα ώρες ολόκληρες.Τώρα πλέον λόγω ηλικίας και οικογενειακών υποχρεώσεων δεν εχω τον χρόνο που θα ήθελα.Εννοείται οτι αν μπορούσα θα έπαιρνα το ps5(και θα το πάρω,σε 1-2- χρόνια μάλλον) αλλά 500ρικα για ξόδεμα,δεν είναι εποχές.
    Και έτσι στράφηκα στο S:οικονομικό και σε συνδυασμο με το game pass πιστευω οτι είναι μια αρκετά value for money επιλογή.100+ παιχνίδια με το καλημέρα δεν το λές και λίγο.Άσε που κάθε μήνα εμπλουτίζεται η συλλογή.5-6 βαριά παιχνίδια που έχω παίξει,τα τρέχει απροβλημάτιστα,νερό.Οι χρόνοι φόρτωσης ταχύτατοι,η ανάλυση των παιχνιδιών μια χαρά(οκ,δεν είναι 4κ αλλά πόσα παιχνίδια υπάρχουν τώρα σε αυτή την ανάλυση?...στο μέλλον είπαμε,Ps5...)
    Το μοναδικό μειονέκτημα είναι ο ελάχιστος χώρος αποθήκευσης.Αυτή την στιγμή το εχω τιγκάρει με 7-8 παιχνίδια,πόσα παραπάνω να παίζω την ίδια περίοδο?.Μελλοντικά θα έχω θέμα σίγουρα,αλλά αγοράζω εναν εξωτερικό που θα έχουν πέσει οι τιμές και θα είμαι οκ...
    Οι περισσότεροι δεν θα συμφωνείτε μαζί μου,αλλά για την χρήση που το θέλω,το S είναι εξαιρετικό...
    Καλορίζικο φιλε και καλοπαιχτο
    Το μεγαλο μειονέκτημα της κονσολας ειναι αυτο που ειπες.
    Ο δίσκος.
    Και η μαλακια ειναι οτι αν σκάσεις τη 200αραplus για extension θα εχεις πληρώσει ενα series X η ενα PlayStation 5 και θα εχεις κατώτερο μηχανημα στα ίδια Λεφτα.

    Γνώμη μου ειναι να το αφήσεις ως εχει μεχρι να βγουν τα mid gen (αν βγουν) και οταν αποφασίσεις upgrade το πουλάς και πας παρακάτω.

    Ευχομαι να το χαρείς, σε ολα τα υπόλοιπα το μηχανακι ειναι τρομερό VFM για casual καταστάσεις.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2232
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Καλορίζικο φιλε και καλοπαιχτο
    Το μεγαλο μειονέκτημα της κονσολας ειναι αυτο που ειπες.
    Ο δίσκος.
    Και η μαλακια ειναι οτι αν σκάσεις τη 200αραplus για extension θα εχεις πληρώσει ενα series X η ενα PlayStation 5 και θα εχεις κατώτερο μηχανημα στα ίδια Λεφτα.

    Γνώμη μου ειναι να το αφήσεις ως εχει μεχρι να βγουν τα mid gen (αν βγουν) και οταν αποφασίσεις upgrade το πουλάς και πας παρακάτω.

    Ευχομαι να το χαρείς, σε ολα τα υπόλοιπα το μηχανακι ειναι τρομερό VFM για casual καταστάσεις.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Σ ευχαριστώ,να σαι καλά!
    Να σκάσω 200 για σκληρό?Ούτε κάν!Μια χαρά είμαι με 6-7 παιχνιδάκια,πόσα να ξεκινήσω ταυτόχρονα?Εδω δεν το έκανα στα νιάτα μου,τώρα θα το κάνω...?
    Πάντως τρελή φάση το gamepass:νοιώθω σαν μικρό παιδί που του έκαναν ταυτόχρονα ενα σωρό δώρα και δεν προλαβαίνει να τα παίξει όλα!

  18. #2233
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αν η wannabe ND της MS περιμένει να ανταγωνιστεί την original ND με episodic format, έχω μια γέφυρα να τους πουλήσω... AAAA (ναι-ναι, 4Α) και πίπες τάζανε στον κοσμάκη.
    Απλα δεν καταλαβες καλα, το ΑΑΑΑ σημαίνει ότι θα παραδώσουν 4 επισόδεια αξία Α το κάθε ένα, εξου και ΑΑΑΑ. Το κατάλαβες τώρα?


  19. #2234
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Sergio View Post

    Απο τους λίγους κατοχους απ οτι φαίνεται και εγώ και μπορώ να πώ οτι είμαι αρκετά ευχαριστημένος!Φανατικός playstation-ακιας μέχρι και σήμερα αφού είχα όλα τα playstation,απο το πρώτο(με FF VII το πρώτο μου παιχνίδι!) μέχρι και το 4,ποτέ δεν με ενδιέφερε τι γινόταν στο ''αντίπαλο'' στρατόπεδο.Έως ότου κυκλοφόρησε η σειρά Χ και συγκεκριμένα το S.Πλέον θεωρώ τον εαυτό μου casual gamer,παλαιότερα έπαιζα ώρες ολόκληρες.Τώρα πλέον λόγω ηλικίας και οικογενειακών υποχρεώσεων δεν εχω τον χρόνο που θα ήθελα.Εννοείται οτι αν μπορούσα θα έπαιρνα το ps5(και θα το πάρω,σε 1-2- χρόνια μάλλον) αλλά 500ρικα για ξόδεμα,δεν είναι εποχές.
    Και έτσι στράφηκα στο S:οικονομικό και σε συνδυασμο με το game pass πιστευω οτι είναι μια αρκετά value for money επιλογή.100+ παιχνίδια με το καλημέρα δεν το λές και λίγο.Άσε που κάθε μήνα εμπλουτίζεται η συλλογή.5-6 βαριά παιχνίδια που έχω παίξει,τα τρέχει απροβλημάτιστα,νερό.Οι χρόνοι φόρτωσης ταχύτατοι,η ανάλυση των παιχνιδιών μια χαρά(οκ,δεν είναι 4κ αλλά πόσα παιχνίδια υπάρχουν τώρα σε αυτή την ανάλυση?...στο μέλλον είπαμε,Ps5...)
    Το μοναδικό μειονέκτημα είναι ο ελάχιστος χώρος αποθήκευσης.Αυτή την στιγμή το εχω τιγκάρει με 7-8 παιχνίδια,πόσα παραπάνω να παίζω την ίδια περίοδο?.Μελλοντικά θα έχω θέμα σίγουρα,αλλά αγοράζω εναν εξωτερικό που θα έχουν πέσει οι τιμές και θα είμαι οκ...
    Οι περισσότεροι δεν θα συμφωνείτε μαζί μου,αλλά για την χρήση που το θέλω,το S είναι εξαιρετικό...
    Εισαι απο τους ελαχιστους που διαβαζω οτι παιρνουν xbox (κυριως λογω gamepass) κ ειναι ειλικρινης για εναν απο τους σημαντικοτερους λογους προτιμησης τους (κοστος).
    Δεν ειναι κακο, ουτε παραλογο να εχουμε προτεραιοτητες στη ζωη μας, ή αλλα πιο σημαντικα θεματα τα οποια μας απομακρυνουν απο το χομπι μας.
    Ευχομαι καλοπαιχτο κ να το χαρεις με την οικογενοια σου, μικρες στιγμες σαν κ αυτες που παιζουμε μαζι με ανθρωπους που αγαπαμε/μας αγαπανε,
    ειναι στιγμες που μενουν χαραγμενες στη ζωη μας κ μας "βοηθανε" να ερθουμε πιο κοντα κ να μοιραστουμε εμπειριες.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  20. The Following 5 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    psx3 (04-12-2020),Sergio (04-12-2020),shadowfax7 (07-12-2020),Slay (04-12-2020),Stefanos (04-12-2020)

  21. #2235

    Default Xbox Series S | X

    Ισπανικό περιοδικό μιλαει για εξαγορά της Cojima productions απο τη ms.
    Φυσικα δεν υοθετω αφου κατά καιρούς εχουν κυκλοφορήσει αρκετα σενάρια που δεν επιβεβαιώθηκαν.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #2236
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Καθε γκειμερ ευχεται(θελω να πιστευω) να μην ισχυει κατι τετοιο. Φαντασου τα kojima games σε gamepass. Εκτος αν ειναι multiplatform γιατι η MS αποφασισε να γινει 3rd party. Aλλα και παλι δεν εμπιστευομαι την MS. Ακομα και στην Konami θα προτιμουσα να γυρισει.
    .

  23. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (05-12-2020)

  24. #2237
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δεν νομίζω αυτά τα γράφανε κ ποιο παλιά τώρα βέβαια με το χρήμα όλα γίνονται αλλά ποιο πολύ πιστεύω σε καμία συνεργασία βάζοντας χρήμα η Microsoft πάρα να αγοράσει την εταιρεία.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. #2238
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Καθε γκειμερ ευχεται(θελω να πιστευω) να μην ισχυει κατι τετοιο. Φαντασου τα kojima games σε gamepass. Εκτος αν ειναι multiplatform γιατι η MS αποφασισε να γινει 3rd party. Aλλα και παλι δεν εμπιστευομαι την MS. Ακομα και στην Konami θα προτιμουσα να γυρισει.
    Δυστυχώς υπάρχουν non-gamers που κάνουν προσευχές και τάματα στον Φιλήμων Σπενσερόπουλο να αγοράσει την μισή gaming βιομηχανία, μόνο και μόνο για να μας την σπάσουν και να πάρουν «εκδίκηση» (Vengeance).

    Δεν τους νοιάζει να πάει το gaming μπροστά, μόνο να βάλουν τρικλοποδιές στην Sony. Μια αρρωστημένη παρτίδα σκάκι για ψυχικά αρρώστους.

    Μακάρι να είναι fake news, γιατί πολλά ακούμε κατά καιρούς. Τελικά εκείνη η φήμη για free online MP στο XBL τι απέγινε;

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν νομίζω αυτά τα γράφανε κ ποιο παλιά τώρα βέβαια με το χρήμα όλα γίνονται αλλά ποιο πολύ πιστεύω σε καμία συνεργασία βάζοντας χρήμα η Microsoft πάρα να αγοράσει την εταιρεία.
    Μιλάμε για την M$ όμως, που μια ζωή έχει μάθει να κάνει brute force στο εκάστοτε «πρόβλημα» με $$$. Άπειρες εξαγορές.

  26. The Following 5 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    cocous (05-12-2020),hakoo (06-12-2020),jk_blue_tiger (05-12-2020),mihalis13 (05-12-2020),PDS (05-12-2020)

  27. #2239
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Δυστυχώς υπάρχουν non-gamers που κάνουν προσευχές και τάματα στον Φιλήμων Σπενσερόπουλο να αγοράσει την μισή gaming βιομηχανία, μόνο και μόνο για να μας την σπάσουν και να πάρουν «εκδίκηση» (Vengeance).

    Δεν τους νοιάζει να πάει το gaming μπροστά, μόνο να βάλουν τρικλοποδιές στην Sony. Μια αρρωστημένη παρτίδα σκάκι για ψυχικά αρρώστους.
    Λογικό , οταν δεν εισαι σε θέση να παράξεις δικό σου αξιόλογο περιεχόμενο. Τελικα το ΑΑΑΑ studio το βλέπω να προκύπτει κουτσό άλογο, ήδη οι υπάλληλοι έχουν αρχίσει να χαμηλώνουν τις προσδοκίες.



    Τελικά εκείνη η φήμη για free online MP στο XBL τι απέγινε;
    Το αλλο υπαλληλάκι ο Grub που την διέδιδε, την έκανε γαργάρα, και ακουω οτι κάνει block όσους του το αναφέρουν.

  28. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    psx3 (06-12-2020)

  29. #2240

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ισπανικό περιοδικό μιλαει για εξαγορά της Cojima productions απο τη ms.
    Φυσικα δεν υοθετω αφου κατά καιρούς εχουν κυκλοφορήσει αρκετα σενάρια που δεν επιβεβαιώθηκαν.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    apparently it’s a Spanish magazine called Hobby Consolas that includes a fake article and if you identify which is fake you get entered in a raffle


  30. The Following 5 Users Say Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    Giannis1979 (06-12-2020),jk_blue_tiger (07-12-2020),Lefteris_X (06-12-2020),PDS (06-12-2020),psx3 (06-12-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •