Page 156 of 164 FirstFirst ... 56106146152153154155156157158159160 ... LastLast
Results 3,101 to 3,120 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #3101

    Default


    Άντε να τελειώνουμε με τα Crossgen επιτέλους


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #3102
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Απο την στιγμη που βγαινει για PC μια χαρα crossgen θα ειναι εκτος και αν στοχευουν σε πολυ high end μηχανηματα (ΝΟΤ).

    Επισης σορρυ για το καυστικο της υποθεσης, αλλα XBOXSS και next gen?? Για να μην αναφερθω για την Bethesda και τις μηχανες γραφικων της...

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (21-03-2022),obione (13-06-2022),Slay (17-03-2022)

  4. #3103

    Default Xbox Series S | X

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Απο την στιγμη που βγαινει για PC μια χαρα crossgen θα ειναι εκτος και αν στοχευουν σε πολυ high end μηχανηματα (ΝΟΤ).

    Επισης σορρυ για το καυστικο της υποθεσης, αλλα XBOXSS και next gen?? Για να μην αναφερθω για την Bethesda και τις μηχανες γραφικων της...
    Next gen δεν είναι μόνο τα γραφικά Δημήτρη ούτε η ανάλυση.
    Δεν μπαίνω στον κόπο να σου πω τι είναι.
    Τα ξέρεις καλύτερα από μένα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #3104
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Next gen δεν είναι μόνο τα γραφικά Δημήτρη ούτε η ανάλυση.
    Δεν μπαίνω στον κόπο να σου πω τι είναι.
    Τα ξέρεις καλύτερα από μένα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δεν υπαρχουν και πολλα να ειμαι ειλικρινεις... μια ΑΙ εδω, ενα loading εκει, ολα τα υπολοιπα ειναι θεμα γραφικων.

    Να μιλαγαμε για μια Turn10 που κανει παπαδες σε υπαρχον hardware και θα κανει θαυματα σε next gen να το καταλαβω. Να μιλαμε για μια Bethesda που δεν μπαινω καν στον κοπο να σχολιασω την ποιοτητα των τελευταιων δημιουργηματων της, ε αλλαζει το πραγμα. Και εφοσον στοχευουν και σε PC ολα τα περι next gen (με την hardcore εννοια που το θετεις) πανε περιπατο. Να θυμισω οτι εγω μια χαρα ειμαι με "last gen/cross gen" δουλειες τυπου Horizon. Οποτε δεν ειναι οτι αν βγει το Starfield και δειχνει πανεμορφο θα κολλησω στην λεζαντα "cross gen". Απλα εσυ ειπες το "να τελειωνουμε με τα cross gen" που συγνωμη, αλλα με πασα ειλικρινεια γελασα οταν το διαβασα, γνωριζοντας οτι μιλαμε για μια Bethesda που το Fallout 4 οταν βγηκε στα PS4XB1 εδειχνε πιο παλιο και απο crossgen...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (21-03-2022),Slay (17-03-2022)

  7. #3105
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Σιγουρα ειναι θετικο οτι εχει φυγει απο τη μεση το xbox one που ειναι και το μεγαλο βαριδι. Βεβαια και το series s θα μπορουσε ανετα να κρατησει πισω το παιχνιδι τεχνικα οπως και το γεγονος οτι κυκλοφορει day one σε PC.
    Ολα αυτα σε θεωρητικο επιπεδο γιατι στην πραξη μπορει να δειχνει πανεμορφο. Δεν ειναι παντως οτι στα χαρτια τουλαχιστον λες επιτελους να δουμε κατι next gen.
    Εμενα αλλο μου κανει εντυπωση, το παιχνιδι εχει ανακοινωθει εδω και τοσα χρονια και επιβεβαιωνεται ξανα απο το παραπανω για κυκλοφορια φετος παρολαυτα δεν εχουμε δει ουτε ενα δευτερολεπτο gameplay.
    Προφανως πανε για blowout στην E3.


  8. #3106

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν υπαρχουν και πολλα να ειμαι ειλικρινεις... μια ΑΙ εδω, ενα loading εκει, ολα τα υπολοιπα ειναι θεμα γραφικων.

    Να μιλαγαμε για μια Turn10 που κανει παπαδες σε υπαρχον hardware και θα κανει θαυματα σε next gen να το καταλαβω. Να μιλαμε για μια Bethesda που δεν μπαινω καν στον κοπο να σχολιασω την ποιοτητα των τελευταιων δημιουργηματων της, ε αλλαζει το πραγμα. Και εφοσον στοχευουν και σε PC ολα τα περι next gen (με την hardcore εννοια που το θετεις) πανε περιπατο. Να θυμισω οτι εγω μια χαρα ειμαι με "last gen/cross gen" δουλειες τυπου Horizon. Οποτε δεν ειναι οτι αν βγει το Starfield και δειχνει πανεμορφο θα κολλησω στην λεζαντα "cross gen". Απλα εσυ ειπες το "να τελειωνουμε με τα cross gen" που συγνωμη, αλλα με πασα ειλικρινεια γελασα οταν το διαβασα, γνωριζοντας οτι μιλαμε για μια Bethesda που το Fallout 4 οταν βγηκε στα PS4XB1 εδειχνε πιο παλιο και απο crossgen...
    Δεν θυμάμαι να έχω διαφωνήσει περισσότερο σε σχόλιο σου Δημήτρη.
    Στο μόνο που συμφωνώ είναι για τις τσαπατσοδουλειες της Bethesda.
    Αυτό λέει πολλά αλλά μπορεί να μην λέει και τιποτα.
    Απλά θα πω NOT.
    Από κει και πέρα θα δούμε το παιχνίδι όταν βγει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #3107

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ένα άρθρο για το νέο studio της Microsoft, την Initiative, η οποία έχει αναλάβει το Perfect Dark.

    Εδώ είναι το μεγάλο στοίχημα της Microsoft για τις εξαγορές της. Έχουμε δει πάρα πολλές φορές ότι η gaming βιομηχανία δεν κερδίζεται μόνο με χρήματα, τα πάντα είναι στα studios.

    Insiders describe ‘fast and furious’ exits from Xbox’s Perfect Dark studio



    Πολύ άσχημα τα πράγματα όταν φεύγουν σύσσωμοι οι senior developers σου, ελπίζω να το βρουν.
    ναι αυτο ειναι το ΑΑΑΑ studio της MS...εχει καιρο που ειχα διαβασει οτι το παιχνιδι το δωσαν φασον στην crystal dynamics. Βεβαια δε ξερω τι σημαινει για τις σχεσεις τη MS με την square enix, ας ελπισουμε να επανελεθει η crystal μετα τη σφαλιαρα απο το avengers. Τι δεν τους αφηνει η βλαμμενη η square τους ανθρωπους να δουλεψουν στο tomb raider...εστω ενα legacy of kain.

    Τσαμπα παει χαμενο το ταλεντο τους στα φασον.

  10. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    Slay (17-03-2022)

  11. #3108
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Game preservation για να κρατήσουμε την ιστορία του gamning ζωντανή.
    Gamepass, για να κάνουμε πιο προσιτό το gaming..
    Xbox cloud για να βγάλουμε το δύσκολο μπος του elden ring, εκεί που ζοριζόμαστε στην χέστρα.

    Και από πίσω φυσικά περνάνε πρακτικές που πήγαν να περάσουν και το 2013, αλλά πήραν αναβολή.

    Πρόβλημά με τους server λοιπόν (λογικό και αναμενόμενο να συμβεί, μηχανήματα είναι) και οι παίχτες δε μπορούσαν να bootαρουν παιχνίδια που ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

    https://www.videogameschronicle.com/...s-for-4th-day/

    Φυσικά το θέμα δεν πήρε τις διαστάσεις που πήρε το downtime της μιάμισης μέρας του GT7.

    Κάτι που κράξαμε εδώ, αλλά τελικά πρόκειται για ένα παιχνίδι και τις επιλογές του. Εδώ μιλάμε για ολόκληρο το σύστημα, όπου η πλειοψηφία των παιχνιδιών απαιτεί online check πριν bootάρουν!

    Τσεκάρετε και το tweet του DoesItPlay τι λέει!
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_1.jpg 
Views:	129 
Size:	103.1 KB 
ID:	12935
    Last edited by drifterx; 10-05-2022 at 16:55.

  12. The Following 4 Users Say Thank You to drifterx For This Useful Post:

    Lefteris_X (10-05-2022),tomic20 (10-05-2022),Valkyre (10-05-2022),WolfRathmA (26-05-2022)

  13. #3109
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Έφαγε delay το starfield και το redfall για το πρώτο τρίμηνο του 2023.

    https://unboxholics.com/news/gaming/...l-tis-bethesda

    Συγγνώμη, χωρίς αυτά τι δυνατά χαρτιά έχει το xbox για το 2022??

  14. #3110

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Έφαγε delay το starfield και το redfall για το πρώτο τρίμηνο του 2023.

    https://unboxholics.com/news/gaming/...l-tis-bethesda

    Συγγνώμη, χωρίς αυτά τι δυνατά χαρτιά έχει το xbox για το 2022??
    κανενα, αλλα μπορεις να παιξεις ολοκληρο το κανενα με μια απλη συνδρομη.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    FurionMike (13-05-2022),sndev (13-05-2022)

  16. #3111
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



































































    και φυσικά


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #3112

    Default

    εξαφανισμενα τα μεγαλα first party studio της MS, παλι μονο forza.

    gaas: redfall , high on life, riot games, overwatch, elder scrolls, fallout 76, ark 2, minecraft, lightyear frontier, gunfire reborn, naraka, grounded, diablo iv, sea of thieves
    indie: silksong, scorn, the last case of benedict fox, as dusk falls, pentiment, ravenlock, cocoon
    single player: a plague tale , flintlock, ereban, wo long, starfield, kojima
    sim: forza m, flight, forza h
    retro: persona
    Last edited by tomic20; 12-06-2022 at 23:55.

  18. #3113
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Προσωπικά με άφησε αρκετά προβληματισμένο το starfield.

    Δεν αμφιβάλλω ότι θα κολλήσουμε όπως στο fallout και στο elder scrolls, αλλά για το Θεό, αυτό θεωρείται τώρα next gen only?

    Κάνει μπαμ ότι χρησιμοποιούν την ίδια μηχανή με το skyrim και το fallout 4.

    Από την άλλη εντυπωσιακό το Forza, που όντως δείχνει τρομερό και επιτέλους αρχίζει και φαίνεται αληθοφανές και όχι καρτουνίστικο, όπως τα προηγούμενα.

    Αν βελτιώσουν όπως υπόσχονται τον χειρισμό και τα physics, σε συνδυασμό με το αναμφίβολα τεράστιο και ποικίλο ρόστερ αυτοκινήτων, θα ταρακουνήσει για τα καλά τον κινέζο μας.

    Για τη συνεργασία Kojima-xbox δεν έχει να σχολιάσουμε κάτι. Ο μάστορας ήθελε τεχνολογία cloud για να κάνει ότι είχε στο μυαλό του, η microsoft του την παρείχε και ήρθε η συνεργασία.

    Λογικά μιλάμε για ένα μακρινό project (2025??) για το οποίο θα είμαι αρκετά επιφυλακτικός λόγω χρήσης cloud.
    Last edited by drifterx; 13-06-2022 at 09:54.

  19. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    Slay (13-06-2022)

  20. #3114
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ποιον Κινέζο θα ταρακουνήσει;

  21. #3115
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Ένας είναι ο κινέζος της καρδιάς μας.

    Αυτός που είναι γιαπωνέζος, αλλά κάνει τον κινέζο!

  22. #3116
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑ, ωραία μανούβρα -pun intended- μάλλον λανθασμένα τον είπες Κινέζο αλλά το έσωσες με ανάποδο τιμόνι


  23. #3117
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αν και είμαι φαν παιχνιδιών με στήσιμο σαν το Starfield, και πιθανά να το παίξω στο PC με 10 ευρώ, δεν μπορω να πω ότι είδα next gen παιχνίδι με την καμία. Συνεχή προβλήματα στο frame rate, και ακόμα χειρότερα στα animations. Δεν ξέρω πόσες φορές "καλύτερη" ειναι η νέα μηχανη συμφωνα με τον ψευτο-θοδωρο , αλλά εγώ δεν είδα τίποτα που να μην μπορεί να το βγάλει η προηγούμενη γενιά.

    Kojima στην MS έστω και για 1 παιχνίδι δεν ξερω πως να το πάρω. Τα δύο τελευταία του παιχνίδια δεν μέ έψησαν όπως θα ξέρετε. Αν αξίζει και πάλι με 10 ευρώ στο PC.

  24. #3118
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Για εμένα ο Κοτζίμα απολαμβάνει το cult status που οι ίδιοι οι gamer του έχουν προσδώσει.

    Μόνο που αυτό έγινε την εποχή 1997-2008.

    Από τότε απλώς έχει το "ελεύθερο" να βγάζει ότι θέλει και αν σε κάποιον δεν αρέσει τότε "δεν έχει καταλάβει το δημιούργημα του Κοτζίμα".

    Κάτι σαν μερικούς τελείως abstract καλλιτέχνες που είναι στο απυρόβλητο because........it's "deep" art.

    Για εμένα ο Κοτζίμα δεν υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια (με έχασε στο MGS 4 που δεν κατάφερα να το προχωρήσω ούτε καν στο τρίτο checkpoint, αν και αγορασμένο day 1 PS3 / η πιο μετανιωμένη αγορά που έχω κάνει στα 43 σχεδόν χρόνια σερί gaming πορείας).

    Δεν με νοιάζει καθόλου που ο Κοτζίμα θα βγάλει αποκλειστικό παιχνίδι στο Xbox / υπό την έννοια δεν ζηλεύω-δεν θα μου λείψει ο τίτλος επειδή δεν θα βγει στο PS5.

    ΥΓ: Για τα υπόλοιπα παιχνίδια δεν έχω γνώμη, ούτε καν παρακολούθησα την παρουσίαση, ούτε έχω κάνει κλικ στα παραπάνω βίντεο.

  25. #3119
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Νταξει ναι δεν ειχε και τιποτα να πει σαν παρουσιαση, ΑΑΑ εξαφανισμενα οντως,οτι ξεραμε απο τιτλους ηδη δειξανε τπτ φρεσκο σαν ανακοινωση.
    περιμενω να δω τι εχει να πει το WOLONG και μου αρεσε το Benedict Fox σε πρωτη φαση.

  26. #3120
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Xbox Series S | X

    Ωραιο το Starfield και το Redfall, κατι αλλο δεν μου κινησε την ενδιαφερον. Πολυ Gaas, πολλα shooters, πολλα πολλα παιχνιδια με μηδενικο wow factor.
    Το Stafrield πολυ ενδιαφερον μεν, τεχνικα σε καμια περιπτωση δεν παραπεμπει σε κατι που δεν εχουμε δει στην προηγουμενη γενια.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •