Page 116 of 164 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126 ... LastLast
Results 2,301 to 2,320 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2301
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Το βιντεάκι μου θύμισε τις εισαγωγές του uncharted..
    Dejavu indeed:



    Πως φαίνονται οι έμπειροι console gamers που έχουν παίξει όλα τα Uncharted, σε αντίθεση με τους μυρωδιάδες/φερέφωνα που απλά αναπαράγουν τσιτάτα για QTE και scripted gameplay...

    Ελπίζω η MS να πράξει το σωστό και να ανταγωνιστεί το Uncharted (η Ιστορία κάνει κύκλους όπως πολύ σωστά επισήμανε ο Λευτέρης), γιατί μέχρι στιγμής η Sony παίζει μονότερμα στον χώρο των AAA exclusives.

    Όχι κάτι πίπες που διαβάζω από καμμένους adventurινάκηδες να είναι παραγωγή στυλ indie (όχι indy, μην είμαστε ανορθόγραφοι).

    Έχει γίνει λίγο σούπα η φάση PC vs XBOX με αρκετούς έκπτωτους. Console/arcade games θέλει ο γνήσιος κονσολάς, ούτε adventures, ούτε RPGίλα/PCίλα. Νισάφι πια! Λέγανε παλιά μερικοί για κονσολοποίηση των video games και πλέον έχουμε PC-ο-ποίηση. Μόνο εγώ το παρατηρώ αυτό τα τελευταία χρόνια;

    Αν μπορούν να βάλουν κι ένα ωραίο MP στυλ Uncharted 2 (είτε Competitive, είτε Co-op με story) ακόμα καλύτερα!

    Καλό το Gears, αλλά είναι άλλου ύφους παιχνίδι. Μόνο και μόνο που δεν έχει το platforming στοιχείο (σήμα κατατεθέν των Pitfall/Tomb Raider/Uncharted), μιλάμε για κάτι τελείως διαφορετικό.

    Κάποιοι έχουμε soft spot για οτιδήποτε θυμίζει Indiana Jones, πως θα γίνει δηλαδή; Ντε και καλά να νιώσουμε ενοχικό σύνδρομο ότι δεν είμαστε gamers της προκοπής; Ενώ έχουμε άπειρες ώρες gameplay (όχι cinematics/QTE);

    Κι άμα θέλουν storyteller με εμπειρία σε αφήγηση τύπου Indiana Jones, υπάρχει και η Amy Hennig...

    Ελπίζω ο Φιλήμων να πράξει το σωστό και να ικανοποιήσει το κοινό των κονσολάδων. Για το άλλο κοινό υπάρχει το PC gaming με games που έχουν home/personal computer roots (Flight Simulator, Age of Empires κλπ.) Είναι κρίμα να τα κάνουμε σούπα.

    Άιντε, γιατί άμα ακούσει τους PCάδες/νεόκοπους Xbots, θα το διαλύσει τελείως το XBOX division και θα σκούζουν όλοι αυτοί γιατί η Sony είναι No1 στις προτιμήσεις των console gamers, αφού παίζει χωρίς αντίπαλο (μέχρι στιγμής τουλάχιστον).

  2. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (14-01-2021)

  3. #2302
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Λοιπόν, μιας και ήθελα να παίξω ένα 3rd person cinematic shooter, είπα να δανειστώ το XBOX (Series X) ενός φίλου να δοκιμάσω το Gears 5.

    Το τερμάτισα (πρώτο Gears, δεν έχω τελειώσει άλλα), οπότε θα γράψω μερικές εντυπώσεις εν τάχει:

    1) Top-notch γραφικά & animation στα cinematics (real-time rendered). Σχεδόν επιπέδου Sony/ND θα έλεγα τα production values. Και τεχνικά φαίνεται αρκετά optimized (είχα διαβάσει και κάποια πράγματα σε τεχνικές παρουσιάσεις).

    Εξαιρετικοί φωτισμοί σε εσωτερικούς χώρους.

    Πραγματικά σε σχέση με το Hali Infinite δείχνει 2 γενιές μπροστά άνετα. Μόνο στις open world περιοχές δεν δείχνει τόσο καλό.

    2) Από gameplay δεν τρελάθηκα (ίσως φταίει το ότι έχω παίξει πολλά του είδους -> fatigue), στις αρένες δεν είδα κάτι που δεν έχω ξαναπαίξει.

    Με εξαίρεση στις πίστες με...
    Spoiler!

    3) Από story μέτριο θα έλεγα, με εξαίρεση κάποια ελάχιστα σημεία:
    Spoiler!

    Σε γενικές γραμμές ένιωθα ότι έπαιζα εντελώς διαδικαστικά χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το τι θα γίνει παρακάτω (με εξαίρεση τα παραπάνω που ομολογουμένως μου κέντρισαν το ενδιαφέρον).

    4) Έχει κάποιες ομοιότητες και με Uncharted* και με TLOU (lore collectibles, βαριά κίνηση στον χαρακτήρα).
    *
    Spoiler!

    5) Βαλσαμωμένα (στατικά) αντικείμενα στις πίστες (είχα ακούσει καλά λόγια για τα physics της σειράς και περίμενα κάτι παραπάνω).

    6) Οι open world περιοχές εντελώς gimmick και χάσιμο χρόνου (μην πω σπάσιμο νεύρων). Αχρείαστη προσθήκη. Γραμμικό παιχνίδι ήθελα να παίξω (από αυτά που σπανίζουν εδώ και χρόνια), όχι ψυχαναγκαστικά fetch quests.

    7) Το map design δεν είναι και τόσο intuitive, είναι κάποια σημεία που χάνεσαι και δεν είναι ιδιαίτερα προφανές το πως θα προχωρήσεις παρακάτω.

    8) Το Multiplayer (πάντα κάνω μια δοκιμή) δείχνει εντελώς νεκρό (?). Όλα τα PvP matches είναι τίγκα στα bots. Όταν παίζω PvP, ανθρώπινους αντιπάλους περιμένω να δω και στις 2 ομάδες, αλλιώς θα έπαιζα PvE.

    Περίμενα το Game Pass να βοηθήσει εδώ την δημοφιλία του τίτλου, αλλά φευ. Αν το gameplay δεν τραβάει τους παίκτες, το παρατάνε γρήγορα. Ούτε το Battle Pass (νέα μόδα, παλιά δεν υπήρχε) βλέπω να βοηθάει στην αύξηση του engagement. Περασμένα μεγαλεία.

    9) Το χειριστήριο τίποτα το ιδιαίτερο (δεν έχω θέμα με τους ασύμμετρους μοχλούς, απλά δεν βγάζει next-gen αίσθηση), μάλιστα σκεφτόμουν πόσο πιο immersive θα ήταν η ποικιλία στα περιβάλλοντα με haptic feedback.

    Με κακόμαθε το DualSense, το ομολογώ.

    10) Για MS exclusive «σονίζει» αρκετά θα έλεγα (έχει και το cinematic drama του, έχει και τα υπαρξιακά της η Kait).

    11) Έχει αρκετά βοηθήματα στον companion NPC να κάνουν το gameplay πιο εύκολο, αλλά αν δεν το ξαναπαίξεις 2η φορά, δώρον-άδωρον. Απλά έπρεπε να βάλουν skill tree.

    Δεν θέλω να πω ψέματα, γενικώς όσο έπαιζα είχα μια αίσθηση «άντε να τελειώνουμε» (ακριβώς την ίδια αίσθηση είχα με το Tomb Raider 2013 reboot), με 1-2 εκλάμψεις.

    Το ξεκίνησα με τις καλύτερες προθέσεις (όντας fan του είδους), αλλά δυστυχώς δεν. Αν δεν με τραβάει το story/lore, νιώθω ότι κάνω αγγαρεία στις αρένες. Ξέρω ότι θα ακουστεί κλισέ, αλλά του λείπει αυτό το «κάτι», να σε τραβάει όλο το cast χαρακτήρων (π.χ. την τριλογία Uncharted την ξαναπαίζω άνετα, με τράβηξε από την πρώτη στιγμή).

    Συν τοις άλλοις ήθελα να δω αν είναι αδικημένο παιχνίδι, αλλά δεν μου έδωσε τέτοια εντύπωση story-wise. Το TLOU2 σε κράταγε στην τσίτα όλη την ώρα, ασχέτως αν συμφωνούσες ή διαφωνούσες με το story.

    Αυτά. Δεν θα το παίξω βετεράνος του Gears of War (νουμπάς δηλώνω, αλλά με προϋπηρεσία στο TPS genre), γιατί δεν είμαι.

    Άρα ενδεχομένως η δικιά μου άποψη να μην έχει ιδιαίτερη βαρύτητα, αλλά ψάχνοντας και στο internet γενικά δεν διαβάζω και τα καλύτερα σχόλια από βετεράνους για την πορεία της σειράς. Πέρασε και δεν ακούμπησε.

    Επιφυλάσσομαι να δοκιμάσω και το DLC (Hivebusters) μήπως αλλάξω γνώμη...

  4. #2303

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Λοιπόν, μιας και ήθελα να παίξω ένα 3rd person cinematic shooter, είπα να δανειστώ το XBOX (Series X) ενός φίλου να δοκιμάσω το Gears 5.

    Το τερμάτισα (πρώτο Gears, δεν έχω τελειώσει άλλα), οπότε θα γράψω μερικές εντυπώσεις εν τάχει:

    1) Top-notch γραφικά & animation στα cinematics (real-time rendered). Σχεδόν επιπέδου Sony/ND θα έλεγα τα production values. Και τεχνικά φαίνεται αρκετά optimized (είχα διαβάσει και κάποια πράγματα σε τεχνικές παρουσιάσεις).

    Εξαιρετικοί φωτισμοί σε εσωτερικούς χώρους.

    Πραγματικά σε σχέση με το Hali Infinite δείχνει 2 γενιές μπροστά άνετα. Μόνο στις open world περιοχές δεν δείχνει τόσο καλό.

    2) Από gameplay δεν τρελάθηκα (ίσως φταίει το ότι έχω παίξει πολλά του είδους -> fatigue), στις αρένες δεν είδα κάτι που δεν έχω ξαναπαίξει.

    Με εξαίρεση στις πίστες με...
    Spoiler!

    3) Από story μέτριο θα έλεγα, με εξαίρεση κάποια ελάχιστα σημεία:
    Spoiler!

    Σε γενικές γραμμές ένιωθα ότι έπαιζα εντελώς διαδικαστικά χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το τι θα γίνει παρακάτω (με εξαίρεση τα παραπάνω που ομολογουμένως μου κέντρισαν το ενδιαφέρον).

    4) Έχει κάποιες ομοιότητες και με Uncharted* και με TLOU (lore collectibles, βαριά κίνηση στον χαρακτήρα).
    *
    Spoiler!

    5) Βαλσαμωμένα (στατικά) αντικείμενα στις πίστες (είχα ακούσει καλά λόγια για τα physics της σειράς και περίμενα κάτι παραπάνω).

    6) Οι open world περιοχές εντελώς gimmick και χάσιμο χρόνου (μην πω σπάσιμο νεύρων). Αχρείαστη προσθήκη. Γραμμικό παιχνίδι ήθελα να παίξω (από αυτά που σπανίζουν εδώ και χρόνια), όχι ψυχαναγκαστικά fetch quests.

    7) Το map design δεν είναι και τόσο intuitive, είναι κάποια σημεία που χάνεσαι και δεν είναι ιδιαίτερα προφανές το πως θα προχωρήσεις παρακάτω.



    8) Το Multiplayer (πάντα κάνω μια δοκιμή) δείχνει εντελώς νεκρό (?). Όλα τα PvP matches είναι τίγκα στα bots. Όταν παίζω PvP, ανθρώπινους αντιπάλους περιμένω να δω και στις 2 ομάδες, αλλιώς θα έπαιζα PvE.

    Περίμενα το Game Pass να βοηθήσει εδώ την δημοφιλία του τίτλου, αλλά φευ. Αν το gameplay δεν τραβάει τους παίκτες, το παρατάνε γρήγορα. Ούτε το Battle Pass (νέα μόδα, παλιά δεν υπήρχε) βλέπω να βοηθάει στην αύξηση του engagement. Περασμένα μεγαλεία.

    9) Το χειριστήριο τίποτα το ιδιαίτερο (δεν έχω θέμα με τους ασύμμετρους μοχλούς, απλά δεν βγάζει next-gen αίσθηση), μάλιστα σκεφτόμουν πόσο πιο immersive θα ήταν η ποικιλία στα περιβάλλοντα με haptic feedback.

    Με κακόμαθε το DualSense, το ομολογώ.

    10) Για MS exclusive «σονίζει» αρκετά θα έλεγα (έχει και το cinematic drama του, έχει και τα υπαρξιακά της η Kait).

    11) Έχει αρκετά βοηθήματα στον companion NPC να κάνουν το gameplay πιο εύκολο, αλλά αν δεν το ξαναπαίξεις 2η φορά, δώρον-άδωρον. Απλά έπρεπε να βάλουν skill tree.

    Δεν θέλω να πω ψέματα, γενικώς όσο έπαιζα είχα μια αίσθηση «άντε να τελειώνουμε» (ακριβώς την ίδια αίσθηση είχα με το Tomb Raider 2013 reboot), με 1-2 εκλάμψεις.

    Το ξεκίνησα με τις καλύτερες προθέσεις (όντας fan του είδους), αλλά δυστυχώς δεν. Αν δεν με τραβάει το story/lore, νιώθω ότι κάνω αγγαρεία στις αρένες. Ξέρω ότι θα ακουστεί κλισέ, αλλά του λείπει αυτό το «κάτι», να σε τραβάει όλο το cast χαρακτήρων (π.χ. την τριλογία Uncharted την ξαναπαίζω άνετα, με τράβηξε από την πρώτη στιγμή).

    Συν τοις άλλοις ήθελα να δω αν είναι αδικημένο παιχνίδι, αλλά δεν μου έδωσε τέτοια εντύπωση story-wise. Το TLOU2 σε κράταγε στην τσίτα όλη την ώρα, ασχέτως αν συμφωνούσες ή διαφωνούσες με το story.

    Αυτά. Δεν θα το παίξω βετεράνος του Gears of War (νουμπάς δηλώνω, αλλά με προϋπηρεσία στο TPS genre), γιατί δεν είμαι.

    Άρα ενδεχομένως η δικιά μου άποψη να μην έχει ιδιαίτερη βαρύτητα, αλλά ψάχνοντας και στο internet γενικά δεν διαβάζω και τα καλύτερα σχόλια από βετεράνους για την πορεία της σειράς. Πέρασε και δεν ακούμπησε.

    Επιφυλάσσομαι να δοκιμάσω και το DLC (Hivebusters) μήπως αλλάξω γνώμη...
    Για το μηχάνημα δεν μας είπες εντυπώσεις
    Μην του δώσεις το 5 θα πάθει ζημιά ο φίλος σου

  5. #2304
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post
    Για το μηχάνημα δεν μας είπες εντυπώσεις
    Το μηχάνημα αθόρυβο (όπως και το PS5). Η «καμινάδα» βγάζει απλά μια ελαφριά/moderate ζέστη αν ακουμπήσεις το χέρι σου (κάνει και φουτσόκρυο βέβαια, αλλά γενικά οι παρούσες κονσόλες δεν πιστεύω ότι θα έχουν πρόβλημα ούτε το καλοκαίρι).

    Μόνο μια φορά έφαγε hardlock το παιχνίδι ενώ έπαιζα (κόλλησε ο ήχος και η εικόνα, αλλά ευτυχώς όχι όλη η κονσόλα). Έκανα reboot (α λα Windows PC) και έστρωσε, χαχα!

    Από framedrops (έπαιζα στα 60 fps) μόνο 1-2 σημεία είχαν βαριά drops, σημεία με πολλά alpha effects (καπνός κλπ.)

    Υποθέτω bottleneck του περίεργου memory setup με τα 2 pools (downgrade συγκριτικά με το fat 384-bit bus/unified pool του ΧΒ1Χ). Τι να πεις, silicon συμβιβασμοί/trade-off για να χωρέσουν 52 CUs!
    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post
    Μην του δώσεις το 5 θα πάθει ζημιά ο φίλος σου
    Του το δάνεισα κι εγώ λίγες μέρες να παίξει Astro's Playroom κι έπαθε πλακίτσα με το DualSense!

    Σκέφτομαι πως θα είναι ένα Uncharted 5 χτισμένο στο PS5/DualSense baseline και μου τρέχουν τα σάλια...

  6. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (17-01-2021)

  7. #2305

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Το μηχάνημα αθόρυβο (όπως και το PS5). Η «καμινάδα» βγάζει απλά μια ελαφριά/moderate ζέστη αν ακουμπήσεις το χέρι σου (κάνει και φουτσόκρυο βέβαια, αλλά γενικά οι παρούσες κονσόλες δεν πιστεύω ότι θα έχουν πρόβλημα ούτε το καλοκαίρι).

    Μόνο μια φορά έφαγε hardlock το παιχνίδι ενώ έπαιζα (κόλλησε ο ήχος και η εικόνα, αλλά ευτυχώς όχι όλη η κονσόλα). Έκανα reboot (α λα Windows PC) και έστρωσε, χαχα!

    Από framedrops (έπαιζα στα 60 fps) μόνο 1-2 σημεία είχαν βαριά drops, σημεία με πολλά alpha effects (καπνός κλπ.)

    Υποθέτω bottleneck του περίεργου memory setup με τα 2 pools (downgrade συγκριτικά με το fat 384-bit bus/unified pool του ΧΒ1Χ). Τι να πεις, silicon συμβιβασμοί/trade-off για να χωρέσουν 52 CUs!

    Του το δάνεισα κι εγώ λίγες μέρες να παίξει Astro's Playroom κι έπαθε πλακίτσα με το DualSense!

    Σκέφτομαι πως θα είναι ένα Uncharted 5 χτισμένο στο PS5/DualSense baseline και μου τρέχουν τα σάλια...
    Η καμινάδα μια χαρά είναι με τόσο κρυο
    Τα χέρια είναι παγωμένα
    Κ εγώ από ότι έχω καταλάβει πρέπει να έχει ενα θέμα με bottleneck( μπούκωμα κοινός,μου θυμίζει το ανέκδοτο ποιος μετράει πιο γρήγορα μέχρι το 100,ο άντρας ή η γυναικα )το χ,χωρίς να έχω ειδικές τεχνικές γνώσεις
    Σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις

  8. The Following User Says Thank You to Kkritikos For This Useful Post:

    psx3 (17-01-2021)

  9. #2306
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Από αυτή την λίστα με τα αποκλειστικά του 2021 βρίσκεται τίποτα ενδιαφέρον γιατί με μια γρήγορη ματιά ένα παιχνίδι το πολύ δύο να αξίζουν.
    https://news.xbox.com/en-us/2021/01/...oto_lrn_1.15.2
    Edit
    Πάντως είναι αρκετά δεν είναι λίγα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #2307
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Από αυτή την λίστα με τα αποκλειστικά του 2021 βρίσκεται τίποτα ενδιαφέρον γιατί με μια γρήγορη ματιά ένα παιχνίδι το πολύ δύο να αξίζουν.
    https://news.xbox.com/en-us/2021/01/...oto_lrn_1.15.2
    Ανάλογα τι ψάχνεις. Θες π.χ. MMORPG/looter shooters;

    Για τα δικά μου γούστα ίσως το The Medium... Indiana Jones δεν βλέπω, μάλλον θα αργήσει.

  11. #2308
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ανάλογα τι ψάχνεις. Θες π.χ. MMORPG/looter shooters;

    Για τα δικά μου γούστα ίσως το The Medium... Indiana Jones δεν βλέπω, μάλλον θα αργήσει.
    Καλά κ μένα σε αυτό πήγε το μάτι μου (The Medium) έρχεται κ σύντομα μάλιστα μετά Halo αλλά αυτό το βλέπω για τέλος του χρόνου.
    Edit
    Το έχουν ανακοινώσει για Νοεμβρίο οπότε σωστά το κατάλαβα ότι εκεί πάει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #2309

    Default

    Το the medium το έχω κανει ηδη preload.
    Ειναι μάλιστα και καθαρα next gen βγαίνει μονο για τα series ,δεν βγαίνει για xbox one/s/x.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #2310
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Το the medium το έχω κανει ηδη preload.
    Ειναι μάλιστα και καθαρα next gen βγαίνει μονο για τα series ,δεν βγαίνει για xbox one/s/x.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Πως γίνεται αυτό δεν το έχω παρακολουθήσει αλλά είπαν θα υποστηρίζει όλες τις κονσόλες, κολο τούμπα με το καλημέρα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. #2311
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πως γίνεται αυτό δεν το έχω παρακολουθήσει αλλά είπαν θα υποστηρίζει όλες τις κονσόλες, κολο τούμπα με το καλημέρα
    Μάλλον είναι λόγω SSD baseline (ταυτόχρονο asset streaming/spooling από 2 διαφορετικές περιοχές).

  15. #2312

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πως γίνεται αυτό δεν το έχω παρακολουθήσει αλλά είπαν θα υποστηρίζει όλες τις κονσόλες, κολο τούμπα με το καλημέρα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κ ομως γινεται.
    Ειναι καθαρα για τα next gen.
    Στη ms they believe in generations μαλλον


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #2313

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Μάλλον είναι λόγω SSD baseline (ταυτόχρονο asset streaming/spooling από 2 διαφορετικές περιοχές).
    Θα δουμε οταν βγει. Παντως εμενα δεν με χαλάει καθολου ως next gen κάτοχο .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2314
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Θα δουμε οταν βγει. Παντως εμενα δεν με χαλάει καθολου ως next gen κάτοχο .
    Δεν το βλέπω εύκολο να τρέξει σε HDD, εκτός κι αν είναι μάγοι του προγραμματισμού (βλ. Ghost of Tsushima -> insta-loading σε PS4).

  18. #2315

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Δεν το βλέπω εύκολο να τρέξει σε HDD, εκτός κι αν είναι μάγοι του προγραμματισμού (βλ. Ghost of Tsushima -> insta-loading σε PS4).
    Δεν θα τρέξει σε HDD ειναι official οτι δεν θα βγει σε last gen κονσόλες.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    psx3 (19-01-2021)

  20. #2316
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Μάλλον είναι λόγω SSD baseline (ταυτόχρονο asset streaming/spooling από 2 διαφορετικές περιοχές).
    Δεν ειναι αυτό, γιατι η έκδοση του PC δεν απαιτεί SSD. Απλα ειναι μικρό στουντιο, το γραφει λογικά σε PC, και ειναι ευκολότερο να το κανουν Port στο Χ, παρά στις παλιότερες κονσόλες.

    Minimum (1080p/30 fps, low preset)


    • OS: Windows 10 64 bit
    • CPU: Intel Core i5-6600 or AMD Ryzen 5
    • GPU: GeForce 1650 Super or GTX 1060, or AMD R9 390X
    • RAM: 8GB
    • Storage: 50GB HDD
    • DirectX: 11

  21. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Valkyre (20-01-2021)

  22. #2317
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Σε PC η κατάσταση είναι πιο χύμα, δεν υπάρχει η έννοια του διακριτού baseline/next-gen cut-off.

    Το ότι θα το αφήσουν να τρέχει σε HDD εκεί, δεν εγγυάται τίποτα απολύτως για το τελικό αποτέλεσμα...

    Και το Cyberpunk 2077 τρέχει από HDD, αλλά πως τρέχει είναι το θέμα (uber low character LOD, που θυμίζει textures εποχής PS1). Το είπαν και οι ίδιοι ότι ζορίστηκαν με τον streaming κώδικα.

  23. #2318

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Σε PC η κατάσταση είναι πιο χύμα, δεν υπάρχει η έννοια του διακριτού baseline/next-gen cut-off.

    Το ότι θα το αφήσουν να τρέχει σε HDD εκεί, δεν εγγυάται τίποτα απολύτως για το τελικό αποτέλεσμα...

    Και το Cyberpunk 2077 τρέχει από HDD, αλλά πως τρέχει είναι το θέμα (uber low character LOD, που θυμίζει textures εποχής PS1). Το είπαν και οι ίδιοι ότι ζορίστηκαν με τον streaming κώδικα.
    Έχουν το cloud αυτοί μην τους φοβάσαι

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #2319
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    «I haaaave the poweeeeer»€ (He-Man).

  25. #2320
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Από ότι βλέπω πάντως κ σε pc έχει υψηλές απαιτήσεις για το ποιο χαμηλό 1060 με 30 fps κ χωρίς τίποτα, πολύ ακριβό σπορ τα pc.
    The Medium minimum requirements:

    OS: Windows 10 (64bit version only)

    CPU: Intel Core i5-6600 / AMD Ryzen 5 2500X

    Memory: 8 GB

    Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon R9 390X (or equivalent with 4 GB VRAM)

    DirectX: 11

    Disc Space: 30 GB (SSD recommended)

    Sound: DirectX compatible

    Notes: Headphones recommended

    The Medium medium requirements:

    OS: Windows 10 (64bit version only)

    CPU: Intel Core i5-9600 / AMD Ryzen 7 3700X

    Memory: 16 GB

    Graphics: NVIDIA GeForce RTX 2070/ AMD Radeon 5700XT

    DirectX: 11

    Disc Space: 30 GB (SSD recommended)

    Sound: DirectX compatible

    Notes: Headphones recommended

    The Medium recommended requirements:

    OS: Windows 10 (64bit version only)

    CPU: Intel Core i5-9600 / AMD Ryzen 7 3700X

    Memory: 16 GB

    Graphics: NVIDIA GeForce RTX 2080

    DirectX: 12

    Disc Space: 30 GB (SSD recommended)

    Sound: DirectX compatible

    Notes: Headphones recommended
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •