Page 130 of 164 FirstFirst ... 3080120126127128129130131132133134140 ... LastLast
Results 2,581 to 2,600 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2581
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Βλέποντας την λίστα και τα τρέιλερ στο επίσημο καναλι του Xbox και εγώ δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο.
    Δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει αυτό το "ή καλύτερη παρουσίαση της MS" που διαβάζω πιο πάνω.
    Περισσότερο για προώθηση του gamepass μου φάνηκε οτι ήταν η παρουσίαση...
    Για εμένα ξεκάθαρα τα highlights ήταν το εντυπωσιακό Forza, η ανακοίνωση και το εξαιρετικό τρέιλερ του Outerworlds 2 και το Plaque Tale Requiem που θα βγει το 2022. Το οποίο δεν ξέρω, θα είναι exclusive, timed exclusive;
    Κατά τα άλλα, όχι κάτι ιδιαίτερο, Starfield και Halo δεν είδαμε κάτι και το Flight Simulator είναι εντυπωσιακό αλλά απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό.

    Σειρά της Nintendo τωρα
    Last edited by kostasb13; 14-06-2021 at 01:36.

  2. #2582
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Βλέποντας την λίστα και τα τρέιλερ στο επίσημο καναλι του Xbox και εγώ δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο.
    Δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει αυτό το "ή καλύτερη παρουσίαση της MS" που διαβάζω πιο πάνω.
    Περισσότερο για προώθηση του gamepass μου φάνηκε οτι ήταν η παρουσίαση...
    Πιθανότατα έχεις δίκαιο. Σε γειτονικό site λένε ότι είναι η καλύτερη ever...

    Έκλαψα με αυτό το βιντεάκι (μια σακούλα Doritos του λείπει μόνο, λολ):



    Θα είναι αληθινό προϊόν (δώρο με 5 χρόνια Game Pass); Μιλάμε το έχει πάει σε άλλο (next-gen) επίπεδο το PR memeing η MS...

    Και ατάκα "Xbox and chill" (παράφραση του γνωστού "Netflix and chill"). Αμερικανιές to the max, χαχαχα!

  3. #2583
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τελικά δεν φαίνεται τυπική cross-gen περίπτωση, έχει κάποια πράγματα που δύσκολα μπορούν να αποδοθούν σε last-gen consoles (είμαι περίεργος πως θα μοιάζει το XB1 port, μάλλον θα θυμίζει το FH2 στο XBOX 360):



    Viva Pinata -> easter egg εποχής XBOX 360 (υποθέτω θα το εκτιμήσουν οι παλιοί XBOXάδες αυτό, οι νέοι ούτε καν θα καταλάβουν περί τίνος πρόκειται) και ένα ενδιαφέρον "Lab mode" με custom αγώνες. Ομολογουμένως ωραία πράγματα στο arcade racing genre.

    ΥΓ: Θα μπορούσα να πω πολλά περί Sony και τι πρέπει να κάνει αναφορικά με το genre, αλλά καλύτερα σε άλλο νήμα. Είναι μεγάλη συζήτηση γιατί τα racing games (ακόμα και τα καλοφτιαγμένα) δεν κάνουν το ίδιο «μπαμ» στην αγορά όπως κάποτε (90s/2000s).
    Last edited by psx3; 14-06-2021 at 05:42.

  4. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    drifterx (14-06-2021)

  5. #2584
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει αυτό το "ή καλύτερη παρουσίαση της MS" που διαβάζω πιο πάνω.
    Προκύπτει ξεκάθαρα από το γεγονός ότι εδώ και μια 10ετία τουλάχιστον οι παρουσιάσεις της ήταν κάτω του μετρίου. Οπότε όταν έχεις να συγκρίνεις κάτι μάπα με κάτι πολύ καλύτερο, πέφτει το ίντερνετ.

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Περισσότερο για προώθηση του gamepass μου φάνηκε οτι ήταν η παρουσίαση...
    100% σωστά, όπως και να δείξουμε πόσο αγαπάμε τον gamer (που είναι για εμάς πάνω από όλα) που του δινουμε όλα αυτά τα παιχνίδια πρώτη μέρα στο gamepass και με time exclusivity. Φυσικά όταν λέμε gamer εννοούμε όλους εκτός απο nintendo και ps, που είστε κακοί ανθρωποι!

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    το Plaque Tale Requiem που θα βγει το 2022. Το οποίο δεν ξέρω, θα είναι exclusive, timed exclusive;
    Από ότι κατάλαβα, επειδή στην παρουσίαση δεν έδειξε το "console launch exclusive", σημαίνει ότι θα κυκλοφορήσει παντού, απλά θα είναι διαθέσιμο πρώτη μέρα στο gamepass.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to drifterx For This Useful Post:

    kostasb13 (14-06-2021),PDS (14-06-2021),psx3 (14-06-2021)

  7. #2585
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πιθανότατα έχεις δίκαιο. Σε γειτονικό site λένε ότι είναι η καλύτερη ever...

    Έκλαψα με αυτό το βιντεάκι (μια σακούλα Doritos του λείπει μόνο, λολ):

    Θα είναι αληθινό προϊόν (δώρο με 5 χρόνια Game Pass); Μιλάμε το έχει πάει σε άλλο (next-gen) επίπεδο το PR memeing η MS...

    Και ατάκα "Xbox and chill" (παράφραση του γνωστού "Netflix and chill"). Αμερικανιές to the max, χαχαχα!
    Καλά σε γειτονικό site, όχι απλά τη θεωρούν την καλύτερη έβερ (δε μου φαίνεται παράλογο, μάλλον δεν έχουν δει παλιές επί εποχής 360...) αλλά κοντεύουν να φτιάξουν ανδριάντα στον πρόεδρο, για το πόσο έχει προχωρήσει τη βιομηχανία με το gamepass και το cloud που θα παίζεις στη μπανιέρα.

    Anyway μέχρι ένα σημείο έχει και πλάκα.
    Last edited by drifterx; 14-06-2021 at 11:17.

  8. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    psx3 (14-06-2021)

  9. #2586
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Περα απο Forza εδειξαν ουσιαστικο gameplay απο αλλο triple A exclusive? Αληθινη ειναι η ερωτηση χωρις καμμια διαθεση ειρωνιας.

  10. #2587

    Default

    εξαρταται κατα πολυ απο το τι παιχνιδια παιζει και ο καθενας...ηταν καλο που εστιασαν σε παιχνιδια...ποσο μάλλον οταν στην πλειοψηφια τους τα δινουν χωρις επιπλεον κοστος στο gamepass συνδρομητη...
    Οσο τσαμπα βεβαια μπορουν να θεωρηθουν τα gaas...
    Οπως ειπα, αν παιζεις multiplayer και οχι μονο fps...ειχε αρκετα πραγματα να σου προκαλεσουν το ενδιαφερον...Αν παιζεις third person δεν ειχε τιποτα με την εξαιρεση του plague tale...
    Και αντε στο pc το καταλαβαινω, στην κονσολα πως σκατα παιζουν fps με το χειριστηριο...

  11. #2588
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Περα απο Forza εδειξαν ουσιαστικο gameplay απο αλλο triple A exclusive? Αληθινη ειναι η ερωτηση χωρις καμμια διαθεση ειρωνιας.
    Halo. That's it.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (14-06-2021)

  13. #2589
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Halo. That's it.
    Halo εννοεις το multiplayer κομματι σωστα? Δεν εδειξαν campaign. Halo μου φανηκε τελειως last gen material, αλλα οκ ειναι το μουλτι, δεν ξερω πως θα δειχνει το single. Forza ηταν εντυπωσιακο, αλλα ουτως ή αλλως θεωρω οτι η ομαδα του Forza εδω και αρκετα χρονια ξερει να κανει καλυτερα racing παιχνιδια απο τον Καζουνορι...

    Anyway thanks, ηθελα να σιγουρευτω οτι δεν εχασα κατι, γιατι ενα προχειρο πασαλειμα που εκανα ειδα μοναχα CGI announcement trailers κλπ.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    εξαρταται κατα πολυ απο το τι παιχνιδια παιζει και ο καθενας...ηταν καλο που εστιασαν σε παιχνιδια...ποσο μάλλον οταν στην πλειοψηφια τους τα δινουν χωρις επιπλεον κοστος στο gamepass συνδρομητη...
    Οσο τσαμπα βεβαια μπορουν να θεωρηθουν τα gaas...
    Οπως ειπα, αν παιζεις multiplayer και οχι μονο fps...ειχε αρκετα πραγματα να σου προκαλεσουν το ενδιαφερον...Αν παιζεις third person δεν ειχε τιποτα με την εξαιρεση του plague tale...
    Και αντε στο pc το καταλαβαινω, στην κονσολα πως σκατα παιζουν fps με το χειριστηριο...
    Μια χαρα παιζουν τα FPS στις κονσολες εδω και χρονια ρε συ... εγω να ειμαι ειλικρινεις απορρω πως ο κοσμος ακομα προτιμαει να μην παιζει με αναλογικους μοχλους και να κουναει το χαρακτηρα του μεσω asdw... δηλαδη φαση d-pad χειρισμος... Οκ οποιος το κοιταει καθαρα βαση competitiveness ελεω multiplayer, λογικο, το καταλαβαινω λογο της στοχευσης στο mouse. Αλλα οταν παιζεις single θεωρω το λιγοτερο ιεροσυλια να ελεγχεις το χαρακτηρα σου με πληκτρα και να στερεις απο τον εαυτο σου το immersion ενος χειριστηριου, με rumbles, adaptive triggers κλπ. Τι ειναι πιο immersive? Να πατας μια σκανδαλη για να πυροβολησεις ή να πατας ενα κλικ? Δεν ξερω... στο μυαλο μου δεν υπαρχει καν debate πανω σε αυτο.

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    psx3 (14-06-2021)

  15. #2590
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτό έδειξαν που είναι πανέμορφο σε 4k


    Το οποίο είναι launch exclusive, δηλαδή μάλον θα το έχουμε λίγο αργότερα...

  16. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Valkyre (14-06-2021)

  17. #2591
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Πραγματικά η καλύτερη παρουσίαση της MS των τελευταίων 10 ετών και αυτό είναι θλιβερό, σκέψου πόσο χάλια ήταν τα πράγματα...

    Από ολόκληρη Bethesda αυτό που είχαν να μου δείξουν ήταν ένα cgi για game του 22-23 και ένα cgi του wannabe fortnite πάλι για 22;

    Gameplay με το σταγονόμετρο, ΑΑΑ first party και αυτά με το σταγονόμετρο...

    Στην SONY με αυτά που είδαν λογικά άνοιξαν σαμπάνιες, όχι 80 αλλά 180 θα τα πάνε τα παιχνίδια...

  18. #2592
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Αυτό έδειξαν που είναι πανέμορφο σε 4k


    Το οποίο είναι launch exclusive, δηλαδή μάλον θα το έχουμε λίγο αργότερα...
    Ειχα παιξει το πρωτο στο PC. Θυμαμαι το ειχα βρει πολυ μπουχτιστικο με παρα πολλους unnecessary RPG μηχανισμους και λεπτομεριες. Βεβαια απο τοτε εχω μεγαλωσει δεν ξερω μπορει τωρα να το εκτιμησω διαφορετικα. Ωραιο το τρεηλερ, πολυ ομορφο οπτικα αλλα κατι μου λεει οτι αυτο που εδειξαν δεν ειναι σωστο gameplay. Οχι απο αποψη γραφικων, ειναι πολυ ομορφο οπως ειπα, αλλα οταν εδειχνε να παιζει, εμοιαζε λες και ηταν εντελως προκαθορισμενη η συμπεριφορα του παικτη αλλα κυριως των εχθρων. Μπηκε μεσα περπατωντας στο κτιριο, τον πυροβολουσαν 10 ατομα ουτε που πηγε για καλυψη και απλα εμοιαζε γενικα πολυ off η ολη φαση. Μετα βεβαια σκεφτηκα οτι αυτο ισως ειναι καθαρα cutscene σκηνικο μιας και ο τυπος περιεγραφε στην παρεα του τι συνεβη. Οποτε ισως σκηνοθετικα διαλεξαν να ενσωματωσουν αυτο το "gameplay" στην σκηνη, πραγμα που εγω το βρισκω πολυ καλη ιδεα. Ποσο μαλλον αν υποτιθεται ο τυπος περιγραφει την ιστορια με μια Α δοση υπερνολης κι ετσι.

    Σαν narrative μου αρεσε αρκετα αυτο που ειδα.

  19. #2593

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Halo εννοεις το multiplayer κομματι σωστα? Δεν εδειξαν campaign. Halo μου φανηκε τελειως last gen material, αλλα οκ ειναι το μουλτι, δεν ξερω πως θα δειχνει το single. Forza ηταν εντυπωσιακο, αλλα ουτως ή αλλως θεωρω οτι η ομαδα του Forza εδω και αρκετα χρονια ξερει να κανει καλυτερα racing παιχνιδια απο τον Καζουνορι...

    Anyway thanks, ηθελα να σιγουρευτω οτι δεν εχασα κατι, γιατι ενα προχειρο πασαλειμα που εκανα ειδα μοναχα CGI announcement trailers κλπ.

    - - - Updated - - -



    Μια χαρα παιζουν τα FPS στις κονσολες εδω και χρονια ρε συ... εγω να ειμαι ειλικρινεις απορρω πως ο κοσμος ακομα προτιμαει να μην παιζει με αναλογικους μοχλους και να κουναει το χαρακτηρα του μεσω asdw... δηλαδη φαση d-pad χειρισμος... Οκ οποιος το κοιταει καθαρα βαση competitiveness ελεω multiplayer, λογικο, το καταλαβαινω λογο της στοχευσης στο mouse. Αλλα οταν παιζεις single θεωρω το λιγοτερο ιεροσυλια να ελεγχεις το χαρακτηρα σου με πληκτρα και να στερεις απο τον εαυτο σου το immersion ενος χειριστηριου, με rumbles, adaptive triggers κλπ. Τι ειναι πιο immersive? Να πατας μια σκανδαλη για να πυροβολησεις ή να πατας ενα κλικ? Δεν ξερω... στο μυαλο μου δεν υπαρχει καν debate πανω σε αυτο.
    ναι ε? μπορει να εχεις δικιο και ολα να ειναι θεμα συνηθειας....εγω τα αποφευγω τα fps οποτε μαλλον δε δικαιουμαι να εχω αποψη για το genre...

  20. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    psx3 (14-06-2021)

  21. #2594
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ευγενής άμιλλα, υγιής ανταγωνισμός.

    Άγνωστες έννοιες πλέον στα videogames.

    Η κάθε εταιρεία σφυρίζει το δικό της τροπάρι, η μια με υποσχέσεις του φούτσου που δεν υλοποιούνται αλλά προσφέρει την νέα αρπαχτο-μετριοποιοτική-στρατηγική πλέρωpass (ήθελα να ήξερα πέραν του FH5 ποιος ο λόγος ύπαρξης του Xbox Series X), η άλλη σφυρίζει αδιάφορα με πιστεύω-στις-ξεχωριστές-γενιές αλλά πάρτε στη μάπα κροςς-τζενίλα με εξαίρεση το RnC και η άλλη εταιρεία είναι η μοναδική σε αυτό που κάνει με το χειρότερο hardware, τις χειρότερες τιμές και μέτρια ποιότητα κατασκευής.

    Ποιος χάνει; (για όποιον δεν το έχει καταλάβει έως τώρα)

    Ο καταναλωτής, διότι η βάση του καπιταλισμού/ελεύθερης αγοράς είναι ο ανταγωνισμός = καλύτερα προϊόντα + καλύτερες υπηρεσίες + καλύτερες τιμές.

    Αντιθέτως έχουμε ένα εντελώς νέο οικονομικό σχήμα (θα αναλυθεί σε μερικά χρόνια) που δεν είναι ούτε ολιγοπώλιο, ούτε ανταγωνιστικό, αντιθέτως είναι ανεπίσημα-συμφωνημένος διαμοιρασμός καταναλωτικής πίτας αλλά με ΜΠΟΛΙΚΕΣ δόσεις μάρκετινγκ ώστε ο μέσος καταναλωτής (που όπως ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ είπε ο psx3 δεν γνωρίζει το επιχειρείν, ούτε "μπορεί να δει μπροστά") να νιώθει το εντελώς αντίθετο από αυτό το νέο οικονομικό σχήμα:

    (enter new marketing)
    "Μπορείς κάλλιστα να έχεις XsX με gamepass, μπορείς να έχεις και PS5, μπορείς να έχεις και Switch/Switch Pro! Με αυτόν τον τρόπο απολαμβάνεις όλα τα καλούδια της gaming βιομηχανίας! Και ακόμη περισσότερο: αν θες -με παραπάνω χρέωση, αλλά δεν θα σε ενοχλήσει γιατί είναι άκρως εξυπηρετικό- θα μπορείς να σε ακολουθεί σε πάσα συσκευή/τόπο/περιοχή/λεκάνη το MS-gaming μέσω cloud".

    (τα παραπάνω ΔΕΝ αποτελούν μπηχτές προς τον Giannis1979, το τονίζω αυτό)

    Κι έτσι αγαπητοί καταναλωτές, ζούμε την πεμπτουσία του gaming, με ελεύθερες επιλογές (λες και δεν είχαμε ανέκαθεν), με πολλαπλές κονσόλες και πληρωτέες υπηρεσίες (PS Now, PS+, MS Gold, MS Gamepass, MS Cloud, αναμένω σε κάποιο μελλοντικό χρόνο Nintendo Plus/Gamepass) και πληθώρα παιχνιδιών.

    Μόνο που δεν είναι έτσι τα πράγματα, απεναντίας είναι το ακριβώς αντίθετο.
    Γιατί;

    Διότι όλα αυτά (ως παροχές) τα είχαμε με διαφορετική υλοποίηση (πειρατικά, μεταχειρισμένα, παζάρια με μετρητά στα δεκάάάαααδες καταστήματα λιανικής) στο παρελθόν, αλλά με μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ειδοποιό διαφορά: οι εταιρείες πάσχιζαν να ανταγωνιστούν μεταξύ τους, με αποτέλεσμα να επωφελείται ο καταναλωτής. Επιπλέον, δεν τον "έσπρωχναν" στην αγορά πολλαπλών υπηρεσιών + κονσολών, όποιος ήθελε βέβαια (οικονομικά μπορούσε) το έκανε, αλλά του προσέφεραν ΠΟΛΥ δελεαστικά deal (ανταγωνιστικές τιμές σε bundles κονσόλα + ΑΑΑ παιχνίδια ή/και περιφερειακά) και του έδιναν παιχνίδια που ΔΕΝ μπορούσε να βρει σε άλλη κονσόλα. Οπότε επέλεγε βάσει των προτιμήσεών του.
    Και να μην ξεχάσω: στο παρελθόν οι 3rd party δεν θεωρούσαν "τολμηρό ρίσκο" να βγάλουν exclusive παιχνίδι σε μια και μόνο κονσόλα. Προσθέτω: οι 3rd party στο παρελθόν ΔΕΝ πρόσφεραν ντε-και-καλά-parity στην ποιότητα των multiplatform, δείτε για παράδειγμα το FIFA/NBA Live σε PSX, σε Saturn και σε N64. Μεγάλες διαφορές.

    Τουτέστιν αγαπητοί καταναλωτές ζούμε την καλύτερη εποχή υγιούς ανταγωνισμού και φυσικά την πιο συμφέρουσα περίοδο για τα πορτοφόλια μας, yes? (not)


    ΥΓ: Τα έγραψα στα γρήγορα και συνοπτικά καθώς οι περισσότεροι εδώ μέσα γνωρίζουμε λεπτομερώς τα τεκταινόμενα. Ως εκ τούτου μην "πιαστεί" κάποιος από μερικές λέξεις και σπεύσει να "διορθώσει" γιατί σε ανούσιες κουβέντες δεν θέλω να μπω. Να καταλάβουμε την κεντρική ιδέα του ποστ θέλω, όχι να μετρήσουμε μια-προς-μια τις λέξεις.
    Last edited by Lefteris_X; 14-06-2021 at 13:12.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (14-06-2021),sndev (15-06-2021)

  23. #2595
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το Stalker 2 δεν είναι exclusive; έτσι νόμιζα.

    Οπτικά πολύ όμορφο αλλά θα περιμένω να δω και άλλα πράγματα, όπως λέει και ο Valkyre κάποια πράγματα όσον αφορά το gameplay δεν φαίνονται σωστά. Τελοσπαντων πρόκειται για μια σειρά με loyal fans, αλλά δεν είναι το παιχνίδι για πολλούς που θα θελήσουν να παίξουν.

    Περίμενα να δω πράγματα γενικά που δεν είδα. Πχ Hellblade, έστω κάτι, κάποιες σκηνές ρε παιδί μου. Το επόμενο παιχνίδι της Rare που έχουν ήδη δείξει ή της Moon Studios. Κάποια άλλη έκπληξη από παιχνίδι που δεν είχαμε ακούσει μέχρι τωρα. Και εντάξει το Replaced φαινεται ενδιαφέρον αλλά μέχρι εκεί. Έπαιζαν μονοι τους και σε αυτή την Ε3 και θα έπρεπε να είναι καλύτεροι. Για το Starfield τι να πεις, η απόλυτη απογοήτευση.
    Το Forza τρομερό, όπως πάντα στο ύψος του, η καλύτερη racing σειρά εκεί έξω είτε πρόκειται για το Simulator Motorsport είτε για το arcade Horizon εδώ και χρόνια.

    Για να τα λέμε όλα πάντως, και η παρουσίαση της MS και γενικότερα όλη η Ε3 εδειξαν πέραν όλων των άλλων και πόσο έχει επηρεάσει ο covid την βιομηχανία...μην έχουμε καμία προσδοκία ότι θα δούμε κάτι διαφορετικό από την Sony σε ενδεχόμενη παρουσίαση της στο άμεσο μέλλον. Με το σταγονόμετρο όλα.
    Last edited by kostasb13; 14-06-2021 at 13:19.

  24. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (14-06-2021)

  25. #2596
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Το Stalker 2 δεν είναι exclusive; έτσι νόμιζα.
    Η παρουσίαση το είχε ως launch exclusive οπότε αυτό σημαίνει οτι ειναι στην ουσία timed exclusive. Βέβαια δεν έχουμε επίσημα ανακοίνωση για ps αλλά το πιθανότερο είναι οτι θα έρθει και ps5...

  26. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    kostasb13 (14-06-2021)

  27. #2597
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κατι διαβασα απο PSUniverse χωρις βεβαια να μπω στη διαδικασια να τσεκαρω πηγες κλπ, οτι απο leaked documents της developer εταιρειας, το ΧΒΟΧ εχει τρεις μηνες exclusivity deal.

  28. #2598
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Κατι διαβασα απο PSUniverse χωρις βεβαια να μπω στη διαδικασια να τσεκαρω πηγες κλπ, οτι απο leaked documents της developer εταιρειας, το ΧΒΟΧ εχει τρεις μηνες exclusivity deal.
    Είναι από την δίκη Epic v. Apple. Όντως είναι για 3 μήνες. Το θυμόμουν ότι είχε ένα 3μηνο exclusive η Microsoft αλλά δεν θυμόμουν ότι ήταν το Stalker.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  29. #2599

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Βλέποντας την λίστα και τα τρέιλερ στο επίσημο καναλι του Xbox και εγώ δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο.
    Δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει αυτό το "ή καλύτερη παρουσίαση της MS" που διαβάζω πιο πάνω.
    Περισσότερο για προώθηση του gamepass μου φάνηκε οτι ήταν η παρουσίαση...
    Για εμένα ξεκάθαρα τα highlights ήταν το εντυπωσιακό Forza, η ανακοίνωση και το εξαιρετικό τρέιλερ του Outerworlds 2 και το Plaque Tale Requiem που θα βγει το 2022. Το οποίο δεν ξέρω, θα είναι exclusive, timed exclusive;
    Κατά τα άλλα, όχι κάτι ιδιαίτερο, Starfield και Halo δεν είδαμε κάτι και το Flight Simulator είναι εντυπωσιακό αλλά απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό.

    Σειρά της Nintendo τωρα

    Μιας που ειπες για Flight Simulator, εβλεπα εχθες μεχρι να με παρει ο υπνος εναν youtuber ελληνα, που κανει live κυριως soulborne games.

    Του στελνει ενας στο τσατ, "τι λες για το flight simulator, που εδειξε στην παρουσιαση σημερα;"

    "Τι να σου πω", του απανταει, "Αυτο το παιχνιδι, ειναι σαν το google maps, που ψαχνεις να βρεις που ειναι το σπιτι σου. Το μονο εντυπωσιακο πραγμα που μπορεις να κανεις με το F.S. ειναι να βρεις το σπιτι σου και να πας να ριξεις πανω του το αεροπλανο που πιλοταρεις."

    Πεθανα στο γελιο.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    enstikto (14-06-2021),kostasb13 (14-06-2021)

  31. #2600

    Default

    https://www.windowscentral.com/forza...al-60-fps-mode
    Forza Horizon 5 runs at 4K 30 FPS on Xbox Series X, and 1080p 30 FPS on Xbox Series S. For players that prefer to optimize for framerate, we are providing a performance mode option that will run at 60 FPS.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •