Quote Originally Posted by spartan View Post
Μια χαρα ειναι.Τωρα κατι παιδακια που τσακωνονται στα σοσιαλ για το σχεδιο των νεων κονσολων,απλα γελαω
Την κονσολα την εχεις κατω απο το επιπλο της τηλεορασης σου,για να παιζεις παιχνιδια.Και οχι να την κοιτας λες και ειναι καμια γκομενα
Πόσο λάθος έχεις!
Και έχεις λάθος γιατί ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός!

Εμένα πχ. ΠΑΝΤΑ (από το 1978 λολ) μου άρεσε να έχω την κονσόλα μου φόρα παρτίδα και να την κοιτάζω, να την γουστάρω. Ποτέ μου δεν την έβαλα κάπου κρυμμένη, ποτέ μου δεν την έβαλα κάτω από την TV, ποτέ μου δεν την έχωσα μέσα σε κάποιο έπιπλο.
Δεν μου αρκεί απλώς "να παίζει παιχνίδια". Θέλω πρωτίστως να παίζει παιχνίδια, θέλω όμως και το ελκυστικότατο design και θέλω και ένα γαμηστερό όνομα.

Είδες λοιπόν που δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ίδιοι;

Συνεπώς, τα "παιδάκια" δεν είναι και τόσο παιδάκια. Άλλωστε πολλές φορές (όχι όλες όμως) οι ονομασίες "κρύβουν" από πίσω τους την "φιλοσοφία" που έχει η εταιρεία για το προϊόν της. Το "Series" στο Xbox One Series X, ίσως και να αποδεικνύει αυτό που έλεγα στο Xbox One θρεντ, ότι δηλαδή η MS κάθε 2,5 χρόνια θα βγάζει νέο κουτί (άρα δεν την ενδιαφέρουν οι ονομασίες, αλλά η συνέχεια του brand χωρίς να ξεχωρίζει κάποιο προϊόν, κάτι σαν μηχάνημα άνευ ταυτότητας).