Page 99 of 164 FirstFirst ... 49899596979899100101102103109149 ... LastLast
Results 1,961 to 1,980 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1961
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Πάντως αν καίει το Xbox series X δεν βλέπω τον λόγο να μην καίει αντίστοιχα και το ps5. Στα 7nm δεν ειναι και τα 2;

    Και αν το Xbox series x εχει πιο πολλά τρανζίστορ λόγω πιο πολλών CUs το ps5 ανεβάζει πιο πολλά MHz.

  2. #1962
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Πάντως αν καίει το Xbox series X δεν βλέπω τον λόγο να μην καίει αντίστοιχα και το ps5. Στα 7nm δεν ειναι και τα 2;

    Και αν το Xbox series x εχει πιο πολλά τρανζίστορ λόγω πιο πολλών CUs το ps5 ανεβάζει πιο πολλά MHz.
    Παιζει ρόλο και το σύστημα ψύξης, εαν στο ένα ειχες ανεμιστήρα και στο αλλο υδρόψυξη θα ειχαν τις ίδιες θερμοκρασίες? Προς το παρόν ξέρουμε ότι το PS5 με next gen games ουτε ζεστο ειναι, ουτε βγαζει ζεστο αερα , ενω το XSX δείχνει να βγάζει μεγάλες ποσότητες θερμού αέρα για να φτάνουν δημοσιογράφοι της MS να το αποκαλούν θερμάστρα, και αυτό με παλιά παιχνίδια του Xbox One.

  3. #1963
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Παιζει ρόλο και το σύστημα ψύξης, εαν στο ένα ειχες ανεμιστήρα και στο αλλο υδρόψυξη θα ειχαν τις ίδιες θερμοκρασίες? Προς το παρόν ξέρουμε ότι το PS5 με next gen games ουτε ζεστο ειναι, ουτε βγαζει ζεστο αερα , ενω το XSX δείχνει να βγάζει μεγάλες ποσότητες θερμού αέρα για να φτάνουν δημοσιογράφοι της MS να το αποκαλούν θερμάστρα, και αυτό με παλιά παιχνίδια του Xbox One.
    Δεν είμαι ειδικός, αλλά πιστεύω οτι αν ειναι στο ίδιο process, θα καταναλώνουν περίπου την ίδια ενέργεια και άρα θα παράγουν και την ίδια περίπου θερμότητα, άρα με καλό ή κακό σύστημα ψύξης, σόμπες θα ειναι και τα 2. Αυτό που εχει καλό σύστημα ψύξης θα ειναι πιο δροσερό αλλά θα βγάζει πιο ζεστό αέρα... το αλλο θα βγάζει λιγότερο ζεστό αέρα αλλά θα καίει.

    Δεν ξέρω αν κάνω λάθος... κάναν φυσικό έχουμε στην παρέα;

  4. #1964
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ειναι μονο το συστημα ψυξης αλλα και τα υλικα κατασκευης που θα κρινουν το ποσο ζεστο ειναι ενα μηχανημα εσωτερικα/στην αφη κλπ.

    Επισης βρε παιδια μηπως το παρακανουμε λιγο; Θελω να πω τωρα δεν μας φτανει μονο να ειναι αθορυβο το θελουμε και κρυο; Τι στο καλο αγκαλιτσα θελετε να παιζετε μαζι του;

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (12-10-2020),obione (07-10-2020),panos74gr (07-10-2020)

  6. #1965
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Δεν είμαι ειδικός, αλλά πιστεύω οτι αν ειναι στο ίδιο process, θα καταναλώνουν περίπου την ίδια ενέργεια και άρα θα παράγουν και την ίδια περίπου θερμότητα
    Αν ειναι στο ιδιο process ΚΑΙ εχουν τον ίδιο αριθμο τρανσιστορ ΚΑΙ λειτουργούν στην ίδια συχνότητα, απο αυτά μόνο το 1ο ισχύει. Και ξαναλέω ότι μπορεί μεν να βγάζει απο πάνω πολύ ζεστό αέρα, αλλα αυτό να σημαίνει ότι το σύστημα ψύξης λειτουργεί σωστά, δεν σημαινει ντε και καλα οτι το XSX υπερθερμένεται. Απλα ο κόσμος βάζει και άλλα πράγματα στο τραπέζι, όπως το γεγονός οτι η Ms ήξερε το πόσο μεγάλο πρόβλημα ειχε το 360, αλλα παρόλα αυτά το κυκλοφόρησε, σε συνδυασμό ότι 1 μήνα πριν την κυκλοφορία δεν έχουμε δει ουτε ενα παιχνίδι next gen να τρέχει στο XSX.

  7. #1966
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Υπάρχει κάποιος που θέλει να κάνει pre-order το series X και δεν πρόλαβε; Ας μου στείλει αν είναι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #1967
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Τώρα το παντρεύτηκες

  9. #1968
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Τώρα το παντρεύτηκες

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Όχι ρε.

    Το One X παντρεύτηκα που δεν φεύγει με τίποτα! LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #1969
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Όχι ρε.

    Το One X παντρεύτηκα που δεν φεύγει με τίποτα! LOL
    Κάνε καμιά ανταλλαγή με switch αν κ εκεί ήμουν κολοφαρδος εγώ.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  11. #1970
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ελλάδα δύσκολα να φύγει το XB1X, εκτός αν το πλασάρεις σαν Series X (πλάκα κάνω)!

  12. #1971
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Και γαμώ τις αγορές ε;

    Και που τα έλεγα αυτά το 2017 με άκουγαν;

    Νταξ, απόλαυση το RDR 2 σε ψευδο4K. (λολ)

    Και τώρα;

    Κάνε δώρο το X1X μαζί με 1 εβδομάδα δωρεάν σουβλάκια.
    ΣΤΑΝΤΑΡΝΤ θα το πουλήσεις.

  13. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (08-10-2020)

  14. #1972
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Υπάρχει κάποιος που θέλει να κάνει pre-order το series X και δεν πρόλαβε; Ας μου στείλει αν είναι.
    Πέρα από την πλάκα... έχεις δώσει προκαταβολή? αν όχι ακυρώνεις και τελείωσε, δεν νομίζω εδώ μέσα να θέλει κανείς να πάρει το Series X, τουλάχιστον day 1.

  15. #1973
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Όχι δεν έχω δώσει τίποτα. No problem...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #1974
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Μια χαρά τότε,
    πάντως αν είχες δώσει προκαταβολή το πολύ-πολύ να το πουλούσες κανένα κατοστάρικο παραπάνω σαν τον άλλον στο insomnia
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post686168

  17. #1975
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Κάτι έχει κ το Xbox

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #1976
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default





    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #1977
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το AC Unity είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ που είχε 900p εξαρχής και στις 2 κονσόλες (PS4/XB1) και καλά για λόγους «ισορροπίας» εκ μέρους της αγαπητής Ubi (aka ρίχνουμε το PS4, για να μην νιώσουν άσχημα οι Xbone owners):

    http://www.thesixthaxis.com/2014/10/...tes-and-stuff/
    https://www.eurogamer.net/articles/2...n-ps4-xbox-one

    Απαράδεκτο επίσης το ότι δεν πήρε ποτέ Pro/X patch. Πολύ όμορφο παιχνίδι πάντως και ένα από τα τελευταία old school AC σε gameplay design.

  20. #1978
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μακάρι να έβγαζαν ένα patch για next gen γιατί όντως ήταν πανέμορφο
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    psx3 (10-10-2020)

  22. #1979
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ακόμη και βαμμένοι πράσινοι λένε ότι η κονσόλα κλείνει λόγω υπερθέρμανσης. Δεν είναι καθόλου καλά νέα αυτά, ειδικά εάν αναλογιστούμε ότι το παθαίνει τρέχοντας παλιά παιχνίδια.


  23. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    psx3 (11-10-2020)

  24. #1980
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν ξέρω, θα είναι πολύ κρίμα αν ισχύουν αυτά και δεν είναι τίποτε υπερβολές από βαμμένους PS fans.

    Υποτίθεται ότι οι εταιρείες ξοδεύουν ένα σωρό χρήματα και χρόνο σε R&D, με ανθρώπους κορυφαίους του χώρου, με μυριάδες δοκιμές και παρόλα αυτά να υπάρχουν τέτοια θέματα μου φαίνεται αδιανόητο. Ωστόσο δεν είναι όπως ένα παιχνίδι που πετάς ένα patch μετά την κυκλοφορία και σουλουπώνεις ό,τι μπορείς, είναι ένα μηχάνημα που μόνο με ένα πιθανό revision μπορεί να διορθωθεί κάποιο τέτοιο σφάλμα αλλά η ζημιά μέχρι τότε νομίζω θα είναι πολύ μεγάλη. Δεν είναι και όπως μιάμιση περίπου δεκαετία πίσω, που είχε σε ένα βαθμό το πάνω χέρι από πλευράς πωλήσεων και επιπλέον χρόνο για να διορθώσει αντίστοιχα (πολύ σοβαρά) προβλήματα με το 360. Πλέον βρίσκεται πίσω από πλευράς κοινού, χρονικό αβαντάζ δεν υπάρχει και νομίζω ότι η εμπιστοσύνη του gaming κόσμου είναι οριακή απέναντι στην MS, για πολλούς πιστεύω ότι βρίσκονται ένα βήμα πριν της γυρίσουν οριστικά την πλάτη. Ένα τέτοιο πρόβλημα, θα έρθει να προστεθεί στα πολλά άλλα και θα είναι ίσως το τελευταίο καρφάκι στο φέρετρο της κονσόλας της.

    Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να πάρεις ένα πρωτότυπο που θα είναι πολύ κοντά σε νοοτροπία στο τελικό προϊόν, να το δώσεις σε μερικούς ανθρώπους, να το βάλουν κάτω ένα συνεχόμενο ΠΣΚ, μια εβδομάδα μέσα στο κατακαλόκαιρο, να το λιώσουν στο παιχνίδι και να δεις βρε αδελφέ τι θέλει βελτίωση. Ξαφνικά ένα μήνα πριν την κυκλοφορία, αν ισχύουν και δεν είναι απλή ηλιθιότητα λόγω σχεδιαστικού σφάλματος, τότε μιλάμε για πρόβλημα στην παραγωγή; Τουλάχιστον, έχει προβλέψει η MS κόκκινα φωτάκια αυτή την φορά να ξέρει ο κόσμος ότι η κονσόλα του πνέει τα λοίσθια ή θα καούν μαζί με την κονσόλα της και τίποτα σπιτικά;

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Brazhlias (12-10-2020),psx3 (11-10-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •