Page 118 of 164 FirstFirst ... 1868108114115116117118119120121122128 ... LastLast
Results 2,341 to 2,360 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2341

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Έφαγαν πάρα πολύ κράξιμο και έκαναν στροφή 180 μοιρών.

    Παραμένει στην ίδια τιμή και πλέον δεν θα χρειάζεται Gold για να παίξεις F2P παιχνίδια



    Εντάξει απλά καραγκοζιλικια
    Δεν ξέρω πλέον τι θα είναι χειρότερο /καλύτερο, να κλείσει αυτό το χάλι που λέγεται xbox division ή να συνεχίσει να υπάρχει απλά για να υπάρχει ο οποιοδήποτε ανταγωνισμός;

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2342
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post
    Εντάξει απλά καραγκοζιλικια
    Δεν ξέρω πλέον τι θα είναι χειρότερο /καλύτερο, να κλείσει αυτό το χάλι που λέγεται xbox division ή να συνεχίσει να υπάρχει απλά για να υπάρχει ο οποιοδήποτε ανταγωνισμός;

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Να φτιάξουν τα studios τους και να βγάλουν καλά παιχνίδια, αυτό μας συμφέρει.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (23-01-2021),psx3 (23-01-2021)

  4. #2343
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολυ παιχνιδι εντυπωσεων επαιξε ή απλα ρεζιλευτηκαν. Ενα απο τα δυο. Αυτο το "ωχ we messed up" ειναι προσβλητικο. Δηλαδη τι εννοουν? Οτι δεν αντιληφθηκαν οτι αυξησαν την τιμη εις διπλουν? Φυσικα και το αντιληφθηκαν. Οποτε τι μενει? Το οτι περιμεναν ο κοσμος να το φαει αμασητι και αυτοι να ανοιγουν σαμπανιες. Ομως δεν τους εκατσε, και τωρα ξαφνικα το παιρνουν πισω και προσπαθουν να το παιξουν και Good Guy Greg απο πανω. Ε δε φτουραει αλλο πια αυτο το τροπαρι...



    Οι προθεσεις τους ηταν πασιφανεις. Το αποτελεσμα δεν τους εκατσε (και μπραβο στο ΧΒΟΧ community γι αυτο) και ελπιζω να παρουν ολοι το μαθημα τους.

  5. #2344
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Ποιος Μελισσανίδης τωρα??

    Κωλοτούμπα γαλαξιακών προδιαγραφών!

  6. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    psx3 (23-01-2021)

  7. #2345
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κάτι σε PR stunt μου κάνει κι εμένα όλο το σκηνικό... λες κι ήταν προσχεδιασμένο να αναιρέσουν την αύξηση και να βγει το paywall στα F2P (ήρθαν δηλαδή στο επίπεδο του ανταγωνισμού μετά από 7+ χρόνια).

    Δεν μπορεί κοτζάμ πολυεθνική να συμπεριφέρεται σαν το μπακάλικο του κυρ Μήτσου της γειτονιάς, δεν το χωράει ο νους μου.

    Πλάκα θα έχει να βγάλει και βιντεάκι ο Φιλήμων Σπενσερόπουλος: "we listened to gamers feedback blah blah"

    Βγήκε και αυτό το poll εντωμεταξύ:

  8. #2346
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ναι κ εμένα στημένο σκηνικό μου φάνηκε όλο αυτό, πρώτον απότομη τεράστια αύξηση θα περίμεναν τέτοια αντίδραση κ μετά αναίρεση γιατί ακούνε την κοινότητα συν δωρεάν f2p.
    Edit
    Τα παιχνίδια του Φεβρουαρίου που έδωσε 5 πιστεύω να μην τα πάρει πίσω

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #2347
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Xbox Series S | X

    Ετσι λειτουργουν, δεν νομιζω να ηταν στημενο. Σου λεει το σκαμε και αν κατσει εκατσε. Δεν μου κανει εντυπωση πια. Ειναι η πρωτη φορα? Εχουν γινει οι κωλοτουμπες συνηθεια.
    Το θεμα ειναι απο την πλευρα των καταναλωτων ποσο κουραστικο πρεπει να ειναι να βαζεις μονιμως ορια στην εταιρεια που εχεις επιλεξει γιατι ανα διαστηματα προσπαθει να επιβαλλει διαφορα.


  10. #2348
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ετσι λειτουργουν, δεν νομιζω να ηταν στημενο. Σου λεει το σκαμε και αν κατσει εκατσε. Δεν μου κανει εντυπωση πια. Ειναι η πρωτη φορα? Εχουν γινει οι κωλοτουμπες συνηθεια.
    Το θεμα ειναι απο την πλευρα των καταναλωτων ποσο κουραστικο πρεπει να ειναι να βαζεις μονιμως ορια στην εταιρεια που εχεις επιλεξει γιατι ανα διαστηματα προσπαθει να επιβαλλει διαφορα.
    Το ξέρω είναι η εταιρία τις κολοτουμπας κ δεν τους ενδιαφέρει αλλά αυτό δεν είναι σαν τις μαλα*** τις άλλες που κάνουν αυτό ήταν πιστεύω για να κάνουν ντόρο κ μετά να περάσουν f2p κ εμείς παιδιά δωρεάν, σας ακούμε, ζητάμε την συγνώμη σας κ όλα αυτά τα καραγκιόζιλικια ώστε να φάνε το τυρακι.
    Edit
    ’ρχισε κ αυτός
    PHIL SPENCER
    Apologies for all the angst and emotion this caused today for our customers. As always, we appreciate the feedback. This is a good learning opportunity for us and we will learn from it.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 23-01-2021 at 13:37.

    xbox:Christoforo7s

  11. #2349
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Διαβάζω ότι παίζονται χρηματιστηριακά παιχνίδια με την μετοχούλα... κάποιοι σορτάκηδες χτίσανε περιουσίες. Τρελή φουστιά αν ισχύει και χρήζει διερεύνησης από τις αρμόδιες αρχές.

  12. #2350
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πολυ παιχνιδι εντυπωσεων επαιξε ή απλα ρεζιλευτηκαν. Ενα απο τα δυο. Αυτο το "ωχ we messed up" ειναι προσβλητικο. Δηλαδη τι εννοουν? Οτι δεν αντιληφθηκαν οτι αυξησαν την τιμη εις διπλουν? Φυσικα και το αντιληφθηκαν. Οποτε τι μενει? Το οτι περιμεναν ο κοσμος να το φαει αμασητι και αυτοι να ανοιγουν σαμπανιες. Ομως δεν τους εκατσε, και τωρα ξαφνικα το παιρνουν πισω και προσπαθουν να το παιξουν και Good Guy Greg απο πανω. Ε δε φτουραει αλλο πια αυτο το τροπαρι...

    Οι προθεσεις τους ηταν πασιφανεις. Το αποτελεσμα δεν τους εκατσε (και μπραβο στο ΧΒΟΧ community γι αυτο) και ελπιζω να παρουν ολοι το μαθημα τους.
    Φυσικά και περίμεναν να το δεχτούν οι fans, και να κάνουν και damage control. Έχουν φάει τόσα και τόσα, με αποκορύφωμα το ότι αγόρασαν κονσόλα με μηδέν αποκλειστικά, σου λέει χάνοι είναι, θα το δεχτούν και αυτό. Αλλά όπως και με τα DRM, υποεκτιμησαν τις αντιδράσεις γι'αυτό και το μάζεψαν αρων αρων.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    psx3 (24-01-2021)

  14. #2351
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Φυσικά και περίμεναν να το δεχτούν οι fans, και να κάνουν και damage control. Έχουν φάει τόσα και τόσα, με αποκορύφωμα το ότι αγόρασαν κονσόλα με μηδέν αποκλειστικά, σου λέει χάνοι είναι, θα το δεχτούν και αυτό. Αλλά όπως και με τα DRM, υποεκτιμησαν τις αντιδράσεις γι'αυτό και το μάζεψαν αρων αρων.
    Εγώ να σου πω την αλήθεια προτιμώ την εκδοχή του PR stunt, παρά της κωλοτούμπας α λα Κομανέτσι.

    Αν έχουν την κωλοτούμπα στο αίμα τους, τότε πως μπορεί να τους εμπιστευτεί κάποιος σαν εταιρική οντότητα; Μια έτσι, μια γιουβέτσι;

    Δηλαδή άμα είναι 3οι και καταϊδρωμένοι στην console κούρσα και ζητάνε 120άρια από κατόχους XBOX 360 που παίζουν online (ναι, υπάρχουν κι αυτοί, ψυχή δεν έχουν?), ΤΙ ακριβώς θα γίνει αν ξαναγυρίσουν σε μεγαλεία εποχής 360 και είναι No1; Θα ζητάνε 200άρια τον χρόνο για κοπανιστό (p2p) αέρα;

    Καλά έκαναν και το πήραν πίσω, γιατί αλλιώς μετά η Sony θα ζήταγε $80 για PS+ και μερικοί θα προσπαθούσαν να κάνουν συμψηφισμό... λες και δεν παίζει ρόλο ποιός ξεκινάει πρώτος anti-consumer τακτικές.

    Γενικώς έχει πολύ catch up να κάνει η MS. Καλό το δωρεάν F2P online, αλλά το είχε η Sony από το 2013.

    Καλό και το Share button στο νέο χειριστήριο, αλλά κι αυτό το είχε η Sony από το 2013. Μάλιστα το νέο χειριστήριο δεν είναι καν ισότιμο feature-wise με το last-gen DS4, αφού του λείπει το γυροσκόπιο.

    Η MS χρειάζεται ανθρώπους με gaming όραμα, δηλαδή ιδανικά gamers (ή έστω να έχουν gaming παρελθόν/πείρα/παραστάσεις από κονσόλες) και όχι άλλους σπουδαγμένους χαρτογιακάδες σε άσχετα αντικείμενα που την είδαν «δημόσιο φορέβα» με 6ψήφιους μισθούς τον χρόνο.

    Όσοι νομίζουν ότι η MS είναι δημόσιο και θα μπαίνει αιωνίως μέσα από το XBOX, ας το ξανασκεφτούν καλύτερα.

    Θυμάμαι πόσοι καλοπερνάγανε εποχές ΟΑ2004 (γνωστός μου έπαιρνε €1200/μήνα απλά και μόνο για να κόβει εισιτήρια, μην πιάσω καν τους υψηλά ιστάμενους τι μάσα έπεσε) και μας ήρθαν κάτι Μνημονιάρες άλλο πράμα το 2010. «Μαζί τα φάγαμε», ε; Εγώ δεν έφαγα τίποτα.

    Όποιος είχε αμφιβολίες για την πολυδάπανη φιέστα των ΟΑ2004, βαφτιζόταν γραφικός, πεσιμιστής, party pooper και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

    Όλα εδώ θα πληρωθούν και με τόκο. Δεν υπάρχει μαγικό λεφτόδεντρο στο Redmond. Το λεφτόδεντρο που τυπώνει δολάρια το έχει η FED.

    Το ότι κάποιοι είναι περαστικοί/τουρίστες από το (console) gaming και δεν τους νοιάζει το μετά (π.χ. τι θα γίνει το 2025-2030), δεν σημαίνει ότι είμαστε όλοι στα @@ μας.

    Πάλι με χρόνια με καιρούς θα ξαναφτιάξει η Οικονομία και κάποιοι έκπτωτοι PCMR θα ξαναγυρίσουν στον φυσικό τους χώρο (δηλαδή αυτόν του PC gaming).

    Τους γνήσιους κονσολάδες/XBOXάδες που δεν έχουν αγγίξει ποτέ PC λυπάμαι και τι παραμύθι/κουτόχορτο τρώνε από τους ντεμέκ. Αυτοί θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ αν κλείσει το XBOX division η MS, επειδή έχει καταντήσει ασύμφορη μαύρη τρύπα.

    Τουλάχιστον κάποιοι τα λέμε προκαταβολικά (κι ας γινόμαστε δυσάρεστοι) και έχουμε ήσυχη την συνείδησή μας. Άλλο που δεν θέλει η Sony να κλείσει το XBOX και να κάνει τρικούβερτο party/γλέντι στις τσέπες μας, αν τελικά μείνει μόνη της στον χώρο του home console gaming (απλά δείτε τι κάνει η Nintendo στο portable/hybrid gaming χωρίς Vita 2 ανταγωνισμό).

    Μακάρι να γινόταν να έβγαζαν ξανά home consoles οι SEGA/Nintendo, να μην είχαμε ανάγκη τον ανταγωνισμό από τα Lidl της MS, αλλά που τέτοια τύχη... όνειρα θερινής νυκτός δυστυχώς.
    Last edited by psx3; 26-01-2021 at 23:40.

  15. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (27-01-2021)

  16. #2352
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #2353
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    https://www.metacritic.com/game/xbox...s-x/the-medium
    https://www.dsogaming.com/pc-perform...-off-settings/

    Μέτρια ΑΑ παραγωγή φαίνεται και optimization άστα να πάνε... περίμενα να δω κάτι στα πρότυπα των παλιών καλών Silent Hill/Alan Wake, αλλά μάλλον είχα θέσει πολύ ψηλά τον πήχη.

    Επίσης από gameplay χλιαρά πράγματα λένε. Αν ήταν παιχνίδι της Sony, κάποιοι MS φρουροί θα ήταν λαλίστατοι περί cinematic walking simulator, αλλά τώρα αβαβά.

    Για παιχνίδι του Game Pass με €1, καλό φαίνεται, αλλά μέχρι εκεί. Για να το πληρώσεις full price, pass (όχι Game Pass, σκέτο pass!).

  18. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (28-01-2021)

  19. #2354

    Default

    Δεν το έχω δει ούτε εγώ γιατί βλέπω ποδόσφαιρο ,το αφήνω εδώ και θα το δω και γω μετα.
    Digital foundry .



    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 27-01-2021 at 21:33.

  20. #2355

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    https://www.metacritic.com/game/xbox...s-x/the-medium
    https://www.dsogaming.com/pc-perform...-off-settings/

    Μέτρια ΑΑ παραγωγή φαίνεται και optimization άστα να πάνε... περίμενα να δω κάτι στα πρότυπα των παλιών καλών Silent Hill/Alan Wake, αλλά μάλλον είχα θέσει πολύ ψηλά τον πήχη.

    Επίσης από gameplay χλιαρά πράγματα λένε. Αν ήταν παιχνίδι της Sony, κάποιοι MS φρουροί θα ήταν λαλίστατοι περί cinematic walking simulator, αλλά τώρα αβαβά.

    Για παιχνίδι του Game Pass με €1, καλό φαίνεται, αλλά μέχρι εκεί. Για να το πληρώσεις full price, pass (όχι Game Pass, σκέτο pass!).
    Το παιχνίδι τρέχει κύριος 1440p με drops στα 900p(!) στις απαιτητικές σκηνές και με προβληματικό frame pacing , είναι 30αρι με Ray traycing
    Το miles morales τρέχει στο fidelity 4k/30 ray traycing
    Τι να λέμε τώρα, φαίνεται η διαφορά στη δύναμη του Χ με τα 12 και τα sdk kits και τα cloud και και και

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Kkritikos For This Useful Post:

    djpar (28-01-2021),psx3 (28-01-2021)

  22. #2356
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Τα καινούργια sdk φυσάνε

  23. The Following 3 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    Kkritikos (28-01-2021),psx3 (28-01-2021),Slay (29-01-2021)

  24. #2357

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Τα καινούργια sdk φυσάνε
    Στο hitman πιάνουν 10 μποφόρ ,

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #2358
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Σε προκαλώ να αναφέρεις ακόμα 1 παιχνίδι. Ξεκινάω εγώ, assassins creed valhalla, dirt 5

  26. #2359
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    No. Please don't.

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Σε προκαλώ να αναφέρεις ακόμα 1 παιχνίδι. Ξεκινάω εγώ, assassins creed valhalla, dirt 5
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. #2360
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post

    Το ειδα ολο χθες, τα next gen features (raytracing/ rendering 2 κοσμων ταυτοχρονα) στο τελος της ημερας δεν εχουν καμια σημασια αν αυτο που βλεπεις ως τελικο αποτελεσμα δεν πειθει για next gen. Ειδα ολη την αναλυση, εχω δει και το gameplay demo, ενα γυαλισμενο current gen game και τιποτα παραπανω.
    Ναι μεν το ακουω οτι η ομαδα ειναι μικρη, σαφεστατα. Δεν περιμενει κανεις απο την Blooper ξαφνικα να κανει τεχνικη επιδειξη.
    Αλλα νομιζω οτι οσοι περιμενουν απο τα exclusives του xbox να κανουν τη διαφορα στον οπτικο τομεα ακομα και απο triple A studios αδικα περιμενουν. Oι ομαδες ειναι εγκλωβισμενες σε μια cross gen κατασταση εξ αρχης με την υπαρξη του series s.
    Αν δεν κανουν drop το s δεν προκειται να δουν τι μπορει να κανει το x.
    Απο τη μια βλεπεις αυτο απο την αλλη βλεπεις το Demon's Souls που παρεπιπτοντως ΔΕΝ εχει raytracing και οι διαφορες ειναι ψιλοχαοτικες.


  28. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    psx3 (28-01-2021),Slay (29-01-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •