Page 16 of 164 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast
Results 301 to 320 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #301
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κάτι γκριζάκια; 3 αν βλέπω καλά τα δύο το ένα πάνω στο άλλο το άλλο στον αέρα;
    Αυτά δεν είναι Xbox One X με αυτοκόλλητα prototype; που φαίνονται στην αρχή ξεκάθαρα στο 0:17; Κάνω λάθος;

    Ωστόσο αν αυτά υποθέσουμε ότι είναι τα Series S (αμφιβάλω)...

    1ον δεν μοιάζουν με τα σχεδιάκια που κάνουν διάφοροι σαν μισοκομμένο Series X,
    2ον εκεί να δεις μπέρδεμα αφού είναι ίδια ακριβώς με το One X.

  2. #302
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ναι αυτά.

    also this:


  3. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Nek_Food (23-04-2020)

  4. #303
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Εντάξει και στο 360 το ίδιο γινόταν.

    arcade/core, pro/premium, elite, S(lim), E.

    Θα μου πεις, ότι στο 360 οι διαφορές ήταν περισσότερο στο αισθητικό κομμάτι παρά στο hardware.


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (23-04-2020)

  6. #304
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    ^^ Χρόνια πολλά!

  7. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Kapa (23-04-2020)

  8. #305
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    ^^ Χρόνια πολλά!
    Thanks man!

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (23-04-2020)

  10. #306
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τα βασικά μοντέλα στο 360 ήταν ακριβώς τα ίδια εμφανισιακά, μόνο ο δίσκος άλλαζε αν θυμάμαι καλά.

    Τα S μοντέλα μέχρι σήμερα ήταν οι βασικές εκδόσεις των μηχανημάτων με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά, slim εκδόσεις ήτοι πιο μαζεμένα από πλευράς εμφάνισης και hardware αρκετά χρόνια μέσα στην ίδια γενιά για λιγότερη θερμοκρασία και κατανάλωση με την πρόοδο της τεχνολογίας στα τσιπς κυρίως, με την εμφάνιση τους σταματούσε η παραγωγή και κυκλοφορία των κανονικών (Fat/Phat/Launch/κλπ) μοντέλων.

    Εδώ το S είναι μία μικρότερης ισχύος, λογικά all digital συσκευή (ανάλογα και το form factor γιατί στις παραπάνω εικόνες θα μπορούσε να πάρει και optical drive, άσχετα που δεν βλέπω ένα) και θα κυκλοφορεί day one παράλληλα με την κανονική έκδοση του Series X. Δεν μιλάμε για pro και slim εκδόσεις που βγαίνουν στο μέσο του κύκλου ζωής της κάθε γενιάς.

    Είμαι περίεργος μάλιστα αν αποφασίσει η MS να βγάλει "pro" και "slim" εκδόσεις των Series πως θα τις ονομάσει...

    Xbox Series XX (μοντέλο pro του Χ)
    Xbox Series XS (μοντέλο slim του Χ)

    Xbox Series SS (μοντέλο slim του S)
    Xbox Series SX (μοντέλο pro του S)


    Λιώνω...

  11. #307

    Default

    Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω αλλά ίσως η ΜS θέλει από δω και πέρα ο κόσμος να ξέρει απλά γενικά και ο αόριστα για XBOX. Ένα τούμπανο και ένα πιο προσιτό. Πως ονομάζει η apple για παράδειγμα τα Mac (σε αντίθεση με τα τηλέφωνα της). Θέλει κάποιος ένα προσιτό φορητό θα ψάξει για macbook air (όχι για macbook air early 2020 ή macbook air 1,2,3 κτλ) εάν θέλει κάτι πιο δυνατό θα κοιτάξει για macbook pro κτλ. Έτσι και δω θα πηγαίνει ο άλλος να αγοράσει xbox και θα του λένε υπάρχει το τούμπανο στα 500 ευρώ και το πιο προσιτό στα 300 διαλέξτε και πάρτε. Με βάση αυτό δεν θα μου κάνει εντύπωση να βγούνε οι κονσόλες το 2020 και το 2022 ξέρω γω να βγουν νέες βελτιωμένες όχι όμως όπως ήταν το pro και το X..απλά θα είναι το ΧΒΟΧ Χ και το νέο ΧΒΟΧ S.


  12. #308
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (24-04-2020),Sir_Teraflop (26-04-2020)

  14. #309
    Last edited by DJTaurus; 26-04-2020 at 15:31.

  15. The Following 5 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    djpar (26-04-2020),Sir_Teraflop (26-04-2020),spartan (26-04-2020),thanosa75 (26-04-2020),WolfRathmA (27-04-2020)

  16. #310
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	1.JPG 
Views:	60 
Size:	23.8 KB 
ID:	12029

  17. The Following 6 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    BillyFlo81 (30-04-2020),djpar (30-04-2020),hakoo (30-04-2020),Leon_DiZ (30-04-2020),PDS (30-04-2020),Sir_Teraflop (30-04-2020)

  18. #311
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    απο θεμα marketing το παει πολυ καλα το νεο xbox. Εγω που δεν ειμαι fan αρχιζω και βλεπω τι θα κανει η m$...ποτε δεν ξερεις

  19. #312

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    απο θεμα marketing το παει πολυ καλα το νεο xbox. Εγω που δεν ειμαι fan αρχιζω και βλεπω τι θα κανει η m$...ποτε δεν ξερεις
    Αφου το λες εσυ αυτο ολους με Xbox σας βλεπω και εμενα με PlayStation για να πηγαίνω κόντρα στην τάση. Αχαχαχαχαχχαχα


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (30-04-2020)

  21. #313
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Τα νούμερα τα ανέβασα αλλού.

    Η MS ξεκινάει με ένα μεγάλου ατού το next gen:

    To Game Pass.

  22. #314
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Και τελικά το Post του φίλου είναι όντως confirmed - bravo.


  23. #315
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Τα νούμερα τα ανέβασα αλλού.

    Η MS ξεκινάει με ένα μεγάλου ατού το next gen:

    To Game Pass.
    Για μενα ολα αυτα ειναι ερωτηματικα. Αν καταφερει να το εχει τοσο δυνατο και στην νεα γενια το GP θα της βγαλω το καπελο(αλλα δεν μιλαω για cross gen κυκλοφοριες, θελω να δω εκεινης της γενιας υλικο).

    Παντως ειναι η πρωτη φορα που κονσολα στην ιστορια ξεκιναει χωρις πραγματικα exclusives. Στην δικη μου λογικη δεν μου φαινεται και πολυ ατου αυτο για αρκετους λογους.

    Μιλαω ως καταναλωτης αρχικα, αλλα για το αν θα πετυχει ολο αυτο, θα το δειξει η πραξη.
    .

  24. #316
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Για μενα ολα αυτα ειναι ερωτηματικα. Αν καταφερει να το εχει τοσο δυνατο και στην νεα γενια το GP θα της βγαλω το καπελο(αλλα δεν μιλαω για cross gen κυκλοφοριες, θελω να δω εκεινης της γενιας υλικο).

    Παντως ειναι η πρωτη φορα που κονσολα στην ιστορια ξεκιναει χωρις πραγματικα exclusives. Στην δικη μου λογικη δεν μου φαινεται και πολυ ατου αυτο για αρκετους λογους.

    Μιλαω ως καταναλωτης αρχικα, αλλα για το αν θα πετυχει ολο αυτο, θα το δειξει η πραξη.

    Αυτό σου κάνει? Τι περιμένεις να πεισθείς. Jump IN!



  25. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Giannis1979 (30-04-2020)

  26. #317
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Θα σου πω τι θελω για να πεισθω.

    1. Εxclusives που θα εκμεταλευονται την κονσολα στο επακρο(next gen υλικο, οχι 300 frames στο last gen GeoW)
    2. VR

    Δεν θα εχει τπτ απο τα δυο(τουλαχιστον στην αρχη)

    Ειναι ξενερα για μενα που τα δινει στο PC, αυτο απο μονο του ειναι pass...

    Για να δουμε ομως. Mακαρι να με διαψευσει, βσκ οχι θελω μια κονσολα στο σαλονι μου
    Δεν θελω να με αναγκασει να παρω κι αλλη.
    .

  27. #318

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Για μενα ολα αυτα ειναι ερωτηματικα. Αν καταφερει να το εχει τοσο δυνατο και στην νεα γενια το GP θα της βγαλω το καπελο(αλλα δεν μιλαω για cross gen κυκλοφοριες, θελω να δω εκεινης της γενιας υλικο).

    Παντως ειναι η πρωτη φορα που κονσολα στην ιστορια ξεκιναει χωρις πραγματικα exclusives. Στην δικη μου λογικη δεν μου φαινεται και πολυ ατου αυτο για αρκετους λογους.

    Μιλαω ως καταναλωτης αρχικα, αλλα για το αν θα πετυχει ολο αυτο, θα το δειξει η πραξη.

    αυτο ειναι μια πολυ ωραια απορια...αντιστοιχο με το ποσο value φαινοταν να βγαζει το ps plus τις τελευταιες χρονιες ζωης του ps3 οταν είχε εναν καταλογο με 5-6 χρονια απο πισω και ποσο στο ps4 που εδινε σχεδον μονο indie ps4 games τα 2 πρωτα χρονια....

  28. #319
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Θα σου πω τι θελω για να πεισθω.

    1. Εxclusives που θα εκμεταλευονται την κονσολα στο επακρο(next gen υλικο, οχι 300 frames στο last gen GeoW)
    2. VR

    Δεν θα εχει τπτ απο τα δυο(τουλαχιστον στην αρχη)

    Ειναι ξενερα για μενα που τα δινει στο PC, αυτο απο μονο του ειναι pass...

    Για να δουμε ομως. Mακαρι να με διαψευσει, βσκ οχι θελω μια κονσολα στο σαλονι μου
    Δεν θελω να με αναγκασει να παρω κι αλλη.

    Ρε δεν κάνω προσηλυτισμό όπως εσύ.

    Γερο-Gamer είμαι που βαριέμαι σε αυτήν την φάση τα πάντα. Δεν με ενθουσιάζει τίποτα από το 2015 και μετά. Ναι έχω μια κονσόλα να "χαλβαδιάζομαι" που και που αλλά αυτήν που επέλεξα την επέλεξα για να παίζω κυρίως πιο παλιά παιχνίδια. Ξέρεις αυτά της εποχής PS3/360.

    Όμως αυτό το arguement - το ότι τα δίνει και στο PC, είναι ότι πιο ηλίθιο arguement, έχω διαβάσει ποτέ. Δεν το λέω επί προσωπικού. Αναπαράγεται συχνά πυκνά από όποιον δεν έχει δοκιμάσει xbox/PC συνδυασμό.

    'Έννοιες, όπως crossplay, crossbuy, play-anywhere και xlcoud on-top, είναι πραγματικά ότι πιο consumer-friendly υπάρχει στον Πλανήτη αυτήν την στιγμή.

    Δεν είναι το μειονέκτημα που παρουσιάζουν κάποιοι και μόλις το είδαν κατάπιαν την γλώσσα τους, γιατί καταλάβανε ότι αυτό που "παπαγάλιζαν" ήταν εντελώς λάθος.

    Δηλαδή έλα στην θέση μου αυτού που γράφω από την ανάποδη. Θα σε χαλούσε να συνεχίζεις το game σου του PS4 στο PC?

    Δηλαδή γιατί να θυσιάσεις στον βωμό του exclusivity την ευκολία σου? Τα ίδια λεγόντουσαν και για το BC και για τα μτχ. κλπ.

    Get with times λέω σε όλους αυτούς or get lost in it, που τα στηρίζουν αυτά ακόμα.


    Το VR δεν είναι ακόμα ο καιρός του. Θέλει ακόμα η τεχνολογία.

  29. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Giannis1979 (30-04-2020)

  30. #320

    Default [Next-Gen] Xbox Series X

    Η άποψη μου ειναι οτι ο hardcore καταναλωτής της Sony εχει γαλουχηθεί την τελευταια δεκαετία+ με τα exclusives.
    Δεν τον απασχολεί να τα παιζει τσάμπα με μια υπηρεσία τύπου game pass , δεν τον απασχολεί να μπορει να παιξει στο pc του (αν εχει φυσικα) και φυσικα δεν εχει θεμα να τα πληρώνει full price.

    Το μονο που τον ενδιαφέρει ειναι να μπορει να τα παιξει μονο αυτος και κανένας αλλος μέσω άλλης πλατφόρμας, και μετα να σου λεει οτι το δικό σου σύστημα δεν εχει στην ουσία exclusives και ας τα παίζεις εσυ σχεδον τσάμπα

    Αυτο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 30-04-2020 at 22:28.

  31. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (30-04-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •