Page 73 of 164 FirstFirst ... 236369707172737475767783123 ... LastLast
Results 1,441 to 1,460 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1441
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Στο S η στο X αναφέρεσαι;
    Περι X αν ισχυει το 500αρι δεν αλλαζει κατι επι της ουσιας, τοσο ειναι το ταβανι για το ps5 ουτως η αλλως. Δεν νομιζω να περιμενε κανεις προιον της sony πανω απο 500 μετα το φιασκο με το ps3.
    Αν ηταν στα 400 το X τοτε ναι θα υπηρχε μεγαλη πιεση στη Sony που θα μπορουσε να ειναι θετικο για εμας, τωρα δεν αλλαξε κατι.
    Η τιμολογηση του S δεν βλεπω πως μπορει να ασκησει πιεση στη Sony, ειναι ενα προιον αλλου tier, και 100 ευρω να κοστιζε δεν νομιζω οτι θα αναγκαζε τη Sony να κανει το ο,τιδηποτε.
    Θα μπορούσε πιθανόν να σπρώξει το PS5 digital προς τα κάτω. Τώρα το entry level στην επόμενη γενιά (ανεξάρτητα 4Κ κλπ) είναι το S στα 299€.
    Ένα PS5 digital στα 350-370€ θα ήταν αρκετά ανταγωνιστικό εναντίον του series S θεωρώ.



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. #1442
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πρεπει να ειναι ομως και ρεαλιστικη λιγο η τιμη Μιχαλη. Χωρις εννοειται να κρινω αυτο που λες.

    Αλλα επειδη ακουω κατι για 4 TF το ΧΒΟΧ series S (οκ δεν ειναι τα TF η ολη αληθεια το ξερω, αλλα still λιγο καπως να ξερεις οτι ειναι λιγοτερο το συγκεκριμενο spec απο το "Last gen" XBOX X - αν αληθευει η φημη εννοειται-), ε δεν μου φαινεται λογικο ολοκλρο PS5, εστω Digital να κοστιζει ενα 50αρικο παραπανω μονο. Μου ακουγεται υπερβολικα χαμηλη τιμη (τηρουμενων των αναλογιων). Θα πρεπει να χασει πολυ χρημα η Sony.

  3. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (09-09-2020)

  4. #1443
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πρεπει να ειναι ομως και ρεαλιστικη λιγο η τιμη Μιχαλη. Χωρις εννοειται να κρινω αυτο που λες.

    Αλλα επειδη ακουω κατι για 4 TF το ΧΒΟΧ series S (οκ δεν ειναι τα TF η ολη αληθεια το ξερω, αλλα still λιγο καπως να ξερεις οτι ειναι λιγοτερο το συγκεκριμενο spec απο το "Last gen" XBOX X - αν αληθευει η φημη εννοειται-), ε δεν μου φαινεται λογικο ολοκλρο PS5, εστω Digital να κοστιζει ενα 50αρικο παραπανω μονο. Μου ακουγεται υπερβολικα χαμηλη τιμη (τηρουμενων των αναλογιων). Θα πρεπει να χασει πολυ χρημα η Sony.
    Σαφώς, δεν θα βγάλω την οικονομική πολιτική της Sony. Ούτε ξέρω το κόστος της κονσόλας.
    Αλλά λέω ότι μπορεί να σπρώξει τις τιμές κάτω.
    Ούτως η άλλως η Sony περιμένει την MS να αποκαλύψει τις τιμές της και μετά με την σειρά της να πει και εκείνη για το PS5.

    Γιατί επομένως μια κονσόλα στα 300€ να μην αναγκάσει την Sony να έχει χασούρα από την digital κονσόλα; Που μια η άλλη λογικά θα την έχει 100€ κάτω από την κανονική. Το Blu Ray ζήτημα να κοστίζει 30€. Αλλά ξέρει ότι αν η digital είναι 30-50€ φθηνότερη από την έκδοση με το drive θα την αγοράσουν αρκετά λιγότεροι. Στα 100€ φθηνότερα είναι αρκετά tempting για πολύ κόσμο. Απλά ξέρει ότι μετά την χασούρα θα την βγάλει από το store.

    Εγώ προσωπικά στο μυαλό όσο συνεχίζεται αυτό το κρυφτό έχω ανοιχτές όλες τις τιμές με πιθανότερη τα 399€/499€.





    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 09-09-2020 at 13:35.
    Spoiler!

  5. #1444
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το Xbox S είναι nextgen κονσόλα απο τη στιγμή που θα παίζει όλα τα παιχνίδια της επόμενης γενιάς. Σε 1080p και ίσως κουτσουρεμένα σε κάποιους τομείς γραφικά, fps, αλλά θα τα παίζει. Δεν φτιάχτηκε για να παίζει τα τωρινά παιχνίδια.
    Είναι ξεκάθαρα ανώτερο απο το Xbox X και ας έχει 4TF.
    Υπάρχει ένα βιντεάκι του DF που έχει βγει καιρό πριν και μιλάει ουσιαστικά για το S και τι μπορούμε να περιμένουμε.
    Η τιμή τώρα για νέα κονσόλα είναι κάτι παραπάνω από σούπερ.
    Είναι λογικό να υποθέσουμε ότι μια μερίδα των gamers που δεν νοιάζεται τόσο για τα specs ή για 4k και λοιπά θα θελήσει να την αγοράσει και εννοείται οτι δεν μιλάω μόνο για παιδάκια που θα τους αγοράσει την κονσόλα ο μπαμπάς τους.
    Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφερει, θέλω τις κονσόλες από το πάνω ράφι οπότε θα πάω για το X και θα προτιμήσω το κανονικό PS5 γιατί θέλω τα physical copies μου, αλλά ξέρω ότι πολλοί δεν σκέφτονται όπως εγώ...
    Με 300 ευρω θα μπορούν να παίξουν όλα τα νέα παιχνίδια πλην των Sony και Nintendo exclusives και βέβαια υπάρχει και το BC.
    Προφανώς και είναι σπουδαία κίνηση απο την MS, δεν καταλαβαίνω όλη αυτή τη "φούρια" εδώ μέσα για να υποτιμηθεί ή να απαξιωθεί το Xbox S. Εκτός αν έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε κονσόλες σε αυτή την τιμή day1 όλα αυτά τα χρόνια και δεν το θυμάμαι...

    Η ανησυχία μου σε σχέση με το S αφορά κατά πόσο και αν θα επηρεάσει το development των third-party, αν θα εμποδίσει την εξέλιξη στα παιχνίδια, ειδικά μάλιστα αν το S πάει καλά στις πωλήσεις. Αλλα ακόμα είναι πολύ νωρίς για να πούμε κάτι τέτοιο, θα τα δούμε όλα στην πορεία.
    Last edited by kostasb13; 09-09-2020 at 13:54.

  6. #1445
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο πιστευω κι εγω Μιχαλη. 399 και 499. Νομιζω ειναι το πιθανοτερο και πιο λογικο ολων.

  7. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (09-09-2020)

  8. #1446
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο πιστευω κι εγω Μιχαλη. 399 και 499. Νομιζω ειναι το πιθανοτερο και πιο λογικο ολων.
    Το πιθανότερο σενάριο ναι.
    Δεν καταλαβαίνω βέβαια απο που θα προκύπτει αυτή η διαφορά των 100 ευρώ, αν θα μπορεί να δικαιολογηθεί μόνο από την έλλειψη disc drive. Και αν μπορεί η Sony να δώσει το PS5 digital σε αυτή την τιμή τότε γιατί να μην το κάνει με μια παραπλήσια τιμή για το κανονικό.

    Last edited by kostasb13; 09-09-2020 at 14:13.

  9. #1447
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Το πιθανότερο σενάριο ναι.
    Δεν καταλαβαίνω βέβαια απο που θα προκύπτει αυτή η διαφορά των 100 ευρώ, αν θα μπορεί να δικαιολογηθεί μόνο από την έλλειψη disc drive. Και αν μπορεί η Sony να δώσει το PS5 digital σε αυτή την τιμή τότε γιατί να μην το κάνει με μια παραπλήσια τιμή για το κανονικό.
    Στα 30-50€ διαφορά (που τόσο να κοστίζει το drive) λιγότεροι θα προτιμήσουν την digital έκδοση. Ακόμα και ένας που έχει αποφασίσει για φουλ digital θα πει ας δώσω λίγα παραπάνω να έχω και την επιλογή του Drive.
    Στα 100€ θα ψηθεί περισσότερος κόσμος να πάει προς digital.
    Η Sony σαφώς θα έχει μεγαλύτερη χασουρα από ότι στην έκδοση με το Drive, αλλά θα την βγάλει από τις αγορές από το store που έχει μεγαλύτερο κέρδος στα ψηφιακά παιχνίδια από ότι στα physical.
    + Ότι θα έχει και μια next gen κονσόλα στα 399€.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Brazhlias (09-09-2020)

  11. #1448

    Default

    Για να είμαι ειλικρινής δεν πρόσεξα καν ότι μιλούσαν για 2 διαφορετικά μοντέλα. Δεν διάβασα καν διότι δεν με ενδιαφέρει το Xbox. Έτρεξα γρήγορα τα μάτια μου στο άρθρο και μου έμεινε η τιμή. Αργότερα διαβάζοντας εσάς κατάλαβα τις λεπτομέρειες. Οκ. Θα δούμε. Προσωπικά με καίει πολύ η τιμή διότι εξαιτίας του ιού έχω χάσει τη δουλειά μου.

  12. #1449
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ρε τι λέω πρωί πρωί (φταίει το ξενύχτι)
    Διακόσια είκοσι ευρώ είναι μισή κονσόλα η μία ολόκληρη αν πας στο S χαχαχα για να βάλεις επέκταση κ να έχεις ταχύτητα όπως ο εσωτερικος, πιστεύω να πέσουν γρήγορα η τιμές γιατί δεν μας βλέπω καλά
    Δεν υπήρχε περίπτωση να είναι φθηνός. Δεν ξέρω αν παρακολουθείς τιμές της αγοράς.

    Μιλάμε για NVMe PCIe 4.0 (ΟΚ, πες με 2 lanes μόνο για φθηνότερο κόστος κατασκευής) και proprietary console expansion.

    Ιστορικά πάντα ήταν ακριβές αυτές οι επεκτάσεις στον χώρο των κονσολών...

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Προφανώς και είναι σπουδαία κίνηση απο την MS, δεν καταλαβαίνω όλη αυτή τη "φούρια" εδώ μέσα για να υποτιμηθεί ή να απαξιωθεί το Xbox S. Εκτός αν έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε κονσόλες σε αυτή την τιμή day1 όλα αυτά τα χρόνια και δεν το θυμάμαι...
    Εμένα η φάση μου θυμίζει το φτηνιάρικο XBOX 360 SKU:

    https://news.microsoft.com/2005/08/1...e299-99209-99/

    Και καλά «φτηνό», αλλά μόλις τα βάλεις κάτω τι ήθελε για να «φτάσει» το «ακριβότερο» PS3 σου έβγαινε ο κούκος αηδόνι! Όχι ότι η μάζα θα κάτσει να τα σκεφτεί όλα αυτά (εκεί ακριβώς πατάνε!), δεν φημίζεται για αναλυτική/μαθηματική σκέψη ο Average Joe.

    Τι να πρωτοθυμηθώ; Το (αποτυχημένο) HD-DVD add-on; Το WiFi module; Την έλλειψη HDD; Την έλλειψη HDMI;

    Με την ειδοποιό διαφορά βέβαια ότι τότε υπήρχε parity σε CPU/GPU/RAM, δεν είχαν κόψει τίποτα από αυτά.

    Γενικώς η MS προσπαθεί να «χτυπήσει» την Sony βγάζοντας μπαλαντέρ από το μανίκι, αφού δεν μπορεί να την ανταγωνιστεί σε επίπεδο exclusives.

    Ευτυχώς η Sony δεν θα κάνει τέτοια πίπα με τον SSD, θέλουμε σταθερό/εγγυημένο baseline (5.5 GB/s) για τους game developers. Ούτε στην APU φυσικά.

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Η ανησυχία μου σε σχέση με το S αφορά κατά πόσο και αν θα επηρεάσει το development των third-party, αν θα εμποδίσει την εξέλιξη στα παιχνίδια, ειδικά μάλιστα αν το S πάει καλά στις πωλήσεις. Αλλα ακόμα είναι πολύ νωρίς για να πούμε κάτι τέτοιο, θα τα δούμε όλα στην πορεία.
    Θεώρησε το δεδομένο ότι θα κρατήσει πίσω το next-gen AAA game development για μια 7ετία. 4TF vs 10TF RDNA2, 10GB vs 16GB RAM κλπ.

    Δεν τους ενδιαφέρει αυτό, την γενιά θέλουν να κερδίσουν, έστω και στο παραδοσιακό τους κάστρο (Murica).

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Προσωπικά εαν η MS δεν επισημοποιήσει και την τιμή του Χ, δεν βλέπω την Sony να ανακοινώνει τιμή.
    Παρτίδα σκάκι παίζουν, αποκάλυψαν επίτηδες το S στα $299 αρχικά, αλλά όχι το X.

    Η εκτίμηση μου είναι ότι η Sony παίζει να ρίξει το PS5 digital από τα $399 στα $349. Στα $299 δύσκολο, αλλά για μόνο $50 διαφορά ο casual θα το σκεφτεί σοβαρά να μην αλλάξει στρατόπεδο (ειδικά αν έχει και backlog).

    Γενικά όλη η μάχη θα γίνει για τον φτωχό/χαμηλόμισθο Αμερικάνο όπως το βλέπω... ο swing voter που έλεγα. Δεν το αποκλείω να βλέπουν τον corona ως «ευκαιρία» με τόσους απολυμένους/άνεργους (30% λένε θα φτάσει η ανεργία στις ΗΠΑ).

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Δεν καταλαβαίνω βέβαια απο που θα προκύπτει αυτή η διαφορά των 100 ευρώ, αν θα μπορεί να δικαιολογηθεί μόνο από την έλλειψη disc drive. Και αν μπορεί η Sony να δώσει το PS5 digital σε αυτή την τιμή τότε γιατί να μην το κάνει με μια παραπλήσια τιμή για το κανονικό.
    Η πραγματική διαφορά (κόστος κατασκευής) δεν είναι πάνω από $30 για το BD-ROM drive:

    ($28 το 2013)

    Η Sony (και η κάθε Sony) όμως θέλει να σε σπρώξει στην ψηφιακή διανομή για να αυξήσει τα κέρδη της. Εκεί είναι η κονόμα, όχι στο hardware.
    Last edited by psx3; 09-09-2020 at 15:03.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (09-09-2020),WolfRathmA (09-09-2020)

  14. #1450
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default


  15. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    mihalis13 (09-09-2020),odytsak (09-09-2020)

  16. #1451

  17. #1452
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Please wait.. Έχουν βγάλει χαρτί - μολύβι στην Sony και ξανά κάνουν τον λογαριασμό

    Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #1453
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  19. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (09-09-2020)

  20. #1454
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Και να γιατί το λεει αυτό....

    Xbox Series X runs at 3.8GHz (3.6 GHz w/ SMT). Xbox Series S runs at 3.6GHz (3.4GHz w/ SMT)
    8GB @ 224GB/sec , 2GB @ 56GB/sec

  21. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    psx3 (09-09-2020)

  22. #1455
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μέσα σε όλα αύτα έγραψε κάποιος ότι στο gamepass pass θα υπάρχει δωρεάν κ το EA play όπως υπάρχει τώρα.
    Έγινε συνεργασία με την EA κ μπήκε το πακέτο στο gamepass.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #1456
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν η MS βγάζει ίδια παιχνίδια στο XsX και στο XsS, με μοναδικές διαφορές την χαμηλότερη ανάλυση και εδώ-κι-εκεί λιγότερα εφφέ......ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΜΕ ΧΕΣΕΤΕ.

    Με τέτοιες διαφορές στην RAM (τόσο από πλευράς ποσότητας όσο και ταχύτητας), κάποια παιχνίδια που πραγματικά θα εκμεταλλεύονται το XsX δεν θα μπορούν ούτε καν να boot-άρουν στο XsS.
    Και αυτά, χωρίς να ξέρουμε αν θα έχει χειρότερη επίδοση ο SSD του XsS.

    Παιχνίδια, PC-στυλ, που ΔΕΝ θα εκμεταλλεύονται το XsX αλλά θα το χρησιμοποιούν ως "το μηχάνημα της μεγαλύτερης ανάλυσης, fps και μερικών παραπάνω εφφέ", τότε ναι, τα παιχνίδια αυτά θα παίζουν downscaled και στο XsS.

  24. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (09-09-2020)

  25. #1457
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Και να γιατί το λεει αυτό....

    Xbox Series X runs at 3.8GHz (3.6 GHz w/ SMT). Xbox Series S runs at 3.6GHz (3.4GHz w/ SMT)
    8GB @ 224GB/sec , 2GB @ 56GB/sec
    Απογοήτευση που βάλανε ξεχωριστά RAM pools και στο μικρό μοντέλο.

    Δεν τους έφτανε ο διπλός κόπος για 2 διαφορετικά SKUs, τώρα θα έχουν και τον βραχνά του fast vs slow RAM pool εις διπλούν. Είναι λες και δεν μάθανε τίποτα από την μετάβαση OG XB1 -> XB1X (βλ. DDR3 & eSRAM -> unified GDDR5).

    Θα πλαντάξουν οι προγραμματιστές (δείτε το #1453 post του PDS).

    Θέλω να δω τι θα λένε όσοι μας είχαν πρήξει ότι δήθεν θα κρατούσε πίσω το 3rd party/multi-platform AAA development το «σαπάκι» PS5. Γύρισε μπούμερανγκ η ρητορική τους.

    Για SSD specs έχουμε τίποτα official/confirmed; Είναι στα 2.4 GB/s τουλάχιστον ή το κόψανε στην μέση κι αυτό;

  26. #1458
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σου είχα πει για ποιον λόγο υποπτεύομαι έβαλαν το συνδυασμό γρήγορης+αργής RAM στο XsX σε παλαιότερο ποστ. (fast data pooling από την αργή προς την γρήγορη, λόγω σαπακιού SSD/controller)

    Προφανώς, ακολούθησαν για λόγους μείωσης κόστους, παράλληλο development στις δύο κονσόλες ταυτόχρονα με παρόμοια σχεδιαστική φιλοσοφία.

    Οι προγραμματιστές: α) πολύ απλά θα γράψουν στα @@ τους το XsX, γιατί θα θέλουν το παιχνίδι τους να τρέχει και στο XsS, β) θα γράψουν στα @@ τους το XsS ώστε να εκμεταλλευτούν το XsX.

    "Μέση λύση" δεν υπάρχει (δηλαδή πλήρης εκμετάλλευση και του XsX και του XsS).

    Ίσως οι devs/pubs των παιχνιδιών που εξαρχής έχει αποφασιστεί ότι αναπτύσσονται με σκοπό να βγουν μόνο στο gamepass, να ακολουθούν ως "κανόνα" το XsS, ενώ το XsX θα αντιμετωπίζεται ως η κονσόλα "με την παραπάνω ανάλυση/εφφέ" και μέχρι εκεί.

    Πως λέγαμε παλιά τις μέτριες-άθλιες ταινίες "straight to VHS και αργότερα DVD/Cable";;;
    Ε, κάπως έτσι.

  27. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (10-09-2020)

  28. #1459
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default


  29. #1460
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εντάξει ρε παιδιά, δεν είναι και κανά μυστήριο το XsS.

    Απλά πράματα: η MS στοχεύει στο USA μέτριο-κατώτερο (οικονομικώς) νοικοκυριό ώστε να αγοράσουν στο παιδί/παιδιά τους μια φθηνή κονσόλα.......με μηνιαίες δόσεις (και gamepass).

    "Παιδιά, αυτό μπορεί να αγοράσει η οικογένεια, αυτό θα πάρετε και ΤΕΛΟΣ. Δεν υπάρχουν λεφτά για παιχνίδια, εκτός κι αν βγάλετε μόνοι σας χαρτζηλίκι τα Χριστούγεννα ή το καλοκαίρι, ότι σας δίνει μόνο το gamepass."

    (ένα τέτοιο νοικοκυριό είναι κομματάκι χλωμό στο παιδικό/εφηβικό δωμάτιο να έχει 4K TV άλλωστε)

    Εξ ου και ο μικρός σκληρός των 512GB (απ' όσο διάβασα έχει ίδιες επιδόσεις με αυτόν του XsX) = λίγα παιχνίδια του στυλ Fortnite (γενικώς παιχνίδια free2play), άντε κανά FIFA/CoD μέσα στον SSD και that's it. (άλλωστε το νοικοκυριό μέτριο/κατώτερου εισοδήματος δεν έχει περισσευούμενο χρήμα για αγορά παιχνιδιών, μην ξεχνάμε ότι ήδη θα έχει δεσμευθεί να πληρώνει την μηνιαία δόση για τους επόμενους 24 μήνες!)

    Για όλους εμάς τους υπόλοιπους το XsS είναι αδιάφορο.
    Βασικά, για τους περισσότερους ακόμα και το XsX είναι αδιάφορο (για τους γνωστούς λόγους που έχουμε χιλιοαναφέρει).

    ΥΓ: Μην μου την πέσετε όσοι γουστάρετε XsS/XsX, γιατί είπα: για τους περισσότερους είναι αδιάφορο. Όχι για όλους. Άλλωστε πάντα υπάρχουν και οι αλλόκοτοι άνθρωποι εν Ελλάδι που θα πάρουν XsS/XsX αχαχαχαχαχχα (μόνο αστειευόμενος το λέω αυτό)

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Brazhlias (10-09-2020),psx3 (10-09-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •