Page 91 of 164 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141 ... LastLast
Results 1,801 to 1,820 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1801
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Τυχαία βγήκε σήμερα αυτό

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    psx3 (24-09-2020)

  3. #1802
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το φύλαγαν απωθημένο 7 χρόνια αυτό, ρεβανσισμός στο φουλ. Και το meme φυσικά αντίποινα για Halo Craig.

    Εντωμεταξύ χθες διάβαζα αλλού κάτι σχόλια πόσο μεγάλος ηγέτης/τιμονιέρης είναι ο Φιλήμων Σπενσερόπουλος.

    Δεν ξέρω παιδιά, εγώ τόσο μεγάλο cult πρασινίλας έχω να δω από εποχές ορθοδόξου ΠΑΣΟΚ. Σε λίγο θα μάθουμε ότι ο Φιλ είναι ο Παπανδρέας του gaming. Με ρέγουλα το cult of personality!

    Θέλω να πω φανταστείτε πόσο ηλίθιο θα ήταν να βαφτίζαμε ηγέτη/μεγάλο στρατηλάτη τον Jim Ryan, μόνο και μόνο επειδή έχει καπαρώσει ανάλογη θεσούλα στην Sony.

  4. #1803
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Το φύλαγαν απωθημένο 7 χρόνια αυτό, ρεβανσισμός στο φουλ. Και το meme φυσικά αντίποινα για Halo Craig.

    Εντωμεταξύ χθες διάβαζα αλλού κάτι σχόλια πόσο μεγάλος ηγέτης/τιμονιέρης είναι ο Φιλήμων Σπενσερόπουλος.

    Δεν ξέρω παιδιά, εγώ τόσο μεγάλο cult πρασινίλας έχω να δω από εποχές ορθοδόξου ΠΑΣΟΚ. Σε λίγο θα μάθουμε ότι ο Φιλ είναι ο Παπανδρέας του gaming. Με ρέγουλα το cult of personality!

    Θέλω να πω φανταστείτε πόσο ηλίθιο θα ήταν να βαφτίζαμε ηγέτη/μεγάλο στρατηλάτη τον Jim Ryan, μόνο και μόνο επειδή έχει καπαρώσει ανάλογη θεσούλα στην Sony.
    Εγώ άκουσα το εκπληκτικό από ελληνικό podcast, πως ο Phill δεν λέει αερολογιες και πάντα είναι προσγειωμένος...
    Μου έπεσαν τα ακουστικά από τα αυτιά....
    Λες και το ξεχάσαμε πως σε κάθε Ε3 μας λέει ετοιμαστείτε για την καλύτερη Ε3 που έχει γίνει και το μόνο αξιοσημείωτο που είδαμε σε Ε3 της MS ήταν ο Keanu Reeves..



    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    psx3 (24-09-2020),Slay (24-09-2020)

  6. #1804
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Λες και το ξεχάσαμε πως σε κάθε Ε3 μας λέει ετοιμαστείτε για την καλύτερη Ε3 που έχει γίνει και το μόνο αξιοσημείωτο που είδαμε σε Ε3 της MS ήταν ο Keanu Reeves..
    Σιγά το κακό που έχει πει. Τι θες να πει δηλαδή; Κακός μας ήρθατε, δεν έχουμε τίποτα να σας δείξουμε; Να πουλήσουν και να τραβήξουν όλοι τα βλέμματα θέλουν.

    Μην βάλουμε τώρα κανένα βίντεο από άλλες εταιρίες από παρουσιάσεις E3 και κλάψουμε στο γέλιο!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #1805
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Σιγά το κακό που έχει πει. Τι θες να πει δηλαδή; Κακός μας ήρθατε, δεν έχουμε τίποτα να σας δείξουμε; Να πουλήσουν και να τραβήξουν όλοι τα βλέμματα θέλουν.

    Μην βάλουμε τώρα κανένα βίντεο από άλλες εταιρίες από παρουσιάσεις E3 και κλάψουμε στο γέλιο!
    Ρε συ δεν διαφωνώ με αυτό. Αλλά δεν μπορώ να ακουω ανθρώπους από site να λένε τρομερά προσγειώμενος και δεν λέει αερολογιες.
    Εγω αυτό είπα Αποστόλη, όχι γιατί τα λέει ο Spencer. Αλλά όταν είσαι "δημοσιογράφος" προσέχεις και λίγο τι λες.
    Η κάθε εταιρεία εννοείται τα φουσκώνει και η Sony τώρα τον τελευταίο καιρό τα εχει κάνει σκατα.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  8. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    obione (25-09-2020),psx3 (24-09-2020),Valkyre (24-09-2020),WolfRathmA (24-09-2020)

  9. #1806
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όταν είσαι δημοσιογράφος προσέχεις ΠΑΝΤΑ τι λες, όταν όμως είσαι «δημοσιογράφος» τότε λες ότι σε συμφέρει/γουστάρεις/λαδώνεσαι/σου κατέβει στην γκλάβα σου.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (24-09-2020),mihalis13 (24-09-2020),psx3 (24-09-2020)

  11. #1807

    Default

    I'm just enjoying playing my games as a 13 years old and I still can’t believe some adults fight for consoles while I just enjoy my games, can’t they just enjoy the consoles and their games?

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Giannis1979 (24-09-2020),tomic20 (24-09-2020)

  13. #1808
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Και Streets of Rage!

    Δυστυχώς κι αυτό ξεπεσμένο franchise είναι, βγάλανε ένα indie sequel που πέρασε και δεν ακούμπησε.

    Κάποτε αυτά τα παιχνίδια ήταν AAA (άσχετα αν δεν υπήρχε ο όρος τότε). Τα ίδια και με το Sonic (Mania).

    Φυσικά υπάρχουν και οι ντεμέκ, νεόκοποι κονσολάδες (καταραμένη φτώχεια/κρίση!) που λιγουρεύονται strategy games, δηλαδή PC φιλοσοφία. 2 διαφορετικοί κόσμοι που δεν πρόκειται να γεφυρωθούν ποτέ των ποτών.
    Βγαίνω off-topic μετά από πολύ ώρα αλλά με 82 metascore δεν το λες και άσχημα το Streets of rage 4, που το πήρε μια μικρή ομάδα, φώναξε τον μουσικό παραγωγό και φτιάξανε μαζί κομμάτια και έβγαλαν αυτό το παιχνίδι. Για μένα είναι πολύ δυνατό και μου άρεσε πάρα πολύ, δεν είχε κάποιο λάθος που μπορούσε με κάποιον τρόπο να φτιαχτεί, είναι ένα πολύ καλό beat em up και ευτυχώς που βγήκε γιατί κάτι άλλο στο είδος δεν έχει βγει χρόνια τώρα. Όσο για το golden axe... Μακάρι να έβγαινε beat em up με rpg στοιχεία όπως το Dragon's crown

  14. #1809
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ρε συ δεν διαφωνώ με αυτό. Αλλά δεν μπορώ να ακουω ανθρώπους από site να λένε τρομερά προσγειώμενος και δεν λέει αερολογιες.
    Εγω αυτό είπα Αποστόλη, όχι γιατί τα λέει ο Spencer. Αλλά όταν είσαι "δημοσιογράφος" προσέχεις και λίγο τι λες.
    Η κάθε εταιρεία εννοείται τα φουσκώνει και η Sony τώρα τον τελευταίο καιρό τα εχει κάνει σκατα.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Α, δεν κατάλαβα ότι λες για δημοσιογράφους. My bad.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #1810

    Default

    Δε ξερει ο Phil Spencer τιποτα ουτε εχει ανεβασει το xbox,επισης το gamepass δε θα πιασει και θα πεσει εξω η microsoft και ποιος ειναι αυτος ο μπεθεστας που αγορασε,σιγα τωρα! Κατσε στο καφενειο θα στα πει ο Kωστας ο Μπεχλος απο το Περιστερι που τα ξερει καλυτερα τα πραματα. Τιποτα ετσι μπηκα να γελασω λιγο και φευγω. Συνεχιστε εσεις...

  16. #1811
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Δε ξερει ο Phil Spencer τιποτα ουτε εχει ανεβασει το xbox,επισης το gamepass δε θα πιασει και θα πεσει εξω η microsoft και ποιος ειναι αυτος ο μπεθεστας που αγορασε,σιγα τωρα! Κατσε στο καφενειο θα στα πει ο Kωστας ο Μπεχλος απο το Περιστερι που τα ξερει καλυτερα τα πραματα. Τιποτα ετσι μπηκα να γελασω λιγο και φευγω. Συνεχιστε εσεις...
    Ας έμπαινες να έβλεπες και τι ειπώθηκε εδώ στο forum για την Sony και πως την κραξαμε όλοι.
    Δεν σου θίξαμε το Xbox, αρκετοί από εμάς θα το αγοράσουμε κιόλας. Κινήσεις που δεν μας αρέσουν θα τις κρίνουμε.
    Αυτό σημαίνει φόρουμ. Δεν είναι ειδησεογραφικό site

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 24-09-2020 at 20:52.
    Spoiler!

  17. The Following 7 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    hakoo (25-09-2020),Lefteris_X (24-09-2020),obione (25-09-2020),PDS (24-09-2020),psx3 (24-09-2020),Slay (24-09-2020),Valkyre (24-09-2020)

  18. #1812
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Δε ξερει ο Phil Spencer τιποτα ουτε εχει ανεβασει το xbox,επισης το gamepass δε θα πιασει και θα πεσει εξω η microsoft και ποιος ειναι αυτος ο μπεθεστας που αγορασε,σιγα τωρα! Κατσε στο καφενειο θα στα πει ο Kωστας ο Μπεχλος απο το Περιστερι που τα ξερει καλυτερα τα πραματα. Τιποτα ετσι μπηκα να γελασω λιγο και φευγω. Συνεχιστε εσεις...
    Oh the drama...

  19. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    gRim (25-09-2020),mihalis13 (24-09-2020),obione (25-09-2020),psx3 (24-09-2020),Slay (24-09-2020)

  20. #1813

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ας έμπαινες να έβλεπε και τι ειπώθηκε εδώ στο forum για την Sony και πως την κραξαμε όλοι.
    Δεν σου θίξαμε το Xbox, αρκετοί από εμάς θα το αγοράσουμε κιόλας. Κινήσεις που δεν μας αρέσουν τις σχολιάζουμε.
    Αυτό σημαίνει φόρουμ. Δεν είναι ειδησεογραφικό site

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλα μεταξυ μας,κραξιμο για τα ματια του κοσμου ηταν αυτο,γιατι πολυ απλα με το που ανοιξαν τα pre orders,ολοι με τα μουτρα πεσανε. Και το λεω αυτο γιατι ακριβως τα ιδια ειδα και σε αλλο γειτονικο forum και σε facebook group.

    Μου θυμιζει τις παλιοτερες κουβεντες ορισμενων στα διαφορα forum τυπου''μην κανετε γενικα pre order ή αγοραζετε day one παιχνιδια για να τιμωρήσετε τις εταιρειες'',και μολις εβγαινε μετα το χ παιχνιδι που τους ενδιεφερε,κατευθειαν pre order. Γιαυτο και εχουν σταματησει πλεον να γραφονται τετοια σχολια.
    Last edited by Fulgore; 25-09-2020 at 16:38.

  21. #1814
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Δε ξερει ο Phil Spencer τιποτα ουτε εχει ανεβασει το xbox,επισης το gamepass δε θα πιασει και θα πεσει εξω η microsoft και ποιος ειναι αυτος ο μπεθεστας που αγορασε,σιγα τωρα! Κατσε στο καφενειο θα στα πει ο Kωστας ο Μπεχλος απο το Περιστερι που τα ξερει καλυτερα τα πραματα. Τιποτα ετσι μπηκα να γελασω λιγο και φευγω. Συνεχιστε εσεις...
    Καποιος (90% ηταν ο Γιαννης που ειναι xbox fan) εκανε ενα ποστ οταν κραζαμε την σονυ μετα το event και ειπε, ''παιδια πραγματικα δεν το περιμενα αυτο που κανετε''.
    Τωρα Χρηστο το να ερχεσαι ξαφνικα και να κατηγορεις μια κοινοτητα που παρολο που ειναι PS κοινοτητα δεν κανει διακρισεις και δεν χαριζεται πουθενα, ειναι τουλαχιστον αδικο.

    Εισαι xbox fan και ετυχε να κραζουμε την MS εκεινη την περιοδο και σε πειραξε. Kαι παλι το οτι κραξαμε τοσο την Sony σε ενα φορουμ που ειναι η επιλογη μας η κονσολα της Sony, ειναι καπως κουλο. Αλλα θα συμβει και εχει ξαναγινει. Αν θες αυτο ειναι το αλλοκοτο, οχι το να κραξουμε το XBOX (μια επιλογη δηλαδη που δεν ταιριαζει στις προτιμησεις του φορουμ).


    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Καλα μεταξυ μας,κραξιμο για τα ματια του κοσμου ηταν αυτο,γιατι πολυ απλα με το που ανοιξαν τα pre orders,ολοι με τα μουτρα πεσανε. Και το λεω αυτο γιατι ακριβως τα ιδια ειδα και σε αλλο γειτονικο forum και σε facebook group.

    Μου θυμιζει τις παλιοτερες κουβεντες ορισμενων στα διαφορα forum τυπου''μην κανετε γενικα pre order ή αγοραζετε day one παιχνιδια για να τιμωρήσετε τις εταιρειες'',και μολις εβγαινε μετα το χ παιχνιδι που τους ενδιεφερε,κατευθειαν pre order. Γιαυτο και εχουν σταματησει πλεον να γραφονται τετοια σχολια.
    Αν και δεν εκανα preorder και θα καθυστερησω την αγορα, ο gamer τι πρεπει να κανει δηλαδη? Να σταματησει να παιζει games επειδη ξερω γω το horizon θα ειναι cross gen? Να κοψει το χομπι του?
    .

  22. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    obione (25-09-2020),psx3 (24-09-2020)

  23. #1815

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    DOOM Eternal may be coming to Xbox Game Pass, according to teased image


    https://www.windowscentral.com/doom-...g-teased-image
    Επιβεβαιωθηκε

    Prepare to Raze Hell: Doom Eternal is Coming to Xbox Game Pass on October 1

    https://news.xbox.com/en-us/2020/09/...i9vbstiw1qpj00

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    psx3 (24-09-2020),Slay (24-09-2020)

  25. #1816

    Default

    Βρε συνεχίστε ότι κάνατε,μη μου δίνετε σημασία. Άλλωστε μπαίνω εξαιρετικά σπάνια πλέον,οπότε δεν πιανομαι ούτε καν σαν μέλος. Χωρίς πλάκα,εύχομαι να εξασφαλισατε όλοι την κονσόλα της αρεσκείας σας,ώστε να είναι στα χέρια σας day one. Αυτα,καλό απόγευμα σε όλους!


  26. #1817
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Βρε συνεχίστε ότι κάνατε,μη μου δίνετε σημασία. Άλλωστε μπαίνω εξαιρετικά σπάνια πλέον,οπότε δεν πιανομαι ούτε καν σαν μέλος. Χωρίς πλάκα,εύχομαι να εξασφαλισατε όλοι την κονσόλα της αρεσκείας σας,ώστε να είναι στα χέρια σας day one. Αυτα,καλό απόγευμα σε όλους!
    Δεν ειναι ετσι γιατι ερχεσαι και κατηγορεις τα μελη χωρις λογο. Κανε ενα search στα threads του PS5 μετα το event της sony και ζητα εστω μια συγνωμη.

    Αν ειναι να μπαινεις, να πετας λασπη(ουτε τα ποστ για την bethesda δεν διαβασες εδω και υποθετεις οτι θελεις..) και να φευγεις, καλυτερα να μην μπαινεις καθολου. Η να μπεις και να παρακολουθεις τα παντα. Eισαι καλοδεχουμενος αλλα κανονικα.

    Εξαλλου μεχρι ενα σημειο μια χαρα μελος ησουν, μετα κατι σε τσιμπησε. Απλα αν μεινεις θα σου αλλαξουμε και ονομα σε christos-msboy
    .

  27. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    mihalis13 (24-09-2020),psx3 (24-09-2020)

  28. #1818
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Παιδια sorry για το off topic αλλα εχω την εντύπωση πως ο Kωστας ο Μπεχλος δεν ειναι απο το Περιστερι αλλα απο το Παγκράτι.

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  29. The Following 7 Users Say Thank You to modecris For This Useful Post:

    hakoo (24-09-2020),Lefteris_X (24-09-2020),mihalis13 (24-09-2020),Nek_Food (24-09-2020),obione (25-09-2020),psx3 (24-09-2020),Valkyre (24-09-2020)

  30. #1819

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post

    Αν και δεν εκανα preorder και θα καθυστερησω την αγορα, ο gamer τι πρεπει να κανει δηλαδη? Να σταματησει να παιζει games επειδη ξερω γω το horizon θα ειναι cross gen? Να κοψει το χομπι του?
    Spoiler!
    Last edited by Fulgore; 25-09-2020 at 16:37.

  31. #1820
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Spoiler!
    Ok αλλα αν και δεν το εκανα προσωπικα, το καταλαβαινω. Δεν ειναι οτι θα πεσει η τιμη πριν απο τα 3-3.5 χρονια ας πουμε.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •