Page 160 of 164 FirstFirst ... 60110150156157158159160161162163164 LastLast
Results 3,181 to 3,200 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #3181
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    649
    Name
    Μάνος

    Default

    Πολύ καλό το show του xbox.

    Θεωρητικά το 2024 θα βγάλει πολύ πράμα (αν δεν αθετήσει τις υποσχέσεις του για ακόμη μία φορά)

    Έδειξε αξιόλογα games, περίπου τα μισά είναι σε wishlist, τώρα που μιλάμε (φυσικά θα περιμένουμε reviews).

    Γενικώς βάζοντας δίπλα-δίπλα τα show του ps και xbox, φαίνεται ποιος έχει καβαλήσει το καλάμι και ποιος έριξε σχεδόν όλα τα χαρτιά του στο τραπέζι.

    Πάντως μετά το καλοκαίρι έχουμε starfield, spiderman 2, forza... μπήκαμε μέσα!

  2. #3182

    Default

    Έχω αρχίσει να μπαίνω σε σκέψεις για αγορά Xbox, μόνο και μόνο για να παίξω starfield. Δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο από τα υπόλοιπα.

  3. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    toninio (16-06-2023)

  4. #3183
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Γενικώς βάζοντας δίπλα-δίπλα τα show του ps και xbox, φαίνεται ποιος έχει καβαλήσει το καλάμι και ποιος έριξε σχεδόν όλα τα χαρτιά του στο τραπέζι.

    Πάντως μετά το καλοκαίρι έχουμε starfield, spiderman 2, forza... μπήκαμε μέσα!
    Αυτο ελειπε να μην δειξει σχεδον ο,τι εχει και δεν εχει σε αυτο το σημειο η MS, ειναι ηδη πολυ πισω σε πωλησεις και τα exclusives που εχει βγαλει σχεδον 3 χρονια μετα ειναι ελαχιστα και μετρια. Αυτονοητο ειναι να τα ριξει ολα στο τραπεζι, δεν εκανε καμια υπερβαση δλδ.
    Ακομα και με σχεδον ολα τα χαρτια ανοιχτα παντως (εχει και καποια ενδιαφεροντα που τυπου perfect dark και indiana jones που θελουν χρονο) προσωπικα δεν εντυπωσιαστηκα ιδιαιτερα. Το fable ηταν ενα teaser (μαλλον cg) που δεν εδειξε τιποτα, το hellblade 2 ηταν ακομα ενα teaser στην ουσια για τα γραφικα και την ατμοσφαιρα, το Forza πολυ εντυπωσιακο και σιγουρακι αλλα ειναι αλλο ενα forza, το Avowed που οταν παρουσιαστηκε απο την Obsidian δημιουργησε προσδοκιες προσωπικα με απογοητευσε απο αυτο που ειδα. Generic και τεχνικα μετριοτατο.
    Μοναδικη εξαιρεση οπως αναμενοταν το Starfield που οπως λεει και ο Conjure για μενα ειναι η μοναδικη σοβαρη απωλεια απο ολα αυτα τα acquisitions που εχει κανει η MS, οχι οτι τεχνικα ειναι κατι το ιδιαιτερο, αλλα φαινεται καλοδουλεμενο και πολυ φιλοδοξο σε ο,τι αφορα την ελευθερια στον παικτη. Φαινεται πολυ καλο, βεβαια με ολα αυτα που συμβαινουν στην gamepass εποχη και με το προσφατο παρελθον της Bethesda ουτε γι αυτο ειμαι σιγουρος.


  5. #3184
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Bethesda μακρια και αγαπημενοι. Τα λεμε το 2028 που θα τρεχει καλα. Ασε που θα το βγαλουν 17 διαφορετικες εκδοσεις και αυτο στο τελος.

  6. #3185

    Default

    Θέλω να πιστεύω ότι έχει πάρει τα μηνύματα η Bethesda. Θα της στοιχίσει πάρα πολύ αν αποτύχει και το starfield και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να την ξελασπώσει η Microsoft. Ναι είναι φιλόδοξο. Ναι μπορεί να υπερβάλλουν. Ναι σίγουρα θα έχει bugs. Βλέπω όμως ότι έχει επενδύσει στο concept και δεν φοβάται να δείξει 45 λεπτά πραγματικού υλικού, πριν την κυκλοφορία. Θα δούμε. Ο Σεπτέμβρης είναι πολύ κοντά. Εγώ πάντως θέλω να το παίξω τώρα. Όχι το 2028

  7. #3186
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Με το engine που έχει, που απ΄όσο έχω διαβάσει είναι επέκταση/χτισμένο πάνω στο προηγούμενο και αυτό πάλι πάνω στο προηγούμενο και στο προηγούμενο again (μην συνεχίζω να γράφω το ίδιο γιατί και πάλι είναι πάνω σε όλα τα προηγούμενα)......τελικά το engine είναι πάνω από 25 χρόνια και παραπάνω (προ-μιλένιουμ), έχει ακόμα bugs εκείνης της εποχής όπως και ΚΩΔΙΚΑ εκείνης της εποχής.

    Και την "γλιτώνει" ΜΟΝΙΜΩΣ η Bethesda επειδή αρέσει το στόρυ που φτιάχνει.

    Νομίζω ότι φταίμε εμείς οι gamer.

  8. #3187
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Θέλω να πιστεύω ότι έχει πάρει τα μηνύματα η Bethesda. Θα της στοιχίσει πάρα πολύ αν αποτύχει και το starfield και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να την ξελασπώσει η Microsoft. Ναι είναι φιλόδοξο. Ναι μπορεί να υπερβάλλουν. Ναι σίγουρα θα έχει bugs. Βλέπω όμως ότι έχει επενδύσει στο concept και δεν φοβάται να δείξει 45 λεπτά πραγματικού υλικού, πριν την κυκλοφορία. Θα δούμε. Ο Σεπτέμβρης είναι πολύ κοντά. Εγώ πάντως θέλω να το παίξω τώρα. Όχι το 2028
    Μωρε μακαρι να τα εχει παρει τα μηνυματα. Αλοιμονο.

    Αλλα πως το λενε, πλεον οποτε ακουω Bethesda το καλαθι ειναι παρα πολυ μικρο. Μετα τα Fallout 4 και την αλλη Fallout online μπουρδα που ειχαν αδιανοητα θεματα, ειναι αφελες να πιστεψει κανεις οτι πηραν οποιοδηποτε μαθημα. Και ο Todd Howard μου ειναι αντιπαθεστατος επισης. :/

  9. #3188

    Default

    Δεν διαφωνώ μαζί σας.
    Καμία εταιρεία όμως δεν αλλάζει τη μηχανή της. Όλες το ίδιο κάνουν. "μπαλώνουν" και συνεχίζουν.
    Έχει αλλάξει η Rockstar; Θα αλλάξει για το gta6; Ο ντόρος που έγινε πρόσφατα με την μηχανή της bungie στο Destiny; Ούτε αυτή αλλάζει. Και το marathon την ίδια θα έχει.
    Όπως είπα θα δούμε και θα κρίνουμε. Στη τελική ίσως προκύψει άλλη μια περίπτωση cyberpunk. Η CD project ακόμη παλεύει να μαζέψει τα σπασμένα του. Η Bethesda δεν νομίζω ότι θα έχει την ίδια τύχη. Ειδικά μετά κι από τη παπάτζα του redfall.

  10. #3189
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μόνο τα 1στ παρτυ στούντιο της Σονυ τελικά αλλάζουν (και τα 1στ παρτυ της ΜΣ εδώ που τα λέμε).


    ΥΓ: λολ άκουσε επιτέλους η Ροκσταρ τους χρήστες μετά 500 αιώνες και έβαλε το τρέξιμο με ένα κλικ στο L3 αντί επαναλαμβανόμενο Χ Χ Χ Χ αχαχαχαχαχαχ.

  11. #3190
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Δεν διαφωνώ μαζί σας.
    Καμία εταιρεία όμως δεν αλλάζει τη μηχανή της. Όλες το ίδιο κάνουν. "μπαλώνουν" και συνεχίζουν.
    Έχει αλλάξει η Rockstar; Θα αλλάξει για το gta6; Ο ντόρος που έγινε πρόσφατα με την μηχανή της bungie στο Destiny; Ούτε αυτή αλλάζει. Και το marathon την ίδια θα έχει.
    Όπως είπα θα δούμε και θα κρίνουμε. Στη τελική ίσως προκύψει άλλη μια περίπτωση cyberpunk. Η CD project ακόμη παλεύει να μαζέψει τα σπασμένα του. Η Bethesda δεν νομίζω ότι θα έχει την ίδια τύχη. Ειδικά μετά κι από τη παπάτζα του redfall.
    Κοιτα εγω τρελαινομαι για scifi. Και γενικα θελω να βλεπω να πηγαινουν καλα τετοια παιχνιδια. Ακομα και να μην εχω ΧΒΟΧ θελω να τα παει καλα. Δεν πολυσυμπαθω την Bethesda μεν, αλλα να πω οτι εξαιτιας του Skyrim πηρα το ΧΒΟΧ για να το παιξω εκει γιατι στο PS3 που το ειχα η Bethesda το ειχε κανει ΣΚΑΤΑ... κι εγω αντι να τους τιμωρησω τους επιβραβευσα γιατι ηθελα τοσο πολυ να παιξω το Skyrim...

    Οποτε, οπως βλεπεις ποτε μη λες ποτε. Αλλα ολο αυτο που εκαναν με το Skyrim, η φαση με τα Fallout 4 και τα γραφικα εποχης PS3, το Fallout online και η αδιαφορια τους μου την δινει. Τωρα καθονται και περιφανευονται για το animation στο Starfield και το βλεπεις... και ειναι να απορρεις... πολυ καλυτερο απο Fallout 4 δε λεω... αλλα ρε φιλε ειναι λες και το στανταρ σου ηταν 2 γενιες πισω και τωρα πηγες μονο μια γενια πισω και περιμενεις να πω ουαο?

    Συμφωνω 100% με αυτο που λες για την Rockstar. Τα ιδια και εκει αλλα σε αλλο τομεα και δη τον χειρισμο.

    Τελωσπαντων, αν το παιχνιδι αποδειχθει αποκαλυψη και τρεχει οπως πρεπει να τρεχει (δεν θα τα βαψουμε μαυρα με μερικα bugs αλλα το θεμα ειναι να μην ειναι το συνηθες χαλι που εχουν τα παιχνιδια τους οταν κυκλοφορουν) τοτε ισως κι εγω να ψαξω τροπο να το παιξω.

  12. #3191
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά εμένα πάντως μου άρεσε το Starfield αλλά και πάλι κρατώ μία επιφύλαξη. Εντωμεταξύ είπαν ότι θα τρέχει στα 30fps και αρχισε γκρίνια. Βασικά χαίρομαι που το event ήταν σχετικά καλό μπας και ξυπνήσουν οι δικοί μας και δείξουν τίποτα της προκοπής. Διότι ενα Spiderman 2 είχανε στην ουσία.
    Πάντως τρέμω στην ιδέα στο να καταφέρει η Microsoft να εξαγοράσει την Activision Blizzard. Δεν μπορώ να φανταστώ παιχνίδι όπως το Diablo που πραγματικά μου αρέσει και καίγομαι στην κυριολεξία να είναι μόνο για XBox.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following 2 Users Say Thank You to cocous For This Useful Post:

    dianovas (20-06-2023),mihalis13 (14-06-2023)

  14. #3192
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Έχω αρχίσει να μπαίνω σε σκέψεις για αγορά Xbox, μόνο και μόνο για να παίξω starfield. Δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο από τα υπόλοιπα.
    Δεν είδα την παρουσίαση ακόμα, εκτός απο το No Man's Starfield. Το παιχνίδι είναι ένα τεράστιο rip-off του NMS, αλλά αυτό το αναφέρω σαν γεγονός όχι σαν αρνητικό καθώς το παιχνίδι μου άρεσε πολύ. Βέβαια δεν πρόκειται να χαλάσω τόσα λεφτά για να το παιξω. Εχω ευτυχώς ένα αξιοπρεπές PC, οπότε αφού θέλει Gamepass η MS, Θα δώσω 10 ευρώ και θα το παιξω.

  15. #3193
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    649
    Name
    Μάνος

    Default

    https://www.videogamer.com/news/star...nt-have-discs/

    Μμμμ ναι..

    Έχουμε το physical, έχουμε το digital, έχουμε και το υβριδικό physikodigital.

    Πάντως διέγραψαν την απάντηση με συνοπτικές διαδικασίες, ελπίζω να ήταν μαλακία, γιατί θα δουν λεφτά από μένα στην anniversary edition μετά από 10 χρόνια.

  16. #3194
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αρπαχτο-ψευτο-digital θες να πεις.

    Τι σκατά "physical edition" είναι αυτή........όταν ΔΕΝ έχει μέσα δισκάκι παρά μόνο κωδικό;

    Μας κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα μας.......γιατί μια μερίδα καταναλωτών επιλέγει να τους πριμοδοτεί αγοράζοντας digital αδιαφορώντας για το μέλλον.

    Αν πουλήσει αρκετά κομμάτια αυτή η ψέμα-edition τότε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ.

  17. #3195
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    649
    Name
    Μάνος

    Default

    https://www.eurogamer.net/bethesda-w...c-version-wont

    Εντάξει η υπερβλακεία τελικά δεν ήταν πραγματική, θα έχει δίσκο η έκδοση για κονσόλες! (που φτάσαμε....)

    Απλά ισχύει η άλλη βλακεία (με πρωτεργάτη τη sony του jim μη ξεχνάμε!) ότι η συλλεκτική έκδοση των 300 ευρώ θα έχει steelbook με κωδικό για κατέβασμα!

  18. #3196
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η πραγματική αλήθεια ήταν, καθώς ήταν επίσημη απάντηση-tweet από εκπρόσωπο της Bethesda: All physical editions include a code for the chosen platform. There are no physical discs.

    Κατόπιν έγινε χαμούλης.

    Μετά από 24 ώρες, κάποιοι ανακάλυψαν στην σελίδα της Bethesda το ακόλουθο: Game disc included with physical purchases of Xbox Standard Edition. Game code included with physical purchases on PC Standard edition." The physical Constellation Edition, however, will only include a digital download code.


    Είτε έχουν οργάνωση του κ*λου, είτε έγινε μεταστροφή ώστε να συμπεριλαμβάνονται δίσκοι στις απλές εκδόσεις Xbox, αλλά όχι στις special ούτε και σε αυτές για PC.

  19. #3197

    Default

    Tελικα υπέκυψα και πήρα την κονσόλα, το Xbox Series X, λόγω του Starfield. Eίναι πολυτέλεια να έχει κανείς και τις 2 κονσόλες, αλλά αφού τη δεδομένη στιγμή μου επέτρεπε η τσέπη, πήγα και την πήρα πριν λίγες μέρες. Στριφογύριζε στο μυαλό μου καιρό κι επειδή έχω την εμπειρία του Skyrim, λέω εντάξει, ας το κάνω. Δεν περιμένω το Starfield να μας πάρει τα μυαλά και δεν ξέρω καν αν θα αποδειχθεί έστω αντάξιο του μισού των προσδοκιών, αλλά δεν με νοιάζει κιόλας. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η αίσθηση ενός ανοικτού κόσμου και η ελευθερία της εξερεύνησης κι η Bethesda ξέρει καλά να το κάνει αυτό. Αλλά ο λόγος δεν ήταν μόνο το Starfield. Είναι και το Elder Scrolls 6, κι ας αργεί. Κι αυτό θα θέλω οπωσδήποτε να το παίξω και λογικά θα είναι exclusive, οπότε και πήρα την απόφαση.
    Γενικά, είμαι της φιλοσοφίας να παίζω λίγα και καλά και με ενδιαφέρει να παίζω αυτά που θεωρώ εγώ must, για τα δικά μου γούστα. Κάπως έτσι μπήκα στις κονσόλες και πριν κάποια χρόνια, για συγκεκριμένα exclusives του Playstation.
    Γενικά, πέρα από αυτό, η όποια κονσόλα δεν πάει χαμένη, εφόσον κάποιος έχει το μικρόβιο των videogames. Το όπλο φυσικά του Xbox είναι το gamepass, το οποίο δίνει πάρα πολλούς τίτλους για download and play και μιλάμε για πραγματκά πολλούς ΑΑΑ τίτλους. Το Playstation είναι πληρέστερη πλατφόρμα, αλλά στο σημείο της συνδρομής, το Χbox δίνει περισσότερα. Τώρα, το αν είναι καλό ή κακό γενικώς να καταλήξουμε και στο gaming σε μία συνδρομή, όπου θα υπάρχουν όλα εκεί μέσα, είναι άλλη κουβέντα με πολλές παραμέτρους. Αλλά το να δίνει ολόκληρο Starfield day one με τη συνδρομή, να πω την αλήθεια το χάρηκα, τη στιγμή που φίλος στο PC έπρεπε να δώσει πάνω από 90€. Το άλλο που με ευχαρίστησε είναι ότι θα μπορώ να παίξω ορισμένα πιο παλιά παιχνίδια, όπως το Deus Ex HR ή το Syberia.
    Ως φυσική παρουσία, το κουτάκι του Xbox, αυτό που κοροίδευαν ως ψυγείο ή κάτι άλλο, σε κάτι memes, μία χαρά είναι, μικρό και διακριτικό, σαν να έχεις ένα ηχείο στο χώρο. Το default χειριστήριο είναι πάρα πολύ καλό, στιβαρό και βολικό. Φυσικά δεν πιάνει το Dual Sense, αλλά δεν έχω κανένα παράπονο.
    Γενικά, όπως φαίνεται, το Xbox είναι μία κονσόλα και μία πλατφόρμα που έχει αρκετά να προσφέρει στον χρήστη, λόγω του pass. Ας πούμε, ώσπου να βγει το Starfield εχθές, κατέβασα κι έπαιξα το Quantum Break τις προηγούμενες μέρες, ένα παιχνίδι που είχε πάει κάπως άπατο, αν θυμάμαι, αλλά είναι πάρα πολύ καλό.


  20. #3198
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    649
    Name
    Μάνος

    Default

    Πρόλαβες την παλιά τιμή?

    Γιατί νομίζω πριν λίγες μέρες τσίμπησε ένα 50ρικο, στα 560 πλέον.

    Για το quantum break συμφωνώ και επαυξάνω, εξαιρετικό παιχνίδι!

    Κι εγώ περιμένω πως και πως το starfield, δεν νομίζω να υποκύψω σε day one αγορά, αλλά είμαι πολύ κοντά! Λίγο να πέσει η τιμή δε θα μου γλυτώσει!

    Πάντως όσο σκέφτομαι πόσες πωλήσεις θα είχε κάνει υπό το παραδοσιακό μοντέλο (και όχι το συνδρομητικό) και μάλιστα αν κυκλοφορούσε και στο ps5...

    Δεν μπορώ πραγματικά να κατανοήσω, πώς αυτό το πράγμα βγάζει νόημα επιχειρηματικά!

    Δε θα μας λένε πούλησε τόσα αντίτυπα, αλλά πόσοι παίχτες το έπαιξαν (και οι μισοί από αυτούς θα το παράτησαν στο μισάωρο!)
    Last edited by drifterx; 04-09-2023 at 11:08.

  21. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    toninio (05-09-2023)

  22. #3199
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλοριζικο και καλοπαιχτο Toninio!

    Quantum Break θελω κι εγω να παιξω πολυ! Απο τα παιχνιδια που ζηλευα στο ΧΒΟΧ. Καλη διασκεδαση!

  23. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    toninio (05-09-2023)

  24. #3200
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλορίζικο!!!
    Quantum break πολύ ωραιο παιχνίδι!
    Θα σου αρέσει πιστεύω


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    toninio (05-09-2023)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •