Page 134 of 164 FirstFirst ... 3484124130131132133134135136137138144 ... LastLast
Results 2,661 to 2,680 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2661

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Το τσίμπησα σήμερα το XSX.
    Ελπίζω σύντομα και το PS5 όταν γίνει διαθέσιμο.
    Καλορίζικο και καλοπαιχνιδο φίλε!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2662
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Δυστυχώς άλλη τέτοια παιχνιδάρα από αυτή τη σειρά δεν θα δούμε μάλλον. Το warzone mp mode του killzone είναι ότι καλύτερο έχω παίξει ποτέ σε fps. Όσο σκέφτομαι δε ότι το term warzone είναι γνωστό για αυτήν την br μαλακια του cod με πιάνουν τα νεύρα μου. Το killzone ήταν ο λόγος που αγόρασα το ps3
    Χαχαχα, πες τα!

    Να θυμίσω και αυτό (για όσους δεν έζησαν εποχές PS3):

    PlayStation All-Stars Battle Royale

    https://www.amazon.com/PlayStation-A.../dp/B007XYBUBE

    Ναι, καμία σχέση το gameplay του με το σύγχρονο BR mode... με το Smash Bros (fighting game με πολλούς παίκτες) της Nintendo έμοιαζε.

  3. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    nikosarg (19-06-2021)

  4. #2663
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Σουρεαλιστικές καταστάσεις..
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20210618_163539__01.jpg 
Views:	173 
Size:	641.4 KB 
ID:	12783

    Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση πως ακόμη δεν εχουν πέσει η τιμές ps4 και xbox one. Τα μαγαζιά έχουν πολυ στοκ!

  5. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (21-06-2021)

  6. #2664

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Σουρεαλιστικές καταστάσεις..
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20210618_163539__01.jpg 
Views:	173 
Size:	641.4 KB 
ID:	12783

    Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση πως ακόμη δεν εχουν πέσει η τιμές ps4 και xbox one. Τα μαγαζιά έχουν πολυ στοκ!
    Κι εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση. Οι τιμες της προηγουμενης γενιας, ειναι σαν να σου λενε "μη τα κοιτας καν".

    Για να παρεις ps4 slim 500gb δινεις 300 ευρω χωρις να παρεις παιχνιδι. Δεν μιλαμε για να παρεις την εκδοση με 1tb ή το pro.

    E οποιος δεν ειχε ps4 λοιπον κανει υπομονη 1-2 μηνες, βαζει και ps plus και με 550,00 ευρω εχει 20 απο τα καλυτερα παιχνιδια της προηγουμενης γενιας. Τα 200 ευρω παραπανω που δινεις ειναι 10 ευρω ανα παιχνιδι του plus.

  7. The Following User Says Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (21-06-2021)

  8. #2665
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Σουρεαλιστικές καταστάσεις..
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20210618_163539__01.jpg 
Views:	173 
Size:	641.4 KB 
ID:	12783

    Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση πως ακόμη δεν εχουν πέσει η τιμές ps4 και xbox one. Τα μαγαζιά έχουν πολυ στοκ!
    Με έχει μπερδέψει τόσο πολύ η MS με τις ονομασίες και τις συσκευασίες που όταν είδα την φωτό είπα απο μέσα μου "έλα ρε, έβγαλαν Series S στο 1ΤΒ;" και μετά απο 2 λεπτά λειτούργησε ο εγκέφαλος και κατάλαβε πως είναι το One S
    Spoiler!

  9. #2666
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το «μπλέηστεησο» το αγοράζει πολύς κόσμος που δεν έχει ιδέα από specs και απλά «πίνει μπάφους και παίζει Pro».

    Με το XB1 δεν ξέρω τι παίζει... θυμάμαι το σκοτώνανε €100 και πάλι δεν έφευγε το ρημάδι.

  10. #2667
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #2668
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τι είναι αυτό καινούργιο studio κ μπλέκεται ο kojima;
    Edit
    Α λάθος τώρα κατάλαβα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #2669
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το (Azure) endgame (2030+) της MS:

    Microsoft will build native Xbox games for the cloud, and the woman behind Portal will lead

    https://www.theverge.com/2021/6/21/2...d-native-games

    Το ενδιαφέρον είναι αυτό εδώ:



    Miniscule κομμάτι της συνολικής πίτας, αλλά με τριψήφιο YoY (year-over-year) growth... προς το παρόν μπροστάρης (No1) είναι το mobile (Νο2 οι κονσόλες και No3 το PC gaming).

    Νομίζω δεν θέλει και πολύ μυαλό να συνδυαστούν τα κομμάτια του παζλ για το που πάει το πράγμα μακροπρόθεσμα (2030-2040).

    Το κακό κιόλας στην cloud gaming μπίζνα είναι ότι οι Google/Amazon δεν το χειρίζονται καθόλου καλά το gaming department τους, οπότε η MS ξερογλείφεται ότι θα γίνει το απόλυτο μονοπώλιο στην new age (cloud-only) εποχή του gaming.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (22-06-2021),nikosarg (22-06-2021),Valkyre (22-06-2021)

  14. #2670
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Ενδιαφέρον επίσης από αυτό το άρθρο το κομμάτι που λέει ότι η MS κοιτάζει να ρίξει τις κρατήσεις στο xbox store στο 12% με αντάλλαγμα αποκλειστικά δικαιώματα για streaming στην πλατφόρμα τους. Όποτε πάει ακόμα περισσότερο προς μονοπώλιο η φάση εκτός αν η Sony κάνει catchup τα επόμενα χρόνια.

  15. #2671
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το είχα πει ότι η δίκη Epic v. Apple είχε τρελό ενδιαφέρον
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #2672
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Game Pass will win for Xbox because people care more about quantity than quality - Reader’s Feature

    https://metro.co.uk/2021/06/20/game-...lity-14800206/

    Τα έλεγα προ μηνών για την Lidl-ο-ποίηση του gaming και μου την πέφτανε κάτι ουρανοκατέβατα alt accounts... τώρα ξεκίνησε και το «μασάζ» του καταναλωτή από τα ΜΜΕ (στο UK τουλάχιστον).

    Το μόνο που μας σώζει εδώ Ελλάδα είναι ότι δεν βλέπω κάποια γενικευμένη διαφημιστική καμπάνια περί Game Pass (δείγμα του πόσο γραμμένη έχει την Ελλάδα η MS). Ούτε σε μαγαζιά με σχετικά stands, ούτε έξω σε επιγραφές κλπ. Μόνο όσοι ασχολούνται με fora/Twitter γνωρίζουν.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (22-06-2021),Valkyre (22-06-2021)

  18. #2673
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Game Pass will win for Xbox because people care more about quantity than quality - Reader’s Feature

    https://metro.co.uk/2021/06/20/game-...lity-14800206/

    Τα έλεγα προ μηνών για την Lidl-ο-ποίηση του gaming και μου την πέφτανε κάτι ουρανοκατέβατα alt accounts... τώρα ξεκίνησε και το «μασάζ» του καταναλωτή από τα ΜΜΕ (στο UK τουλάχιστον).

    Το μόνο που μας σώζει εδώ Ελλάδα είναι ότι δεν βλέπω κάποια γενικευμένη διαφημιστική καμπάνια περί Game Pass (δείγμα του πόσο γραμμένη έχει την Ελλάδα η MS). Ούτε σε μαγαζιά με σχετικά stands, ούτε έξω σε επιγραφές κλπ. Μόνο όσοι ασχολούνται με fora/Twitter γνωρίζουν.
    Το παράδοξο είναι ότι η "φιλοσοφία" του Game Pass θα δούλευε πολύ στην Ελλάδα, ειδικά σε μικρότερες ηλικίες που έχουν μεγαλώσει με F2P παιχνίδια και τους είναι ξένη η έννοια του "αγοράζω ένα παιχνίδι στα €60".
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #2674
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το παράδοξο είναι ότι η "φιλοσοφία" του Game Pass θα δούλευε πολύ στην Ελλάδα, ειδικά σε μικρότερες ηλικίες που έχουν μεγαλώσει με F2P παιχνίδια και τους είναι ξένη η έννοια του "αγοράζω ένα παιχνίδι στα €60".
    Μπορεί, αλλά και οι μικρές ηλικίες που λες βλέπω προτιμάνε PS4 επειδή αυτό έχουν οι φίλοι τους, παρά το γεγονός ότι το Fortnite είναι cross-play και πλέον τα F2P δεν ζητάνε XBL Gold.

    Ίσως επειδή το party chat δεν είναι cross-platform; Δεν ξέρω.

    Πάντως η Sony έκανε σκληρή δουλειά (από άποψη διαφήμισης) στα mid-to-late 90s για να εδραιωθεί στην Ελλάδα, κι ας ήταν τότε τα established twins οι SEGA/Nintendo. Δεν υπήρχε πάντα η νοοτροπία του «παίρνω μπλέηστεησιο», χτίστηκε με πολύ κόπο και χρήμα αυτό το brand name στην αγορά.

    Η MS μου βγάζει μια Αμερικανέ νοοτροπία που απωθεί τον μη-Αμερικάνο gamer... όλα για το US (άντε και το UK).

    Ούτε ελληνικές μεταφράσεις, ούτε η MS Hellas κάνει πολλά πράγματα αναφορικά με promotion.

    Θέλω να πω οι XBOXάδες ας μην τα βάζουν με τους Σονάδες, καλύτερα ας ψέξουν το ντόπιο παράρτημα της Μικρομαλακής. Το word of mouth από μόνο του δεν μπορεί να σε πάει πολύ μακριά.

  20. #2675
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Game Pass will win for Xbox because people care more about quantity than quality - Reader’s Feature

    https://metro.co.uk/2021/06/20/game-...lity-14800206/

    Τα έλεγα προ μηνών για την Lidl-ο-ποίηση του gaming και μου την πέφτανε κάτι ουρανοκατέβατα alt accounts... τώρα ξεκίνησε και το «μασάζ» του καταναλωτή από τα ΜΜΕ (στο UK τουλάχιστον).

    Το μόνο που μας σώζει εδώ Ελλάδα είναι ότι δεν βλέπω κάποια γενικευμένη διαφημιστική καμπάνια περί Game Pass (δείγμα του πόσο γραμμένη έχει την Ελλάδα η MS). Ούτε σε μαγαζιά με σχετικά stands, ούτε έξω σε επιγραφές κλπ. Μόνο όσοι ασχολούνται με fora/Twitter γνωρίζουν.
    Ωραια πραγματα... :/

  21. #2676
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το παράδοξο είναι ότι η "φιλοσοφία" του Game Pass θα δούλευε πολύ στην Ελλάδα, ειδικά σε μικρότερες ηλικίες που έχουν μεγαλώσει με F2P παιχνίδια και τους είναι ξένη η έννοια του "αγοράζω ένα παιχνίδι στα €60".
    Προς το παρον δουλευει σε ηλικες 16-46 σε καποια ατομα που θελουν να παιξουν πολλα παιχνιδια με 45€ κοστος για 2 χρονια συνδρομη xbox Βραζιλιας (πανω-κατω, δεν θυμαμαι ακριβως).
    Τον σχετικο οδηγο (how to) βλεπω συχνα-πυκνα οχι μονο σε κοινοποιησεις στο fb, αλλα κ σε διαφημισεις στο fb.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  22. #2677
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    AMD Quietly Launches Recycled Xbox Series X APU As 4700S Desktop Kit

    https://www.tomshardware.com/news/am...0s-desktop-kit

    Ενδιαφέρον τρόπος να βγάλεις επιπλέον λεφτά από APUs Β' διαλογής.

    Λογικά θα δούμε και κανά συγκριτικό by DF...

  23. #2678
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default



    Δεν ξέρω αν είναι χιουμοριστικό, αλλά δεν θα μου έκανε εντύπωση αν ισχύει (έχει βαθιές τσέπες η M$)...

  24. #2679
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Προσωπικά με τόσο "προμοτάρισμα" που ακούω τον τελευταίο καιρό δεν θα μου έκανε εντύπωση.
    Ειδικά σε κάτι podcasts το αναφέρουν σε κάθε εκπομπή, πράγμα που καταντάει εκνευριστικό.
    Καταλαβαίνω το value for money για τον απλό παίκτη (άσχετα αν έχω τις ανησυχίες μου για το πως θα εξελιχθεί στο μέλλον όλο αυτό το μοντέλο) αλλά το να ακούω από "δημοσιογράφους" του χώρου πόσο τρομερό είναι το game pass κάθε εβδομάδα είναι κουραστικό.
    Spoiler!

  25. #2680

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Προσωπικά με τόσο "προμοτάρισμα" που ακούω τον τελευταίο καιρό δεν θα μου έκανε εντύπωση.
    Ειδικά σε κάτι podcasts το αναφέρουν σε κάθε εκπομπή, πράγμα που καταντάει εκνευριστικό.
    Καταλαβαίνω το value for money για τον απλό παίκτη (άσχετα αν έχω τις ανησυχίες μου για το πως θα εξελιχθεί στο μέλλον όλο αυτό το μοντέλο) αλλά το να ακούω από "δημοσιογράφους" του χώρου πόσο τρομερό είναι το game pass κάθε εβδομάδα είναι κουραστικό.
    Αυτο ακριβως συμβαινει γιατι οπως γραφεις μιλαμε για "δημοσιογραφους". Εντος εισαγωγικων. Επι της ουσιας hardcore gamers ειναι οι περισσοτεροι, που απλα κανουν εκπομπες και εχουν σελιδες επειδη ειναι χομπιστες και φτιαχνουν ετσι ενα community να ανταλλασσουν αποψεις.

    Ελαχιστοι πρεπει να ειναι αυτοι που καταφερνουν να βγαζουν χρηματα απο αυτο. Οι περισσοτεροι στην καλυτερη περιπτωση, αντε να παιρνουν κανα κωδικο για να παιξουν ενα παιχνιδι λιγο νωριτερα και να κανουν review και κατι "ψιλα" απο τις διαφημισεις του youtube, για να μειωνουν την χασουρα τους. (Εχει αρκετο κοστος σε χρονο και χρημα το να κανεις 2-3 ωρες εκπομπη εβδομαδιαια)

    Το Gamepass τους δινει την δυνατοτητα να παιξουν πολλα πραγματα με ελαχιστο κοστος και ετσι στις εκπομπες, τα βιντεο τους και τα podcast να εχουν κατι να λενε. Δεν το λεω με καποια κακη εννοια. Τους δινει υλικο το gamepass, υλικο το οποιο δεν θα ειχαν, επειδη οπως γραψα στην αρχη δεν ειναι επαγγελματιες, να τους παρεχει το υλικο για παραδειγμα ο εργοδοτης τους, για να κανουν ενα review.

    Αυτο ειναι η καλοπροαιρετη σκεψη μου, θεωρω οτι ισχυει σε μεγαλο βαθμο. Υπαρχει και η πιθανοτητα, επειδη την τελευταια 7ετια η Σονυ δεν ειχε αντιπαλο και ακουγοντουσαν καλα λογια μονο για αυτην, πλεον να θελουν να πουν και κατι καλο για την μικροσοφτ, ωστε να μην μενουν παραπονεμενοι στην αντιπερα οχθη.





    Ομως θα επιμεινω στην αρχικη μου σκεψη. Βλεποντας τους να κανουν εκπομπες και να γραφουν αρθρα, θεωρουμε μερικες φορες πως εχουν μια βαρυτητα τα λογια τους, πως κανουν ρεπορταζ, πως εχουν πληροφοριες και κριση. Στην πραγματικοτητα τυποι σαν εμας ειναι, που απλα γουσταρουν να παιζουν παιχνιδια.

    Πλεον δεν τους παιρνω τοσο στα σοβαρα οπως εκανα αρχικα. Δυστυχως το 90% δεν εχουν να μου προσφερουν τιποτα με την αποψη τους. Προτιμω να διαβαζω ατομα απο φορουμ κι ας μην ξερω το ονομα τους. Οταν κανεις ενα review, ειναι σαν να κανεις κριτικη για ενα βιβλιο ή μια ταινια. Πρεπει να εχεις καποιες γνωσεις, να χρησιμοποιεις σωστα την γλωσσα, να εχεις κριτικη σκεψη και αυτο στην τωρινη κατασταση, στην Ελλαδα τουλαχιστον, δεν ισχυει.

    Διαβαζεις review για ενα παιχνιδι σε 4 διαφορετικα σαιτ και αναμασανε ολοι τα ιδια. Δεν βρισκεται ενας να εχει μια αλλη οπτικη ρε γαμωτο, και μαλιστα χρησιμοποιωντας την γλωσσα σαν με το ζορι να τελειωσαν το σχολειο. Προσωπικα ο μονος που με γεμιζει οταν ακουω τις αποψεις του, ειναι ο Πριτσκας απο τους unboxholics. Πρεπει να πω πως τις περισσοτερες φορες διαφωνω μαζι του καθετα, αλλα δεν παυει να εχει μια σωστη και λογικη σκεψη, εναν ειρμο και μια δικη του οπτικη. Δεν αναμασαει οτι διαβαζει σε σαιτ του εξωτερικου.

    υ.γ. Σορυ για το σεντονι, παρασυρθηκα.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (30-06-2021),panos74gr (30-06-2021),Valkyre (30-06-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •