Page 30 of 164 FirstFirst ... 202627282930313233344080130 ... LastLast
Results 581 to 600 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #581

    Default

    εννοειται υπερ των exclusives! ειναι η δυναμη και ο λογος υπαρξης της καθε κονσολας.

  2. #582

    Default

    Ακυρο.
    Last edited by Fulgore; 17-06-2020 at 23:10.

  3. #583
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Εγώ με αυτά που κατάλαβα, ή θα έχουμε μονοπώλειο (δεν το συζητάμε καν) ή δεν θα υπήρχε πια λόγος για να υπάρχουν κονσόλες παρά μόνο υπολογιστές και ο καθένας παίζει ό,τι μπορεί στο όποιο μηχάνημα του. Δεν ξέρω τότε τι γενεές θα υπήρχαν, αν θα προχωρούσαν οι διάφορες τεχνολογίες με τους ίδιους ρυθμούς, οι τιμές των εξαρτημάτων αν θα είναι πιο ακριβές (μέρος του R&D στην AMD το έχουν αναλάβει/πληρώσει κατά κάποιο τρόπο οι MS/Sony), αν κάποια στούντιο θα έβγαζαν την ποιότητα που βγάζουν τώρα, για διαφόρους λόγους από τεχνικούς έως οικονομικούς. Απόψεις δικές μου, δεν ξέρω αν όντως μπορούν να ισχύουν στην πραγματικότητα ή απέχω παρασάγγας στον τρόπο που σκέφτομαι.

  4. #584

    Default

    Spoiler!


    Τελος το οτι οι κατοχοι xbox απογοητευτηκαν στο κομματι των exclusive σε αυτη την γενια και ελπιζουν να δουν καλυτερα πραγματα στην επομενη,ειναι ψιλο αυτονοητο. Πολλα πραγματα γραφτηκαν τα τελευταια χρονια πανω σε αυτο το θεμα.

  5. #585
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Spoiler!


    Τελος το οτι οι κατοχοι xbox απογοητευτηκαν στο κομματι των exclusive σε αυτη την γενια και ελπιζουν να δουν καλυτερα πραγματα στην επομενη,ειναι ψιλο αυτονοητο. Πολλα πραγματα γραφτηκαν τα τελευταια χρονια πανω σε αυτο το θεμα.
    Ειπα εγω πουθενα κατι που να δικαιολογει αυτο που λες για την Naughty Dog? Μηπως τελικα εσυ δεν καταλαβες καλα?

    Επισης δεν ξερω απο που προκυπτει απο ολα αυτα που λες οτι ο ανταγωνισμος λειτουργει κατα μας. Διαφωνω η αληθεια ειναι στα περισσοτερα σημεια του ποστ σου. Δηλαδη θεωρεις οτι το PSN δεν βελτιωθηκε εξαιτιας του XboxLive, που επι εποχες 360 ηταν κλασεις ανωτερο? Πιστευεις οτι το party chat που ειχε το 360 και τελικα ηρθε μετα απο αιωνες στο PSN οτι δεν ηταν κατι που δημιουργησε ο ανταγωνισμος? Τα παιχνιδια μετα, δεν βελτιωθηκαν, πιεσαν ο ενας τον αλλο για να καταληξουμε να εχουμε αποτελεσματα Uncharted και Gears? ΠΟιος πιεσε για τετοιες ποιοτητες? Η Sony και η MS διοτι ηθελαν να αποδειξουν στους πελατες τους οτι εχουν την καλυτερη τεχνογνωσια και τις καλυτερες ομαδες. Σιγα μην εδιναν τοσα λεφτα στη Naughty Dog η Sony για να κατσει να κανει υπερπαραγωγες στον βαθμο που κανει σημερα. Δεν λεω οτι δεν θα υπηρχε η Naughty Dog ή οτι δεν θα υπηρχε το Uncharted αλλα αμφιβαλλω κατα μεγαλο ποσοστο του ποσο θα ηταν με τη μορφη και τη βελτιωση του σημερα.

    Τα παντα εχουν αλλαξει για εμας απο την κοντρα MS/Sony. Τα παντα. Απο τον τροπο που το PS4 τελικα εγινε ευκολο στον προγραμματισμο καθως ειδε οτι το 360 ηταν πολυ καλυτερο και ευκολο και γι αυτο κερδιζε στα multiplatform, μεχρι τις υπηρεσιες και τα features. Αν η MS δεν ειχε κανει τη μεγαλη κινηση με το BC στο series X σιγα μην ειχε ασχοληθει η Sony να το κανει. Αν η Sony δεν ειχε κανει 1up την MS στην προηγουμενη γενια, ισως δεν θα υπηρχαν καν σημερα μεταχειρισμενα, μην πω retail παιχνιδια.

    ΟΛΗ μα ΟΛΗ η τωρινη πολιτικη της MS ειναι στημενη γυρω απο τον ανταγωνισμο και την ηττα που εφαγε απο την Sony σε αυτη τη γενια. Γι αυτο ξαφνικα εγιναν η εταιρεια με τις καλυτερες υπηρεσιες, η πιο -φαινομενικα- user friendly και που αγορασαν ενα καρο studios προσπαθωντας να χτισουν μια οικογενεια απο ΑΑΑ ομαδες στο στυλ της Sony.

    Αν επαιζε ενας μπαλα μονος του, θα ηταν στην διακριτικη του ευχερεια το τι υπηρεσιες θα δωσει, πως θα τις δωσει και αν θα τις δωσει. Οταν αυτος ξερει οτι υπαρχει μονο ΕΝΑ μηχανημα που θα παιξει το προιον που εσυ διακαως θελεις, κατα μια εννοια σε εχει αρπαξει απο τα @@ που λεμε και χορευεις στο ρυθμο του. Ενω τωρα αν εμενα η Sony μου φερθει σκαρτα, εχω εναλλακτικη... μπορω να παιξω το 90% των διαθεσιμων games σε αλλη πλατφορμα... οποτε τους λεω γεια σας και ολα καλα. Και φυσικα οπως ειπα το ιδιο ισχυει και για τα παιχνιδια. Σιγα μην κωλοχτυπιοταν η οποια εταιρεια για να βγαλει απο τη μυγα ξυγκι οπως κανουν τωρα. Και αλλωστε ποιος ο λογος να υπαρχουν 2 κονσολες οταν δεν υπαρχουν exclusives? Ποιο το point?

    Τα οποια μειονεκτηματα αυτης της καταστασης (πχ πρεπει να παρεις 2 κονσολες, δεν μπορεις να παιξεις cross play) ωχριουν μπροστα στα οφελη.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (17-06-2020),mihalis13 (17-06-2020),obione (17-06-2020),Slay (17-06-2020)

  7. #586

    Default

    [mention]Fulgore [/mention] δεν συμφωνώ ότι δεν μετράει ο ανταγωνισμός. Ζήσαμε στο πετσί μας το fight back του PS3 καθώς και το κράξιμο στα multi.... killzone/resistance/uncharted ήταν η απάντηση στα Halo/Gears τις εποχές που το 360 πετσωνε και μέχρι να επέλθει η ισορροπία στο τέλος της γενιάς.

    Τώρα δεν βλέπεις αντίστοιχα βίντεο γιατί δεν υπάρχει λόγος. Όταν υπάρξει σοβαρός ανταγωνισμός θα σου πω για ποτέ θα βγάλουν βίντεο mastering the SSD part 1-2-3



    Επίσης:

    https://comicbook.com/gaming/news/un...war-developer/

  8. #587
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως ενταξει εκεινα τα videos ειχαν να κανουν και με την ''εξωτικοτητα'' του PS3 hardware.
    Tωρα πχ μπορει να ξαναδεις τετοια βιντεο γιατι παλι θα εχουν ενδιαφερον. Το πως θα γινεται το development με βαση τον SSD ειναι κατι που δεν εχουμε ξαναδει. Θα δωσει ενδιαφερουσα πληροφορια ενα αναλογο βιντεο.

    Για το PS4 τι να εκαναν?
    .

  9. #588

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    δεν συμφωνώ ότι δεν μετράει ο ανταγωνισμός.
    Δεν ειπα πουθενα εγω αυτο το πραγμα. Απλα το βλεπουμε τελειως διαφορετικα το ολο θεμα εγω με τον Val,αρα συμφωνήσουμε οτι διαφωνούμε πανω σε αυτο.

    Τελος το μικρο off topic απο μενα(δεν μπορω να σβησω τα προηγουμενα σχολια).
    Last edited by Fulgore; 17-06-2020 at 23:10.

  10. #589
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #590
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Καλά πολύ ντόρος είχε γίνει και για το προηγούμενο event και είδαμε πως κατέληξε.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #591
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Συζητάνε ότι θα υπάρξει ανακοίνωση στο επόμενο event για Lockhart/Series S με τιμή γύρω στα 300$ όταν η εκτίμηση για το PS5 digital παίζει στα 450$ και τα PS5/Series X στα 500$.

    Τρομερή τιμή μεν αλλά εδώ λέμε δεν αξίζει κονσόλα χωρίς drive, θα αξίζει κονσόλα με την μισή - πόση; - συγνώμη το 1/3 της ισχύς του κανονικού μοντέλου; Αν το Lockhart πάει στα 300$ γιατί να μην πάρεις (ή να μην μείνεις αν έχεις ήδη) το One X το οποίο λογικά θα κάτσει ακόμη πιο χαμηλά λογικά η τιμή του (για αυτό το ξεπουλάνε άραγες τώρα στα 329?) άλλωστε τα ίδια παιχνίδια με παρόμοιες επιδόσεις θα έχει και μετά (την 2ετία που θα λήξει το FC) όταν θα έχει έρθει η καταλληλότερη ώρα πια να πας στο ακριβότερο μοντέλο, το οποίο πιθανότατα θα έχει φάει και κάνα price drop. Χώρια ίσως που θα έχει ανακοινωθεί/leak/rumor και κάνα Series X - X (Pro/αναβαθμισμένη/ενδιάμεση γενιά κλπ πως να το ονομάσω πια), καλά να είμαστε κάνεις υπομονή 1 χρόνο ακόμη και τσιμπάς αυτό.

    Μπορώ να καταλάβω σαν εταιρεία να κυνηγάς να έχεις (έστω και στα χαρτιά) μέσω των TFLOPs βασικά την ισχυρότερη κονσόλα, ήτοι το Series X και παράλληλα να κυνηγάς να έχεις και για εναλλακτική την φθηνότερη κονσόλα, ήτοι το Series S αλλά με κάποιους αξιοπρεπείς συμβιβασμούς (πχ μικρότερο δίσκο, χωρίς Blu Ray, σκέτη mobo χωρίς το κουτί μπας και γλιτώσεις από εκεί βρε αδελφέ). Το να δίνεις όμως next-gen κονσόλα με "ονομαστικά" TFLOPs λιγότερα από την τρέχουσα είναι WTF??? και άντε εξήγησε στον κοσμάκη στο κατάστημα ποια η διαφορά των GCN2 6TFLOPs του Xbox ONE X (πόσο αλήθεια μπερδεύει με το Xbox Series X) με την RDNA2 4TFLOPs του Xbox Series S (όχι κύριε, αξιότιμε πελάτη δεν είναι το ίδιο με το Xbox One S).

    Τι είπατε; Μπερδευτήκατε;

    Όταν τα έχεις κάνει σαλάτα με τις ονομασίες των συσκευών σου, όταν "παίζεις" με τα νούμερα των TFLOPs, να ξέρεις κάτι από όλα αυτά θα γυρίσει να σε "δαγκώσει" στο τέλος.

    Sony... Πολύ απλά τα πράγματα κύριε.
    PS4 @ 4.2 TFLOPs
    PS5 @ 10.3 TFLOPs
    Σορυ ξέχασα θέλεις φθηνό next-gen; Πάρε PS5 @ 10.3 TFLOPs digital που πολύ απλά δεν έχει το blu ray.

    Θέλω να δω βίντεο με τον Sheldon Cooper να προσπαθεί πάλι να εξηγήσει τα ανεξήγητα στην Amy Farrah Fowler, για το ποια next-gen κονσόλα θα αγοράσει και γιατί...


  13. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Slay (18-06-2020)

  14. #592

    Default

    Για εξηγείστε μου και εμένα που δεν τα πιάνω αυτά.

    Τελικα το νέο xbox series S θα ειναι υποδεεστερο επεξεργαστικά απο το υφιστάμενο xbox one x?

  15. #593
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    Για εξηγείστε μου και εμένα που δεν τα πιάνω αυτά.

    Τελικα το νέο xbox series S θα ειναι υποδεεστερο επεξεργαστικά απο το υφιστάμενο xbox one x?
    Θα δουμε. Φανταζομαι οτι θα ειναι ενα 1080/30fps μηχανημα και το X θα πουλάει το 4Κ/60fps.

    Το πλεονεκτημα σε συγκριση με το One θα ειναι ο SSD.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #594
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τι λέγαμε;
    Τράβα ρώτα τώρα και τον πωλητή στο κατάστημα που τις περισσότερες φορές όσο πρόθυμος και φιλότιμος και να είναι ο άνθρωπος μπορεί να μην το κατέχει το αντικείμενο.

    Μην σε μπερδεύω όμως.

    Με μία λέξη;

    Όχι

    Τώρα θα σε μπερδέψω λίγο...
    Θα είναι αρκετά καλύτερο, πιθανόν (?) πολύ καλύτερο. Θα δικαιολογεί όμως την αγορά του ως next-gen κονσόλα στα 300$; Ειδικά σε κάποιον που ήδη έχει το Xbox One X; Σε κάποιον που δεν έχει Xbox αλλά μπορεί να αγοράσει One X ας πούμε πλέον στα 200$;

    Με μία λέξη;

    χμ... Όχι;

    Και όλα αυτά θεωρίες ουσιαστικά για μία κονσόλα που δεν έχουμε δει και δεν ξέρουμε αν υπάρχει.
    Απλά κουβέντα να γίνεται, να περνάει η ώρα, να έρθει το ΠΣΚ να πάμε κανένα μπάνιο.


    ------------ merged -----------

    Βρε, δεν παίρνω ένα PS5 να ξεμπερδεύω με όλα αυτά;

    Άλλωστε, πάλι περισσότερα και καλύτερα παιχνίδια θα βγάλει!!!
    Το πήρε και ο φίλος μου ο σουγιάς, μαζί θα σφάζουμε, μαζί θα μαχαιρώνουμε.

  17. #595
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Και το πράγμα είναι ακόμα χειρότερο, γιατί εκτος απο τα multi που θα ειναι cross-gen τα πρωτα χρόνια όπως συνηθως, τα first party θα παιζουν και στην προηγουμενη γενια. Αυτο ειναι κυριολεκτικα το PC mentality, φτιαχνεις το παιχνίδι με ενα minimum requirement και μετα απλα ανεβάζεις ποιοτητα σε αναλυση/frame rate/post με brute force. Προσωπικα δεν μου φεναιται παράλογη στρατηγική απο την MS, παντα αυτό ηθελε να πουλα software, στο hardware κομματι αναγκάστηκε να μπει.

  18. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    PDS (18-06-2020)

  19. #596

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Θα δουμε. Φανταζομαι οτι θα ειναι ενα 1080/30fps μηχανημα και το X θα πουλάει το 4Κ/60fps.

    Το πλεονεκτημα σε συγκριση με το One θα ειναι ο SSD.
    Lockheart = 1080p/60fps και το πλεονέκτημα του συγκριτικά με το XB1X θα είναι η Zen 2 CPU (vs Jaguar) και ο SSD. 4TF RDNA2 = 6TF GCN. Tο έχει πει και ο Cerny ότι άλλο πράγμα τα GCN flops και άλλο τα RDNA2 flops.


  20. #597
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Lockheart = 1080p/60fps και το πλεονέκτημα του συγκριτικά με το XB1X θα είναι η Zen 2 CPU (vs Jaguar) και ο SSD.
    Μπορεί και κατι ενδιάμεσο οπως 1440/30 ή καποια variable resolution σε 30 ή 60.
    4TF RDNA2 = 6TF GCN. Tο έχει πει και ο Cerny ότι άλλο πράγμα τα GCN flops και άλλο τα RDNA2 flops.
    Αν και το έχει πει, δεν θυμάμαι να έδωσε καμια τέτοια αναλογία. Μέχρι να βγουν multi που θα μπορέσουμε να τα συγκρίνουμε με το Χ1Χ, πραγματικά δεν ξέρουμε ποια ακριβώς ειναι η διαφορά απόδοσης λόγω διαφορετικής αρχιτεκτονικής.

  21. #598
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Λοιπόν ειδικός δεν είμαι, δεν ανακατεύομαι πολύ με αυτά, παρόλα αυτά υπάρχουν πολλά και διάφορα για διάβασμα αν ενδιαφέρεται κανείς. Η έλλειψη γνώσης (έως και ενδιαφέροντος) από μέρους μου, μπορεί να προκαλεί δυσλειτουργία στο φιλτράρισμα και την απόλυτη κατανόηση όλων των πληροφοριών. Τι έχω εισπράξει και οι γνώστες του αντικειμένου έχουν το ελεύθερο να με διορθώσουν, με συμπληρώσουν, να με μαλώσουν () κλπ.

    Το Xbox One X έχει εάν δεν κάνω λάθος GCN2 και η γενιά Series X (τυχόν Series S) έχει RDNA2. Νομίζω πέραν των όποιων επιπλέον ή αναβαθμισμένων χαρακτηριστικών έχει η κάθε "γενιά" επεξεργαστών (πχ ενσωματωμένες βιβλιοθήκες, λειτουργίες, εντολές, οδηγίες, εργαλεία ή όπως αλλιώς τα λένε όπως το RT στο RDNA2), ότι πολύ χοντρικά μιλάμε για ένα άλμα "απόδοσης" (ισχύος?) per watt κατανάλωσης περίπου 50% από την GCN τεχνολογία σε RDNA1 και άλλο ένα 50% από την RDNA1 στην RDNA2.

    Click image for larger version. 

Name:	GCN-to-RDNA1-to-RDNA2.jpg 
Views:	66 
Size:	72.3 KB 
ID:	12200

    https://www.pcgamer.com/amd-rdna2-re...e-performance/

    Πολύ πρόχειρα κάποια νούμερα μεταξύ CGN1 -> RDNA1 καθώς δεν βρίσκω αντίστοιχα για GCN2 -> RDNA2:

    Architecture Shaders/CUs Bandwidth Launch Product Used
    Tahiti GCN 1.0 2048/32 288GB/s Dec 2011 R9 280X
    Polaris 10 GCN 4.0 2048/32 211-224GB/s Jun 2016 RX 570
    Polaris 10 GCN 4.0 2304/36 224-256GB/s Jun 2016 RX 580
    Navi 10 RDNA 1.0 2304/36 448GB/s Jul 2019 RX 5700


    https://www.eurogamer.net/articles/d...en-vs-next-gen

    There are architectural changes which affect how code is scheduled:

    1. Single cycle instruction issue:
      • GCN issued one instruction per wave once every 4 cycles.
      • RDNA issues instructions every cycle.

    2. Wave32:
      • GCN used a wavefront size of 64 threads (work items).
      • RDNA supports both wavefront sizes of 32 and 64 threads.

    3. Workgroup Processors:
      • GCN grouped the shader hardware into "compute units" (CUs) which contained scalar ALUs and vector ALUs, LDS and memory access. One CU contains 4 SIMD16s which share one path to memory.
      • RDNA introduced the "workgroup processor" ("WGP"). The WGP replaces the compute unit as the basic unit of shader computation hardware/computing. One WGP encompasses 2 CUs. This allows significantly more compute power and memory bandwidth to be directed at a single workgroup. In RDNA 1 CU is one half of a WGP.


    * GCN 2nd It has multiple advantages over the original GCN, including FreeSync support, AMD TrueAudio and a revised version of AMD PowerTune technology.GCN 2nd generation introduced an entity called "Shader Engine" (SE). A Shader Engine comprises one geometry processor, up to 44 CUs (Hawaii chip), rasterizers, ROPs, and L1 cache. Not part of a Shader Engine is the Graphics Command Processor, the 8 ACEs, the L2 cache and memory controllers as well as the audio and video accelerators, the display controllers, the 2 DMA controllers and the PCIe interface.
    The A10-7850K "Kaveri" contains 8 CUs (compute units) and 8 Asynchronous Compute Engines for independent scheduling and work item dispatching.[28]

    * AMD claims it will provide a 50% performance-per-watt improvement over RDNA 1

    https://en.wikipedia.org/wiki/RDNA_(...GCN_and_RDNA_1

    https://en.wikipedia.org/wiki/Graphi...nstruction_set

    Λαμβάνοντας υπόψη όλα τα ανωτέρω που βρήκα πρόχειρα μόλις και όσα σχετικά κατά καιρούς έχω διαβάσει έως τώρα, προσωπικά θεωρώ ότι το Xbox Series S (αν όντως υφίσταται σαν μοντέλο ως έχουν αναφέρει τα όποια rumors μέχρι τώρα) θα είναι καλύτερο από το Xbox One X, από αρκετά έως πολύ (λαμβάνοντας και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που τυχόν θα το απαρτίζουν όπως μνήμες, SSD, IO controllers, κλπ). Απλά δεν το θεωρώ αναγκαίο ή προφανώς next-gen κονσόλα όπως τα Series X & PS5, μάλλον περισσότερο ως ακόμη μία mid-gen αναβάθμιση και κατ επέκταση δεν αξίζει ούτε αυτά τα "ολίγα" 300$.

    Μπορεί να κάνω λάθος και να λέω αρλούμπες, αλλά νομίζω ότι κάποια πράγματα τα υπεραναλύουμε τελικά χωρίς λόγο. Το θέμα είναι μάλλον απλό για μένα, η Sony με το PS5 σε προκαλεί/προσκαλεί σε μία άμεση μετάβαση σε next-gen γενιά, χωρίς συμβιβασμούς και χωρίς cross-gen exclusives, όταν από πλευράς της η Microsoft σου λέει ότι βγάζει next-gen τούμπανο μηχάνημα αλλά... αρκετά αλλά, κυρίως όμως τα cross-gen console exclusive παιχνίδια για την πρώτη διετία διαθέσιμα και στην υφιστάμενη. Άρα δεν σε προσκαλεί/προκαλεί σε καμιά άμεση/ξεκάθαρη next gen μετάβαση. Δεν ξέρω αν είναι ανάγκη να μιλήσουμε επιπλέον και παραπάνω για μία low/entry level? next-gen κονσόλα για όποιον θέλει (γιατί να το θέλει άραγε) όταν δεν ξέρουμε αν όντως υπάρχει ή έχει καταργηθεί ή αν όντως ανακοινωθεί τελικά τι χαρακτηριστικά θα έχει. Η άποψη μου απλή, για την επομενη διετία όντας οπαδός της MS είτε μένεις σε Xbox One X, είτε μεταπηδάς ως early adopter σε Xbox Series X.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Lefteris_X (18-06-2020),Slay (18-06-2020)

  23. #599

    Default

    η microsoft ειναι μανουλα στα λογια,δως του power και δως του teraflop και δως του δεν εχετε ξαναματαδει κατι τετοιο. καλο θα ειναι να αφησει επιτελους τα λογια και να κοιταξει να δειξει ενα σκασμο παιχνιδια στην παρουσιαση της. αντε γιατι προσωπικα βαρεθηκα ολη αυτη τη διαφημιση.εν τω μεταξυ αυτα τα λεω εγω που πιο πολυ ανοιγω το x(day one αγορα κιολας) παρα το pro.

  24. #600
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    Για εξηγείστε μου και εμένα που δεν τα πιάνω αυτά.

    Τελικα το νέο xbox series S θα ειναι υποδεεστερο επεξεργαστικά απο το υφιστάμενο xbox one x?
    Σαφως ανωτερο απο χβοχ ονε χ
    Μονο και μονο που θα εχει καλυτερους επεξεργαστες(θα δεις ακομα καλυτερο perfomance στα 1080π παιχνιδια
    Μην κοιτατε μονο τα τεραφλοπς παιδια

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Lockheart = 1080p/60fps και το πλεονέκτημα του συγκριτικά με το XB1X θα είναι η Zen 2 CPU (vs Jaguar) και ο SSD. 4TF RDNA2 = 6TF GCN. Tο έχει πει και ο Cerny ότι άλλο πράγμα τα GCN flops και άλλο τα RDNA2 flops.
    Αυτο!!!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •