Page 154 of 164 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158 ... LastLast
Results 3,061 to 3,080 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #3061

    Default

    Οπως γράφτηκε και πιο πάνω, προφανώς και το ps4 ,ακόμα και απόθεμα να υπήρχε σε ps5 ,θα συνέχιζε να παράγεται/πωλείται για κάποια χρόνια(προφανώς σε άλλη τιμη) λόγω cross gen/multiplatform.
    Η υποστήριξη του ειδικά σε exclusives είναι που θα σήκωνε κουβέντα,και μιλάω για όλα τα exclusive και όχι για 1-2 αν θα έβγαιναν.

    Για το purexbox (όπως και άλλα αντίστοιχα site άλλων κονσολών), έχουν συγκεκριμένο target group για αυτά που γράφουν και σίγουρα δεν είναι οι fans των άλλων εταιρειών.

    Τέλος πρέπει να είναι η 3η φορά αν δεν θυμάμαι λάθος που μου κάνεις αυτο το σχόλιο και δεν θα κάθομαι κάθε φορά να γράφω τα ίδια και τα ίδια γιατί δεν έχει νόημα, ούτε είναι εδώ το κατάλληλο θέμα για κάτι τέτοιο. Αυτό που μπορώ να σε διαβεβαιώσω(ξανά) είναι ότι η διαίσθηση σου είναι τέρμα λάθος.
    Last edited by Fulgore; 14-01-2022 at 02:11.

  2. #3062

    Default

    Προσωπικα δεν μπορω με κανενα τροπο να δω τον συσχετισμο series S-παραγωγη ps4. Ειδικα οταν μιλαμε για 1 εκατομμυριο κονσολες, αριθμος που στα ματια μου φαινεται ελαχιστος. Τοσο μικρος αριθμος, που μπορει απλα και μονο να τον παραγουν για να υπαρχει στα καταστηματα στοκ με μηχανηματα που να εχει το brand PS, αφου το 5 εξαφανιζεται πριν φτασει καν στο ραφι.

    Τοσο μικρος που μπορει να υπηρχαν στις αποθηκες της αποθεματα απο σκληρους και πλαστικα και σου λεει "απο το να τα πεταξουμε και αφου δεν κοβουν απο την παραγωγη του 5, καντα ps4".

    Αν ηθελαν να χτυπησουν το series S, θα το εδιναν 2 κατοσταρικα με ενα παιχνιδι δωρο και μια προσφορα PS+ collection.

    Απο εκει και περα, ξερουμε αριθμους για το series S, εστω και στο περιπου;Το ρωταω γιατι εχω τις αμφιβολιες μου οτι το S ειναι το κλειδι της επιτυχιας του xbox σε αυτη τη γενια. Εννοειται πως καποιους τους βολευει και οποιος το παιρνει καλα κανει, αλλα εχουν αναφερθει πολλες φορες οι λογοι που μπορει να ειναι πολυ φθηνη κονσολα, αλλα τα 200 ευρω με τον εναν ή τον αλλο τροπο τα χανεις απο αλλου.

    Για μενα η επιτυχια της microsoft ειναι το gamepass. Εμενα για δικους μου λογους δεν με ψηνει, ομως αντικειμενικα ειναι τεραστια κινηση.

  3. #3063
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Brazhlias View Post
    Προσωπικα δεν μπορω με κανενα τροπο να δω τον συσχετισμο series S-παραγωγη ps4. Ειδικα οταν μιλαμε για 1 εκατομμυριο κονσολες, αριθμος που στα ματια μου φαινεται ελαχιστος. Τοσο μικρος αριθμος, που μπορει απλα και μονο να τον παραγουν για να υπαρχει στα καταστηματα στοκ με μηχανηματα που να εχει το brand PS, αφου το 5 εξαφανιζεται πριν φτασει καν στο ραφι.

    Τοσο μικρος που μπορει να υπηρχαν στις αποθηκες της αποθεματα απο σκληρους και πλαστικα και σου λεει "απο το να τα πεταξουμε και αφου δεν κοβουν απο την παραγωγη του 5, καντα ps4".

    Αν ηθελαν να χτυπησουν το series S, θα το εδιναν 2 κατοσταρικα με ενα παιχνιδι δωρο και μια προσφορα PS+ collection.

    Απο εκει και περα, ξερουμε αριθμους για το series S, εστω και στο περιπου;Το ρωταω γιατι εχω τις αμφιβολιες μου οτι το S ειναι το κλειδι της επιτυχιας του xbox σε αυτη τη γενια. Εννοειται πως καποιους τους βολευει και οποιος το παιρνει καλα κανει, αλλα εχουν αναφερθει πολλες φορες οι λογοι που μπορει να ειναι πολυ φθηνη κονσολα, αλλα τα 200 ευρω με τον εναν ή τον αλλο τροπο τα χανεις απο αλλου.

    Για μενα η επιτυχια της microsoft ειναι το gamepass. Εμενα για δικους μου λογους δεν με ψηνει, ομως αντικειμενικα ειναι τεραστια κινηση.
    Προσωπικά το XSS θα το θεωρήσω τεράστια επιτυχία ΑΝ γίνει sold out (υπενθυμίζω -για όσους ξέχασαν ή δεν τα έζησαν- ότι κάποτε ήταν sold out το Wii και μάλιστα σε συνθήκες αφθονίας microchips/wafers).

    Sold out δεν πρόκειται να γίνει το XSS, εκτός αν η MS το πάει πραγματικά επιθετικά και έγραψα παραπάνω το πως μπορεί να γίνει αυτό.

    Αν ο retailer τσιμπάει έστω και €3 από τα €15/μήνα του Game Pass Ultimate, τότε θα δεις ΤΟ πρήξιμο (ανάλογο του να πάρεις συμβόλαιο κινητής) από τα μαγαζιά! Ούτε θα χρειάζεται να στοκάρουν παιχνίδια (που πιάνουν πολύτιμο χώρο στο ράφι). Θα κλείνουν διετή συμβόλαια και θα τσιμπάνε άκοπα αεράτο χρήμα για αεράτες υπηρεσίες -> profit -> δεν θα μείνει XSS για XSS απούλητο στο ράφι!

    Το «πρήξιμο» στα fora παιδιά δεν αποδίδει ιδιαίτερους καρπούς, γιατί είμαστε μειοψηφία. Ο Average Joe (το "untapped potential" που έλεγα) είναι εκεί έξω, όχι εδώ μέσα, ούτε στους άυπνους...

    Το ότι η MS κάνει "coasting" μέχρι στιγμής είναι μάλλον ύποπτο. Με VPN, Brazileiros και μονόευρες τυρόπιτες δεν γ@μησε ποτέ κανείς.

  4. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (17-01-2022)

  5. #3064

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Προσωπικά το XSS θα το θεωρήσω τεράστια επιτυχία ΑΝ γίνει sold out (υπενθυμίζω -για όσους ξέχασαν ή δεν τα έζησαν- ότι κάποτε ήταν sold out το Wii και μάλιστα σε συνθήκες αφθονίας microchips/wafers).

    Sold out δεν πρόκειται να γίνει το XSS, εκτός αν η MS το πάει πραγματικά επιθετικά και έγραψα παραπάνω το πως μπορεί να γίνει αυτό.

    Αν ο retailer τσιμπάει έστω και €3 από τα €15/μήνα του Game Pass Ultimate, τότε θα δεις ΤΟ πρήξιμο (ανάλογο του να πάρεις συμβόλαιο κινητής) από τα μαγαζιά! Ούτε θα χρειάζεται να στοκάρουν παιχνίδια (που πιάνουν πολύτιμο χώρο στο ράφι). Θα κλείνουν διετή συμβόλαια και θα τσιμπάνε άκοπα αεράτο χρήμα για αεράτες υπηρεσίες -> profit -> δεν θα μείνει XSS για XSS απούλητο στο ράφι!

    Το «πρήξιμο» στα fora παιδιά δεν αποδίδει ιδιαίτερους καρπούς, γιατί είμαστε μειοψηφία. Ο Average Joe (το "untapped potential" που έλεγα) είναι εκεί έξω, όχι εδώ μέσα, ούτε στους άυπνους...

    Το ότι η MS κάνει "coasting" μέχρι στιγμής είναι μάλλον ύποπτο. Με VPN, Brazileiros και μονόευρες τυρόπιτες δεν γ@μησε ποτέ κανείς.
    Το wii εχει κοινα στοιχεια με το S. Ηταν η πιο αδυναμη κονσολα με την χαμηλοτερη τιμη, αλλα ηταν και αλλη "φαση". Δεν υπηρχε ενα "πιο δυνατο wii". Αυτο εφτιαξε η Νιντεντο και αν ηθελες να παιξεις τα παιχνιδια της επαιρνες αυτο και τελος. Επισης ειχε μια πρωτοτυπια με τα χειριστηρια, τα οποια αν και εν τελει αποδειχθηκαν αβολα, για εμενα το πηγαν ενα βημα μπροστα.

    Μπορει να μην ηταν για hardcore παικτες, αλλα εκανε πραγματα που τοτε ηταν πρωτογνωρα (τουλαχιστον σε εμενα ετσι φαινονταν τοτε). Ακομα και σημερα παιζω με τον ανιψιο μου -και δεν θα πω ψεματα, την βρισκω-.

    Το series S, θα ειναι βολικο για πολλους, βλεπω μια χρησιμοτητα, αλλα αν στο τελος της γενιας εχει πανω απο 20% των συνολικων πωλησεων των series θα μου κανει τεραστια εντυπωση. Δεν θα πω καν "κακως που υπαρχει" το αντιθετο , απο πιτα που δεν τρως τι σε μελλει κι αν καει αλλωστε; Ομως αμφιβαλλω πως αυτο ειναι το "μεγαλο οπλο" που κανει τη διαφορα για την μικροσοφτ. Υποτιμουν δηλαδη και τα υπολοιπα κομματια που κανουν εξαιρετικη δουλεια μεχρι στιγμης.

  6. #3065
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Brazhlias View Post
    Το wii εχει κοινα στοιχεια με το S. Ηταν η πιο αδυναμη κονσολα με την χαμηλοτερη τιμη, αλλα ηταν και αλλη "φαση". Δεν υπηρχε ενα "πιο δυνατο wii". Αυτο εφτιαξε η Νιντεντο και αν ηθελες να παιξεις τα παιχνιδια της επαιρνες αυτο και τελος. Επισης ειχε μια πρωτοτυπια με τα χειριστηρια, τα οποια αν και εν τελει αποδειχθηκαν αβολα, για εμενα το πηγαν ενα βημα μπροστα.

    Μπορει να μην ηταν για hardcore παικτες, αλλα εκανε πραγματα που τοτε ηταν πρωτογνωρα (τουλαχιστον σε εμενα ετσι φαινονταν τοτε). Ακομα και σημερα παιζω με τον ανιψιο μου -και δεν θα πω ψεματα, την βρισκω-.

    Το series S, θα ειναι βολικο για πολλους, βλεπω μια χρησιμοτητα, αλλα αν στο τελος της γενιας εχει πανω απο 20% των συνολικων πωλησεων των series θα μου κανει τεραστια εντυπωση. Δεν θα πω καν "κακως που υπαρχει" το αντιθετο , απο πιτα που δεν τρως τι σε μελλει κι αν καει αλλωστε; Ομως αμφιβαλλω πως αυτο ειναι το "μεγαλο οπλο" που κανει τη διαφορα για την μικροσοφτ. Υποτιμουν δηλαδη και τα υπολοιπα κομματια που κανουν εξαιρετικη δουλεια μεχρι στιγμης.
    Έχει και κοινά στοιχεία (low price/entry point, casual focus), αλλά και διαφορές (δεν υπάρχει κάποιο innovation σε χειρισμό ή "quirky" τίτλους).

    Το θέμα είναι ότι το Wii είχε άπειρο promotion (μέχρι και στην TV), ενώ το XSS το ξέρουν κυρίως οι... φορουμάδες. Ε, αυτό τα λέει όλα, δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο.

    Αποκλείεται να μην το ξέρουν οι χρυσοκάνθαροι executives της MS. Εμένα περιμένουν να τους τα πω;

  7. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (17-01-2022)

  8. #3066

  9. #3067
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πετάει «μπανανόφλουδες» ο Φιλήμων βλέπω... καλά θα πάει κι αυτό!

  10. #3068

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πετάει «μπανανόφλουδες» ο Φιλήμων βλέπω... καλά θα πάει κι αυτό!
    Συμφωνώ.
    Προσπαθεί ξεκάθαρα να τραβήξει τη Sony στο γήπεδο που θέλει αυτός .




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #3069
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default


    xbox:Christoforo7s

  12. #3070
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μια το άρθρο στο Forbes, μια οι δηλώσεις του Phil περί "Sony Pass", μια η εξαγορά της Activision...

    Ας με πείσει κάποιος -αν μπορεί- ότι όλα αυτά είναι «συμπτώσεις» (εντός ολίγων ημερών κιόλας) και όχι οργανωμένο σχέδιο industry domination.

    Περιμένω (ίσως να περιμένω και αιωνίως για μια πειστική/στοιχειοθετημένη απάντηση).

  13. #3071
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Και κάτι άσχετο που το πρόσεξα μόλις τώρα (pronouns):
    Spoiler!

    Καταλαβαίνετε ΠΟΣΟ κουτόχορτο μας ταΐζουν οι μεγαλοκαπιτάλες/δεξιόμουτρα του κερατά (δήθεν «αριστεροί») εκεί στην σύγχρονη Αμερική;

    Συνεχίστε να τσιμπάτε μερικοί το bait του «ανθρωπισμού» (αριστεροί στα κοινωνικά, δεξιοί στα οικονομικά/τσέπη). "Inclusive" capitalism και πίπες μπλε (ή πράσινες, διαλέχτε χρώμα ελεύθερα).

    Αίσχος/όνειδος (για την νοημοσύνη μας, όσοι διαθέτουμε τελοσπάντων, δεν θέλω να μιλάω για όλους).

  14. #3072

    Default

    Μόνο σε όνειρο έβλεπα παλιά καλά COD στο Game Pass. Καιρός να τα δω και στο ξύπνιο .
    Μου φαίνεται έκανα την κατάλληλη στροφή την πιο κατάλληλη στιγμή,

  15. #3073
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Χμ σκέφτομαι τωρα gamepass μεσα cod δωρεάν όσο είσαι συνδρομητής αλλά τα dlc λογικά είναι με πληρωμή κ στην ουσία αγοράζεις τα έξτρα κ δεν έχεις το βασικό παιχνίδι όταν δεν θές αλλο την συνδρομη

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #3074
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt_Greco View Post
    Μόνο σε όνειρο έβλεπα παλιά καλά COD στο Game Pass. Καιρός να τα δω και στο ξύπνιο .
    Μου φαίνεται έκανα την κατάλληλη στροφή την πιο κατάλληλη στιγμή,
    «Κουτί» σου ήρθε, η αλήθεια να λέγεται... ξεκάθαρα η MS το προσπαθεί να ξαναγίνει «το σπίτι του FPS gamer» (α λα 360 era).

    Και ιστορικά οι τίτλοι της Activision σπανίως έχουν price drops.

    Η Sony να δούμε τι θα κάνει, γιατί για μένα έχει ΤΟ κορυφαίο controller της αγοράς (λόγω adaptive triggers & gyro) για shooters! Είναι πάρα πολύ κρίμα που δεν το αξιοποιεί όπως πρέπει για premium shooting experience.

    Αν «ξυπνήσουν», θα δούμε ωραία πραγματάκια πιστεύω.

  17. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Sgt_Greco (18-01-2022)

  18. #3075

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Χμ σκέφτομαι τωρα gamepass μεσα cod δωρεάν όσο είσαι συνδρομητής αλλά τα dlc λογικά είναι με πληρωμή κ στην ουσία αγοράζεις τα έξτρα κ δεν έχεις το βασικό παιχνίδι όταν δεν θές αλλο την συνδρομη
    Δεν καταλαβαίνω γιατί πάντα η κουβέντα γυρνάει στο οικονομικό .
    Αν μου προσφέρει διασκέδαση και lobbies τίγκα στον κόσμο γιατί να μην το πληρώσω;

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    ..θα δούμε ωραία πραγματάκια πιστεύω.
    Είμαι σίγουρος …

  19. #3076
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ένα νέο σχετικά με την χώρα μας:

    Κατατέθηκε ο φάκελος για τη δημιουργία τριών data centers 400 εκατ. ευρώ στη χώρα μας

    https://www.naftemporiki.gr/finance/...-tis-microsoft

  20. #3077

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ένα νέο σχετικά με την χώρα μας:

    Κατατέθηκε ο φάκελος για τη δημιουργία τριών data centers 400 εκατ. ευρώ στη χώρα μας

    https://www.naftemporiki.gr/finance/...-tis-microsoft
    Νισάφι πια με τους φονιάδες των λαών.
    Στέλνω ΠΑ.ΜΕ να καθαρίσει.

  21. #3078
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Διόρθωση: φράγκο-φονιάδες.
    Δεν απαιτείται εκκαθάριση. Είμαστε σχεδόν όλοι στο βόθρο.

  22. #3079

    Default

    Αυτό το quick resume θερίζει λίγο.

  23. #3080
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt_Greco View Post
    Νισάφι πια με τους φονιάδες των λαών.
    Στέλνω ΠΑ.ΜΕ να καθαρίσει.
    Αυτό τι είναι τώρα; Ειρωνεία προς εμένα;

    Δεν ήμουν εγώ ποτέ αντίθετος προς (τεχνολογικές) επενδύσεις...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •