Page 149 of 164 FirstFirst ... 4999139145146147148149150151152153159 ... LastLast
Results 2,961 to 2,980 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2961
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt_Greco View Post
    Ηρθε το SERIES X εχθες.
    Πληρωσα 3Χ12=36 μηνες live gold και με το 1 ευρω promo-κολπο εχω πλεον ultimate μεχρι τα Χριστουγεννα του 2024.
    συνολο μεχρι στιγμης 509+125+1=635 ευρω
    Σαν Corona Virus εξαπλώνεται το άτιμο και εμείς ακόμα περιμένουμε το "εμβόλιο" της Sony, χαχαχα!

    Άντε, καλοπαίχνιδο Sergeant!

  2. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Sgt_Greco (26-12-2021)

  3. #2962

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Σαν Corona Virus εξαπλώνεται το άτιμο και εμείς ακόμα περιμένουμε το "εμβόλιο" της Sony, χαχαχα!

    Άντε, καλοπαίχνιδο Sergeant!
    Σε ευχαριστώ αγαπητέ.

    Αν εχω 2-3 πραγματακια να πω ειναι οτι το UI, τα μενου, το πληκτρολογιο που σου ανoiγει να γραψεις, ακομη και οι μπαταριες περιπτερου που ερχονται μαζι με το κοντρολερ, θυμιζουν 80's.
    Φυσικα αυτα δεν με πολυαπασχολουν. Τα βασικα ειναι αλλου.
    Η συνδρομη λ.χ. με το στακαρισμα του live gold μεχρι τους 36 μηνες και η μετατροπη του σε ultimate συνδρομη με 1 ευρω ειναι κατι που δεν το περιμενα.
    Η το κοντρολερ με τα ασυμετρα sticks που το βρισκω πολυ πιο εργονομικό.
    Για το game pass δεν υπαρχουν λογια.
    PS5 kai SERIES X τις θεωρω ισαξιες κονσολες οσον αφορα στα specs αλλα απο "φινιρισμα" το PS5 ειναι χιλιομετρα μπροστα.

  4. #2963

    Default

    παρχει κάπου link για τον τρόπο αυτο?

  5. #2964

    Default Xbox Series S | X

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δηλαδη η MS ετοιμασε τα παντα, εχασε απειρο χρημα για τον σχεδιασμο του Χ επι 5 χρονια και το αν θα το εβγαζε η οχι, ειχε να κανει με την αποφαση της σονυ για το pro.
    Και εισαι και σιγουρος κιολας.

    Αυτο ειναι κατι που θα ηθελες να ισχυει αλλα δεν μπορει ισχυει.


    Ειπαμε Γιαννη ειμαστε φανς ενος στρατοπαιδου αλλα οχι και ετσι
    Αυτό που πιστεύω λεω Βαγγέλη .
    Δε μπορώ να δεχθώ τη νοοτροπία του αναθέματος στο Series S επειδή έχει (πολύ)χαμηλότερα TFLOPS από το X και ταυτόχρονα την αποδοχή του MIDgen που θα έχει επίσης επίσης πολλά περισσότερα TFLOPS από το αρχικό σύστημα .

    Στην προηγούμενη γενιά, το 2013 εκτος από κονσόλα αγοράζαμε όλοι πανάκριβες 1080p τηλεοράσεις και στην τριετία ψάχναμε να τις πουλήσουμε η τις πηγαίναμε στο υπνοδωμάτιο και ξανά ψάχναμε για τηλεόραση (4Κ/HDR) ταυτόχρονα με την αγορά του PRO.

    Αν κάποιος έβγαλε τρελό χρήμα από αυτό δεν ήταν η ms συγνώμη .

    Όλο αυτό δηλαδή ήταν οκ αλλά μας φταίει το SS που και καλά θα κρατήσει τη γενιά πίσω .

    Κατά τη γνώμη μου δεν θα κρατήσει καμμία γενιά πίσω , απλά δίνει options.

    Το SS είναι φυσικό επακόλουθο του mid gen και της αποδοχής από τον console gamer του scaled gaming στην ίδια γενιά.

    Το ποιος το εισήγαγε περνάει σε δεύτερη μοίρα .

    Από τη στιγμή που το αποδεχθήκαμε that’s it.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 26-12-2021 at 15:20.

  6. #2965
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Αυτό που πιστεύω λεω Βαγγέλη .
    Αυτο που λεω ειναι οτι χρειαζεται να βασιζεται καπου αυτο που πιστευεις.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Δε μπορώ να δεχθώ τη νοοτροπία του αναθέματος στο Series S επειδή έχει (πολύ)χαμηλότερα TFLOPS από το X και ταυτόχρονα την αποδοχή του MIDgen που θα έχει επίσης επίσης πολλά περισσότερα TFLOPS από το αρχικό σύστημα.
    Δεν υπαρχει καμια επαφη με τις 2 περιπτωσεις. Η μια ειναι ο ελαχιστος κοινος παρανομαστης (S) και η δευτερη ειναι midgen. Ο μονος που θα χασει στην δευτερη περιπτωση ειναι η midgen κονσολα, οχι η γενια. Στην περιπτωση του S η πιθανοτητα ειναι να χασει η γενια. Oι devs εχουν γκρινιαξει για αυτο. Εγω ειπα να περιμενουμε.

    Πιστευεις οτι αν η σονυ εβγαζε ενα S δεν θα επεφτε κραξιμο; Εδω επεσε για το pro και τα cross gen παιχνιδια. Που απο την πλευρα των xbox fans δεν ακουστηκε κιχ αντιστοιχα.
    Ισα ισα το One X ειχε γινει σημαια και το S ειναι θαυμα.

    Τελος παντων δεν θα καταληξουμε καπου.

    Καλες γιορτες!
    .

  7. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Brazhlias (27-12-2021)

  8. #2966

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    παρχει κάπου link για τον τρόπο αυτο?
    https://www.insomnia.gr/forums/topic...mment=57751173

  9. The Following User Says Thank You to Sgt_Greco For This Useful Post:

    vadergr (28-12-2021)

  10. #2967
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το πρόβλημα στην παρούσα φάση της cross-genίλας (1.31TF baseline) όντως δεν είναι το XSS, στο μέλλον όμως που θα βγουν εκτός κάδρου τα PS4/XB1, τότε ναι, θα αποτελεί τροχοπέδη το XSS.

    Δυστυχώς και η Sony δεν βοηθάει ιδιαίτερα την κατάσταση με τα cross-gen 1st party... μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

  11. #2968

    Default Xbox Series S | X

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Το πρόβλημα στην παρούσα φάση της cross-genίλας (1.31TF baseline) όντως δεν είναι το XSS, στο μέλλον όμως που θα βγουν εκτός κάδρου τα PS4/XB1, τότε ναι, θα αποτελεί τροχοπέδη το XSS.

    Δυστυχώς και η Sony δεν βοηθάει ιδιαίτερα την κατάσταση με τα cross-gen 1st party... μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.
    Υπάρχουν ομως και αποψεις που λένε ότι όταν φύγει το cross gen οι devs θα δουλεύουν σε 2 συστήματα και όχι σε 5 οπως κάνουν τώρα , και επισης θα δουλεύουν σε συγκεκριμενη (RDNA2) αρχιτεκτονική κάτι που θα είναι τεράστιο πλεονέκτημα για τα νέα συστήματα.

    Προσωπικά φιλε έχοντας και τα 2 οι διάφορες που έβλεπα είναι τόσο αμελητέες που το Series X τελικά έφυγε 500 ευρώ στο insomnia (όσο το πήρα φανατικός antiscalper) και θα πορευτώ με SS και PS5 μέχρι να δω (αν δω)πραγματικά μεγάλες διάφορες στα αποκλειστικά της MS από τη μια κονσόλα στην άλλη.
    Για τα multiplat που πληρώνω δεν έχω κανένα άγχος αφού τα αγοράζω στο PS5 .
    Παίζει να είμαι ο μοναδικός Xboxας που υποστηρίζει τη ms (όπως με είπε ο Βαγγέλης) που έχει το Series S για game pass και αγοράζει τα παιχνίδια του στο playstation.
    Με βόλεψε πολύ το μικρό ρε παιδιά ότι πιο VFM έχω αγοράσει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #2969
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εγώ πάντως αν και κάτοχος 1080p οθόνης, αν έπαιρνα XBOX, μόνο XSX.

    Δεν το βλέπω να παίρνω όμως, εκτός κι αν παγώσει η κόλαση (τύπου να είναι το Indiana Jones στυλ UC3 ολοκληρωμένο πακετάκι με MP).

    Ούτε 1 στο εκατομμύριο δεν δίνω τέτοια πιθανότητα να συμβεί, αλλιώς θα έφερνα πολύ κόσμο στο Xbox, trust me.

  13. #2970

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Εγώ πάντως αν και κάτοχος 1080p οθόνης, αν έπαιρνα XBOX, μόνο XSX.

    Δεν το βλέπω να παίρνω όμως, εκτός κι αν παγώσει η κόλαση (τύπου να είναι το Indiana Jones στυλ UC3 ολοκληρωμένο πακετάκι με MP).

    Ούτε 1 στο εκατομμύριο δεν δίνω τέτοια πιθανότητα να συμβεί, αλλιώς θα έφερνα πολύ κόσμο στο Xbox, trust me.
    Δεν έχω κανένα θέμα με αυτό ούτε με τις προτιμήσεις κανενός .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    psx3 (26-12-2021)

  15. #2971
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Υπάρχουν ομως και αποψεις που λένε ότι όταν φύγει το cross gen οι devs θα δουλεύουν σε 2 συστήματα και όχι σε 5 οπως κάνουν τώρα , και επισης θα δουλεύουν σε συγκεκριμενη (RDNA2) αρχιτεκτονική κάτι που θα είναι τεράστιο πλεονέκτημα για τα νέα συστήματα.
    Αυτο ειναι δεδομενο οτι θα γινει καποια στιγμη.
    Αλλα λιγο η πολιτικη της MS (S, gamepass,cross-gen, pc), λιγο και αυτη της sony (cross-gen,pc) που ακολουθει τον ανταγωνισμο στα ''χαμηλα'' πλεον (αφου εκει παιζεται το παιχνιδι, στο ποσο θα πουλησουμε φθηνα και περισσοτερο, οχι στο πως θα τερματησουμε τις κονσολες), θα δουμε ps5 quality games στο ps6 ετσι οπως παει.

    Nα θυμισω οτι τα one και ps4 δεν ξεκινησαν ετσι. Ειχαμε απο την αρχη το αντιστοιχα ''matrix demo'' σε playable παιχνιδια.
    Τωρα επειδη τους ενδιαφερει πρωτα πως θα παιξει ο ps4, one, low-end pc τα παιχνιδια, βγαζουν το matrix demo playable για να λεμε ''πως θα ηταν αν''.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Παίζει να είμαι ο μοναδικός Xboxας που υποστηρίζει τη ms (όπως με είπε ο Βαγγέλης) που έχει το Series S για game pass και αγοράζει τα παιχνίδια του στο playstation.
    Με βόλεψε πολύ το μικρό ρε παιδιά ότι πιο VFM έχω αγοράσει.
    Ε υποστηριζεις MS. Αν το αρνεισαι ειναι να σαν να σου πω οτι εγω υποστηριζω MS.

    για να μην παρεξηγηθω, ως καταναλωτης εκανες μια εξαιρετικη αγορα! Ακομα και να ισχυει οτι S θα αποτελεσει αγκαθι (μπορει και οχι) για την γενια, εσυ δεν φταις σε κατι. Εμπιστευτηκες ενα μηχανημα που η MS στο πουλησε ως νεας γενιας. Η MS χρειαζεται να τα ακουσει, αν υπαρξει θεμα.
    .

  16. #2972

    Default Xbox Series S | X

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αυτο ειναι δεδομενο οτι θα γινει καποια στιγμη.
    Αλλα λιγο η πολιτικη της MS (S, gamepass,cross-gen, pc), λιγο και αυτη της sony (cross-gen,pc) που ακολουθει τον ανταγωνισμο στα ''χαμηλα'' πλεον (αφου εκει παιζεται το παιχνιδι, στο ποσο θα πουλησουμε φθηνα και περισσοτερο, οχι στο πως θα τερματησουμε τις κονσολες), θα δουμε ps5 quality games στο ps6 ετσι οπως παει.

    Nα θυμισω οτι τα one και ps4 δεν ξεκινησαν ετσι. Ειχαμε απο την αρχη το αντιστοιχα ''matrix demo'' σε playable παιχνιδια.
    Τωρα επειδη τους ενδιαφερει πρωτα πως θα παιξει ο ps4, one, low-end pc τα παιχνιδια, βγαζουν το matrix demo playable για να λεμε ''πως θα ηταν αν''.



    Ε υποστηριζεις MS. Αν το αρνεισαι ειναι να σαν να σου πω οτι εγω υποστηριζω MS.

    για να μην παρεξηγηθω, ως καταναλωτης εκανες μια εξαιρετικη αγορα! Ακομα και να ισχυει οτι S θα αποτελεσει αγκαθι (μπορει και οχι) για την γενια, εσυ δεν φταις σε κατι. Εμπιστευτηκες ενα μηχανημα που η MS στο πουλησε ως νεας γενιας. Η MS χρειαζεται να τα ακουσει, αν υπαρξει θεμα.
    Να σου πω την αλήθεια Βαγγέλη σε αυτή τη γενιά το έχω αφήσει τελείως πίσω όποτε ναι αρνούμαι πλέον ότι είμαι υποστηρικτής της MS.
    Ήμουν σίγουρα παλιότερα ( πολύ επι 360, λιγότερο επι ONE) .
    Αντίθετα μου αρεσει πολύ που οι 2 ανταγωνιστές έχουν διαφορετικό Focus και αυτό προσπαθώ να εκμεταλλευτώ ως επι το πλείστον γ αυτό αναθεώρησα το set up στο σαλόνι μου .
    Πάντως μέχρι τώρα δε βλέπω χαμηλή ποιότητα και low cost productions ούτε στο game pass ούτε στη Sony.
    Δεν ξερει κανείς το μέλλον αλλά αυτή την περίοδο παίζω παιχνιδαρες στη MS (FH και halo) και μόλις υπολογίζω να έχω τελειώσει αρχίζουν να σκάνε τα καλά αποκλειστικά της Sony.
    Ας ειμαστε αισιόδοξοι και θα δούμε .

    Χρόνια πολλά με υγεία και χαρά!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    PDS (27-12-2021)

  18. #2973
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το παρόν μέλλον του cloud-only gaming:



    Ε, γιορτές έχουμε, μπαίνει πολύς κόσμος, δεν υπάρχουν πολλά ελεύθερα slots στο Azure...

    Μόνο εμένα μου θυμίζει εποχές dial-up που παλεύαμε να πιάσουμε ελεύθερο modem (από την μεριά του ISP);

    Θα γλιτώσουμε (οι ορδές των casuals δηλαδή) την μπροστάντζα του 500άρικου και θα βάλουμε νέους (δηλαδή παλιούς) μπελάδες στο κεφάλι μας...

  19. The Following 4 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    drifterx (28-12-2021),mihalis13 (27-12-2021),Stefanos (27-12-2021),thanosa75 (27-12-2021)

  20. #2974

    Default

    τι features περιμενετε να υπαρχουν σε κανα 2-3 χρονια που να δικαιολογουν mid gen? στην προηγουμενη γενια υπηρχε η υποσχεση του 4κ και με τις αντιστοιχες τηλεορασεις να αποκτουν σημαντικο market share ηταν λογικο να θελουν να το εκμεταλλευτουν.

    Τωρα τι?

    Προφανως θα βγουν καποιες slim εκδοσεις.

  21. #2975
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    τι features περιμενετε να υπαρχουν σε κανα 2-3 χρονια που να δικαιολογουν mid gen? στην προηγουμενη γενια υπηρχε η υποσχεση του 4κ και με τις αντιστοιχες τηλεορασεις να αποκτουν σημαντικο market share ηταν λογικο να θελουν να το εκμεταλλευτουν.

    Τωρα τι?

    Προφανως θα βγουν καποιες slim εκδοσεις.
    Θα ζμπρώξει (down our throats) 8K το lobby των τηλεορασάδων... σε δουλειά να βρισκόμαστε κοινώς.
    Last edited by psx3; 27-12-2021 at 21:48.

  22. #2976

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Θα ζμπρώξει (down our throats) 8K το lobby των τηλεορασάδων... σε δουλειά να βρισκόμαστε κοινώς.
    Εδώ όμως ακόμα οι καλές 4Κ είναι πολύ ακριβές δεν έχω εικόνα καν τι γίνεται με τις 8Κ.
    Δε νομίζω να τσιμπήσει τόσο ευκολα και τόσο νωρίς ο κόσμος .
    Για τηλεόραση λέω για κονσόλα πανεύκολα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #2977
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Το παρόν μέλλον του cloud-only gaming:





    Ε, γιορτές έχουμε, μπαίνει πολύς κόσμος, δεν υπάρχουν πολλά ελεύθερα slots στο Azure...

    Μόνο εμένα μου θυμίζει εποχές dial-up που παλεύαμε να πιάσουμε ελεύθερο modem (από την μεριά του ISP);

    Θα γλιτώσουμε (οι ορδές των casuals δηλαδή) την μπροστάντζα του 500άρικου και θα βάλουμε νέους (δηλαδή παλιούς) μπελάδες στο κεφάλι μας...
    Είχαμε την αγορά του αέρα του κοπανιστού (digital), πήγαμε στην ενοικίαση του αέρα του κοπανιστού (gamepasok), και τωρα θα περάσουμε στην ενοικίαση του κοπανιστού αέρα του αέρα του κοπανιστού (cloud).
    Inception gaming

  24. #2978
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Είχαμε την αγορά του αέρα του κοπανιστού (digital), πήγαμε στην ενοικίαση του αέρα του κοπανιστού (gamepasok), και τωρα θα περάσουμε στην ενοικίαση του κοπανιστού αέρα του αέρα του κοπανιστού (cloud).
    Inception gaming
    Έτσι, να χαρεί την ιδιοκτησία του hardware ο κόσμος όσο προλαβαίνει, γιατί η ιδιοκτησία του software πήγε για βρούβες ήδη (aka Game Pass).

    ΥΓ: Ελπίζω να μην μας κάνουν στο μέλλον να ντρεπόμαστε (άλλο ένα ενοχικό σύνδρομο) που είμαστε κάτοχοι κονσολών των 200 watts και πάει προς "zero CO2" gaming η φάση. @@ μάντολες δηλαδή, αφού η κατανάλωση ενέργειας απλά θα μεταφερθεί από το σπίτι στο σύννεφο!

  25. #2979

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Θα ζμπρώξει (down our throats) 8K το lobby των τηλεορασάδων... σε δουλειά να βρισκόμαστε κοινώς.

    νομιζω οτι οι συνθηκες ειναι εντελως διαφορετικες σε σχεση με τις mid gen κυκλοφοριες της προηγουμενης γενιας.

    Γενικα δεν τους συμφερει να κυκλοφορουν αναβαθμισμενες κονσολες. τα κερδη συνηθως ειναι μεγαλυτερα στα slim μοντελα.

  26. #2980
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    νομιζω οτι οι συνθηκες ειναι εντελως διαφορετικες σε σχεση με τις mid gen κυκλοφοριες της προηγουμενης γενιας.

    Γενικα δεν τους συμφερει να κυκλοφορουν αναβαθμισμενες κονσολες. τα κερδη συνηθως ειναι μεγαλυτερα στα slim μοντελα.
    Δεν υπάρχει (ιδιαίτερο) κέρδος στο console hardware. Μόνη εξαίρεση: η Nintendo και το «σιτεμένο» hardware.

    Παιχνίδια, συνδρομές, DLC, MTX, Season Pass, accessories (βλ. πλαστικά καπάκια των €50)... αυτά έχουν ψωμί.

    Έχω ρωτήσει retailer παλαιότερα και μου έλεγε με το ζόρι βγάζουν €5 κέρδος ανά PS4. Από τα υπόλοιπα περιμένουν να ζήσουν (και πλέον τους τρώει το ψωμάκι το Game Pass).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •