Page 74 of 164 FirstFirst ... 246470717273747576777884124 ... LastLast
Results 1,461 to 1,480 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1461

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Το Xbox S είναι nextgen κονσόλα απο τη στιγμή που θα παίζει όλα τα παιχνίδια της επόμενης γενιάς. Σε 1080p και ίσως κουτσουρεμένα σε κάποιους τομείς γραφικά, fps, αλλά θα τα παίζει. Δεν φτιάχτηκε για να παίζει τα τωρινά παιχνίδια.
    Είναι ξεκάθαρα ανώτερο απο το Xbox X και ας έχει 4TF.
    Υπάρχει ένα βιντεάκι του DF που έχει βγει καιρό πριν και μιλάει ουσιαστικά για το S και τι μπορούμε να περιμένουμε.
    Η τιμή τώρα για νέα κονσόλα είναι κάτι παραπάνω από σούπερ.
    Είναι λογικό να υποθέσουμε ότι μια μερίδα των gamers που δεν νοιάζεται τόσο για τα specs ή για 4k και λοιπά θα θελήσει να την αγοράσει και εννοείται οτι δεν μιλάω μόνο για παιδάκια που θα τους αγοράσει την κονσόλα ο μπαμπάς τους.
    Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφερει, θέλω τις κονσόλες από το πάνω ράφι οπότε θα πάω για το X και θα προτιμήσω το κανονικό PS5 γιατί θέλω τα physical copies μου, αλλά ξέρω ότι πολλοί δεν σκέφτονται όπως εγώ...
    Με 300 ευρω θα μπορούν να παίξουν όλα τα νέα παιχνίδια πλην των Sony και Nintendo exclusives και βέβαια υπάρχει και το BC.
    Προφανώς και είναι σπουδαία κίνηση απο την MS, δεν καταλαβαίνω όλη αυτή τη "φούρια" εδώ μέσα για να υποτιμηθεί ή να απαξιωθεί το Xbox S. Εκτός αν έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε κονσόλες σε αυτή την τιμή day1 όλα αυτά τα χρόνια και δεν το θυμάμαι...

    Η ανησυχία μου σε σχέση με το S αφορά κατά πόσο και αν θα επηρεάσει το development των third-party, αν θα εμποδίσει την εξέλιξη στα παιχνίδια, ειδικά μάλιστα αν το S πάει καλά στις πωλήσεις. Αλλα ακόμα είναι πολύ νωρίς για να πούμε κάτι τέτοιο, θα τα δούμε όλα στην πορεία.
    Πως ακριβως να ενθουσιαστει καποιος οταν βλεπει κονσολα να κυκλοφορει τελος του 2020 discless με μολις 500GB χωρου με αισθητα κιολας κατωτερα specs με το καλημερα?
    Δεν ειναι οπως στην περιπτωση του ps5 που και οι 2 εκδοσεις ειναι ιδιες σε hardware(για χωρο θα δουμε στην πραξη αν θα υπαρχουν διαφορες).
    Τωρα ενταξυ αν ο σκοπος τους ειναι να παρει την θεση σε βαθος χρονου του Xbox One S All Digital(SAD),οκ. Αλλα και αυτη η κονσολα,απατη πηγε οπως κυκλοφορησε.

    Ασε που δεν υπαρχουν και παιχνιδια για να ενθουσιαστει ο κοσμος τωρα που εγινε οτι εγινε και με το Halo. Οι ανθρωποι δεν εχουν τι να δειξουν και πανε και δειχνουν το Gears 5 να τρεχει στα 120fps.
    Ετσι δηλαδη θα ενθουσιαστει ο κοσμος για να την προτιμησει σε σχεση με το ps5?Στο πως τρεχουν παιχνιδια της προηγουμενης/τωρινης γενιας?

    Και για τον casual χρηστη στον οποιο αναφερεσαι σου εχω κονσολα για να ενθουσιαστει. XboxOneS που βλεπω και παιζει στις αγγελιες πλεον στα κοντα 100ευρω.
    Κονσολα με xbox controller(το κρατας αν θες και για SeriesX/PC)που απο μονο του παιζει στα 40ευρω,4κ BR drive και gamepass/Cloud για να περνας τον χρονο σου(ακομα και αν το εχεις για netflix/twitch ξερω γω) αν δεν εχεις καθολου απαιτησεις,κοινως για τον Casual.
    Εχει και Fortnite/Pubg/call of duty/GTA V/Destiny 2 κλπ και θα βγαινουν για αυτην MS exclusives για 2χρονια ακομα.
    Αυτο ειναι οντως value,βεβαια απεχει απο next gen και συγκριση με ps5.

  2. #1462
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η κονσόλα fulgore δεν απευθύνεται ούτε σε εσένα, ούτε στον Kostasb13, ούτε σε εμένα, βασικά ούτε στον Ευρωπαίο πολίτη.

    Απευθύνεται στο target group που εστίασα στο προηγούμενο ποστ.

    Και ναι, η MS δεν ενδιαφέρεται για την κόντρα με το PS5 για την μεγαλύτερη "πίτα του κόσμου" στο gaming κοινό.
    Αυτό πάει και τελείωσε.

    Ουσιαστικά η MS αυτο-αποσύρθηκε από το κυνήγι της "πρώτης κονσόλας σε πωλήσεις", όπως αποσύρθηκε και από το "η νούμερο ένα κονσόλα της γενιάς 2020-2026 στην αποδοχή από gamers".

    Αντί να φάει την ήττα εντελώς εξευτελιστικά και ταπεινωτικά, αποφάσισε να σφυρίξει το δικό της τραγούδι, το δικό της δρόμο, το δικό της "τραλαλά" με δύο κονσόλες εντελώς διαφορετικής απόδοσης, τιμής, προσφέρει ταινίες VHS ουπς σόρρυ gamepass ήθελα να πω και πουλάει όλο το πακέτο μέσω μηνιαίων δόσεων.

    Αυτό το μηνιαίες δόσεις OFFICIALLY ENDORSED ως μοτό της μάρκετινγκ καμπάνιας (οι δόσεις αναφέρονται σε ΚΑΘΕ εικόνα των κονσολών) αποδεικνύει ότι απευθύνεται σε εντελώς διαφορετικό κοινό + έχει εντελώς διαφορετικούς στόχους να πετύχει (για να παρουσιάσει τα όποια εξασφαλισμένα κέρδη των επόμενων 24 μηνών στους μετόχους).

    Η νέα γενιά κονσολών.............δεν έχει καν "αντιπαλότητα".

    Η MS τραβάει τον δικό της δρόμο με άλλους στόχους και προοπτική (και όπου της βγει).

    Η Νιντεντο είναι εδώ και 13 χρόνια στον δικό της δρόμο (και τα πηγαίνει μια χαρά).

    Και η Σονυ συνεχίζει τον γνωστό επί δεκαετίες δρόμο των κλασικών κονσολών, με κλασικό τρόπο σερβιρίσματος.......και μάλιστα τελειοποιημένο λόγω τόσων ετών πείρας.

    Simple.

  3. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (10-09-2020)

  4. #1463
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Παρουσίαση από τον μουσάτο:



    Και αναλυτικά τα specs:



    ΥΓ: Τα Xbots που κάνανε σπέκουλα για 6-8TF (!!!) φάγανε ένα ωραιότατο βραδινό κοράκι. Καλοχώνευτο!

  5. The Following 5 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (10-09-2020),Lefteris_X (10-09-2020),obione (10-09-2020),odytsak (10-09-2020),Slay (10-09-2020)

  6. #1464
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άστα τα Xbots.

    Είναι τα σύγχρονα Memes σε μορφή ανθρώπου = προσφέρουν γέλιο!

  7. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (10-09-2020)

  8. #1465
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εντάξει σαν κονσόλα το X δεν είναι χάλια, παιχνίδια δεν έχει μόνο

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #1466
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τα έχουμε ξαναπεί Χριστόφορε: δεν είναι χάλια, αλλά έχει φιλοσοφία PC = όπως και στην προηγούμενη γενιά, απλώς πατάμε γκάζι σε ιπποδύναμη στα επιμέρους στοιχεία (CPU, GPU, RAM, SSD).

    Δεν προσπαθεί, ούτε στοχεύει να πάει το gaming μερικά βήματα πιο μπροστά, έστω και ένα βήμα πιο μπροστά.
    Όπως δεν το έχουν πάει οι PC εδώ και πολλά χρόνια.

    Τουλάχιστον το PS5 δίνει κάποιες "βάσεις" στους devs ώστε να προσπαθήσουν να κάνουν το "κάτι παραπάνω/περαιτέρω/καινοτομικό". (αν θα το κάνουν ή δεν θα το κάνουν μένει να αποδειχθεί)

  10. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (10-09-2020)

  11. #1467
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Xbox Game Pass for PC doubles in price on September 17

    https://www.pcgamesn.com/game-pass-pc-price

    Λίγες ώρες μετά την ανακοίνωση ότι το ΕΑ Play δεν θα ανεβάσει την τιμή του Gamepass

  12. #1468
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Στο PC μια η άλλη θα ανέβαινε. Η τιμή ήταν χαμηλή γιατί ήταν beta ουσιαστικά.
    Ήταν γνωστό ότι κάποια στιγμή θα ανέβει.
    Δεν παίζει ρόλο το ea access, το οποίο είναι στο ultimate πακέτο και όχι στο βασικό.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  13. #1469
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Στο PC μια η άλλη θα ανέβαινε. Η τιμή ήταν χαμηλή γιατί ήταν beta ουσιαστικά.
    Ήταν γνωστό ότι κάποια στιγμή θα ανέβει.
    Δεν παίζει ρόλο το ea access, το οποίο είναι στο ultimate πακέτο και όχι στο βασικό.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Λοιπον το έψαξα μολις τωρα λιγο ακόμα. Στο PC δίνεις 10€ για να έχεις και το EA Play, στο Xbox πρέπει να δώσεις 15€ για να έχεις το EA Play. Κατα τα αλλα οι τιμές έμειναν οι ίδιες.

    EDIT:

    Xbox criticised for ‘creating a confusing mess’ with Series S

    Consumer confusion is not a good thing for Microsoft in this case. Consumers now have the choice to pay $300 for a second class system or however much more for the full product (expectations are Xbox Series X may be $500). That strategy can work for an Apple iPhone but a video game console is different.
    https://www.videogameschronicle.com/...with-series-s/

  14. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    mihalis13 (10-09-2020)

  15. #1470
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Λοιπον το έψαξα μολις τωρα λιγο ακόμα. Στο PC δίνεις 10€ για να έχεις και το EA Play, στο Xbox πρέπει να δώσεις 15€ για να έχεις το EA Play. Κατα τα αλλα οι τιμές έμειναν οι ίδιες.
    Λοιπόν τα πακέτα game pass είναι 3.
    1) Xbox game pass 9.99€ το μήνα που είναι αποκλειστικά για Xbox
    2) PC game pass που έτρεχε σαν beta στα 4.99€ και θα πήγαινε κάποια στιγμή στα 9.99 και αυτό. Και ειναι αποκλειστικά για PC (δεν είχα διαβάσει για το ΕΑ access)
    3) Ultimate game pass το 14.99€ το μήνα το οποίο είναι και για Xbox και για PC και μέσα στο πακέτο είναι και το Xbox Gold. Πλέον βάλανε και το EA access.

    Οπότε οι τιμές παρέμειναν ίδιες. Τώρα αν στο μέλλον αυξηθούν, πολύ πιθανό λέω εγώ

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  16. #1471
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Η κυκλοφορία και των 2 κονσολών ξέρουμε αν θα είναι παγκόσμια ; Και χωρίς κάποιο πρόβλημα διαθεσιμότητας ;

  17. #1472
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ολα τα τεραφλοπ του Χ πανε στα σκουπιδια λογο του S... Συγνωμη, μπορει να μην ειμαι τεχνικος και να πω κοτσανα, διορθωστε με ελευθερα οι γνωστες, αλλα στο δικο μου το μυαλο, δεν απαιτουνται 8 τεραφλοπ απλα για αναλυσεις...για να πας απο το... (λολ) 1440ρ στο 4Κ... δεν χρειαζεσαι 8 τεραφλοπ. Με καμμια δυναμη.

    Αρα δια της ατοπου απαγωγης (και συμφωνα και με ολα αυτα που εχετε πει εσεις που ξερετε) και μονο απο αυτο εγω καταλαβαινω οτι το S παταει τρελο φρενο... και δυστυχως παιρνει και το PS5 η μπαλα.

    Πλεον ειναι αδιαμφησβητητο το που θα δουμε το μεγαλυτερο leap σε γραφικα και ειναι το PS5. Θεωρω οτι οι διαφορες στα exclusives θα ειναι η μερα με τη νυχτα εκτος και αν πουν οτι στο S θα τρεχουν στα 900ρ ξερω γω λολ.

    Με τιποτα δεν το λες next gen το S. Δεν με ενδιαφερει εαν παιζει τα "next gen" παιχνιδια. Σαν hardware ειναι αλλου γι αλλου. Kαι το Switch παιζει το Witcher 3, το πως το παιζει ειναι το θεμα...

    ΥΓ: Δεν εχω κανενα προβλημα να παραδεχθω λαθος. Οποτε αν δειτε ατοπημα θα ηθελα να το επισημανετε, οχι τιποτα αλλο να χαρω κι εγω σχετικα με τα multi...

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (10-09-2020),psx3 (10-09-2020)

  19. #1473
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Η κυκλοφορία και των 2 κονσολών ξέρουμε αν θα είναι παγκόσμια ; Και χωρίς κάποιο πρόβλημα διαθεσιμότητας ;
    Αυτά είναι προβήματα που απασχολούν την Sony, και όχι την Microsoft. Δεν έχει αναφερθεί τίποτε πάντως και για τα δύο που ρωτάς, ουτε καν σε επίπεδο φημών.


  20. #1474
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αρα δια της ατοπου απαγωγης (και συμφωνα και με ολα αυτα που εχετε πει εσεις που ξερετε) και μονο απο αυτο εγω καταλαβαινω οτι το S παταει τρελο φρενο... και δυστυχως παιρνει και το PS5 η μπαλα.
    Δεν νομίζω ότι θα συμβεί αυτό, και επειδή το PS5 θα ειναι και πάλι η δημοφιλέστερη πλατφόρμα, και επειδή χοντρικά ειναι στην μέση αναμεσα απο Χ και S μπορει και πάλι να χρησιμοποιηθεί το playstation σαν βαση για την αναπτυξη των παιχνιδιών, και μετά να πέσει κουτσουρεμα ή λιγο μεγαλυτερη αναλυση στο Χ εαν χρειάζεται. Το σίγουρο πάντως είναι οτι οι devs δεν είναι ευχαριστημένοι με αυτή την εξέλιξη, ακόμα και να καταφέρουν να δώσουν καλες εμπειρίες σε ολα τα SKU, αυτό θα απαιτήσει πολύ δουλειά.

    Υπάρχουν βεβαια και task εύκολα όπως η ανάλυση των textures που μπορεί π.χ. στο PS5 επειδή έχει και την μνήμη και το bandwidth να τα κάνει stream να ειναι ξέρω γω το "Ultra" και να γίνονται scale down ανάλογα, στα X|S. Οσο αφορά το γενικότερο game design ναι μπορει όντως να περιοριστεί απο την μικρότερη ταχυτητα του SSD, αλλα αυτή ειναι ίδια και στις δυο κονσολες.

  21. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Valkyre (10-09-2020)

  22. #1475
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν στοχεύει στον κόσμο που τον νοιάζει το true next Gen, το ανέλυσε και ωραία ο Λευτέρης παραπάνω. Και όπως πολύ σωστά είπε η MS στην ουσία αποσύρεται από τον κατά μέτωπο ανταγωνισμό με την Sony.
    Είμαι σίγουρος πως το PS5 θα είναι φουλ πιο επιτυχημένο από το Χ (εκτός αν πούνε καμία τιμή 600€ )
    Πιθανότατα και το Series S να είναι πιο επιτυχημένο από το Χ. Γιατί υπάρχει κοινό που θα πάει πιο εύκολα στο S.
    Το S δεν απευθύνεται σε κανένα από εμάς σαν βασική κονσόλα, αλλά υπάρχει πολύς κόσμος ειδικά Αμερική ( όπως είπε και ο Λευτέρης) που θα τρέξει να την πάρει.
    Ίσως με αυτήν την κίνηση η MS να ξαναπάρει κεφάλι στην Αμερική έναντι του PlayStation.

    Τώρα για το αν θα κρατήσει πίσω τα παιχνίδια αυτή η κονσόλα δεν μπορώ να το ξέρω καθόλου μιας και από τεχνικά δεν σκαμπαζω.
    Αλλά η λογική λέει ναι πως για να μπορούν να τρέχουν παντού ομαλά τα παιχνίδια ίσως να μείνουν κάπως πίσω.
    Από την άλλη αυτό θα δώσει τρομερό πλεονέκτημα στα αποκλειστικά του PS5 που δεν μπορεί τίποτα να τα κρατήσει πίσω.



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  23. #1476
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πανο δεν ξερω πως θα καταφερουν να στησουν παιχνιδι εκμεταλλευομενοι πραγματικα το PS5 οταν πρεπει να το τρεξουν μετα στο S. Αν δεν υπηρχε το S ολα καλα, πιστευω αληθεια οτι θα γινοταν αυτο που λες. Τωρα ομως πως ρε συ? Δεν νομιζω να τα ριξουν ολα στα ταρταρα στο S θα βγουν και θα τους φανε ζωντανους οι χρηστες (και θα εχουν και δικιο).

  24. #1477
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Χμ, βλέπω τα χαρακτηριστικά της κονσόλας Series S και αναρωτιέμαι τι είχαν στο μυαλό τους και γιατί. Τα πάντα σχεδόν πετσοκομμένα ακόμη και το μέγεθος και πολύ περισσότερο η ταχύτητα της μνήμης που είναι λιγότερη και σημαντικά πιο αργή και από αυτή του One X. Βλέπω bottlenecks παντού, με το μεγαλύτερο αυτό που βάζει η ίδια η MS στο Series X με την υλοποίηση του συγκεκριμένου μοντέλου.

    Όπως πάνε τα πράγματα και λαμβάνοντας υπόψη τα κλασσικά περί προγραμματισμού στον ασθενέστερο παρανομαστή που θα ισχύσει λογικά για την πλατφόρμα της MS ατόφιο, ενώ για το PS μπορεί να μην είναι απόλυτο καθώς μπορούν οι 3rd party devs να κάνουν optimize και να εκμεταλλευτούν την μία και μοναδική κονσόλα που τους παρέχει (ως έχω καταλάβει το diskless δεν έχει άλλες διαφορές πλην την έλλειψη του BR drive - θα εκπλαγώ πολύ αρνητικά αν ισχύει κάτι διαφορετικό), υπολογίζω ότι αυτή την στιγμή και για την επόμενη 2ετία τουλάχιστον στην αγορά θα υπάρχει μόνο μία πραγματικά next-gen κονσόλα, αυτή της Sony. Ακόμη και αν αυτό δεν φανεί ξεκάθαρα από multiplatform παιχνίδια (που λίγο έως πολύ θα φανεί) θα γίνει Ηλίου φαεινότερον όταν θα αρχίσουν να σκάνε τα αποκλεστικά (από 1st + 3rd party devs).

    Από ό,τι φαίνεται το έχει πάρει απόφαση η MS ότι δεν έχει κάτι next gen να προσφέρει - τουλάχιστον όχι άμεσα - νομίζω φαίνεται σε όλα τα επίπεδα, ακόμη και την επιλογή της παρουσίασης της έταιρης κονσόλας (S) και κυρίως των τιμών και ημερομηνίας κυκλοφορίας με έναν απλά αστείο τρόπο. Όταν θα κάνουν ditch τις κονσόλες S, τότε τα ξαναλέμε, μέχρι τότε δυστυχώς υπολογίζω nothing true next gen από MS. Οι μόνοι που δεν το έχουν πάρει απόφαση είναι κάποιοι άλλοι (φανατικοί οπαδοί να τους πω; πως αλλιώς) που παλεύουν ακόμη ανάμεσα στις CPU/GPU/SSD/RAM/TF/#transistors και λοιπά χαρακτηριστικά μπας και πείσουν εαυτόν ότι το Series S είναι next-gen κονσόλα (το αν θα παίζει next gen games και για πόσο και με τι τρόπο και επιδόσεις δεν λέει τίποτα) και ότι αυτό παρέα με το One S ΔΕΝ θα αποτελέσουν τροχοπέδη για το Series X.

    Κρίμα τα λεφτά που παίρνουν κάποιο εκεί στην MS, δηλαδή αναρωτιέμαι μερικές φορές πως και γιατί πληρώνονται μετά από κάποιες αποφάσεις (και κατά σειρά ετών απόλυτα λανθασμένες και εκ του αποτελέσματος και απλής λογικής θα έλεγα). Κάποιοι δεν ξέρουν να σημαδεύουν σωστά και αντί να πιάνουν τον όποιο στόχο έχουν μπροστά τους, απλά πυροβολούν τα πόδια τους.

  25. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    psx3 (10-09-2020)

  26. #1478
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θεωρειτε οτι υπαρχει περιπτωση καποιοι devs να συμπεριφερθουν στο S με τον τροπο που συμπεριφερονται στο Switch? Το θεωρω παρα πολυ δυσκολο να πουν στην MS: το Assassins Creed Aliens θα κυκλοφορησει μονο σε XBOX Series X & PS5. Αλλα πραγματικα θα το ευχομαι λολ! (sorry στους επιδοξους κατοχους του S αλλα αυτη η κονσολα τα γμησε ολα εντελως...)

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (10-09-2020)

  28. #1479
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Θεωρειτε οτι υπαρχει περιπτωση καποιοι devs να συμπεριφερθουν στο S με τον τροπο που συμπεριφερονται στο Switch? Το θεωρω παρα πολυ δυσκολο να πουν στην MS: το Assassins Creed Aliens θα κυκλοφορησει μονο σε XBOX Series X & PS5. Αλλα πραγματικα θα το ευχομαι λολ! (sorry στους επιδοξους κατοχους του S αλλα αυτη η κονσολα τα γμησε ολα εντελως...)
    Εγώ παρόλο που είναι επίδοξος αγοραστής του S εύχομαι να συμβεί αυτό. Μιας και μια η άλλη μόνο για τα αποκλειστικά της MS θα το πάρω (οπότε βγούνε με το καλό).
    Είμαι περίεργος να δω κατά πόσο χειρότερο είναι το S σε σχέση με PS5 και Χ. Λογικά στο μέλλον θα έχουμε περισσότερες πληροφορίες και θα δούμε πόσο πολύ θα κρατήσει πίσω τα παιχνίδια.

    Υ.γ. Κλαίω με τον τίτλο του παιχνιδιού ΑC:Aliens!!! Lol!!!

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  29. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (10-09-2020)

  30. #1480
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πανο δεν ξερω πως θα καταφερουν να στησουν παιχνιδι εκμεταλλευομενοι πραγματικα το PS5 οταν πρεπει να το τρεξουν μετα στο S. Αν δεν υπηρχε το S ολα καλα, πιστευω αληθεια οτι θα γινοταν αυτο που λες. Τωρα ομως πως ρε συ? Δεν νομιζω να τα ριξουν ολα στα ταρταρα στο S θα βγουν και θα τους φανε ζωντανους οι χρηστες (και θα εχουν και δικιο).
    Ναι μόνο που δεν ειπα αυτό, ειπα ότι υπάρχουν πράγματα που θα μπορούν να έχουν σαν βάση το Ps5 και κάποια άλλα όχι, και εφερα και παράδειγμα με τα textures για την μια περιπτωση, και για το γενικοτερο game design για την δευτερη. Δεν θα υπάρξει ποτε 3rd party παιχνίδι που θα εκμεταλευτει πολυ καλά το Ps5 , εκτος και εαν ειναι αποκλειστικο. Ετσι ήταν σε κάθε γενιά, έτσι θα είναι και τώρα.

    Γενικά πιστευω οτι το PS5 θα είναι η βάση με τα 36 CU, όπου θα μπορούν κάποια tasks να τα αντιστοιχήσουν σε περισσοτερα CU στο Χ για να έχουν την ίδια απόδοση, και μετά κουτσούρεμα για το S. Το δεύτερο, δηλαδή το κουτσουρεμα είναι μάλλον και το ποιο δύσκολο, γιαυτό και βλεπεις και αντιδράσεις απο devs. ΔΕΝ κάνουν ολα scale down με την ανάλυση, κάποια task γινονται, κάποια άλλα όχι.

  31. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Valkyre (10-09-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •