Page 38 of 165 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast
Results 741 to 760 of 3290

Thread: Xbox Series S | X

  1. #741

    Default

    τοσο η ninja theory οσο και obsidian μπορουν ανετοτατα να εξελιχθουν σε ΑΑΑ αν εχουν το funding και τη στηριξη της MS. Ουτε η bend, ουτε η housemarque καναν ΑΑΑ στο παρελθον. Και η bluepoint π.χ. αν παει καλα το demon souls,πολυ πιθανο να ειναι το επομενο στουντιο που θα αγορασει η σονι...
    Το θεμα με την MS ειναι οτι αργησαν...Ποσο μαλλον αφου αφησαν τα στουντιο να δουλεψουν σε οτι δουλευαν πριν την εξαγορα...Δε βλεπω να εχουν ξεκαθαρο σχεδιο για το τι θελουν να χτισουν...Αλλα ας περιμενουμε τις ανακοινωσεις...


  2. #742
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ από την obsidian Περιμένω πράγματα η αλήθεια είναι.
    Γενικά όμως για το event κρατάω μικρό καλάθι.. Και σε αυτό οφείλεται η MS και ο Spencer που πλέον δεν εμπιστεύομαι αυτά που λένε (φάγαμε αρκετές φόλες σε Ε3).
    Αν το Halo είναι πάλι το Halo που πρέπει να είναι και δω κάτι αξιοπρεπές από fable θα είμαι ικανοποιημένος.
    Για το Hellblade 2 ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Μου άρεσε πολύ το πρώτο αλλά δεν μου πήρε τα μυαλά Σαφώς είναι τίτλος όμως που θέλω να παίξω.
    Λίγες μέρες υπομονή και θα ξέρουμε...
    Spoiler!

  3. #743
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Η Obsidian εχει αποδειξει πραγματα δεν ειναι φρεσκια στον χωρο, ιστορικο studio που εχει βγαλει καλα παιχνιδια με πενιχρο budget. Δεν ειναι το studio που θα καινοτομησει τεχνολογικα και θα εντυπωσιασει με τα γραφικα ομως τα προιοντα της παντα εχουν ενα Α επιπεδο και τωρα με τα λεφτα της MS αν εχουν καλλιτεχνικη ελευθερια νομιζω οτι ειναι απο τους λιγους μεσα στους κολπους της MS που μπορουν να δωσουν το κατι παραπανω. Η ninja theory κριθηκε πολυ θετικα για το Hellblade και ορθως γιατι ηταν ενα καλο παιχνιδι, τηρουμενων των αναλογιων παντα.
    Σαν ΑΑ εκανε την επιτυχια του( και δικαιως) και κριθηκε με συγκεκριμενα κριτηρια.
    Στον ΑΑΑ στιβο μενει να δουμε, παρουσιαζεται σαν βαρυ πυροβολικο απο την MS κατι που ειναι αδικο γι’αυτους.
    Το event για μενα θα εχει ενδιαφερον μονο αν δειξουν third party παιχνιδια μιας και απο τα first party δεν με ενδιαφερει κανενα.
    Ελπιζω για Elden Ring βασικα.


  4. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (18-07-2020)

  5. #744

    Default

    To θεμα ειναι οτι ουτε η 343, ουτε η coaltion εχουν αποδειξει οτι μπορουν να γεμισουν το κενο που αφησε η bungie και η coaltion στα franchise τους...Αυτη τη γενια ηταν τοσο προφανες αυτο, που δε βλεπω πως μπορει να αλλαξει στην επομενη γενια...

  6. #745
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,112
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Το event για μενα θα εχει ενδιαφερον μονο αν δειξουν third party παιχνιδια μιας και απο τα first party δεν με ενδιαφερει κανενα.
    Ελπιζω για Elden Ring βασικα.
    Ειμαι σχεδόν βέβαιος ότι θα αφορά μονο 1st party games

  7. #746
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default [Next-Gen] Xbox Series X [Παρουσίαση 23/7, 19:00]

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ειμαι σχεδόν βέβαιος ότι θα αφορά μονο 1st party games
    Κριμα, αν ξερει καποιος σιγουρα ας πει για να μη στηθω τσαμπα, thanks!


  8. #747
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σίγουρα first parties θα είναι.
    Για το elder ring υπάρχει μια πιθανότητα, αλλά καλύτερα να μην στηθείς τσάμπα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  9. #748
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    ΟΚ τώρα, μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας. Το Lockhart μόνο next-gen κονσόλα δεν είναι. Αν ήταν δεν θα ένιωθε την απειλή του Xbox One X και δεν θα χρειαζόταν η MS να το αποσύρει. Το One X ήταν μια ενδιάμεση αναβάθμιση της τρέχουσας γενιάς προς την επόμενη γενιά, το Lockhart αντιθέτως είναι μια day1 υποβάθμιση της επόμενης γενιάς προς την προηγούμενη/τρέχουσα. Βέβαια όλα αυτά βάσει των προδιαγραφών που υποτίθεται ότι θα έχει από leaks που σε μεγάλο βαθμό έχουν επιβεβαιωθεί όσον αφορά τα Series X και PS5.

    Καλά αν όντως ισχύει και αυτό που γράφει ο Slay περί παιχνιδιών που σπάνε το 2 year policy, τότε ακόμη περισσότερο φαίνεται το ποσό κακή επιλογή είναι η κατάργηση του ισχυρού One X και διατήρηση του ασθενικου One S. Όχι ότι με εκπλήσσει πια σε τίποτα η MS.

    Τέλος πάντων, για μένα η MS θα βγάλει στην παραγωγή μόνο μια πραγματικά next gen κονσόλα που θα αξίζει να ασχοληθεί κανείς μαζί της και αυτό είναι το Series X,. Το Lockhart όσο και να κάνει, εάν οι τελικές του προδιαγραφές είναι αυτές που εικάζουμε, το θεωρώ απλά αδιάφορο (μην πω ότι σύντομα θα το δούμε και αυτό discontinued).
    Και ομως νεας αρχιτεκτονικης θεωρειτε ανετα next gen μηχανημα
    Μην κοιτατε μονο τα τεραφλοπς
    Σε σχεση με το χβοχ ονε χ
    Θα ειναι πολυ ποιο δυνατο(εδικοτερα σε 1080p gaming)

  10. #749

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ειμαι σχεδόν βέβαιος ότι θα αφορά μονο 1st party games
    Αποκλείεται, αν γινόταν αυτό θα δείξουν μόνο 5 παιχνίδια...

  11. #750
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ειμαι σχεδόν βέβαιος ότι θα αφορά μονο 1st party games
    Οχι
    Θα εχει κανονικα και third party τιτλους εκει μεσα

  12. #751
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,988
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    Αποκλείεται, αν γινόταν αυτό θα δείξουν μόνο 5 παιχνίδια...
    Ε ναι τι θα δείξει μια ώρα θα είναι, το πολύ δέκα παιχνίδια.
    Εγω θέλω να δω gameplay Halo τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν κ τόσο, αν κάνει κ τίποτα έκπληξη κ δείξει κ κάτι καινούργιο καλοδεχουμενο.
    Εντωμεταξύ λέγαμε πριν κατάργησε την 12μηνη gold, αν ήταν δωρεάν θα είχε κατάργηση όλες οπότε πάμε σε 3μηνες 20αρικο τον χρόνο 80αρι μια χαρά το πάει αν το αφήσει δλδ τέρμα όσοι είχαν δεύτερη κονσόλα το xbox κ έπαιζαν καποιο multiplayer παιχνίδι, αναγκαστικά σε πάει στο 13αρι (game pass ultimate) τον μήνα αν σε ενδιαφέρει κάτι αλλιώς δεν παίζεις

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #752
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Και ομως νεας αρχιτεκτονικης θεωρειτε ανετα next gen μηχανημα
    Μην κοιτατε μονο τα τεραφλοπς
    Σε σχεση με το χβοχ ονε χ
    Θα ειναι πολυ ποιο δυνατο(εδικοτερα σε 1080p gaming)
    Το ξέρω ότι από αρχιτεκτονικης άποψης είναι προδιαγραφών next-gen και πιο δυνατό από το One X, το έχω σχολιάσει στο παρελθόν. Δεν είναι όμως next-gen κονσόλα πολύ απλά γιατί δεν κάνει το "άλμα" που απαιτείται και κάνει το Series X. Οι προδιαγραφές του Series X πετσοκομμενες κατα 65% και η μνήμη στα μισά, είναι πολύ μεγάλοι περιορισμοί για αυτό. Δεν το συγκρίνω με αντίπαλο δέος, κονσόλα ή κάποιο μεγαθήριο PC, με την βασική και μοναδική next-gen κονσόλα της MS το συγκρίνω και το βρίσκω απλά περιττό.

    Υπολογίστε λογικά ανάμεσα στις ανακοινώσεις για exclusives και το Microsoft Flight Simulator το οποίο έχει ανακοινωθεί ότι θα έρθει και στο Xbox στο μέλλον. Στις 18 Αυγούστου "πρώτη πτήση" για τα PC.

  14. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Christos33 (18-07-2020)

  15. #753
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,988
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Υπολογίστε λογικά ανάμεσα στις ανακοινώσεις για exclusives και το Microsoft Flight Simulator το οποίο έχει ανακοινωθεί ότι θα έρθει και στο Xbox στο μέλλον. Στις 18 Αυγούστου "πρώτη πτήση" για τα PC.
    Το είχα ξεχάσει αυτό, γιαυτους που τους αρεσουν τέτοια παιχνίδια θα είναι φοβερό από ότι ακούγεται.



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #754
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,112
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ειστε σίγουροι για το Flight Simulator στο Xbox? και πως θα το παίζουν? με πληκτρολόγιο?

  17. #755
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν βγει στο Xbox τουλάχιστον θα είναι σε πιο σύγχρονη μορφή physical (ήτοι BD-ROM), καθώς στον PC είναι 10 (ολογράφως: ΔΕΚΑ) DVD!!!!! (ντι-βι-ντι, κλαίω)

    ΥΓ: Slay, δεν το έχω απίθανο για την Μ$ να κοτσάρει ένα πληκτρολόγιο στο Xbox και σιγά σιγά να το μετατρέψει σε ένα closed-specs PC εν καιρώ.

  18. #756
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,112
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Επειδή είναι όντως simulation δεν γίνεται να παιχτεί με controller, δεν έχει αρκετά κουμπιά, γι'αυτό το ρώτησα.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #757
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι, σε καμία περίπτωση δεν παίζεται μόνο μέσω joypad (εκτός, τι να πω; λες να υποστηρίξει κανά πανάκριβο HOTAS με 500 κουμπιά επάνω; ουδείς ξέρει).

  20. #758

    Default

    ειναι παιχνιδι το flight simulator? Αν αρχισουν και δειχνουν τετοια θα μιλαμε για τεραστια κοιροδια...Ακομα και το age of empires 4, αν δεν το φερνουν στη κονσολα θα ειναι χαζο να το δειξουν σε αυτη τη παρουσιαση...
    Γενικα ειναι γνωστα πανω σε τι δουλευουν τα στουντιος της MS και οσα δεν ειναι γνωστα ειναι μαλλον σε πολυ early stage, οπως η compulsion, η coalition, το νεο της obsidian. Ακομα και η iniative ειναι σε early stage, στο φημολογουμενο perfect dark remake...
    H double fine δουλευει στο psychonauts που ειναι last gen, οπως και το wasteland 3 της inixile...

    απομενουν το halo, το νεο fable, το forza motorsport, everwild, hellblade. Αντε να δειξουν το ¨next gen¨ minecraft και κανα state of decay... Αυτα ειναι τα first party...Οτιδηποτε αλλο δειξουν θα ειναι ειτε third party exclusive, ειτε multiplatform...
    Δηλαδη θα πανε για drop the mic παρουσιαση, ανακοινωνοντας ουσιαστικα μοναχα ενα νεο παιχνιδι(το fable). Η σονι στην αντιστοιχη παρουσιαση εδειξει 20+ παιχνιδια σε μια ωρα...Κατι αντιστοιχο θα κανει και η MS...
    Αν δειξουν μονο τα δικα τους και εστιασουν παλι σε υπηρεσιες, θα γινουν περιγελος...

  21. #759
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Halo, Hellblade και Forza θεωρώ πως θα φάνε σίγουρα ένα μισάωρο..
    Αν είναι μία ώρα η παρουσίαση δεν μένει και πολύ για πολλά παιχνίδια.

    Λέτε να ανακοινώσουν τιμή;
    Spoiler!

  22. #760
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,988
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Halo, Hellblade και Forza θεωρώ πως θα φάνε σίγουρα ένα μισάωρο..
    Αν είναι μία ώρα η παρουσίαση δεν μένει και πολύ για πολλά παιχνίδια.

    Λέτε να ανακοινώσουν τιμή;
    Μπα δύσκολο για τιμή δεν θα πουν για την κονσόλα, μάλλον πάνε κ αυτή Αυγούστο σε άλλο event.
    Εντωμεταξύ επειδή κοίταζα τωρα το χειριστήριο του PS5 το xbox θα έχει το ίδιο χειριστήριο (δεν το είχα προσέξει) μου αρέσει αυτο δεν με χαλάει ήταν μια χαρά χειριστήριο να πάει κ στην επόμενη γενιά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    mihalis13 (18-07-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •