Page 63 of 164 FirstFirst ... 135359606162636465666773113163 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1241
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Θα δουμε εαν θα βγουν αληθινες οι φήμες αν και Moore's Law is Dead ειχε πει ότι καποια διαφορά έχει το RT στο Ps5. Παντως προς το παρον, Nvidia is the RT king.


  2. #1242
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όπως φαίνονται τα πράγματα όντως είναι η Nvidia.

    Η οποία όμως δεν μας ενδιαφέρει, τεχνικώς εννοώ, εμάς τους κονσολάδες καθώς δεν συμμετέχει ούτε στο Xbox ούτε στο PS5 (παρά μόνο στο Switch, που παίζει μπάλα μόνο του, αποτελεί αυτοτελή κατηγορία).

    Πάντως γέλασα με το "οι dev προτιμούν κλασικό φωτισμό έναντι RT". (όσο αφορά την υλοποίηση της AMD)

    Εμ;

    Μαλάκες είναι;

    Γιατί να θυσιάσουν πώρους και απόδοση δύναμης, μόνο και μόνο για κάποιες ρεαλιστικές αντανακλάσεις που το 99,9% των gamer δεν έχουν τα απαιτούμενα "τεχνικώς εκπαιδευμένα" μάτια να τις δουν;
    Waste of power.

    Εμένα πάντως τα τεχνικά ξε-τεχνικά εκπαιδευμένα μάτια μου, χέστηκαν πάνω τους όταν είδα τα γραφικά του Ratchet και του Sackboy (και του GT7).

  3. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Slay (18-08-2020)

  4. #1243
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default



    Αυτο που στέλνεις photos/vids στο κινητό μακάρι να το έχει και το ps5

  5. #1244
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Επιτέλους το φτιάξανε, βέβαια το τελευταίο διάστημα ήταν σε καλά επίπεδα σε σχέση με το την αρχή που έχανες την μπάλα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #1245
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Απορώ πως αντέχετε τις διαφημίσεις.

  7. #1246
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Απορώ πως αντέχετε τις διαφημίσεις.
    Γιατί στο ps4 δεν το είχαν κάνει κ μάλιστα με χειρότερο τρόπο να είναι έτσι θέλω εκπτώσεις μπροστά μπροστά δεν μπορούσα να το βγάλω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #1247
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Περίεργο. Ποτέ μου δεν είχα τέτοια πράματα στο πς4 μου.

    Πάντα όμως σε κάθε νέα κονσόλα μου ξεκινάω από τις μυριάδες ρυθμίσεις της / ΠΟΤΕ δεν ξεκινάω αμέσως να παίζω. Όποτε ίσως από day 1 να είχα απενεργοποιήσει κάποια κατάλληλη ρύθμιση.

    Πάντως στο πς4 δεν έχω δει καμία διαφήμιση.

  9. #1248
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Περίεργο. Ποτέ μου δεν είχα τέτοια πράματα στο πς4 μου.

    Πάντα όμως σε κάθε νέα κονσόλα μου ξεκινάω από τις μυριάδες ρυθμίσεις της / ΠΟΤΕ δεν ξεκινάω αμέσως να παίζω. Όποτε ίσως από day 1 να είχα απενεργοποιήσει κάποια κατάλληλη ρύθμιση.

    Πάντως στο πς4 δεν έχω δει καμία διαφήμιση.
    Νομίζω δεν είχε να κάνει με ρύθμισεις, σε κάποια φάση έβγαλε στο μενού όπως έχει τα παιχνίδια ένα με εκπτώσεις από το store το οποίο δεν βρήκα ποτέ πως βγαίνει κ το είχε πρώτο πρώτο δίπλα στο store.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #1249
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ούτε σε εμένα έχει βγάλει κάτι τέτοιο το PS4 στο κεντρικό μενού.
    Spoiler!

  11. #1250
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μου έχει βγάλει όπως αυτό εδώ κ δεν έχω ενεργό αυτό που λέει, τώρα γιατί δεν ξέρω.

    https://www.pushsquare.com/news/2019...ps4s_dashboard

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #1251
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Υπάρχει κατάλληλη ρύθμιση ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε! χααχαχχααχαχαχαχαχ

    Αυτά συνήθως βγαίνουν όταν έχεις παίξει ή έχεις σκέτο παρακολουθήσει share play ενός φίλου το παιχνίδι (αν δεν κατάλαβες τι εννοώ βαριέμαι να το εξηγήσω,

    ψάξε τι σημαίνει share play ) = καπάκι σου βγάζει το ίδιο εικονίδιο παιχνιδιού σε περίπτωση που θες να το αγοράσεις.


    Επίσης καμιά φορά στο βγάζει όταν πας να παίξεις δήθεν free2play όπως το για-φάπες-Destiny-2.

    Ξαναλέω: υπάρχει ρύθμιση που την ξε-τσεκάρεις και ξεμπερδεύεις (στο περίπου κάπως έτσι λέγεται: "αν δεν θέλετε να βλέπετε υλικό προώθησης" )

  13. #1252
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Υπάρχει κατάλληλη ρύθμιση ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε! χααχαχχααχαχαχαχαχ

    Αυτά συνήθως βγαίνουν όταν έχεις παίξει ή έχεις σκέτο παρακολουθήσει share play ενός φίλου το παιχνίδι (αν δεν κατάλαβες τι εννοώ βαριέμαι να το εξηγήσω,

    ψάξε τι σημαίνει share play ) = καπάκι σου βγάζει το ίδιο εικονίδιο παιχνιδιού σε περίπτωση που θες να το αγοράσεις.


    Επίσης καμιά φορά στο βγάζει όταν πας να παίξεις δήθεν free2play όπως το για-φάπες-Destiny-2.

    Ξαναλέω: υπάρχει ρύθμιση που την ξε-τσεκάρεις και ξεμπερδεύεις (στο περίπου κάπως έτσι λέγεται: "αν δεν θέλετε να βλέπετε υλικό προώθησης" )
    Σου είπα ότι δεν εκανα τίποτα κ έβγαλε τις εκπτώσεις από το store δεν έβγαλε κάποιο παιχνίδι τι δεν καταλαβαίνεις;
    .
    Ίσως κ το xbox να έχει ρυθμίσεις δεν είχα προσέξει ποτέ γιατί είχα πρώτο πρώτο αυτό που ήθελα κ δεν με πειράζε, γενικά όμως η επιλογές που είχε στο xbox ήταν πάρα πολλές μερικά μου άρεσαν, αλλά μου ήταν αδιάφορα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. #1253
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    OK, ισχύει και στις δύο περιπτώσεις, είτε μέσω share play είτε λόγω PS Store.

    Μπες στις ρυθμίσεις και ξε-τσέκαρέ το.

    ΥΓ: όπως τα λες σε κόβω για άνθρωπο που πρώτα πρώτα βάζει και παίζει παιχνίδι στη κονσόλα και μετά ΙΣΩΣ περάσει και από τις ρυθμίσεις αχαχαχααχχα πανάθεμά σε!

  15. #1254
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    OK, ισχύει και στις δύο περιπτώσεις, είτε μέσω share play είτε λόγω PS Store.

    Μπες στις ρυθμίσεις και ξε-τσέκαρέ το.

    ΥΓ: όπως τα λες σε κόβω για άνθρωπο που πρώτα πρώτα βάζει και παίζει παιχνίδι στη κονσόλα και μετά ΙΣΩΣ περάσει και από τις ρυθμίσεις αχαχαχααχχα πανάθεμά σε!
    Θα το ξαναδώ σε λίγο μήπως το πάτησα Καταλαθος για να είμαι 100% σίγουρος σε αυτό που σου λέω, γενικά πάντως το τελευταίο καιρό κάνει ότι θέλει στο ps4, το ότι βγαίνουν μήνυμα 5-6 φορές τα ίδια αφού τα έχω δει κ δεν είναι διπλό είναι το παλιο μήνυμα κ μου το ξαναβγάζει στην οθόνη λες κ το έστειλαν τώρα, ότι μου στέλνουν μηνύματα κ μου τα δείχνει η εφαρμογή στο κινητό κ στο ps4 δεν τα βγάζει ποτέ, έχει μερικά θεματα κ η επιλογές είναι κανονικά τσεκαρισμένες.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #1255
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σου κόπηκε η αναπνοή ή πήρες μεγάλη ανάσα και το έγραψες όλο αυτό μονοκοπανιά;

    Γιατί εγώ που το διάβασα μονοκοπανιά, ψιλολαχάνιασα


    ΥΓ: Κάτι παίζει με το κινητό σου (το ps app) και τη σύνδεση που κάνει με τον PSN Server. Αυτά προκαλούν τα κοκομπλόκα με τα μηνύματα.

  17. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Christos33 (21-08-2020)

  18. #1256
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default


  19. #1257
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν είδα το παραπάνω βίντεο, διάβασα όμως το άρθρο στο eurogamer.

    ΠΙΟ πληρωμένο (λαδωμένο) άρθρο ΔΕΝ ΠΑΕΙ.

    Κάνει μπάμ από μακριά σε όποιον έχει αρθρογραφήσει επί πληρωμή στη ζωή του (εννοώ ως εργαζόμενος, όχι ως χομπίστας, γιατί σίγουρα τα αφεντικά θα του ζήτησαν να γράψει καλά λόγια για κάποιον "πελάτη" που πλήρωσε αδρά / άσχετα αν το έκανε ή δεν το έκανε, είναι άλλη συζήτηση αυτή).

    Δεν λέει ΤΙΠΟΤΑ ουσιαστικό, δεν αναλύει επίσης ΤΙΠΟΤΑ από τεχνικής άποψης (ενώ υποτίθεται είναι τεχνικού περιεχομένου η έκθεση που συμμετείχε η MS) και παράλληλα εκθειάζει ένα χαρακτηριστικό (που ήδη έχει αναφερθεί σε 2 άρθρα + 1 βίντεο στο παρελθόν), αυτό του instant switch έως και 3 standby παιχνιδιών (my ass instant: των 6.5 δευτερολέπτων, δεν το λες instant). Την ίδια στιγμή ΔΙΚΕΣ του υποθέσεις-γνώμες (του DF) τις παρουσιάζει ως "αυτονόητες" λειτουργίες και μάλιστα τις βαπτίζει εξαιρετικές. Κατόπιν, προβαίνει σε υποθέσεις για το τι θα κάνουν οι devs, αλλά με ύφος γραφής "κανονίστε να μην τα κάνετε αυτά που λέμε, γιατί είστε υποχρεωμένοι να τα κάνετε, ειδάλλως θα φάτε κράξιμο".

    Για την ταμπακιέρα, δηλαδή την έλλειψη τίτλων, το ότι βρίθει το σύστημα από bottlenecks, το ότι η πραγματική RAM είναι μόλις 10 GB που θα χρησιμοποιείται από τα παιχνίδια (από τα 9GB του Xbox One X, δηλαδή αύξηση 1 GB), την επεξήγηση ότι τα 6GB της ιδιαίτερα πιο αργής RAM που θα χρησιμοποιείται ως buffer για τα textures (το λέει πλαγίως με ΠΟΛΥ ψιλά γράμματα) καθώς ο SSD και ο κοντρόλλερ είναι για τα πανηγύρια εν έτει 2020 (και σε βάθος 5ετίας ακόμα περισσότερο).........................

    ...................ούτε λόγος ε;

    Ε, ρε DF, έχεις καταντήσει κίτρινος τύπος εντελώς σε μερικά "άρθρα" σου.


    ΥΓ: Α, μην ξεχάσω το ηλίου φαεινότερον: ΣΤΑΝΤΑΡΝΤ ο "πελάτης" θα είπε στο DF = "πες κάτι και για το audio σύστημα του Xbox, ότι δήθεν μπορεί να κάνει κάτι παρόμοιο με αυτό του Tempest Engine, γιατί πραγματικά το T. E. μας γαμάει πατόκορφα είτε πρόκειται για ήχο είτε όταν δεν παράγει ήχο βοηθάει όλο το υπόλοιπο σύστημα σε υπολογιστική ισχύ". Φουκαράδες του DF, κατάντια εντελώς.
    Last edited by Lefteris_X; 21-08-2020 at 23:09.

  20. #1258
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default


  21. #1259
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Τι ωραία πράγματα είναι αυτά πάλι?


    Ubisoft UK collector’s editions going discless on Xbox, but not PlayStation

    Assassin’s Creed Valhalla, Far Cry 6, and Watch Dogs: Legion collector’s editions are affected

    https://www.polygon.com/platform/amp...4-ps5-series-x

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #1260
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Τι ωραία πράγματα είναι αυτά πάλι?


    Ubisoft UK collector’s editions going discless on Xbox, but not PlayStation

    Assassin’s Creed Valhalla, Far Cry 6, and Watch Dogs: Legion collector’s editions are affected

    https://www.polygon.com/platform/amp...4-ps5-series-x

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Θα το κατεβάζουν digital;
    Αυτό δεν λέει;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •