Page 45 of 164 FirstFirst ... 354142434445464748495595145 ... LastLast
Results 881 to 900 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #881
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Κάτσε να πω κάτι γιατί το διαβάζω συνέχεια ίσως σαν troll, λέτε συνέχεια για τα 12 TFLOPS, αυτό το λέει για όλα τα παιχνίδια ότι θα παίζουν καλύτερα cod, battlefield κ γενικά multiplayer δεν νομίζω να είπε θα βγαλω παιχνίδια,τα δικά της παιχνίδια είπε μετά από δύο χρόνια.
    Και ερχόμαστε σε αυτό που ειπα λίγο ποιο πρίν και ειναι οι δικαιολογίες. ΔΕΝ μπορεις να διατυμπανίζεις ότι έχεις το ποιο δυνατο hardware, και να μην έχεις να δειξεις απολυτως ΤΙΠΟΤΑ που να δικαιολογεί αυτό τον τίτλο. Η MS έχει προφανώς διαλέξει διαφορετικό δρόμο αφού δεν μπορεί να ανταγωνιστεί την Sony στην ποιότητα των αποκλειστικών, οπότε και τα 12TF ειναι απλά άνευ ουσίας, ειναι σαν να φτιάχνεις ενα τουμπανο PC και μετά να παιζεις Fortnite. Ασχέτως του πόσο διασκεδαστικό ή όχι ειναι το παιχνίδι, αληθεια χρειαζόσουν το τουμπανο PC για να το παιξεις?

    Απο ότι έδειξαν δεν είδα απολύτως τίποτε που να πλησιάζει καν τα TLOU2 και Ghost of Tsusima στα γραφικά, υπο αυτή την έννοια οι συγκρίσεις XSX με το PS5 δεν ειναι καν εφικτές.


  2. #882
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    We should talk about how Halo Infinite looks

    https://www.eurogamer.net/articles/2...infinite-looks

  3. #883
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Αυτή ήταν η μεγάλη μαλακια της ότι έδειξε μόνο trailers από διάφορα reveals. Καλά να μας δείξει τι έχουμε να περιμένουμε στο μέλλον δε λέω,αλλά δώσε κάνα δυνατό gameplay στο λαό σου.
    Μου θυμιζει λιγο Sony του 2005 που ηταν εντελως ανετοιμη(λογο δυσκολιων του hardware βεβαια)


    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Απο ότι έδειξαν δεν είδα απολύτως τίποτε που να πλησιάζει καν τα TLOU2 και Ghost of Tsusima στα γραφικά, υπο αυτή την έννοια οι συγκρίσεις XSX με το PS5 δεν ειναι καν εφικτές.
    νομιζω οτι αυτο ειναι το πιο σκληρο/αδικο για ενα τοσο δυνατο μηχανημα(και κατι που ειχαμε προβλεψει οτι θα γινει για να τα λεμε κι ολα).

    Αργα η γρηγορα θα τις δειξει βεβαια τις δυνατοτητες του, αλλα παντα θα πρεπει να λαμβανει υποψη της το μεσο hardware του PC gamer οταν φτιαχνει next gen games, που αυτο θα ειναι και παλι περιοριστικο σε συγκριση με τα benefits που εχει ενα καθαρα exclusive. Oπως πχ αυτο του επιπεδου GeoW1 που εριχνε σαγονια και βγηκε πολυ αργοτερα σε pc, οχι day one(κατι που θα περιοριζε το ιδιο το παιχνιδι).

    Βεβαια οσο περναν τα χρονια θα δειχνει ολο και καλυτερα πραγματα.
    .

  4. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    mihalis13 (24-07-2020)

  5. #884
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πραγματικά δεν είχα βάλει ποτέ στην εξίσωση και το PC..
    Πάντα είχα στο μυαλό μου το Xbox One
    Έχεις μεγάλο δίκιο Βαγγέλη!
    Τα παιχνίδια πρέπει να φτιάχνονται και με βάση το μέσο pc.. Άρα και αυτό ενδεχομένως να την κρατήσει πίσω (σίγουρα όχι τόσο πίσω όσο το One)
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    PDS (24-07-2020)

  7. #885
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το ερώτημα των ημερών:


  8. #886
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Πιάστηκα απλά από μια φράση,μη μένετε σε αυτο. Το θέμα είναι γενικό.
    Κουβεντα κανουμε ο,τι θελεις μπορεις να πεις, σε ενοχλησε μια φραση καλα εκανες και το ειπες.
    Απλα επειδη μιλησες για μισος, το μισος ειναι πολυ βαρια λεξη, επεσε λιγο τρολαρισμα για το halo και σιγα τα αυγα. Καταλαβαινω οτι σε καποιον που θελει να συζητησει για το xbox του χαλαει η διαθεση διαβαζοντας ειρωνικα σχολια, τρολαρισματα κτλ αλλα απο τη στιγμη που ειμαστε σε φορουμ δεν ειναι λογικο? Για μενα ειναι λογικο κι επομενο και δεν εχει να κανει με την MS, αν μας ειχε φαει τα αυτια η Sony με τη δυναμη και τα τεραφλοπς και τις αναλυσεις και το framerate και μου εδειχνε το Horizon σε αντιστοιχη κατασταση με αυτη του Halo η πρωτη μου αντιδραση θα ηταν "οκ μας κοροιδευουν τωρα".
    Ουτε εχει να κανει επειδη ειμαστε σε ps forum, και στο resetera εγιναν τετοιες συζητησεις και ειναι πολυ λογικο να συμβαινει απο τη στιγμη που για χ,ψ λογους δεν ικανοποιησε αρκετο κοσμο. Δεν ειμαστε ειδησεογραφικο site.

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post

    Σοβαρά τώρα, τι δεν καταλαβαίνετε...
    Το μεγαλο προβλημα θεωρω δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινουμε εμεις αλλα οτι ουτε οι ιδιοι δεν εχουν ενα ξεκαθαρο οραμα. Οταν εσυ ο ιδιος δεν εχεις καταλαβει/δεν εχεις αποφασισει/δεν εισαι σιγουρος τι ακριβως μηνυμα θες να περασεις δεν υπαρχει περιπτωση ο αποδεκτης να καταλαβει/πειστει. Ουτε μια στο εκατομμυριο. Η MS θελει να διαφοροποιηθει απο την Sony με το στανιο χωρις να εχει αποφασισει ακομα πως. Φαση ξεκιναμε την επικοινωνια και βλεπουμε πως θα παει, ε δεν λειτουργει αυτο το πραγμα.


    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post

    Επίσης, τα έλεγα...
    Σαφως και τα ελεγες και για να πω την αληθεια ειχω διαβασει κι αλλες παρεμφερεις αποψεις και μαλιστα απο χρηστες/fans της υπηρεσιας.
    Οτι δλδ ολο αυτο ειναι too good to be true και δεν μπορει να ειναι βιωσιμη μια τετοια υπηρεσια με τα τωρινα standards δλδ ΑΑΑ single player παραγωγες.
    Κατι κερδιζεις κατι χανεις, δεν υπαρχει η μαγικη λυση.


  9. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (24-07-2020)

  10. #887
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    According to Greenberg Halo Infinite ran on a PC with specs similar to the XSX

    "Listen, we're in the middle of a global pandemic. It's July, we're far from [launch in] Holiday, you're seeing a work-in-progress game."

    Visuals might improve until launch

    https://t.co/AZ2h7Ik8in https://t.co/uN00Y3j3Pq

    Θα είμαι αρκετά σκληρός τώρα, αλλά ειλικρινά εάν ακόμα και μετά από αυτή την δήλωση οι Xbox fans, δεν αρχίζουν να βρίζουν πατωκορφα την Microsoft, για το επίπεδο των γραφικών του παιχνιδιού, τους αξίζει να παίζουν παιχνίδια με αυτό το επίπεδο.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    spartan (24-07-2020)

  12. #888
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default



    Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια για αυτο το γραφικο εκτρωμα
    Εμενα μου μυριζουν τρομερα προβληματα προγραμματισμου και αναπτυξης τους παιχνιδιου

    - - - Updated - - -




    Αν το συγκρινεις αυτο το αισχος.Με τα γραφικα του gears 5
    Θα νομιζεις οτι βλεπεις παιχνιδι επομενης γενιας.

  13. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Slay (24-07-2020)

  14. #889
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πέρα από τα γραφικά το gameplay σας άρεσε;
    Εγω δεν ξέρω δεν είμαι στο κλίμα οπότε με επηρεάζει το πως φαίνεται, άτομα που έχουν παίξει το παιχνίδι λένε είναι το gameplay που είδαν ήταν πολύ καλό.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. #890
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πέρα από τα γραφικά το gameplay σας άρεσε;
    Εγω δεν ξέρω δεν είμαι στο κλίμα οπότε με επηρεάζει το πως φαίνεται, άτομα που έχουν παίξει το παιχνίδι λένε είναι το gameplay που είδαν ήταν πολύ καλό.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τιποτα το εντυπωσιακο.Και καμια καινουργια καινοτομια σε αυτο που μας δειξανε.
    Και σου μιλαει ενα ατομο που παιζει halo απο το πρωτο της σειρας.
    Δυστυχως η 343 studios ,δεν μπορει να προσεγγιξει με τιποτα, την σφραγιδα που ονομαζεται bungie

  16. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Christos33 (24-07-2020)

  17. #891
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Μετά το Halo 3 δεν υπάρχει Halo ρε παιδιά.

    Το 3 ήταν έπος. Με το καλύτερο soundtrack που δημιουργήθηκε ποτέ σε παιχνίδι. Και το online του ήταν σε άλλο επίπεδο.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Christos33 (24-07-2020),spartan (25-07-2020)

  19. #892
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγώ ξέρετε με τι γελάω, άφησε η ms την bungie να φύγει επειδή η δεύτερη ήθελε να φτιάξει κάτι διαφορετικό από halo και η ms δεν ήθελε. Τελικά η bungie έφτιαξε gaas, και τώρα η ms βάζει την 343 να φτιάξει και αυτή το halo gaas.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #893
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Γίνεται ολοένα και καλύτερο.


  21. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    spartan (25-07-2020)

  22. #894
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Εγώ δεν έχω καταλάβει αν όντως ο κόσμος του παιχνιδιού είναι έτσι ή αν είναι εντελώς broken το παιχνίδι.

  23. #895
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Πιστεύω κανεις δε το εχει καταλάβει αυτο...

  24. #896
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    To Medium θα είναι 4K/30 στο XSX

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #897
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θελω ενα παινχιδι χτισμενο με βαση το ΧSX που να παιζει στο ΟΝΕ...

    cant fucking wait... μας δουλευουν;

  26. #898
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Η 343 είπε ότι η φήμη για το multiplayer δεν ισχύει.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  27. #899
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Θελω ενα παινχιδι χτισμενο με βαση το ΧSX που να παιζει στο ΟΝΕ...

    cant fucking wait... μας δουλευουν;
    Εκει με εχασε εντελως και μενα. Τι παει να πει χτισμενο με βαση το SX? Το μονο παιχνιδι χτισμενο με βαση το SX ειναι αυτο που θα ειναι αποκλειστικο στο SX και μαλιστα δεν θα βγει ουτε καν στο PC. Αν θελουμε να ειμαστε ακριβεις. Aλλιως το βασικο design του παιχνιδιου θα γινει με βαση το υποδιεστερο συστημα.

    Απο την αλλη ειπε οτι εξαρταται απο το οραμα του dev, αυτο ειναι θετικο αν ισχυει γιατι ο dev καποια στιγμη θα θελει περισσοτερα απο το game του και θα αφησει στην ακρη εστω το XBOXone (αφου δεν μπορει να αφησει στην ακρη τα μεσα pc settings).

    Παντως αν ολα αυτα δεν επηρεασουν τα multiplatform ειμαι οκ με καθε επιλογη τους. Καλοι ειναι και οι πειραματισμοι. Αλλωστε δεν θα αγοραστει η κονσολα.
    .

  28. #900

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πέρα από τα γραφικά το gameplay σας άρεσε;
    Εγω δεν ξέρω δεν είμαι στο κλίμα οπότε με επηρεάζει το πως φαίνεται, άτομα που έχουν παίξει το παιχνίδι λένε είναι το gameplay που είδαν ήταν πολύ καλό.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ξαναβαλε να το δεις στα γρηγορα το halo και πες μου περαν απο το Hook,τι τρομερη διαφορα βλεπεις σε αυτο.

    Εχεις το κλασσικο μαυρο αυτοματο,τις sticky grenade,το τζιπακι που οδηγεις,η ιδια melee επιθεση σαν animation,πολλα μια απο τα ιδια πραγματα. Μονο το hook(και ισως το μεγαλο shield)που ειναι οι νεες προσθηκες.

    Γενικα παντως το παιχνιδι δειχνει μισο τελειωμενο,κατι που δεν ειναι οτι το καλυτερο αν σκεφτουμε οτι λιγοι μηνες ειναι μεχρι να κυκλοφορησει στην αγορα. Και υποτιθεται οτι ειναι ενα παιχνιδι απο το οποιο περιμενεις να πουλησεις και κονσολες εξου και για ποιο λογο προσπαθουν να βγει μαζι με την κονσολα. Γενικα η ολη κατασταση ειναι ουτε κρυο,ουτε ζεστη. Ευτυχως την κατασταση ''σωζει''το gamepass σε περιπτωση που το παιχνιδι βγει κατωτερο τω περιστασεων,δεν θα κλαιμε τα 60ευρω αρχικης τιμης.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Christos33 (24-07-2020),spartan (25-07-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •