Page 124 of 164 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134 ... LastLast
Results 2,461 to 2,480 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2461
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Με λιγα λογια stuff like deathloop καινουργια ΙΡς καταλβαινω εγω.

    Δηλαδη elder scrolls κανονικα παντου οπως ειναι και το λογικο αλλωστε. Ειναι πολλα τα φραγκα.


  2. #2462
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εδω η Sony που εχει τις πιο εμπορικα επιτυχημενες κονσολες βγαζει το MLB 21 σε XBOX, ειναι δυνατον η MS να κλειδωσει τα μεγαλα παιχνιδια στην κονσολα της;
    .

  3. #2463
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Η Sony βέβαια αναγκάζεται να το βγάλει στο xbox, γιατί αλλιώς δεν θα τις έδιναν τα δικαιώματα.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  4. #2464
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Η Sony βέβαια αναγκάζεται να το βγάλει στο xbox, γιατί αλλιώς δεν θα τις έδιναν τα δικαιώματα.
    Δεν εχω παρακολουθησει να σου πω την αληθεια το θεμα. Αλλα παλι για λεφτα μιλαμε. Αυτος ειναι ο λογος.
    .

  5. #2465
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν εχω παρακολουθησει να σου πω την αληθεια το θεμα. Αλλα παλι για λεφτα μιλαμε. Αυτος ειναι ο λογος.
    Για ανανεωθούν τα δικαιώματα του παιχνιδιού υπήρχε όρος να βγει σε όλες τις πλατφόρμες.
    Δεν ήθελε η Sony να χάσει ένα παιχνίδι που στην Αμερική κάνει τόσες πωλήσεις, οπότε αναγκαστικά το βγάζει και στο Xbox.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    hakoo (09-03-2021)

  7. #2466
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εχει δικιο ο Μιχαλης για το MLB, κι εγω ακριβως αυτα που λεει εχω διαβασει. Δεν μπορει να κανει αλλιως η Sony αλλιως σιγα μην το εβγαζε στο xbox.


  8. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (09-03-2021),Slay (15-03-2021)

  9. #2467
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και ετσι να ειναι(δεν εχει σημασια) δεν αλλαζει παιδια κατι σε αυτο που εγραψα.

    Οτι δηλαδη παλι για οικονομικους λογους διευρυνσης της αγορας που θα εχει προσβαση στο γκειμ εγινε αυτη η επιλογη. Το αν εγινε με την θεληση της Σονυ η αναγκαστηκε η Σονυ, δεν εχει σημασια. Για τους ιδιους ακριβως λογους θα αναγκαστει και η MS να κανει το ιδιο για καποια παιχνιδια της. Και το εχει κανει ηδη.
    .

  10. #2468
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μα έχει τεράστια διαφορά ρε συ. Άλλο να αναγκάζεσαι και άλλο το παιχνίδι να είναι δικό σου.
    Αν η Sony βγάλει ποτέ το TLOU στο Xbox θα είναι δική της επιλογή. Θα τα ζυγίσει και θα πει "θέλω να το βγάλω και στο Xbox"
    Το ίδιο ισχύει και για την MS αν αποφασίσει να βγάλει κάποιο παιχνίδι της Bethesda στο Playstation. Δεν την αναγκάζει κανείς.
    Είναι εντελώς διαφορετική η περίπτωση του MLB. Η Sony δεν ήθελε να το βγάλει και αν ήταν στο χέρι της θα ήταν playstation exclusive.
    Spoiler!

  11. #2469
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Θα είναι τεράστιο λάθος να τα δώσει τα παιχνίδια, το λέω εγώ που δεν θέλω να τα έχει αποκλειστικά το xbox.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    mihalis13 (10-03-2021)

  13. #2470
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μα έχει τεράστια διαφορά ρε συ. Άλλο να αναγκάζεσαι και άλλο το παιχνίδι να είναι δικό σου.
    Αν η Sony βγάλει ποτέ το TLOU στο Xbox θα είναι δική της επιλογή. Θα τα ζυγίσει και θα πει "θέλω να το βγάλω και στο Xbox"
    Το ίδιο ισχύει και για την MS αν αποφασίσει να βγάλει κάποιο παιχνίδι της Bethesda στο Playstation. Δεν την αναγκάζει κανείς.
    Είναι εντελώς διαφορετική η περίπτωση του MLB. Η Sony δεν ήθελε να το βγάλει και αν ήταν στο χέρι της θα ήταν playstation exclusive.
    Αυτο που λεω ειναι οτι τελικα η ιδια η δυναμικη της αγορας ''επιλεγει'', οχι οι εταιριες. Στο τελος ας πουμε αυτη(αγορα) κανει κουμαντο. Και με το MLB αυτο εγινε, ασχετα αν εγινε εμμεσα με τα δικαιωματα που δεν μπορουσε να κρατησει η σονυ μονο για να το κυκλοφορει σε μια πλατφορμα.

    Αν εβγαζε το TLOUS στο xbox θα ηταν παλι γιατι δεν θα μπορουσε να κρατησει το ip σε μια πλατφορμα.

    Kαι στις 2 περιπτωσεις οσο ειναι στο χερι της το εκανε και το κανει(να τα κραταει στα ps).
    .

  14. #2471

    Default

    Δεν νομιζω να "χαλασει" την Microsoft να παρει ενα 70αρι, παρεχοντας ενα παιχιδι σε μια βαση αγοραστων 10-20-30 εκατομμυριων (οσα θα ειναι τα ps5 τη δεδομενη στιγμη).

    Ακομα και αν τα εχει στο gamepass, εκτος απο επιπλεον χρηματα, αυτο θα ειναι και διαφημιση για την ιδια. Και θα δειχνει σε πολυ κοσμο τι δινει στην υπηρεσια της και θα πεισει αρκετους πως ειναι προτιμοτερο το gamepass απο το να δινεις τοσα λεφτα κας για ενα game.

    Οποτε ναι, θεωρητικα ειναι επιλογη της, αλλα στην πραξη, λειτουργοντας ορθολογικα θα κανει αυτο που την συμφερει. Οπως το ps δινει πλεον καποια games στα pc. Θεωρητικα ειναι επιλογη της σονυ. Πρακτικα την αναγκαζουν οι συνθηκες να το κανει για να μην "χασει το τρενο".

  15. #2472
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Phil Spencer Comments on Bethesda Games Releasing Exclusively On Xbox and PC


    http://twistedvoxel.com/phil-spencer...n-xbox-and-pc/

    Νομίζω ο Φιλήμων σφράγισε αυτό που όλοι ΔΕΝ θέλαμε (αλλά ίσως το περιμέναμε).

    Διαβάζοντας το (αν και ακόμη οι δηλώσεις του δεν είναι 100% σαφείς-αφήνει το περιθώριο μικρής κωλοτούμπας για αργότερα) καταλαβαίνω τα εξής:

    1) ότι συμβόλαια είχαν υπογραφεί θα τηρηθούν (βλέπε DEATHLOOP)
    2) Online games όπως FALLOUT 76 και ELDER SCROLLS ONLINE θα συνεχίσουν να υπάρχουν και στο PS.
    3) Καινούρια games θα έρθουν αποκλειστικά όπου υπάρχει NETF.. εεε GAMEPASS ήθελα να γράψω (hint για GAMEPASS σε καμία NINTENDO???)

    Αυτό που δεν είμαι σίγουρος πως να ερμηνεύσω είναι το "And even in the future, there might be things that have, either contractual things or legacy on different platforms that we’ll go do"

    Anyway, μετά από αυτές τις δηλώσεις θεωρώ ότι έγινε το αυτονόητο, δηλαδή να πάρει αποκλειστικά όλα τα καινούρια παιχνίδια που θα βγάλει η Bethesda.
    Μεγάλη κίνηση αναμφισβήτητα, που βάζει ΤΕΡΑΣΤΙΑ πίεση στην πλάτη της SONY. Κάτι το οποίο επίσης αναμφισβήτητα είναι καλό, καθώς δεν θα την αφήσει να χαλαρώσει και να είναι καβάλα στο άλογο.
    Έχω την εντύπωση ότι θα πάμε σε εποχές 360-PS3 όσον αφορά τις πωλήσεις των δυο μονομάχων.
    Αυτό όμως που δε θέλω να δω είναι να χαντακώσει και αυτά τα υπερταλαντούχα studio, και να τα βάλει να ασχοληθούν με gaas και μαλακίες.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to drifterx For This Useful Post:

    mihalis13 (12-03-2021)

  17. #2473
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω παλι δεν νομιζω οτι θα κονταροχτυπηθουν στις πωλησεις οι 2 κονσολες.

    Σιγουρα ομως συμφωνω με τη λογικη του ποστ σου, οτι η πιεση της αγορας αυτης θα οδηγησει σε καλα αποτελεσματα για εμας.

    Παντως ειμαι πραγματικα περιεργος γιατι οι πληροφοριες καθε μερα ειναι και διαφορετικες. Θα μου κανει τρομερη εντυπωση ας πουμε αν το επομενο Elder Scrolls ειναι gamepass exclusive.

    ΥΓ: Αν η MS πιστευει οτι η Sοny σκεφτεται εστω την ιδεα να κανει gamepass compatible τα Playstation και αυτο αποδειχθει αληθινο, θα ξενερωσω πολυ. Με την Σονυ παντα. Δεν το πιστευω οτι θα συμβει, αλλα μας τα λεει και λιγο περιεργα η Sony τελευταια και το βλεπω να σκαει κανα sonypass να ισιωσουμε ολοι

  18. #2474
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Δεν θα μου φαινόταν παράλογο να θέλει η Microsoft να έρθει το Game Pass σε κάποια μορφή στο PS5. Τους συμφέρει και από τη στιγμή που έχουν ξεφύγει από το σκεπτικό "οικοσύστημα" και έχουν πάει στο "παίζεις παντού",μου φαίνεται λογικό να στοχεύουν εκεί πέρα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Brazhlias (16-03-2021)

  20. #2475
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν θα μου φαινόταν παράλογο να θέλει η Microsoft να έρθει το Game Pass σε κάποια μορφή στο PS5. Τους συμφέρει και από τη στιγμή που έχουν ξεφύγει από το σκεπτικό "οικοσύστημα" και έχουν πάει στο "παίζεις" παντού,μου φαίνεται λογικό να στοχεύουν εκεί πέρα.
    Ισως δεν το διατυπωσα καλα. Παραλογο προφανως δεν ειναι για την MS να θελει να φερει το gamepass παντου κυριολεκτικα. "Παραλογο" σε εισαγωγικα για εμενα θα ηταν να επιτρεψει κατι τετοιο η Sony να συμβει στα μηχανηματα της.

  21. #2476
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ισως δεν το διατυπωσα καλα. Παραλογο προφανως δεν ειναι για την MS να θελει να φερει το gamepass παντου κυριολεκτικα. "Παραλογο" σε εισαγωγικα για εμενα θα ηταν να επιτρεψει κατι τετοιο η Sony να συμβει στα μηχανηματα της.
    Val δεν απαντούσα σε κάποιον
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #2477

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    ΤΕΡΑΣΤΙΑ πίεση στην πλάτη της SONY. Κάτι το οποίο επίσης αναμφισβήτητα είναι καλό, καθώς δεν θα την αφήσει να χαλαρώσει και να είναι καβάλα στο άλογο.
    Να σου θυμησω παντως οτι παρολες τις εξαγορες και τον ερχομο του Gamepass τα τελευταια χρονια,η Sony αποφασισε να ανεβασει την τιμη των exclusive στα 80ευρω(ειδικα σε λιγοτερο γνωστα ονοματα/franchise).
    Αυτο απο μονο του προκαλει πολυ μεγαλυτερη πιεση στην ιδια απο τα παραπανω,και ισως ειναι και ενας απο τους λογους που σκεφτεται και το ανοιγμα στην αγορα του PC.
    Επισης για να ζησουμε εποχες 360-ps3,θα πρεπει η MS να βγαλει αυτο που λεμε System seller exclusives τυπου πρωτων Gears,Halo 3,Fable και παει λεγοντας,πραγμα επισης πολυ δυσκολο.
    Και σε online μερια εχει κλεισει η ψαλιδα αρκετα και σε controllers μερια,ειμαστε στο ακριβως αντιθετο σε σχεση με τοτε.

    Με λιγα λογια ενα gamepass απο μονο του δεν φερνει την Ανοιξη,αν και ειναι μια καλη αρχη.

  23. #2478

    Default

    Με πραγματικα δεδομενα, για τα 3-4 χρονια ποια παιχνιδια επηρεαζει η αποκλειστικοτητα των παιχνιδιων της bethesda? H id εβγαλε παιχνιδι περσι και θα αργησει να βγαλει το επομενο...τα παιχνιδια της η arkane και της tango ειναι timed exclusive στο ps5.

    η machine games ειναι ντεφορμε το τελευταιο διαστημα αν κρινουμε απο τελευταιο wolfenstein και εχω μεγαλες αμφιβολιες αν μπορουν να βγαλουν καποιο αξιολογο indiana jones παιχνιδι...
    ολη η κουβεντα αφορα τα παιχνιδια που θα βγαλει η bethesda studios που και αυτη προερχεται απο την αποτυχια του fallout 76..Δηλαδη το starfield και το elder scrolls vi...Ακομα και μετα τις ανακοινωσεις του spencer παλι δεν ειναι ξεκαθαρο αν αφορα αυτα τα παιχνιδια, καθως μπορουν να πουν πως ηταν ηδη προς αναπτυξη για το ps5.

    Τα υπολοιπα studios της bethesda ασχολουνται με online ή mobile παιχνιδια...οποτε κλαιν...

  24. #2479
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    Με πραγματικα δεδομενα, για τα 3-4 χρονια ποια παιχνιδια επηρεαζει η αποκλειστικοτητα των παιχνιδιων της bethesda? H id εβγαλε παιχνιδι περσι και θα αργησει να βγαλει το επομενο...τα παιχνιδια της η arkane και της tango ειναι timed exclusive στο ps5.

    η machine games ειναι ντεφορμε το τελευταιο διαστημα αν κρινουμε απο τελευταιο wolfenstein και εχω μεγαλες αμφιβολιες αν μπορουν να βγαλουν καποιο αξιολογο indiana jones παιχνιδι...
    ολη η κουβεντα αφορα τα παιχνιδια που θα βγαλει η bethesda studios που και αυτη προερχεται απο την αποτυχια του fallout 76..Δηλαδη το starfield και το elder scrolls vi...Ακομα και μετα τις ανακοινωσεις του spencer παλι δεν ειναι ξεκαθαρο αν αφορα αυτα τα παιχνιδια, καθως μπορουν να πουν πως ηταν ηδη προς αναπτυξη για το ps5.

    Τα υπολοιπα studios της bethesda ασχολουνται με online ή mobile παιχνιδια...οποτε κλαιν...
    Καλά τα λες αλλά μιλάμε για bethesda κ ο άλλος από εχτές έχει συν 20 παιχνίδια στο gamepass, όσοι γουστάρουν αυτά τα παιχνίδια στο μέλλον πρέπει να πάρουν xbox.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. #2480
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Christos33 πρεπει να δουμε πρωτα τι σημαινει ''gamepass'' για τα ιδια τα παιχνιδια της bethesda. Πως θα επηρεασει αυτες τις παραγωγες. Γιατι αν δεν κανω λαθος απο 80αρι που θα εισεπρατταν θα τα βρισκεις day one στο gamepass για μερικα δολαρια(εκτος αν εχω χασει επεισοδια).

    Απο αυτα εμενα με ενδιαφερει το fallout. Kαταρχας ευχομαι να το βγαλουν σε PS5. Αν δεν το κανουν. ο μονος λογος για να σκεφτω να ασχοληθω με το next fallout των pc η XBOX, ειναι το παιχνιδι να εχει απο πισω εστω το μπατζετ που ειχε το fallout 4(και αυτο οριακα ανεκτο, γιατι φαινοταν σε πολλους τομεις οτι εμεινε σε αλλες εποχες, πχ χαρακτηρες) κι παλι ξενερωμενος θα ειμαι, γιατι ηθελε δουλεια.

    Ενα fallout 76 απο την αλλη θα μου ειναι εντελως αδιαφορο.

    Οποτε περιμενουμε...
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •