Page 122 of 164 FirstFirst ... 2272112118119120121122123124125126132 ... LastLast
Results 2,421 to 2,440 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2421
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Παιδια, μια πολυ φιλικη συμβουλη σε ολους, ειδικα στους admins, απο εναν ανθρωπο που εχει δει πολλα ωραια forums να πηγαινουν στο βροντο:

    1. Ειναι ηλιου ολοφανερο οτι accounts οπως sir_teraflop, lobo10 και τετοιοι αλλοι απιθανοι ερχονται εδω με προφανη στοχο. Να διαλυσουν το forum.
    2. Τα accounts αυτα ειναι πανευκολο να εντοπιστουν, ολοι την ιδια τακτικη ακολουθουν. Λενε οτι εχουν η ειχαν sony και απο τα πρωτα posts σε ενα playstation forum ξεκινανε τα χονδροειδως αρνητικα σχολια τα οποια συνοδευονται παντα απο ψεμματα και προκλητικες δηλωσεις.



    τι προτεινω:
    1. Αμεση διαγραφη posts και ban του account χωρις δευτερη κουβεντα και εξηγηση. Δεν πρεπει καν να δημιουργειται ανταλλαγη σποψεων με αλλους φιλους εδω που οδηγει σε μεγαλη τοξικοτητα. Κατευθειαν διαγραφη χωρις εξηγηση.
    2. Μην τους απαντατε. Στειλτε pm στους mods για διαγραφη

    αν σας φαινεται πολυ χοντρο, να ξερετε οτι σε μεγαλα forums η τακτικη ειναι ακριβως αυτη.

  2. #2422
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Εχασα το παρτυ, αλλα ετσι κ αλλιως δεν θα εγραφα πολλα.
    Εχουμε πολυ πιο σημαντικα πραγματα να κανουμε στη ζωη μας, απο το να απανταμε σε μπουρδες, ψευτιες κ "γνωμες/αποψεις" "μελων",
    που ηρθαν εδω να μας πεισουν για το "θαυμα" της ms κ τα "φουμαρα" που μας πουλαει η Sony.
    Ως επιεικης θα προτεινα μπανακι για μια εβδομαδα, μετα ενα μηνα κ μετα οριστικο, ως αυστηρος μονιμο μπανακι κατευθειαν.
    Concern trolling κανει κ αλλος (Giannis1979) στο forum γενικοτερα κ τον εχω κανει report δυο φορες προσφατως, δεν εφαγε ουτε ενα μπαν.
    Η αποψη μου για την ανεχεια τετοιων "ατομων" προς τους mods: οτι σπερνεις, θα θερισεις.
    To "θα" δεν ισχυει πια, θεριζετε (π.χ. αναστατωση του forum, διαπληκτισμους, 3ωρο χαμενο του Λεω) εδω κ καιρο.
    Last edited by jk_blue_tiger; 01-02-2021 at 06:00.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  3. The Following 4 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    cocous (01-02-2021),Kkritikos (01-02-2021),Lefteris_X (01-02-2021),mihalis13 (01-02-2021)

  4. #2423
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Παιδια, μια πολυ φιλικη συμβουλη σε ολους, ειδικα στους admins, απο εναν ανθρωπο που εχει δει πολλα ωραια forums να πηγαινουν στο βροντο:

    1. Ειναι ηλιου ολοφανερο οτι accounts οπως sir_teraflop, lobo10 και τετοιοι αλλοι απιθανοι ερχονται εδω με προφανη στοχο. Να διαλυσουν το forum.
    2. Τα accounts αυτα ειναι πανευκολο να εντοπιστουν, ολοι την ιδια τακτικη ακολουθουν. Λενε οτι εχουν η ειχαν sony και απο τα πρωτα posts σε ενα playstation forum ξεκινανε τα χονδροειδως αρνητικα σχολια τα οποια συνοδευονται παντα απο ψεμματα και προκλητικες δηλωσεις.

    τι προτεινω:
    1. Αμεση διαγραφη posts και ban του account χωρις δευτερη κουβεντα και εξηγηση. Δεν πρεπει καν να δημιουργειται ανταλλαγη σποψεων με αλλους φιλους εδω που οδηγει σε μεγαλη τοξικοτητα. Κατευθειαν διαγραφη χωρις εξηγηση.
    2. Μην τους απαντατε. Στειλτε pm στους mods για διαγραφη

    αν σας φαινεται πολυ χοντρο, να ξερετε οτι σε μεγαλα forums η τακτικη ειναι ακριβως αυτη.
    Συμφωνω απόλυτα, άτομα που μπαινουν με σκοπό να προκαλέσουν δεν έχουν καμια θέση εδώ μέσα.

    @lobo
    Εαν ήμουν μέσα όταν έγραψες RDNA 1.5, θα είχες φύγει εκείνη την στιγμή για 2 εβδομάδες.
    You have been warned

  5. The Following 8 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Brazhlias (01-02-2021),cocous (01-02-2021),ilias78 (01-02-2021),Kkritikos (01-02-2021),Lefteris_X (01-02-2021),mihalis13 (01-02-2021),psx3 (01-02-2021),Stefanos (01-02-2021)

  6. #2424
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    "Κυριακή απόγευμα άνθρωποι 40+ χρονών, αντί να είναι με τα παιδιά τους, μπαίνουν σε forum να τρολλάρουν... πόσο losers δηλαδή; Η γυναίκα τους δεν μπορεί να τους ρίξει καμία παντοφλιά να στανιάρουν;"
    Κλαίω ρε φίλε έλεος....

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Brazhlias (01-02-2021),psx3 (01-02-2021),Slay (01-02-2021),thanosa75 (01-02-2021)

  8. #2425
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Xbox Series X will be in short supply until at least June, Microsoft admits

    In an interview with The New York Times, Microsoft’s head of investor relations, Mike Spencer, revealed supply of its new Xbox consoles will be constrained at least through June.
    Φαντάσου αν αυτό θα φτιάξει Ιούνιο, το PS5 που λογικά είναι πιο πετυχημένο θα το δούμε Χριστούγεννα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Giannis1979 (03-02-2021)

  10. #2426

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Xbox Series X will be in short supply until at least June, Microsoft admits



    Φαντάσου αν αυτό θα φτιάξει Ιούνιο, το PS5 που λογικά είναι πιο πετυχημένο θα το δούμε Χριστούγεννα.
    Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα φαίνονται δυσοίωνα.
    Και ήρθε αυτή η ανακοίνωση για το god of war να μας κάνει την αναμονή χειρότερη.

    Προσωπικά δεν με πολυενοιαζε η αναμονή αλλά από χθες αυτο άλλαξε .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #2427
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Η AMD πάντως είπε ότι και οι 2 κονσόλες θα έχουν πρόβλημα διαθεσιμότητας μέχρι και το καλοκαίρι (βάσει TSMC data που έχουν).

    Προσωπικά το πιστεύω ακράδαντα ότι θα βρίσκεις πανεύκολα PS5 (πόσο μάλλον XSX) τότε. Τέλος τα lockdowns, ο κόσμος στις παραλίες κλπ.

    Αν φτάσουμε στο σημείο να μην βρίσκεις PS5 μέχρι τα Χριστούγεννα (ακραίο σενάριο, αν και περιμένω νέο lockdown τον χειμώνα του 2021-2022 με τις κωλομεταλλάξεις που έχουμε μπλέξει), τότε πολύς κόσμος θα κάνει χαρακίρι με τα παιχνίδια που έρχονται.

    TL;DR: όσοι θέλετε κονσόλα (PS5/XSX), αγοράστε την το καλοκαιράκι που παραδοσιακά πάντα πέφτει η ζήτηση. Μην το αμελήσετε και κλαίτε τον χειμώνα. Το λέω γιατί σίγουρα θα υπάρξει κόσμος που θα θέλει να πάει διακοπές και ίσως φάει εκεί όλο το entertainment budget του. Των φρονίμων τα παιδιά...

  12. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (03-02-2021)

  13. #2428

    Default

    Χθες έφαγα το πρώτο bug στο series X.
    ,Άλλαξα μπαταριες στο contoller και μετά που πήγα να το ξαναανοιξω δεν το έβλεπε καθόλου η κονσόλα.
    Το πρόβλημα λύθηκε όταν το έκλεισα και έβγαλα και την πρίζα για μερικά λεπτά και ξαναγινανε όλα οκ.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #2429
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Χθες έφαγα το πρώτο bug στο series X.
    ,Άλλαξα μπαταριες στο contoller και μετά που πήγα να το ξαναανοιξω δεν το έβλεπε καθόλου η κονσόλα.
    Το πρόβλημα λύθηκε όταν το έκλεισα και έβγαλα και την πρίζα για μερικά λεπτά και ξαναγινανε όλα οκ.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αυτό μου συμβαίνει πολύ συχνά στο One. Βέβαια το συνδέω με το καλώδιο και μετά το αναγνωρίζει.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  15. #2430
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αυτό μου συμβαίνει πολύ συχνά στο One. Βέβαια το συνδέω με το καλώδιο και μετά το αναγνωρίζει.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το έχεις πάθει;
    Εγω ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με τα κοντρόλ, απλές μπαταρίες αλλάξατε κ δεν το αναγνωρίζει;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #2431
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το έχεις πάθει;
    Εγω ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με τα κοντρόλ, απλές μπαταρίες αλλάξατε κ δεν το αναγνωρίζει;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αρκετές φορές και με τα 2 χειριστήρια.
    Απλά θέλει να τα συνδέσω με το καλώδιο και μέρα τα αναγνωρίζει.
    Και να μην αλλάξω μπαταρίες. Μπορεί την προηγούμενη μέρα να παίζω μια χαρά και την επόμενη να μην το αναγνωρίζει

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  17. #2432
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μπορεί να είναι bug του WiFi Direct (δεν χρησιμοποιεί Bluetooth το XBOX) και ίσως με τις παρεμβολές να χάνει το σήμα.

  18. #2433

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αυτό μου συμβαίνει πολύ συχνά στο One. Βέβαια το συνδέω με το καλώδιο και μετά το αναγνωρίζει.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Με το πρώτο xbox one είχα τεράστιο πρόβλημα .
    2 κονσόλες είχα στείλει στο σέρβις και το πρόβλημα δεν έφυγε ποτέ.
    Και τότε όταν το συνδέες με καλώδιο δεν το έβλεπε ως wired όπως τώρα, αλλά ως wireless και άπλα μέσω καλωδίου έπαιρνε ρεύμα.
    Πλέον έχει αλλάξει αυτό και αν βάλεις καλώδιο παίζεις wired για αυτό και δεν έχεις πρόβλημα.
    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το έχεις πάθει;
    Εγω ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με τα κοντρόλ, απλές μπαταρίες αλλάξατε κ δεν το αναγνωρίζει;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Και εγώ εδώ και πολλα χρόνια δεν είχα κανένα θέμα.
    Το χθεσινό ήταν bug δεν έχει καμμία σχέση με το disconnect- reconnect που πάθαινα κάθε μέρα επί fat xbone.
    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Μπορεί να είναι bug του WiFi Direct (δεν χρησιμοποιεί Bluetooth το XBOX) και ίσως με τις παρεμβολές να χάνει το σήμα.
    Εν τω μεταξύ ρε συ εγώ άλλαξα 2 fat κονσόλες xbox one τις οποίες πούλησα αφου η ms μου τις επέστρεφε ως "άψογες".
    Στην πρώτη περίπτωση μάλιστα είχα επιχειρήσει να καψω την κονσόλα (την είχα και δούλευε τυλιγμένη με κουβέρτα ) και κόντεψε να πάρει η κουβέρτα αλλά το μαμηδι δεν καιγόταν με τίποτα ώστε να μου την αλλάξουν !
    Υπάρχουν σίγουρα τα σχετικά θέματα εδώ στο forum από τότε.
    Τελικά εγκατέλειψα μη βάλω φωτιά στο σπίτι .

    Κανένας από τους 2 αγοραστές που πήραν τις κονσόλες μου δεν αντιμετώπισε ΠΟΤΕ θέμα disconnect.

    Για μένα το θέμα έχει λυθεί οριστικά εδώ και χρόνια (από την κυκλοφορία του one s) και όπως είπα και στον Χρήστο δεν είναι το ίδιο αυτό που βίωσα χθες με αυτό που συνέβαινε τότε .

    Πάντως είναι όντως οι wifi συνδέσεις πιο περίπλοκες.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 05-02-2021 at 21:39.

  19. #2434
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Με το πρώτο xbox one είχα τεράστιο πρόβλημα .
    2 κονσόλες είχα στείλει στο σέρβις και το πρόβλημα δεν έφυγε ποτέ.
    Και τότε όταν το συνδέες με καλώδιο δεν το έβλεπε ως wired όπως τώρα, αλλά ως wireless και άπλα μέσω καλωδίου έπαιρνε ρεύμα.
    Πλέον έχει αλλάξει αυτό και αν βάλεις καλώδιο παίζεις wired για αυτό και δεν έχεις πρόβλημα.Και εγώ εδώ και πολλα χρόνια δεν είχα κανένα θέμα.
    Το χθεσινό ήταν bug δεν έχει καμμία σχέση με το disconnect- reconnect που πάθαινα κάθε μέρα επί fat xbone.Εν τω μεταξύ ρε συ εγώ άλλαξα 2 fat κονσόλες xbox one τις οποίες πούλησα αφου η ms μου τις επέστρεφε ως "άψογες".
    Στην πρώτη περίπτωση μάλιστα είχα επιχειρήσει να καψω την κονσόλα (την είχα και δούλευε τυλιγμένη με κουβέρτα ) και κόντεψε να πάρει η κουβέρτα αλλά το μαμηδι δεν καιγόταν με τίποτα ώστε να μου την αλλάξουν !
    Υπάρχουν σίγουρα τα σχετικά θέματα εδώ στο forum από τότε.
    Τελικά εγκατέλειψα μη βάλω φωτιά στο σπίτι .
    LOL, αυτό με την κουβέρτα δεν είναι πατέντα εποχής 360 (RROD);

    Δεν νομίζω να πάθαινε κάτι το XB1, έχει διάφορες προστασίες κατά της υπερθέρμανσης (πάθανε και μάθανε)...

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Κανένας από τους 2 αγοραστές που πήραν τις κονσόλες μου δεν αντιμετώπισε ΠΟΤΕ θέμα disconnect.

    Για μένα το θέμα έχει λυθεί οριστικά εδώ και χρόνια (από την κυκλοφορία του one s) και όπως είπα και στον Χρήστο δεν είναι το ίδιο αυτό που βίωσα χθες με αυτό που συνέβαινε τότε .
    Μπορεί να το λύσανε με νεότερο hardware revision ή/και firmware updates.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Πάντως είναι όντως οι wifi συνδέσεις πιο περίπλοκες.
    WiFi και Bluetooth παίζουν στην ίδια μπάντα (2.4 GHz), αλλά το Bluetooth έχει μια ιδιαιτερότητα που το καθιστά πιο ανθεκτικό σε παρεμβολές: λειτουργεί με αναπήδηση συχνότητας (FHSS λέγεται αυτή η τεχνική και εφευρέθηκε στον Β'ΠΠ -> ω ναι, χάρις στον πόλεμο υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ τεχνολογίες στην καθημερινότητά μας!).

    Με απλά λόγια, αυτό σημαίνει ότι το Bluetooth αλλάζει συνεχώς συχνότητες, ενώ το WiFi παίζει σε μια σταθερή/fixed συχνότητα (συνήθως ψάχνει να βρει την πιο καθαρή, αλλά δεν είναι πάντα εύκολο να βρεθεί).

  20. #2435

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    LOL, αυτό με την κουβέρτα δεν είναι πατέντα εποχής 360 (RROD)
    Ναι την πατέντα με την κουβέρτα μου την είχε προτείνει μέλος εδώ


    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #2436
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χάρη στους Άγγλους επί ΒΒ΄ ΠΠ εφευρέθηκε το WiFi (802.11 a/b). Μην απορείτε, από τότε υπάρχει! Γύρω στο 2003-4 του έβαλαν την ονομασία wifi. Μέχρι τότε και στους υπολογιστές ως 802.11 α ή/και β το λέγαμε!

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (06-02-2021),psx3 (06-02-2021)

  23. #2437
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ενδιαφέρουσα ανάλυση:

  24. #2438
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. #2439
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Josef Fares: "Πως πληρώνεσαι με το Xbox Game Pass;"

    https://gameworld.gr/component/conte...xbox-game-pass

    Ο αντισυμβατικός Josef Fares ξαναχτυπά, κόντρα στις επιταγές των αφεντικών του (θέλει balls of steel για να θέτεις τέτοια ερωτήματα δημοσίως, όπως και αυτό που είχε κάνει επί E3 σκηνής κάποτε και έφερε σε δύσκολη θέση τον Dorito Pope)...

  26. #2440
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Making Backward Compatible Games Even Better with FPS Boost

    https://news.xbox.com/en-us/2021/02/...ith-fps-boost/

    Αυτό μπορεί να εξηγήσει κανείς πως το έκαναν σε τεχνικό επίπεδο; Πως ακριβώς αφαιρέθηκε το hard 30 fps cap χωρίς παρέμβαση στον κώδικα και χωρίς να σπάνε physics κλπ;

    Είναι κανά κόλπο τύπου motion interpolation (όπως έχουν οι TV) που αυξάνει το input lag ή πραγματικό fps boost στα πάντα χωρίς κάποιο μειονέκτημα;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •